نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک اردیبهشت 94

DAVID_H

New member
راستی یادم رفت بگم که سوال 42 سیگنال هم سوال تکراری 93 دکترا بود
با این حساب 7 سوال تکراری در سیگنال داشتیم که 2 تاش سوال دکترا (سوالای 42 و 58 ) بود که تا حالا سابقه نداشت
سوال 56 هم که با تغییر عددی صورت سوال که طراح انجام داده گزینه صحیح وجود نداره جواب 2cos(2t-4 میشه
به هر حال سوال تکراری دادن یه کار احمقانه و نامردی به تمام معناست چون یه عده سوال و گزینه حفظ میکنن و سر کنکور با اینکه چیزی بلد نیستن درصد میزنن.فقط حق اونی که واقعا کار کرده ضایع میشه

bme eng

New member
من کار عجیبی نکردم فقط 3 تا رفرنس فیزیک پزشکی تکاور.تجهیزات پزشکی وبستر و مهندسی پزشکی فیروز آبادی رو توی 2 3 ماه با برنامه روزانه خوندم
به علاوه تمام سوالات ارشد و دکتری علوم و بهداشت تمام سال ها.الانم به نظر خودم درصدی که احتمالا زدم با زحمتی که کشیدم همخوانی نداره.
من دانشجو دانشگاه آزاد بودم و رتبه علومم 1000 شد متاسفانه به دلیل اشتباهات زیاد

ببخشید آزاد کدوم شهر بودین؟

DAVID_H

New member
سلام مجدد به دوستان
لطف کنید در مورد سوالای فیزیک و مهندسی پزشکی هم بحث کنیم
من 12 سوال زدم

که از درستی این سوالا مطمئنم
سوال 22 گزینه ج (مشکل این گزینه تقویت یکسان هستش.خیلی واضح که همه سیگنال ها به تقویت یکسان نیازی ندارند.بقیه گزینه ها از خواص تقویت کننده هاست)
سوال 24 گزینه ج(صفحه146 147 کتاب فیزیک پزشکی تکاور.کار TGC اینه که با افزایش ژرفای بافت سیگنال های ضعیف رو تقویت کنه)
سوال 25 گزینه الف با فرمول ترمیستور خیلی راحت حل میشه
سوال 26 گزینه ج (313 جلد 1 کتاب تجهیزات پزشکی وبستر با کشیدن مثلث لیدها و نوشتن فرمول حل میشه اگه خواستید حلشو میزارم)
سوال 28 گزینه ج (شکل a با b تفاوت آنچنانی نداره تفاوت در بازه زمانیه که سلول عصبی طبق صفحه 165 وبستر یا 457 فیروز آبادی 1 ثانیه هست.پس 2 گزینه ب یا ج درسته.شکل c هم طبق صفحه 518 کتاب فیروز آبادی منحنی پتانسیل عمل ماهیچه قلبی هستش پس گزینه ج صحیح)
سوال 29 گزینه الف(صفحه 291 کتاب مهندسی پزشکی فیروز آبادی خود مسئله بدون تغییر عدد یا صفحه 105 تجهیزات وبستر)
سوال 30 گزینه ج (خلاصه ای از صفحه های آخر فصل 6 فیزیک پزشکی تکاور . مواد زغالی توری فلزی جلو پرتو ها رو نمی گیره)
سوال 33 گزینه الف (شکل یه کم واضح نیست ولی به نظر میاد شماره شکل مورد نظر همون 1 باشه نظر شما چیه؟.منبعش هم
شکلb صفحه 70 کتاب تجهیزات وبستر یا شکل صفحه 198 مورد ج کتاب فیروز آبادی)

سوالای پایین هم مطمئن نیستم

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم
سوال 38 گزینه ج (شکل این سوالو راستیتش من جایی ندیدم ولی شکل به شدت شبیه فیبراسیون بطنیه که هیچ نظم خاصی نداره اگه میشه شما کمک کنید پیداش کنیم.من اینو زدم ولی مطمئن نیستم

