نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک اردیبهشت 94

bme eng

New member
نگران نباشید اگر واقعا سخت بوده باشه واسه همه سخته وبقیه هم کمتر جواب میدن و یه تعداد معدودی خیلی بالا میزنن.قبولیای آزمون ارشد هرسال نمره هاشون نسبت به سالهای قبل متغیره وممکنه نمره های قبولی نسبت به پارسال پایین بیاد پس نمیشه مقایسه کرد.اینو من خودم تجربه کردم و بهش رسیدم پس خیلی خودتون رو با این فکرها اذیت نکنید.

پارسال که خیلی کنکورش از امسال راحت تر بود فقط رتبه 1 تونست 30 درصد نمره کل رو بیاره. دقت کنید فقط رتبه 1 . اون هم تازه لب مرز 30 درصد.
یعنی حتی رتبه 2 نتونسته بود 30 درصد بزنه.
اونوقت حالا امسال که تازه به مراتب سخت تر بوده ، این ها انتظار داشتند ما بالای 30 درصد بزنیم تا تازه مجاز بشیم.
واقعا من نمیدونم طراحان عزیز چی فکر کردند با خودشون؟

Qmars10

New member
فریبا خانوم آخه امسال بچه های دست بالا(وزیر وزرای بهداشت )قانون 30درست نمره ی کل رو تصویب کردن 0.0

فرهاد90

New member
اقا من خودمو کشتم تا بتونم تعداد بیشتری تست بزنم مجبور شدم چندتایی شانسی بزنم بعد که دفترچه رو اوردم خونه تازه فهمیدم اشتباه زدم یعنی قبول که نمیشم هیچ منفیم میخورم.البته زیاد واسش وقت نگذاشته بودم انتظاریم ندارم فقط پشیمونم که چندتا شانسی زدم شاید با همین تعداد کم تست قبول میشدم ولی در کل لامصب خیلی سخت بود من سیگنال کار کرده بودم اما نتونسم حتی یه تست بزنم!!!!!خدالعنتشون کنه

Fariba 90

New member
پارسال که خیلی کنکورش از امسال راحت تر بود فقط رتبه 1 تونست 30 درصد نمره کل رو بیاره. دقت کنید فقط رتبه 1 . اون هم تازه لب مرز 30 درصد.
یعنی حتی رتبه 2 نتونسته بود 30 درصد بزنه.
اونوقت حالا امسال که تازه به مراتب سخت تر بوده ، این ها انتظار داشتند ما بالای 30 درصد بزنیم تا تازه مجاز بشیم.
واقعا من نمیدونم طراحان عزیز چی فکر کردند با خودشون؟
خب شما نسبت به جمع مقایسه میشین نه برحسب درصد.سخت باشه همه کم میزنن.حالا میخواد نفر اول 10 درصد بزنه یا 30 درصد.نمیفهمم نگرانیتون از چیه.

Fariba 90

New member
فریبا خانوم آخه امسال بچه های دست بالا(وزیر وزرای بهداشت )قانون 30درست نمره ی کل رو تصویب کردن 0.0

آها.خب من ازین قانون باخبر نبودم ولی خیالتون راحت آخرش خودشون مجبور میشن قانوناشون رو نقض کنن.وزارت بهداشت کی قانون مدار بوده که حالا بار دومش باشه:).بالاخره وقتی درصدها کم باشه یه فکری میکنن.

bme eng

New member
خب شما نسبت به جمع مقایسه میشین نه برحسب درصد.سخت باشه همه کم میزنن.حالا میخواد نفر اول 10 درصد بزنه یا 30 درصد.نمیفهمم نگرانیتون از چیه.

فریبا خانم یه قانونی که امسال گذاشته شده و برای اولین بار هستش قانون کسب حداقل 30 درصد نمره کل هستش.

یعنی شما باید حداقل 30 درصد نمره کل تمام سوالات رو بیاری که بتونی تازه مجاز بشی. سال های قبل این قانون نبود. ولی امسال گذاشند.
ببینید اگه 1 نفر همه سوالات رو بزنه و تازه همه رو هم درست بزنه نمره کلش میشه 330. حالا 30 درصد این نمره کل 330 میشه 99. یعنی به اندازه 33 تا سوال درست خالص باید زد تا به این درصد 30 درصد یا نمره 99 رسید.

