مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

جهان.

New member
اینا منابع منه و طبقشون پیش میرم و گزارش میدم
بیوشیمی: تست بانک آزمون خسروی، درسنامه پروین پاسالار و نجات شکوهی
سلولی مولکولی: جزززوه و تست خلیللیلی
شیمی: عمومی دبیرستان، آلی: درسنامه: انتشارات خسرروی؛ تست: نادرری سهی
زبان: ۵۰۴، تافل، ۱۱۰۰، لغات پزشکی سالای پیش، esm، کتب زبان برای کنکور
یاعلی
به امید موفقیت همه

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
آخه من 2ترم دیگه از درسم مونده باید تابستون یکم بجنبم تا از بقیه عقبتر نیفتم :/

یه چیزی بگم در مورد تجربه و افسوس خودم موقعی که وضعیت شما رو داشتم:

من تابستان اون سال رو خیلی خوب خوندم وقتی میگم خوب یعنی خیلی خوب ولی ترم 6 که شروع شد دانشگاه کلی وقتمو گرفت و هی یواش یواش از کنکور دور میشدم و همش حرص میخوردم چرا نمیرسم به کنکورم که از درسا مهمتره. اونموقع افسوس خوردم که چرا تابستان این همه درس خوندم مثل یه پشت کنکوری که کلی تا تابستان وقت داره خوندم. یعنی کتابامو از اول باز کرده بودم و خط به خط میخوندم و زیر جای مهم خط میکشیدم و توی فواصل زمانی مختلف مرور میکردم. در حالی که عین خیالم هم نبود که از مهر ماه وقتم پر میشه. خوب این کار واسه کسی که الان دانشجو هستش غلطه. اونموقع میگفتم ای کاش توی این 3 ماه فقط بخش اعظمی از منبعمو به صورت جدول میکشیدم و الان مرورش میکردم. واقعیت اینه که هر چی هم بخونید هرچی هم الان مرور کنید تا سال آینده فراموش میکنید. بهترین کار اینه که سعی کنید از الان منابعتون رو نمیگم خلاصه بلکه بصورت دسته بندی شده بنویسید و بخونید که وقتی ترم شروع شد شما باشید و یه سری جداول یا اشکال مختلف که لب مطلب توش باشه و هر وقت که وقت کردید یا حتی توی دانشگاه یکی دوتا جدول یا شکل دستتون باشه و بخونیدش. وگرنه مطمئن باشید در طول ترم از ساده ترین برنامه هم جا میمونید.

لب کلام: الان موقع تراکتوری خوندن نیست الان باید مباحث رو دسته بندی کنید و به شکل جمع و جور در بیارید و حقظ کردنشون رو بزارید در طول ترم و نزدیکای کنکور.

آخرین ویرایش:

marynas

New member
یه چیزی بگم در مورد تجربه و افسوس خودم موقعی که وضعیت شما رو داشتم:

من تابستان اون سال رو خیلی خوب خوندم وقتی میگم خوب یعنی خیلی خوب ولی ترم 6 که شروع شد دانشگاه کلی وقتمو گرفت و هی یواش یواش از کنکور دور میشدم و همش حرص میخوردم چرا نمیرسم به کنکورم که از درسا مهمتره. اونموقع افسوس خوردم که چرا تابستان این همه درس خوندم مثل یه پشت کنکوری که کلی تا تابستان وقت داره خوندم. یعنی کتابامو از اول باز کرده بودم و خط به خط میخوندم و زیر جای مهم خط میکشیدم و توی فواصل زمانی مختلف مرور میکردم. در حالی که عین خیالم هم نبود که از مهر ماه وقتم پر میشه. خوب این کار واسه کسی که الان دانشجو هستش غلطه. اونموقع میگفتم ای کاش توی این 3 ماه فقط بخش اعظمی از منبعمو به صورت جدول میکشیدم و الان مرورش میکردم. واقعیت اینه که هر چی هم بخونید هرچی هم الان مرور کنید تا سال آینده فراموش میکنید. بهترین کار اینه که سعی کنید از الان منابعتون رو نمیگم خلاصه بلکه بصورت دسته بندی شده بنویسید و بخونید که وقتی ترم شروع شد شما باشید و یه سری جداول یا اشکال مختلف که لب مطلب توش باشه و هر وقت که وقت کردید یا حتی توی دانشگاه یکی دوتا جدول یا شکل دستتون باشه و بخونیدش. وگرنه مطمئن باشید در طول ترم از ساده ترین برنامه هم جا میمونید.

لب کلام: الان موقع تراکتوری خوندن نیست الان باید مباحث رو دسته بندی کنید و به شکل جمع و جور در بیارید و حقظ کردنشون رو بزارید در طول ترم و نزدیکای کنکور.

