نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی اردیبهشت 94

shima2020

New member
شمایی که میگی سوالات مناسب نبود یه مورد از سوالات مثلا میکروب رو بگو بهتون بگم این مطلب بصورت واضح در کتب تستی مختلف و مورای یا جاوتز اعلام شده درسته برخی سوالات گنگ بود ولی پیچیده نبود جواب دادن شما بستگی به نوع منبعی بود که شما مورد مطالعه قرار دادین
در ضمن نیازی به اومدن پاسخنامه نیست چک شده قبلا قبولی حتمی هستش
و مورد بعدی اینکه تعداد انتخاب رشته سال 94 به نظر من البته نظر شخصی هستش بهتره چون میشه در یگ گروه مثلا علوم ازمایشگاهی 3 حداقل 3 الی 4 تا رشته انتخاب کرد ولی سالهای قبل فقط در یک رشته میتونستی انتخاب انجام بدی

أولا به نظر اکثریت بچه ها سوالای امسال خیلی خوب نبودش حالا شما قبول میشین مبارکتون باشه، ثانیا تو هر زیرگروه فقط میشه یه رشته انتخاب کرد نه سه چهار رشته

sara77

New member
کنکور امسال برای من خوب نبود. علی الخصوص درس باکتری
واقعا تعداد سوالا ها با توجه به ضریبش افتضاح بود فکر نکنم بیشتر از 30 یا 35 زده باشم
سلولی و مولکولی هم نخونده بودم . ویروس خوب بود قارچ متوسط انگل هم بخش کرم رو اصلا نگاه نکردم و تک یاخته هم یکی دو سوال
در مجموع این کنکور هیچ
دقیقا منم همین وضعو دارم

sara77

New member
عزیزی که میگی سوالات مناسب بوده ما انتظار داشتیم سوالات توی ریتم ده سال اخیر باشه نه ۲۰سوال اونم تز مزخرف ترین بخشا باشه من ۴کتاب رفرنس باکتری حوندم که کمه کم ۸۰ بزنم نه بشینم واسه ۳۰،درصد بشکن بزنم

mansouryaghoubi

New member
عزیزان من خودم قبول دارم حرفهایی که در مورد سوالات میگید ولی خوب جواب سوالات بصورت واضح تو رفرنس و برخی کتب دیگه بود در کل عزیزان دیگه کاری از دست کسی ساخته نیست انشالله همگی موفق باشید در ضمن کاربر عزیز shima 2020 شما از کجا اطلاع دارید که فقط از هر گروه فقط یک رشته میشه انتخاب کرد اگر اینجوری باشه این تغییر وضعیت پس چه سودی داشت ؟ من نظرم این بود از گروهی که شرکتی کردی اونی که حائز شرایط هستی رو میتونی انتخاب کنی و به هر کدوم که رتبه مورد نظر رسید قبول بشی مثلا علوم آزمایشگاهی 3 دارای 4 زیر رشته هستش شما میتونی چهار رشته انتخاب کنی به هر کدوم که رتبه مورد نظر رسید قبول بشی (بازم میگم نظر شخصی هستش) هر چند من تماس گرفتم با سازمان ولی کسی جواب تلفن رو نمیداد که بپرسم

e coli

New member
من اصلا راجب ارینتاوانسین و میرنژیت جایی ندیده بودم
منو باش کلی رو این کنکور حساب باز کرده بودم اصلا دوست ندارم یه سال دیگه بشینم

shima2020

New member
عزیزان من خودم قبول دارم حرفهایی که در مورد سوالات میگید ولی خوب جواب سوالات بصورت واضح تو رفرنس و برخی کتب دیگه بود در کل عزیزان دیگه کاری از دست کسی ساخته نیست انشالله همگی موفق باشید در ضمن کاربر عزیز shima 2020 شما از کجا اطلاع دارید که فقط از هر گروه فقط یک رشته میشه انتخاب کرد اگر اینجوری باشه این تغییر وضعیت پس چه سودی داشت ؟ من نظرم این بود از گروهی که شرکتی کردی اونی که حائز شرایط هستی رو میتونی انتخاب کنی و به هر کدوم که رتبه مورد نظر رسید قبول بشی مثلا علوم آزمایشگاهی 3 دارای 4 زیر رشته هستش شما میتونی چهار رشته انتخاب کنی به هر کدوم که رتبه مورد نظر رسید قبول بشی (بازم میگم نظر شخصی هستش) هر چند من تماس گرفتم با سازمان ولی کسی جواب تلفن رو نمیداد که بپرسم

همون اول خودشون تو دفترچه توضیح دادن ...زمان ثبت نامم شما از هر زیرگروه یه رشته انتخاب کردید...یعنی مثلا شما میتونستید از رشته های صبح پنج شنبه یه رشته و از رشته های عصر پنج شنبه یه رشته دیگه انتخاب کنید و کنکورشونو بدید...اینجوری دو رشته مجزا از دو زیرگروهه جدا انتخاب کردین

shima2020

New member
بچه‌ها کلید اولیه اومده اونایی که اهل درصد گرفتن لطفا سوالای رشته خودمونو بررسی کنین مشکلی بود اعتراض بدیم

shima2020

New member
طبق کلیداولیه با این درصدا انگل راه دور قبولم (میخوام خدمت نرم)انگل93.33--ویروس52.33--ایمنی10--زبان12--بقیه صفر توروخدا بگین چی میشه من هیچ اطلاعاتی در مورد ظرفیت و .....هیچی نمیدونم.ممنون اگه جواب بدین

ابشالا قبول شین...ظرفیتا هنوز که معلوم نیس تیر اعلام میشه ...امیدوارم کم نشه حداقل

Omid.ab

New member
سلام بچه ها

من درصد باکتری م خیلی اومده پایین[emoji24] [emoji24] [emoji24]

کسی حساب کرده درصداشو

درکل خیلی بد شد.....