پارسال که سوالات آسون تر بود، فقط رتبه 1 تونسه بود 30 درصد نمره کل رو بزنه ، تازه اون هم لب مرز 30 درصد بود. نمره کلش دقیقا شده بود 99.
حساب کنید که امسال که به مراتب سخت تر بود ، شاید حتی 1 نفر هم نتونه 30 درصد نمره کل رو بیاره.
با این حساب خدا میدونه چه خواهد شد.

Fariba 90

New member
فریبا خانم یه قانونی که امسال گذاشته شده و برای اولین بار هستش قانون کسب حداقل 30 درصد نمره کل هستش.

یعنی شما باید حداقل 30 درصد نمره کل تمام سوالات رو بیاری که بتونی تازه مجاز بشی. سال های قبل این قانون نبود. ولی امسال گذاشند.
ببینید اگه 1 نفر همه سوالات رو بزنه و تازه همه رو هم درست بزنه نمره کلش میشه 330. حالا 30 درصد این نمره کل 330 میشه 99. یعنی به اندازه 33 تا سوال درست خالص باید زد تا به این درصد 30 درصد یا نمره 99 رسید.

پارسال که سوالات آسون تر بود، فقط رتبه 1 تونسه بود 30 درصد نمره کل رو بزنه ، تازه اون هم لب مرز 30 درصد بود. نمره کلش دقیقا شده بود 99.
حساب کنید که امسال که به مراتب سخت تر بود ، شاید حتی 1 نفر هم نتونه 30 درصد نمره کل رو بیاره.
با این حساب خدا میدونه چه خواهد شد.

برای فیزیک پزشکیا که خیلی فرقی نمیکنه .رشته ی فیزیک پزشکی بعضی درسها رو تا 90 درصد هم میزنن.سالهای قبل که زیر 50 اصلا امیدی به قبولیشون نبود:)
ولی من یه بار مهندسی پزشکی شرکت کردم خیلی واسم سخت بود البته رشته ی خودم نبود ولی درکتون میکنم.ایشالله که یه فکری میکنن و مشکلی پیش نمیاد.

bme eng

New member
برای فیزیک پزشکیا که خیلی فرقی نمیکنه .رشته ی فیزیک پزشکی بعضی درسها رو تا 90 درصد هم میزنن.سالهای قبل که زیر 50 اصلا امیدی به قبولیشون نبود:)
ولی من یه بار مهندسی پزشکی شرکت کردم خیلی واسم سخت بود البته رشته ی خودم نبود ولی درکتون میکنم.ایشالله که یه فکری میکنن و مشکلی پیش نمیاد.

خب همین دیگه. برای بعضی از رشته ها این قانون شاید بتونه جواب بده. چون رشته هایی مثل زیست شناسی ، فیزیولوژی ، آناتومی ، مهندسی بهداشت، پرستاری ، مامایی و ... بیشتر جنبه حفظی دارند و سوال محاسباتی و فرمولی ندارند یا خیلی خیلی کم دارند و میشه درصدهای بالایی رو زد.
ولی برای رشته مهندسی پزشکی خیلی سخته که بشه یه همچین درصدهایی رو زد. اون هم تازه با این سوالات سخت.
اگر اسون تر میگرفتند حالا شاید میشد یه کاری کرد ولی واقعا خیلی سخت بود . حداقل اگه با سوالات سال قبل مقایسه کنیم خیلی خیلی سخت تر بودند. تازه پارسال با اون سوالات آسون فقط رتبه 1 تونست 30 درصد بزنه

Fariba 90

New member
خب همین دیگه. برای بعضی از رشته ها این قانون شاید بتونه جواب بده. چون رشته هایی مثل زیست شناسی ، فیزیولوژی ، آناتومی ، مهندسی بهداشت، پرستاری ، مامایی و ... بیشتر جنبه حفظی دارند و سوال محاسباتی و فرمولی ندارند یا خیلی خیلی کم دارند و میشه درصدهای بالایی رو زد.
ولی برای رشته مهندسی پزشکی خیلی سخته که بشه یه همچین درصدهایی رو زد. اون هم تازه با این سوالات سخت.
اگر اسون تر میگرفتند حالا شاید میشد یه کاری کرد ولی واقعا خیلی سخت بود . حداقل اگه با سوالات سال قبل مقایسه کنیم خیلی خیلی سخت تر بودند. تازه پارسال با اون سوالات آسون فقط رتبه 1 تونست 30 درصد بزنه