مرسی از راهنماییتون!
چیزاییو ک تا الان خوندم تقریبا تو درسامون داشتیم و خیلی چیز جدیدی نبوده(تا فصل 3لودیش ک اینجوری بوده بقیشو نمیدونم هنوز :| )
اما من ی مشکلی ک دارم اینه ک اصن نمیتونم خلاصه نویسی کنم یا چیزیو دسته بندی کنم!موقع نوشتن و خوندن حتی اوناییم ک گفته مثلا در فصل فلان شرح داده میشه اونم با دقت میخونم طوریکه خودمم دیگه از خودم لجم میگیره :25r30wi:
یجورایی مث دبیرستان حتی ب کلمه های اغلب و اکثر و بیشتر زیادی گیر میدم!!
اگه درباره اینم راهنمایی کنید ممنون میشم :)

m14

New member
سلام به همگی :ad54ad:
من هم میخوام از اواخر تیر شروع کنم:a2d3:
تنها سردرگمی من اینه که سلولی رو از چی بخونم ازدوستان عزیزم میخوام با شرایطی که میگم راهنمایی کنن : بیشتروقتم سرکارم یعنی چیزی حدود 5 ساعت در روز بتونم درس بخونم شاهکار کردم بنابراین کتابی میخوام که سریع تموم بشه ودر ضمن کامل باشه البته بگم دوست ندارم سطحی بخونم وفقط وجدانم رو راحت کنم که خوب سلولی خوندم..دیگه اینکه قبلا زیست سلولی نخوندم ولی بیوشیمی رو میتونم بگم خوب بلدم این میتونه نقطه مثبت باشه؟؟؟؟؟؟؟

Fatimaaa

New member
سلام به همگی :ad54ad:
من هم میخوام از اواخر تیر شروع کنم:a2d3:
تنها سردرگمی من اینه که سلولی رو از چی بخونم ازدوستان عزیزم میخوام با شرایطی که میگم راهنمایی کنن : بیشتروقتم سرکارم یعنی چیزی حدود 5 ساعت در روز بتونم درس بخونم شاهکار کردم بنابراین کتابی میخوام که سریع تموم بشه ودر ضمن کامل باشه البته بگم دوست ندارم سطحی بخونم وفقط وجدانم رو راحت کنم که خوب سلولی خوندم..دیگه اینکه قبلا زیست سلولی نخوندم ولی بیوشیمی رو میتونم بگم خوب بلدم این میتونه نقطه مثبت باشه؟؟؟؟؟؟؟

سلام امیدوارم موفق باشین.این سلولیو از چی بخونم شده مصیبت برا همه!:wacsmiley: منم دنباله خلاصم برا سلولی.بین کتاب 2E با متاب عباس بهار موندم کدوم بهتره!:33: البته دارم و از لودیش هم بعضی فصلا رو میخونم. بیوشیمی تون هم که خوبه خوشبحالتون. من ضعیفممم

Fatimaaa

New member
اینا منابع منه و طبقشون پیش میرم و گزارش میدم
بیوشیمی: تست بانک آزمون خسروی، درسنامه پروین پاسالار و نجات شکوهی
سلولی مولکولی: جزززوه و تست خلیللیلی
شیمی: عمومی دبیرستان، آلی: درسنامه: انتشارات خسرروی؛ تست: نادرری سهی
زبان: ۵۰۴، تافل، ۱۱۰۰، لغات پزشکی سالای پیش، esm، کتب زبان برای کنکور
یاعلی
به امید موفقیت همه

سلام ایشالا موفق باشین. سلولیتون هم برا خ ل ی لی هست؟

Miss saydam

New member
سلام دوستان منم به جمعتون اومدم.ترم آخر بودم این ترم.نتیجه کنکورم بد بود
میخوام این دفعه باهاتون گروهی بخونم

Roda

New member
سلام
دوستان تفاوت اریتروسیت و رتیوکلوسیت ازنظر پیش ساز اولیه رو میخوام
کسی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mello

New member
سلام
ديروز 1ساعت لوديش+1ساعت لزگي
كسالت دارم نميتونم زياد بخونم
بچه ها برنامه واس خوندن لزگي توي كدوم تاپيكه؟

لیلیوم

New member
من تا الان خاب بودم چون دیشب دیر خابیدم :wacsmiley:
اما باید خودمو دعوا کنم برم بخونم :sdasdasd:
آفرین که تا الان خواب بودی.خواب کافی باعث تمرکز بیشتر میشه
ولی به نظرم نباید جمعه ها رو مثل روزای دیگه سنگین خوند
بیشتر مرور و جمع بندی طول هفته باشه فک میکنم بهتره

زینبی

New member
سلام. من دیشب با حرکت لاکپشت وار 8ص لودیش، 10 تا استرایر و 3 تا جاوتز خوندم.
امیدوارم که با کیفیت باشه.

v.abbasi

New member
يه سوال ميدونم توى اين تاپيک نبايد پرسيده بشه, جاوتز چه انتشاراتى خوب هست?

m14

New member
خیلی خیلی فوری
دوستانی که لودیش رو میخونن:smiliess (10):
تمام فصلها رو باید خوند؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه بگید کدوم فصلها مهمتره وکدوم ها رو میشه خلاصه خوند

زینبی

New member
سلام. من خودم تصمیم دارم همش رو بخونم. چون هر سالی بنا به سلیقه طراح ممکنه از یک جاش بیاد.
البته بعضیا شنیدم خود لودیش رو نخوندن و موفق هم بودن .تاپیکهای مربوط رو نگاه کنین دستتون میاد

جهان.

New member
سلام
دوستان تفاوت اریتروسیت و رتیوکلوسیت ازنظر پیش ساز اولیه رو میخوام
کسی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام پیش ساز اولیه شون یکیه و از میلوسیتن
فقط از نظر رده ی بلوغی فرق دارن
اریتروست همون rbc هست و بالغ
ولی رتیکولوسیت نابالغ ودرشته

بالا