حل تشریحی با ارجاع به صفحه رفرنسو بهتون گفتم تا اگه اشتباه میکنم بهم بگید

نظر من در مورد سوالا اینه که به شدت سخت بود.پارسال 4 5 سوال از مثال های کتاب فیروز آبادی اومده بود ولی امسال فقط 1 دونه
بعضی از سوالا هم مثل همیشه فضایی بود یعنی کلا از منابع نبود یعنی از منابع کتاب خانه جناب طراح بود.پدر من در اومد تا سه منبع فیروز آبادی تکاور و وبستر رو بخونم ولی باز همه سوالا از این منابع نبود
به هر حال اونایی هم که 10 15 درصد از این درس رو زدن هم کار کمی انجام ندادن
ببخشید اگه طولانی شد

[/QUسلام
سوال 34 فیزیک گزینه ب درسته احتمالا شما میلیمتر را به سانتی متر تبدیل نکردید

سلام.این آخرین سوال مهندسی پزشکی بود که من زدم تو دور دومی که سوالایی که نزدمو میزدم.وقت نمیشد که توان دقیق سوالو حساب کنم.مغزم کشش نداشت فقط با ماشین حساب مقدار عددی 1 حالا به هر توانو حساب کردم یکی از گزینه های ب یا د میشد.گفتم که مطمئن نیستم.اگه شما حل دقیق کردی که درسته
ممنون که اشکالو رو میگیرید

آخرین ویرایش:

staabbodij

New member
سلام مجدد به دوستان
من 12 سوال زدم

سوال 22 گزینه ج (مشکل این گزینه تقویت یکسان هستش.خیلی واضح که همه سیگنال ها به تقویت یکسان نیازی ندارند.بقیه گزینه ها از خواص تقیوت کننده هاست)
سوال 24 گزینه ج(صفحه146 147 کتاب فیزیک پزشکی تکاور.کار TGC اینه که با افزایش ژرفای بافت سیگنال های ضعیف رو تقویت کنه)
سوال 26 گزینه ج (313 جلد 1 کتاب تجهیزات پزشکی وبستر با کشیدن مثلث لیدها و نوشتن فرمول حل میشه اگه خواستید حلشو میزارم)
سوال 28 گزینه ج (شکل a با b تفاوت آنچنانی نداره تفاوت در بازه زمانیه که سلول عصبی طبق صفحه 165 وبستر یا 457 فیروز آبادی 1 ثانیه هست.پس 2 گزینه ب یا ج درسته.شکل c هم طبق صفحه 518 کتاب فیروز آبادی منحنی پتانسیل عمل ماهیچه قلبی هستش پس گزینه ج صحیح)
سوال 29 گزینه الف(صفحه 291 کتاب مهندسی پزشکی فیروز آبادی خود مسئله بدون تغییر عدد یا صفحه 105 تجهیزات وبستر)
سوال 30 گزینه ج (خلاصه ای از صفحه های آخر فصل 6 فیزیک پزشکی تکاور . مواد زغالی توری فلزی جلو پرتو ها رو نمی گیره)
سوال 33 گزینه الف (شکل یه کم واضح نیست ولی به نظر میاد شماره شکل مورد نظر همون 1 باشه نظر شما چیه؟.منبعش هم

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم
سوال 38 گزینه ج (شکل این سوالو راستیتش من جایی ندیدم ولی شکل به شدت شبیه فیبراسیون بطنیه که هیچ نظم خاصی نداره اگه میشه شما کمک کنید پیداش کنیم.من اینو زدم ولی مطمئن نیستم

نظر من در مورد سوالا اینه که به شدت سخت بود.پارسال 4 5 سوال از مثال های کتاب فیروز آبادی اومده بود ولی امسال فقط 1 دونه
بعضی از سوالا هم مثل همیشه فضایی بود یعنی کلا از منابع نبود یعنی از منابع کتاب خانه جناب طراح بود.پدر من در اومد تا سه منبع فیروز آبادی تکاور و وبستر رو بخونم ولی باز همه سوالا از این منابع نبود
ببخشید اگه طولانی شد

سوال 34 فیزیک گزینه ب درسته.
احتمالا شما واحد ملیمتر رو به سانتی متر درمورد افزایش طول انجام ندادید.

muogen

New member
مشاهده فایل‌پیوست 7874مشاهده فایل‌پیوست 7875

اینم کلیدای سوالات زبان فقط ترتیب سوالاش از 120 شروع میشه تا 160 ، خودتون تنظیم کنید.امیدوارم مفید باشه.