البته فیزیک پزشکی مثل مهندسی پزشکی محاسباتیه ولی چون سوالا مقداریش تکراری میاد و همینطور یه سری منابع مشخص هستن که همیشه ازشون سوال میدن میشه درصد بالا زد ،ولی در کل حرف درستی میزنید.بهتون حق میدم.

muogen

New member
نمیدونم.باید بچه های بیشتری بیان و به صورت گروهی اقدام کنیم.

یک چیزی که خیلی جالبه اینه که پارسال که تازه نسبت به امسال کنکورش ساده تر بود اگه قرار بود قانون 30 درصد اعمال بشه ، فقط و فقط 1 نفر یعنی رتبه 1 مجاز میشد . یعنی از بین چند هزار شرکت کننده فقط 1 نفر مجاز شده بود.
واقعا خنده داره. من نمیدونم مسئولین برگزاری و طراحان سوال با خودشون چی فکر کردند؟ پارسال که تازه ساده تر بود فقط 1 نفر تونست اون هم تازه لب مرز 30 درصد یعنی دقیقا نمرش شد 99 .
اون وقت امسال با این سوالات سخت انتظار داشتن مثلا چندین نفر بتونن بالای 30 درصد بیارن.
خدایا خودت کمکمون کن.

من دوباره رفتم دفترچه رو خوندم.این قانون سال 92 تصویب شده.و با توجه به حرف خودتون که گفتید سال قبل فقط یک نفر به حد نصاب رسید ولی باقی هم قبول شدن.یعنی به هر شکل بوده باشه داستان،اینُ میشه فهمید که اجرایی نشده.

DAVID_H

New member
سلام دوستان.من به خاطر برنامه فشرده درسی که داشتم نمیتونستم اینجا بیام یا نظری بدم
ولی الان دیگه وقتمون آزاد تره
به نظر من قبل از اینکه کلید بیاد همه سوالایی که زدیمو با گزینه بگیم تا بعد از اینکه کلید اومد و اگه سوالی غلط بود
با اعتراض و اطلاع رسانی که به هم میکنیم سوالو حذف کنن.چون ممکنه سوالی غلط باشه ولی جون ما حل نکردیم ندونیم که غلطه ولی دوست دیگمون حل کرده باشه

من از خودم شروع میکنم
ریاضی
من 12 تا ریاضی زدم که 11 تا رو با حل تشریحی و دلیل مطمئنم درسته
سوال 3 الف - 4 د -5 ب -7 ب - 10 ج -13 د - 14 ب - 16 الف - 18 ب - 19 ج - 20 الف
سوال 9 هم یکی از گزینه های ب یا د که من د زدم

اگه شما نظر دیگه ای دارید بگید تا دلیلشو هم براتون توضیح بدم.
سوال 17 گزینه ج هم دقیقا مثال کتاب مهندسی پیشرفته کرویت سیگ صفحه 174 که متاسفانه یادم رفته بود فرمول رو حفظ کنم و چون حلشم وقت گیر بود نزدم
سوال 1 سوال 6 سوال 8 سوال 11 سوال 12 به شدت وقت گیر بودن که حل اونا به صرفه نبود اگه حوصله حلشو داشتم جوابو واستون میذارم
سوال 15 رو هم حقیقتش بلد نیستم ولی ظاهر سوال به تابع گاما شبیه.ولی من به راه حلی نرسیدم منظور از erf رو نمیدونم
درسای دیگه هم تو فرصت بعدی سوالایی که زدمو میگم
شما هم شروع کنید تا با هم رفع اشکال کنیم
مرسی از همتون

