واقعا روزه داری فایده داره واسه بدن؟

biotechnologist

New member
در مورد کم آبی دوباره این مقاله رو نگاه کنید::smiliess (12):
اینم نتیجش:

Every year, millions of Muslims undergo Ramadan fasting all over the world in very different circumstances, resulting in some cases in additional dehydration stress. No detrimental effects on health have as yet been directly attributed to intermittent negative water balance at the levels that may be produced during Ramadan. However, epidemiological research is still sparse in this field, and it will be extremely interesting to see if the traditional exemptions from Ramadan fasting have also a modern scientific basis.​

European Journal of Clinical Nutrition - Effects on health of fluid restriction during fasting in Ramadan

biotechnologist

New member
باز هم واسه کم آبی،حتما بخونید:
Fasting Is Not Only to Purify the Soul, but Also to Cleanse the Body
ضمن اینکه از سبزیجات و میوه جات در وعده افطار و سحر استفاده کنید.حداقل 8 لیوان آب رو بین وعده های غذایی (بعد از افطار تا سحر) تقسیم کنید.سبزیجات آب بدن رو نگه میدارن و مانع دفع سریع آب میشن.چای،نوشابه،کافئین و... کمتر مصرف کنید.

biotechnologist

New member
Signs and Symptoms of Brain Damage From Severe Dehydration
By Jacqueline Lerche, eHow Contributor
Signs and Symptoms of Brain Damage From Severe Dehydration thumbnail
Overexertion can lead to severe dehydration.

Severe dehydration is a serious condition that can cause death if it is not dealt with immediately. Warning signs of severe dehydration include little to no urine production in an eight-hour period, minimal saliva in the mouth and the inability to sweat or produce tears. Dehydration often results from illness or physical overexertion. According to the University of Chicago, if dehydration is detected quickly and treated, a full recovery is possible. However, if left untreated for too long, dehydration can cause heat stroke and lead to permanent brain damage.

Read more: Signs and Symptoms of Brain Damage From Severe Dehydration | eHow.com Signs and Symptoms of Brain Damage From Severe Dehydration | eHow.com

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
How to Assess Dehydration in the Wilderness

Things You'll Need

Oral Rehydration Salts
Evacuation Plan
Water Filters

Show (6) More
Instructions

1

Prevent dehydration by drinking lots of water - more water than you think you need, and enough to make your urine clear.
2

Administer cool water in copious amounts if you suspect mild dehydration. Drink until urine is clear.
3

Administer diluted electrolyte replacement drinks or oral rehydration solution in addition to copious amounts of water if you suspect moderate dehydration. The dehydrated person should drink at least 1/4 liter of electrolyte replacement drink an hour, with as much water as possible.
4

Avoid caffeine, soft drinks and alcohol.
5

Avoid antihistamines and decongestants.
6

Evacuate immediately to a hospital if you suspect severe dehydration, monitoring vitals and treating for shock throughout the evacuation process. The severely dehydrated person is in a life-threatening situation and will require intravenous therapy in a hospital.

Read more: How to Treat Dehydration in the Wilderness | eHow.com How to Treat Dehydration in the Wilderness | eHow.com

biotechnologist

New member
ممنون بابت مقاله ای که گذاشتی دوتاشو خوندم... البته در مورد اینکه در ماه رمضان میزان فشار خون و وزن و چربی خون و... کم میشه شکی نیست (مگر درکسانیکه هنگام افطار یا سحر خودکشی میکنند) ولی یک سوال توی ذهن من هست اگر کسی می تونه بعنوان کمک جواب بده:
آیا این مطالعات در فصل تابستان هم همین جوابها رو میداد؟ و یا اینکه اثرات مضر بی آبی در روزه داریهای طولانی در این روزهای گرم تابستان بر بدن واقعا به فوایدش می ارزه؟(منظورم تحمل تشنگی نیست همه ما می تونیم تحمل کنیم و از تشنگی نمیریم! ولی اثرات مخرب Dehydration مغز و CNS و سایر ارگانها رو چطور میشه توجیه کرد؟)
من مطمئنم برای من که صبح تا شب پشت رایانه یا پشت میز نشستم و یا اون روحانی که صبح تا شب گوشه حجره نشسته و فتوا میده، عدم دریافت کالری در روزه داری بسیار میتونه مفید باشه!
ولی پرهیز از آب خوردن در فصول گرم برای کارگری که کار یدی انجام میده آیا واقعا مفیده؟؟
مثلا شما عباراتی مانند زیر رو سرچ کنید متوجه میشید چقدر مقاله در مضرات کم آبی مغز و... آورده شده(بسیار بیشتر از مقالات فواید روزه!)
brain dehydration effects