بعد اینکه چک کردیددرصدتون هم اینجا بگین چند شد

فکر میکنم چندتا سوال اشتباه جواب داده،با این پاسخنامه 56 شد زبانم

robogirl

New member
سلام مجدد به دوستان
من 12 سوال زدم

سوال 22 گزینه ج (مشکل این گزینه تقویت یکسان هستش.خیلی واضح که همه سیگنال ها به تقویت یکسان نیازی ندارند.بقیه گزینه ها از خواص تقیوت کننده هاست)
سوال 24 گزینه ج(صفحه146 147 کتاب فیزیک پزشکی تکاور.کار tgc اینه که با افزایش ژرفای بافت سیگنال های ضعیف رو تقویت کنه)

سوال 31 گزینه ب
سوال 34 گزینه د
سوال 37 ج یا د من ج زدم

ببخشید اگه طولانی شد

سلام به دوستان همگی خسته کنکور نباشین.در ادامه توضیحات آقای مهندس:

سوال 21 قسمت د
سوال 23 قسمت الف
سوال 31 فک میکنم قسمت الف چون فاصله دو الکترود رو تقسیم بر تفاضل دو زمان تاخیر بکنیم میشه 58.13
البته فکر میکنم درست باشه

سوال 32 گزینه ب توضیحات مربوط به این سوال تو کتاب فیزیک کامرون فصل پرتوهای رونتگن هست

سوال 37 گزینه د صفحه 634 کتاب فیروز آبادی قید شده فیلتر بالاگذر

سوال 40 هم زدم گزینه الف دیگه حالا واسه بیمار هر اتفاقی که میخواد بیفته به من ربطی نداره d:

منم 12 تا فیزیک زدم

DAVID_H

New member
سلام به دوستان همگی خسته کنکور نباشین.در ادامه توضیحات آقای مهندس:

سوال 21 قسمت د
سوال 23 قسمت الف
سوال 31 فک میکنم قسمت الف چون فاصله دو الکترود رو تقسیم بر تفاضل دو زمان تاخیر بکنیم میشه 58.13
البته فکر میکنم درست باشه

سوال 32 گزینه ب توضیحات مربوط به این سوال تو کتاب فیزیک کامرون فصل پرتوهای رونتگن هست

سوال 37 گزینه د صفحه 634 کتاب فیروز آبادی قید شده فیلتر بالاگذر

سوال 40 هم زدم گزینه الف دیگه حالا واسه بیمار هر اتفاقی که میخواد بیفته به من ربطی نداره d:

منم 12 تا فیزیک زدم

سلام.خیلی خوب زدید تبریک میگم.
سوال 23 منم اولش الف رو زدم ولی آخر امتحان پاکش کردم بین الف و ب شک داشتم.ج و د که قطعا غلطه احتمالا همون الف درسته

سوال 31 منم اولش زدم 58 با همون استدلال شما ولی بعد شک کردم که زمان باید جمع بشه یا تفریق؟اگه جمع بشه گزینه ب درسته ولی فک کنم حرف شما درسته منم فکرایی میکنمااا

سوال 37 هم من واسه این زدم ج که اصولا انتگرال گیر ها فیلتر های پایین گذر هستندچون صفر به مخرج تابع تبدیل اضافه میکنن صفحه 634 فیروز آبادی هم هیچ اشاره ای و توضیحی در مورد اون بلوک مورد نظر سوال نداده.و در مورد بقیه اجزایی مدار توضیح داده

سوال 40 من سر جلسه با اعدادی که داده بود 80 میکرو آمپر جریان وارده به قلب رو بدست آوردم. ولی چون بازه جریان میکرو شک رو نمیدونستم سوالو نزدم
الان چک کردم صفحه 390 جلد 2 تجهیزات پزشکی وبستر که سوال از اونجا طرح شده توضیح داده که جریان میکرو شک 80 تا 200 میکرو آمپر باعث فیبراسون بطنی میشه که متاسفانه گزینه 3 جواب تسته و مورد نظر طراح

پس سوال 40 هم گزینه ج درسته

آخرین ویرایش:

robogirl

New member

سوال 23 منم اولش الف رو زدم ولی آخر امتحان پاکش کردم بین الف و ب شک داشتم.ج و د که قطعا غلطه احتمالا همون الف درسته