فرهاد90

New member
سلام دوستان.من به خاطر برنامه فشرده درسی که داشتم نمیتونستم اینجا بیام یا نظری بدم
به نظر من قبل از اینکه کلید بیاد همه سوالایی که زدیمو با گزینه بگیم تا بعد از اینکه کلید اومد و اگه سوالی غلط بود
با اعتراض و اطلاع رسانی که به هم میکنیم سوالو حذف کنن.چون ممکنه سوالی غلط باشه ولی جون ما حل نکردیم ندونیم که غلطه ولی دوست دیگمون حل کرده باشه

من از خودم شروع میکنم
ریاضی

سوال 17 گزینه ج هم دقیقا مثال کتاب مهندسی پیشرفته کرویت سیگ صفحه 174 که متاسفانه یادم رفته بود فرمول رو حفظ کنم و چون حلشم وقت گیر بود نزدم
سوال 1 سوال 6 سوال 8 سوال 11 سوال 12 به شدت وقت گیر بودن که حل اونا به صرفه نبود اگه حوصله حلشو داشتم جوابو واستون میذارم
سوال 15 رو هم حقیقتش بلد نیستم ولی ظاهر سوال به تابع گاما شبیه.ولی من به راه حلی نرسیدم منظور از erf رو نمیدونم
مرسی از همتون

سوال 11 رو من حل کردم جوابش الف

muogen

New member

من از خودم شروع میکنم
ریاضی

مرسی از همتون
سوال 2 ریاضی هم ج درسته.برای سیگنال سوالایی که زدم و مطمئنم درسته ایناست:
47-ج،50-د،55-د،59-ج،60-ب
برای مدار و الکترونیکم اینا رو مطمئنم درسته:
62-ب،67-د،68-ب،73-د،79-ج

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
سوال 11 رو من حل کردم جوابش الف

مرسی فرهاد.
درسته سوال 11 رو هم حل کردم.فقط با حل b1 که 2 میشه جواب الف درسته که شما میگید.البته a1 و a2 هم برا اطمینان چک کردم درسته
پس تکلیف این سوال ریاضی هم مشخص شد
سوال 11 الف

DAVID_H

New member
سوال 2 ریاضی هم ج درسته.برای سیگنال سوالایی که زدم و مطمئنم درسته ایناست:
47-ج،50-د،55-د،59-ج،60-ب
برای مدار و الکترونیکم اینا رو مطمئنم درسته:
62-ب،67-د،68-ب،73-د،79-ج

سوالایی که از سیگنال زدید و من تایید میکنم همه درسته.البته شما خیلی ماهرانه سوالای تکراری رو جواب دادید d:

DAVID_H

New member
حالا که بحث سیگنال شد واسه سوالای سیگنال
من 14 سوال زدم که

سیگنال
سوالهایی که مطمئن هستم درسته
45 ج - 47 ج - 48 د - 50 د - 51 ج - 52 الف - 54 با اصلاح ب - 55 د - 58 ج - 59 ج - 60 ب

سوالایی که مطمئن نیستم
42 ب - 43 ب

سوال 56 با تغییری که نسبت به سوال سال 88 داده که تغییر توان e از ( -3 به -2 ) در صورت سوال جواب توی گزینه ها نیست جواب (2cos(2t-4 میشه
باید به طراح باید گفت هر گردی گردو نیست عزیزم.فکر کرده با تغییر صورت سوال جواب عوض نمیشه.دوستان حتما به این سوال اعتراض کنید تا حذف بشه

سوالای 55 د 56 غلط؟! 57 ب 58 ج 59 ج 60 ب همه تکراری هستند.که سوال 55 سال ارشد 88 - 56 با تغییر e^-2 سراسری 88 سوال 57 ارشد 88 58 سوال دکتری 92. 59 سراسری 89 60 سراسری 89

سوال 46 هم فکر میکنم تمام گزینه ها غلط هستش و جواب صحیح داخل گزینه ها نیست گزینه ج و د هم همه د های جواب رو پوشش نمیدن گزینه ب هم یه1 تقسیم بر n کم داره.
سوال 54 هم صورت سوال X صفر بزرگ نه کوچیک . گزینه ب هم اگر قراره جواب باشه مخرج باید S^2-2s+2 درسته. که این گزینه هم غلط .این سوال(54) رو هم میشه کاندیدای حذف کرد اگه قبول کنن.