با اجازه ادمین محترم بنده سرچ کردم ولی جایی روزه داری رو جزء علل کم آبی مغز نیاورده بودن.برخی از عللتهاش نوشیدن الکل،مصرف اکستازی و آمفتامین و بی آبیهای طولانی مدت و... اگر شما فاصله افطار تا سحر حداقل 8 لیوان مایع(آب بکار رفته در غذاهایی مثل سوپ و میوه های آبدار) میل کنید ابدا مشکل کم آبی نخواهید داشت.ضمن اینکه توصیه های قبلی رو هم بخونید.ان شاءا... ماه رمضان رو با کمترین عارضه و مشکل روزه بگیرید.

biotechnologist

New member
تازه متخصصین تغذیه و محققین دارن رو این قضیه کار میکنن که چه رژیم غذایی برای ورزشکاران روزه دار شرکت کننده در المپیک 2012 مناسب تره تا توانایی و انرژیشون رو حفظ کنند.اون کارگر و کشاورز و آفریقایی و سودانی با شرایط سخت روزه میگیرن و چیزی نمیگن بعد من شهری نازپرورده زیر بادخنک کولر نشین به خاطر اینکه نگران سلامتی اونها هستم میگم روزه نگیریم بهتره ها!!!:5:

dilak

New member
روزه که برا من اصلا فایده نداره یه روز غذا نخورم وزن کم می کنم
به نظرم مضراتش خیلی بیشتر از فایده هاش هست

epi_info

New member
تازه متخصصین تغذیه و محققین دارن رو این قضیه کار میکنن که چه رژیم غذایی برای ورزشکاران روزه دار شرکت کننده در المپیک 2012 مناسب تره تا توانایی و انرژیشون رو حفظ کنند.اون کارگر و کشاورز و آفریقایی و سودانی با شرایط سخت روزه میگیرن و چیزی نمیگن بعد من شهری نازپرورده زیر بادخنک کولر نشین به خاطر اینکه نگران سلامتی اونها هستم میگم روزه نگیریم بهتره ها!!!:5:
این دیگه از اون حرفا بودا!!!!!!!!!!:smiliess (2):

epi_info

New member
با اجازه ادمین محترم بنده سرچ کردم ولی جایی روزه داری رو جزء علل کم آبی مغز نیاورده بودن.برخی از عللتهاش نوشیدن الکل،مصرف اکستازی و آمفتامین و بی آبیهای طولانی مدت و... اگر شما فاصله افطار تا سحر حداقل 8 لیوان مایع(آب بکار رفته در غذاهایی مثل سوپ و میوه های آبدار) میل کنید ابدا مشکل کم آبی نخواهید داشت.ضمن اینکه توصیه های قبلی رو هم بخونید.ان شاءا... ماه رمضان رو با کمترین عارضه و مشکل روزه بگیرید.
خوب پس خیلی مطالعات نشون داده شراب برای بدن خیلی مفیده اتفاقا نشون دادن موادی تو شراب و مقدار کم الکل وجود داره که هورمون های ضد سرطان رو فعال می کنه. برم 200 تا مقاله بیارم از فواید شراب و مقدار کم الکل؟ پس از فردا بریم شراب و مشروب بخوریم بچه ها چون مقالات گفتن خوبه :4d564ad6: به علاوه هر مقاله به تکی ارزش علمی محدودی داره. ضمنا معتبرترین مطالعات برای پیدا کردن رابطه علی معلولی بدین ترتیبه
1) متاآنالیز مطالعات کارآزمایی بالینی هموژن
2) کارآزمایی بالینی چند سو کور
3) مطالعات کوهورت آینده نگر
پس برو یه مقاله متاآنالیز پیدا کن که نتایج مطالعات کارآزمایی رو ترکیب کرده باشه. ابسترکتشو بیار فول تکسشو از انجمن درخواست مقاله میشه گیر آورد. مقاله رو میخونیم بعد نظر میدیم.