سوال 31 منم اولش زدم 58 با همون استدلال شما ولی بعد شک کردم که زمان باید جمع بشه یا تفریق؟اگه جمع بشه گزینه ب درسته ولی فک کنم حرف شما درسته منم فکرایی میکنمااا

سوال 37 هم من واسه این زدم ج که اصولا انتگرال گیر ها فیلتر های پایین گذر هستندچون صفر به مخرج تابع تبدیل اضافه میکنن صفحه 634 فیروز آبادی هم هیچ اشاره ای و توضیحی در مورد اون بلوک مورد نظر سوال نداده.و در مورد بقیه اجزایی مدار توضیح داده

سوال 40 من سر جلسه با اعدادی که داده بود 80 میکرو آمپر جریان وارده به قلب رو بدست آوردم. ولی چون بازه جریان میکرو شک رو نمیدونستم سوالو نزدم
الان چک کردم صفحه 390 جلد 2 تجهیزات پزشکی وبستر که سوال از اونجا طرح شده توضیح داده که جریان میکرو شک 80 تا 200 میکرو آمپر باعث فیبراسون بطنی میشه که متاسفانه گزینه 3 جواب تسته و مورد نظر طراح

پس سوال 40 هم گزینه ج درسته[/quote

ممنون ولی اونقدرا خوب نزدم من برای سوال چهل 0.8 میکررو آمپر درآوردم نمیدونم چرا!!!
برای اون سوال فیلتر بالاگذر صفحه 634 خط چهار و پنج و شیش یه توضیح کوچولویی داده.

DAVID_H

New member

پس سوال 40 هم گزینه ج درسته[/quote

ممنون ولی اونقدرا خوب نزدم من برای سوال چهل 0.8 میکررو آمپر درآوردم نمیدونم چرا!!!
برای اون سوال فیلتر بالاگذر صفحه 634 خط چهار و پنج و شیش یه توضیح کوچولویی داده.

اگه دقت کنید 24mv تقسیم بر 300 اهم میشه 8 در 10 به توان 5- که معادل 80 میکرو آمپر میشه(ببخشید فارسی نوشتم چون امکانات ریاضی نوشتن نیست)

feri70

New member
بچه ها تقریبا درصد تقریبی گرفتین از درساتون ؟

کسی آناتومی و فیزیولوژی زده اینجا ؟ میشه گزینه هایی که زدید رو بگین؟

robogirl

New member

سلام فری جان من جواب دادم 4 تاشو...سوال اولو زدم پتاسیم سوال دومم غلطه عصب غده اشکی هم میشه فاسیال.سوال رباط آویزون کننده عدسی چشم هم زدم جسم مژگانی

feri70

New member
سلام فری جان من جواب دادم 4 تاشو...سوال اولو زدم پتاسیم سوال دومم غلطه عصب غده اشکی هم میشه فاسیال.سوال رباط آویزون کننده عدسی چشم هم زدم جسم مژگانی

ممنون robo جان ، منم همینارو زدم

DAVID_H

New member

به نظر من وقت گذاشتن روی آناتومی و فیزیولوژی واسه 10 تا سوال ضریب 1 کار عاقلانه ای نیست مگه واسه کسی که قبلا تو کارشناسی خونده باشه. ضمن اینکه حجم مطالبی که باید بخونی خیلی زیاده سرفصل سوالاش هم نظم خاصی هم نداره.واسه همین من از روز اول آناتومی فیزیولوژی رو حذف کردم.تایم اونو دادم به مهندسی فیزیک پزشکی, حجم مطالبش زیاد هست ولی 20 تا سوال با ضریب 2 داره.

feri70

New member
آقای david میشه مدار و الکترونیک گزینه هایی رو که زدید رو بگین؟:21:

maryam1

New member
مشاهده فایل‌پیوست 7874مشاهده فایل‌پیوست 7875

اینم کلیدای سوالات زبان فقط ترتیب سوالاش از 120 شروع میشه تا 160 ، خودتون تنظیم کنید.امیدوارم مفید باشه.

بعد اینکه چک کردیددرصدتون هم اینجا بگین چند شد

خانمی این فایل پیوستو حذف کردن
میشه خودت جواب گزینه هارو همینجا بذاری

بالا