سوال 45 هم من گزینه های دیگرو چک نکردم فقط پاسخ ضربه رو بدست آوردم که u(t+1) هست.واضح هست که علی نیست.

به نظر من سطح سوالا بالا بود و سخت .پراکندگی مباحث هم افتضاح بود مثل پارسال که توی مبحث فوریه گسسته شورشو در آورده بودنامسال هم مبحث ورودی های خاص زیاد بود.ولی خدارو شکر از DSP سوالی نیومده بود.6سوال تکراری ای هم که انتخاب شده بود از مباحث سخت بود و حل طولانی داشت.وقت هم که خیلی کم بود.
اگه نظری دارید یا اشتباهی کردم حتما بهم بگید ممنون بچه ها

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
سلام مجدد به دوستان
لطف کنید در مورد سوالای فیزیک و مهندسی پزشکی هم بحث کنیم
من 12 سوال زدم

که از درستی این سوالا مطمئنم
سوال 22 گزینه ج (مشکل این گزینه تقویت یکسان هستش.خیلی واضح که همه سیگنال ها به تقویت یکسان نیازی ندارند.بقیه گزینه ها از خواص تقیوت کننده هاست)
سوال 24 گزینه ج(صفحه146 147 کتاب فیزیک پزشکی تکاور.کار TGC اینه که با افزایش ژرفای بافت سیگنال های ضعیف رو تقویت کنه)
سوال 25 گزینه الف با فرمول ترمیستور خیلی راحت حل میشه
سوال 26 گزینه ج (313 جلد 1 کتاب تجهیزات پزشکی وبستر با کشیدن مثلث لیدها و نوشتن فرمول حل میشه اگه خواستید حلشو میزارم)
سوال 28 گزینه ج (شکل a با b تفاوت آنچنانی نداره تفاوت در بازه زمانیه که سلول عصبی طبق صفحه 165 وبستر یا 457 فیروز آبادی 1 ثانیه هست.پس 2 گزینه ب یا ج درسته.شکل c هم طبق صفحه 518 کتاب فیروز آبادی منحنی پتانسیل عمل ماهیچه قلبی هستش پس گزینه ج صحیح)
سوال 29 گزینه الف(صفحه 291 کتاب مهندسی پزشکی فیروز آبادی خود مسئله بدون تغییر عدد یا صفحه 105 تجهیزات وبستر)
سوال 30 گزینه ج (خلاصه ای از صفحه های آخر فصل 6 فیزیک پزشکی تکاور . مواد زغالی توری فلزی جلو پرتو ها رو نمی گیره)
سوال 33 گزینه الف (شکل یه کم واضح نیست ولی به نظر میاد شماره شکل مورد نظر همون 1 باشه نظر شما چیه؟.منبعش هم
شکلb صفحه 70 کتاب تجهیزات وبستر یا شکل صفحه 198 مورد ج کتاب فیروز آبادی)

سوالای پایین هم مطمئن نیستم

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم
سوال 38 گزینه ج (شکل این سوالو راستیتش من جایی ندیدم ولی شکل به شدت شبیه فیبراسیون بطنیه که هیچ نظم خاصی نداره اگه میشه شما کمک کنید پیداش کنیم.من اینو زدم ولی مطمئن نیستم

حل تشریحی با ارجاع به صفحه رفرنسو بهتون گفتم تا اگه اشتباه میکنم بهم بگید

نظر من در مورد سوالا اینه که به شدت سخت بود.پارسال 4 5 سوال از مثال های کتاب فیروز آبادی اومده بود ولی امسال فقط 1 دونه
بعضی از سوالا هم مثل همیشه فضایی بود یعنی کلا از منابع نبود یعنی از منابع کتاب خانه جناب طراح بود.پدر من در اومد تا سه منبع فیروز آبادی تکاور و وبستر رو بخونم ولی باز همه سوالا از این منابع نبود
به هر حال اونایی هم که 10 15 درصد از این درس رو زدن هم کار کمی انجام ندادن
ببخشید اگه طولانی شد