مجید

New member
خوب پس خیلی مطالعات نشون داده شراب برای بدن خیلی مفیده اتفاقا نشون دادن موادی تو شراب و مقدار کم الکل وجود داره که هورمون های ضد سرطان رو فعال می کنه. برم 200 تا مقاله بیارم از فواید شراب و مقدار کم الکل؟ پس از فردا بریم شراب و مشروب بخوریم بچه ها چون مقالات گفتن خوبه :4d564ad6: به علاوه هر مقاله به تکی ارزش علمی محدودی داره. ضمنا معتبرترین مطالعات برای پیدا کردن رابطه علی معلولی بدین ترتیبه
پس برو یه مقاله متاآنالیز پیدا کن که نتایج مطالعات کارآزمایی رو ترکیب کرده باشه. ابسترکتشو بیار فول تکسشو از انجمن درخواست مقاله میشه گیر آورد. مقاله رو میخونیم بعد نظر میدیم.

پزشکی در اسلام - قسمت نهم ( دلایل حرمت الکل در اسلام ) - صد درد

مجید

New member

پزشکی در اسلام - قسمت نهم ( دلایل حرمت الکل در اسلام ) - صد درد

negar91

New member
در کتاب های رفرنس تغذیه که حتی سوالای ارشد و دکترا ازشون طرح میشه فواید شراب قرمز ذکر شده البته مهم مقدار مصرفه

biotechnologist

New member

آقا چرا بحث رو منحرف میکنید؟شما تاپیک گذاشتید که فایده روزه داری چیه؟بعد دوستان فوایدش رو گفتن.گفتید اینا رو از خودشون درآوردن مقاله علمی و اساسی بیارید،مقاله علمی هم آوردیم.ادمین در مورد اثر کم آبی بر مغز گذاشتن و منم عرض کردم روزه داری با مصرف باندازه مایعات از کم آبی جلوگیری میکنه،روشهاشم علمی گفتم.حالا شاکی شدید که علم کیلو چند!!:smiliess (12):اگه میخواید در مورد الکل بحث کنید لطفا یک تاپیک دیگه باز کنید.بذارید اینجا بحث روزه داری رو دنبال کنیم.

epi_info

New member
تو این مقاله شما نوشته شراب خواری گناه کبیرست. تورو خدا به من بگید بالاخره بزرگترین گناه کبیره چیه؟ یکی میگه برداشتن رحم یکی میگه سقط جنین یکی میگه فحشا یکی میگه زنا یکی میگه شراب یکی میگه راه بری گناه یکی میگه نفس بکشی گناهه. بابا بی خیال. فعلا که غربی ها میخورن از ما سالمترن و مغزشون هم بهتر از ما کار میکنه و مثل استادای ما نیستن که یه سوال کنکور ارشد نمیتون درست حسابی طرح کنن. بابا اسلام رو تحریف کردن. اسلام به ذاتش خوبه. مثلا ببینید اوایل ورود اسلام به ایران باعث شد اب سیناها، خیام ها، رازی ها ظهور کنن. هرچی که گذشت و دین بیشتر قاتی سیاست شد وضع بدتر شد. یه کشور اسلامی پیشرفته نام نمیشه برد. چرا چینی های کمونیست باید سرتر از ما باشن که ادعا دین و تاریخمون میشه؟ چرا اگه روزه انقدر مفیده و کلسترول و ... رو میاره پایین ولی بیشترین میزان مرگ رو تو ایران و عرب ها بیماری های قلبی عروقی داره؟ یعنی میگید هر کی میره بیمارستان دین نداره؟ خداییش یه کم بعد فکرتون رو وسیعتر کنید به پارادوکس های که هست پی می برید. یه کم فکر کنید