ارشد 94

New member
به نام خدا
بچه های علوم آزمایشگاهی! ما برای قانون طرح اجباری و اینکه با این قانون جلوی بچه های علوم آز برای شرکت توی کنکور ارشد گرفته میشه ،همین طور برای امتحان امسال و تعداد سوالات نامعقول برای درسای اختصاصی هر رشته داریم اعتراض می کنیم، ، تا حالا خیلی ها به ما ملحق شدند و نامه های اعتراضی تهیه شده رو امضا کردن ولی مطمئنا کمه و به امضاهای بیشتری برای تغییر دادنش نیاز داریم، طی هفته ی آتی هم قراره جلوی وزارت بهداشت یا جلوی دانشگاه تهران تحصن کنیم .ازتون میخوام که برای خودتونم که شده بهمون ملحق بشید و نذارید بیشتر از این حق بچه های علوم آزمایشگاهی ضایع بشه.
در ضمن این قانون طرح اجباری و اینکه نتونیم کنکور بدیم اولش سال 1389 تصویب شده بود ولی چون اون موقع بچه ها اعتراض کردن برداشته شد پس اگه ذره ای به دستیابی به حقوق مسلم خودتون توجه دارید کمکمون کنید. کسی غیر از خودتون به فکر شما نیست .
حق گرفتنیه نه دادنی...

لینک اعتراض دانشجویان در سال 1389
اعتراض دانشجویان به وزیر بهداشت +عکس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

لینک تصویر نامه ها ی اعتراضی
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

لینک تصاویر امضای شرکت کنندگان در اعترلض
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

Omid.ab

New member
واقعا اشتباه کردم کاش سال قبل میرفتم دانشگاه
گذاشتم امسال بهتر بشه
بدتر شد
باکتری 70 زده بودم الان شد 50

معلوم نیس چی میشه .....

sara77

New member
بچه ها واسه قبولی ایلام درصدا باید طزفای چن باشه

e coli

New member
بچه ها سه تا سوال دفترچه الف مطمئنم وزارت بهداشت اشتباه زده اخه کتاب مورای خلافشو میگه! اگر اشتباه نکرده باشم سوال36 که راجب حذف لژیونلا باشه اینترفرون گاما گزینه4بود ولی این میگه 3 !!
سوال37 راجب تب هاورهیل بود که توسط استرپتوباسیلوس مونیلیفورمیس ایجاد میشه که گزینه 1 بود ولی بهداشت اعلام کرده 4!!
متاسفانه سوال32 رو یادم نیست چیبود
کسی از شماها دفترچه الف بودید که ببینم شما هم اینارو مشکل داشتید یا فقط منم!؟

maryam92

New member
بچه ها سه تا سوال دفترچه الف مطمئنم وزارت بهداشت اشتباه زده اخه کتاب مورای خلافشو میگه! اگر اشتباه نکرده باشم سوال36 که راجب حذف لژیونلا باشه اینترفرون گاما گزینه4بود ولی این میگه 3 !!
سوال37 راجب تب هاورهیل بود که توسط استرپتوباسیلوس مونیلیفورمیس ایجاد میشه که گزینه 1 بود ولی بهداشت اعلام کرده 4!!
من دفترچه ب بودم،ایندوتا سوال هم تو کلید درست جواب داده شده ،برای شما هم حتما اصلاح میکنن

maryam92

New member
منم درصد باکتریم پایینه.حدود30
درصد ویروس بچه ها خیلی دیدنیه خیلیا صد زدن

آخرین ویرایش:

shima2020

New member

خوب اگه اشتباه لطفا اعتراض بدید

Sahar_az

New member
سلام دوستان میکروبیولوژیست
من زیر گروه 2 شرکت کرده بودم و چون ضریب میکروبمون پایین بود کتاب خلاصه خونده بودم در نتیجه الان رفرنس ندارم برای اعتراض کردن
می شه یکی لطف کنه برای این سوال به من مشخصات رفرنس رو بده؟
در سلول های باکتریال با ورود یا خروج بخش وسیع از ترادف DNA یا عملکرد ژن ها در کروموزوم سلول باکتری به طور کامل مختل می گردد. چنین تغییری در سلول باکتری با کدامیک از موتاسیون های زیر تطابق دارد؟
1. Frame shift
2. Null
3. Non sense
4. Conditional
توی کلید ما گزینه 2 جوابه!!

mansouryaghoubi

New member
سلام دوستان میکروبیولوژیست
من زیر گروه 2 شرکت کرده بودم و چون ضریب میکروبمون پایین بود کتاب خلاصه خونده بودم در نتیجه الان رفرنس ندارم برای اعتراض کردن
می شه یکی لطف کنه برای این سوال به من مشخصات رفرنس رو بده؟
در سلول های باکتریال با ورود یا خروج بخش وسیع از ترادف DNA یا عملکرد ژن ها در کروموزوم سلول باکتری به طور کامل مختل می گردد. چنین تغییری در سلول باکتری با کدامیک از موتاسیون های زیر تطابق دارد؟

1. Frame shift
2. Null
3. Non sense
4. Conditional
توی کلید ما گزینه 2 جوابه!!

این سوال مربوط به فصل 7 جاوتز مربوط به بخش ژنتیک میکروبی می باشد پاراگراف اول صفحه 135 جاوتز
در اصل گزینه الف صحیح هستش

آخرین ویرایش:
بالا