آخرین ویرایش:

bme eng

New member
سلام مجدد به دوستان
من 12 سوال زدم

سوال 22 گزینه ج (مشکل این گزینه تقویت یکسان هستش.خیلی واضح که همه سیگنال ها به تقویت یکسان نیازی ندارند.بقیه گزینه ها از خواص تقیوت کننده هاست)
سوال 24 گزینه ج(صفحه146 147 کتاب فیزیک پزشکی تکاور.کار TGC اینه که با افزایش ژرفای بافت سیگنال های ضعیف رو تقویت کنه)
سوال 26 گزینه ج (313 جلد 1 کتاب تجهیزات پزشکی وبستر با کشیدن مثلث لیدها و نوشتن فرمول حل میشه اگه خواستید حلشو میزارم)
سوال 28 گزینه ج (شکل a با b تفاوت آنچنانی نداره تفاوت در بازه زمانیه که سلول عصبی طبق صفحه 165 وبستر یا 457 فیروز آبادی 1 ثانیه هست.پس 2 گزینه ب یا ج درسته.شکل c هم طبق صفحه 518 کتاب فیروز آبادی منحنی پتانسیل عمل ماهیچه قلبی هستش پس گزینه ج صحیح)
سوال 29 گزینه الف(صفحه 291 کتاب مهندسی پزشکی فیروز آبادی خود مسئله بدون تغییر عدد یا صفحه 105 تجهیزات وبستر)
سوال 30 گزینه ج (خلاصه ای از صفحه های آخر فصل 6 فیزیک پزشکی تکاور . مواد زغالی توری فلزی جلو پرتو ها رو نمی گیره)
سوال 33 گزینه الف (شکل یه کم واضح نیست ولی به نظر میاد شماره شکل مورد نظر همون 1 باشه نظر شما چیه؟.منبعش هم

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم
سوال 38 گزینه ج (شکل این سوالو راستیتش من جایی ندیدم ولی شکل به شدت شبیه فیبراسیون بطنیه که هیچ نظم خاصی نداره اگه میشه شما کمک کنید پیداش کنیم.من اینو زدم ولی مطمئن نیستم

نظر من در مورد سوالا اینه که به شدت سخت بود.پارسال 4 5 سوال از مثال های کتاب فیروز آبادی اومده بود ولی امسال فقط 1 دونه
بعضی از سوالا هم مثل همیشه فضایی بود یعنی کلا از منابع نبود یعنی از منابع کتاب خانه جناب طراح بود.پدر من در اومد تا سه منبع فیروز آبادی تکاور و وبستر رو بخونم ولی باز همه سوالا از این منابع نبود
ببخشید اگه طولانی شد

من یکی که خیلی برام عجیب بود کسی که کارشناسی برق خونده بتونه اینقدر خوب مقدمه و فیزیک پزشکی بزنه.
یه سوال یشمتونم بپرسم شما کارشناسی کدوم دانشگاه بودی و رتبه کنکور وزارت علومتون چند؟

DAVID_H

New member
من یکی که خیلی برام عجیب بود کسی که کارشناسی برق خونده بتونه اینقدر خوب مقدمه و فیزیک پزشکی بزنه.
یه سوال یشمتونم بپرسم شما کارشناسی کدوم دانشگاه بودی و رتبه کنکور وزارت علومتون چند؟

من کار عجیبی نکردم فقط 3 تا رفرنس فیزیک پزشکی تکاور.تجهیزات پزشکی وبستر و مهندسی پزشکی فیروز آبادی رو توی 2 3 ماه با برنامه روزانه خوندم
به علاوه تمام سوالات ارشد و دکتری علوم و بهداشت تمام سال ها.الانم به نظر خودم درصدی که احتمالا زدم با زحمتی که کشیدم همخوانی نداره.
من دانشجو دانشگاه آزاد بودم و رتبه علومم 1000 شد متاسفانه به دلیل اشتباهات زیاد

staabbodij

New member
سلام مجدد به دوستان
من 12 سوال زدم

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم

ببخشید اگه طولانی شد

[/QUسلام
سوال 34 فیزیک گزینه ب درسته احتمالا شما میلیمتر را به سانتی متر تبدیل نکردید

بالا