biotechnologist

New member

دوست عزیز لطفا شما 200 تا مقالتون رو تو یه تاپیک با همین عنوان فواید الکل بگذارید شاید تونستیم با استناد علمی از مراجع تقلید یک فتوای جدید بگیریم.:riz277:

epi_info

New member
آقا چرا بحث رو منحرف میکنید؟شما تاپیک گذاشتید که فایده روزه داری چیه؟بعد دوستان فوایدش رو گفتن.گفتید اینا رو از خودشون درآوردن مقاله علمی و اساسی بیارید،مقاله علمی هم آوردیم.ادمین در مورد اثر کم آبی بر مغز گذاشتن و منم عرض کردم روزه داری با مصرف باندازه مایعات از کم آبی جلوگیری میکنه،روشهاشم علمی گفتم.حالا شاکی شدید که علم کیلو چند!!:smiliess (12):اگه میخواید در مورد الکل بحث کنید لطفا یک تاپیک دیگه باز کنید.بذارید اینجا بحث روزه داری رو دنبال کنیم.
گفتم بیوتک جان شما که ماشالا انقدر سرچت خوبه یه متاآنالیز پیدا کن من حرفتو قبول میکنم. بد میگم؟ من خودم واقعیت وقت ندارم سرچ کنم ببین میتونی پیدا کنی، بزار مقاله رو بخونیم بعد نظر بدیم بهتره. ضمنا شما نرو فقط ریزالت مقاله رو بخون، یه زحمت به خودت بده مقالاتی رو که گذاشتی یه نگاهی به متد و بحثش و محدودیت هاشم بکن که چی نوشته. پیشرفت هایی علمی که تو دنیا رخ میده با دو سه تا مقاله تکی که 5 میلیونم بودجه اش نبوده نیست. علی رغم کمبود وقتی که داشتم یه نگاه به مقالاتت انداختم که گذاشتی. معلومه خودت اصلابهشون نگاه نکردی. بهتره یه سرچ در مورد critical appraisal هم بکنی تا درست حسابی درک کنی که من چی دارم میگم. کدوم یکی از مقالاتت کارآزمایی بالینیه سه سو کوره؟ یا اصلا کوره؟ کدومش کوهورته؟ کدومش پتور آماریش بالای 80 درصده؟ همین چیزاستا این مملکت پیشرفت نمیکنه. همین ماهاییم که دو فردا دیگه میشیم استاد دانشگاه بعد سوالات غلط کنکور ارشد طرح میکنیم:smiliess (12):

biotechnologist

New member
اتفاقا همه رو خودم کامل خوندم و سعی کردم مقالاتی رو بذارم که هر دو دیدگاه مضررات و فواید رو پوشش بده.فکر میکنم تو این تاپیک من بیشتر از همه وقت گذاشتم.فقط دیدگاه علم رو مطرح کردم که متهم به تعصب بی جا نشم.لطفا شما یکی از همین مقالاتی رو که فرمودید بگذارید من هم یاد بگیرم.البته فکر کنم شما به pubmed , nejm , Ajn,....این جور چیزا اعتقادی ندارید.در هر حال اگه امروز درست سرچ کردن و اصول خواندن مقاله را بمن بیاموزید،فقد سیرنی عبدا.:riz304:

epi_info

New member
اتفاقا همه رو خودم کامل خوندم و سعی کردم مقالاتی رو بذارم که هر دو دیدگاه مضررات و فواید رو پوشش بده.فکر میکنم تو این تاپیک من بیشتر از همه وقت گذاشتم.فقط دیدگاه علم رو مطرح کردم که متهم به تعصب بی جا نشم.لطفا شما یکی از همین مقالاتی رو که فرمودید بگذارید من هم یاد بگیرم.البته فکر کنم شما به pubmed , nejm , Ajn,....این جور چیزا اعتقادی ندارید.در هر حال اگه امروز درست سرچ کردن و اصول خواندن مقاله را بمن بیاموزید،فقد سیرنی عبدا.:riz304:
حتما چندتاشو بخون. تو PMC زدم همشونم فول تکسش در دسترسه. "critical appraisal" - PMC - NCBI

مجید

New member
آمریکایی*ها فواید بیشمار روزه را کشف کردند

محققان آمریکایی در تحقیقات تازه خود فواید بیشمار روزه گرفتن برای سلامت انسان و تاثیر پیشگیرانه و درمانی آن در بسیاری از بیماریها را کشف کردند.

به گزارش جهان به نقل از فارس به نقل از مجله “Pham – Octoal” فرانسه، گروهی از محققان آمریکایی و ایتالیایی تحقیقاتی را در زمینه چگونگی استفاده از روزه برای درمان برخی از بیماریها مثل بیماریهای مغزی نظیر آلزایمر و پارکینسون را انجام داد.

این تحقیقات نشان داد: روزه گرفتن به مدت 2 روز باعث کاهش کالری*ها می*شود که این امر به افزایش مقدار سلولهای عصبی منجر می*شود که اعصاب را فعال می*سازد.

در این تحقیقات آمده است: روزه گرفتن به مدت 10 روز پیاپی همراه با دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر سبزی به بیماران دچار التهاب مفاصل در کاهش میزان درد ناشی از آن کمک می*کند و همین وضعیت درباره بیماریهای مربوط به قلب نیز صدق می کند.

بر اساس این تحقیقات، روزه گرفتن به مدت 12 روز نیز فواید خودش را در بیماران دارای فشار خون بالا نشان می*دهد.

در بخش دیگری از این تحقیقات آمده است: روزه گرفتن به مدت یک ماه کامل خطرات بیماری دیابت را به میزان 40 درصد کاهش می*دهد زیرا بدن به جای گلوکز، کلسترول ترشح می*کند که از چربیها به عنوان منبع انرژی استفاه می*کند و این وضعیت سلولهای چربی در بدن را کاهش می*دهد.

بر اساس این تحقیقات، روزه گرفتن همچنین از برخی از بیماریها پیش*گیری می*کند و نقش درمانی آن در سرطانهای پوست، سینه و مغز به همان اندازه شیمی درمانی است و گرفتن روزه به مدت 5 روز به کاهش رشد تومورهای سرطانی کمک می**کند.

محققان ژاپنی نیز تحقیقاتی را روی 380 بیمار دچار برخی از بیماریهای روانی مثل افسردگی و فروپاشی عصبی انجام دادند و یک برنامه روزه گرفتن به مدت 110 روز را برای آنها اجرا کردند که باعث شد آنها به میزان 87 درصد از این علائم رهایی یابند.

روزه، دکمه «ری*ست» دستگاه گوارش است

یکی از متخصصان سرشناس طب طبیعی در آمریکا تاکید کرد: روزه داری که بخشی مهم از آداب مذهبی در اکثریت ادیان جهان است، علاوه بر تاثیرات روحانی سودمند در واقع کلیدی برای تنظیم مجدد کل فیزیولوژی بدن است

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، دکتر لائورن دیویل در این مقاله می*نویسد روزه داری درعین حال که راه کاری سودمند برای خاموش کردن و آرام سازی ذهن و نیز مقابله با خواسته*های نفسانی است، مزایای بسیاری برای سلامت جسم و فیزیولوژی بدن دارد.

به گزارش سایت اینترنتی «توکسون سیتی زن» دکتر دیویل می*گوید: روزه گرفتن عامل افزایش فعالیت نوع خاصی از گلبولهای سفید خون است و در نتیجه ظرفیت بدن را در شفا یافتن، بالا می*برد.

دیویل تصریح کرد: ترجیح می*دهم تاثیر روزه داری را به «دکمه ری*ست» کامپیوتر بویژه برای دستگاه گوارش و روده*ها تشبیه کنم چون دستگاه گوارش شما نیز مانند سایر اعضای بدنتان نیاز به استراحت دارد و اگر دائم در حال کار کردن و هضم غذا باشد، فرصتی برای بازسازی و ترمیم شدن پیدا نمی*کند. پس اگر قادر به روزه گرفتن هستید و پزشک به دلایلی شما را از این کار مفید، منع نکرده است پس از روزه داری و امساک از پرخوری از اثرات شگفت انگیز آن بر جسم و روانتان بهره مند خواهید شد و به سلامتی خود کمک خواهید کرد.

بالا