زبان را چگونه بخوانیم؟؟

mohandes omid

New member
سعی کنید زیاد به خودتون سخت نگیرید واسه زبان مهمتر از اینکه کتابای زیادی بخونید اینه که سعی و تلاشتونو زیاد کنید من واسه زبان از صفر شروع کردم تو ارشدم زبانو 70 زدم کتاب لغات ضروری تافل خیلی خوبه بعدش تا سوالات سالهای قبلو خوب بخونید و لغاتاشو یاد بگیرید

svini

New member
سلام دوستای گل من یه روش استفاده از جعبه لایتنر رو دارم که به خودم خیلی کمک کرد امیدوارم واسه همه به کار بیاد:
روز اول:هر موضوع را روی یک فیش نوشته و معنی آن را پشت فیش بنویسید. فیش ها را مطالعه و در خانه اول قرار دهید
روز دوم: فیش های خانه اول را بخوانید و پاسخ دهید در صورت بلد بودن برگه ها را در خانه دوم قرار دهید و یک برگه رنگی (منظور جدا کننده ) پشت آن بگذارید فیش هایی که بلد نبودید به خانه اول بر می گردد؛ فیش های جدید + فیش هایی که بلد نبودید مطالعه کرده در خانه اول قرار دهید.
روز سوم: فیش های خانه دوم را دست نزنید زیرا تکمیل نشده است فیش های خانه اول را بخوانید اگر پاسخ را می دانستید به خانه دوم پشت برگه رنگی انتقال دهید اگر بلد نبودید دوباره در خانه اول قرار داده و با فیش های جدید مطالعه کنید.
روز چهارم: از خانه دوم شروع کنید با خواندن فیش هایی که به خانه اول نزدیکتراند (یعنی آنهایی که روز دوم به خانه دوم منتقل شده اند )فیش هایی را که بلدید به خانه سوم منتقل کرده و یک برگه رنگی پشت آنها قرار دهید و آنهایی را که بلد نیستید به خانه اول برگردانید. در خانه دوم برگه رنگی را پشت برگه هایی که در آن است قرار دهید و فیشهای خانه اول را مطالعه کنید اگر جواب را بلدید به خانه دوم پشت برگه رنگی منتقل می شوند اگر نه همراه با فیش های جدید باید در خانه اول مطالعه شوند.
به همین روش کار ادامه دهید با توجه به اینکه:
خانه 1 از روز دوم؛ خانه 2 از روز چهارم؛ خانه 3 از روز هشتم ؛ خانه 4 از روز شانزدهم و خانه 5 از روز سی ام شروع می شود.
یادتان باشد خانه اول ظرفیت یک گروه را دارد
خانه دوم ظرفیت 2گروه را دارد
خانه سوم ظرفیت 4 گروه را دارد
خانه چهارم ظرفیت 8 گروه را دارد
خانه پنجم ظرفیت 15 گروه را دارد
با کار بدون وقفه این عملیات 30 روز طول میکشد تا 5 قسمت جعبه کامل شود.
تذکر مهم : در هر مرحله که قادر به پاسخگویی نبودید فیش را به خانه اول انتقال دهید

نفس

New member
زبان

بچه ها من زبان 504 رو بشکل لایتنر میخونم ولی بعضی لغات با گذشت چند روز هست تووی خونه یک مونده و هنوز کاملا حفظم نشده بنظر شما اشکال داره خوندنم؟

DNA.2013

New member
Svini jan man narmafzare laytnero g5ro ruye gushim daram tarze estefadasho shoma baladi?va dar morede jomleye akhret ye soal daram inke age ye loghat masalan tu radife chaharom budo balad nabudam bayad be khuneye se bargardunam ya yek???

bacillus.bs

New member
چرا یادگیری زبان تو ایران اینقدر مشکله:shocked:/در صورتی که توی کشورهای عربی یا پاکستان و.........مثل بلبل حرف میزنند:whistle:

Marc0p0lo

New member
انگلیسی ببینید
انگلیسی فکر کنید
و انگلیسی بخونید

همین!

svini

New member
Svini jan man narmafzare laytnero g5ro ruye gushim daram tarze estefadasho shoma baladi?va dar morede jomleye akhret ye soal daram inke age ye loghat masalan tu radife chaharom budo balad nabudam bayad be khuneye se bargardunam ya yek???

عزیزم راستش من در مورد نرم افزار گوشی نمی دونم ،هر وقت پیدا کردم این نرم افزارو بهت میگم
در مورد سوالتم بله هر فیشی که بلد نبودی حتی اگه خونه پنجمم بوده باید برگرده اول

شفيع

New member
بالسيوس راست ميگه تو ايران ما از دبيرستان يا حتي راهنمايي باهاش مشكل داشتيم.
معلما ميومدن يه روخوني ميكردن معني لغاتو ميگفتن تموم شد رفت

majede

New member
آخی نازی شفیع...هلنا چرا شفیعو میزنی خوب راست میگه...
تازه اینجا همه براقبولی در کنکور اومدن نه ....:smiliess (4):

نفس

New member
بچه ها من زبان 504 رو شروع کردم با روش لایتنر...ولی با گذشت چند هفته بعضی لغات هنوز خونه اول هستن وکاملا حفظم نشدن...چیکار کنم....مشکل کجاست؟راهنماییم کنید خووووووووووووو

mahnam

New member
بچه ها من زبان 504 رو شروع کردم با روش لایتنر...ولی با گذشت چند هفته بعضی لغات هنوز خونه اول هستن وکاملا حفظم نشدن...چیکار کنم....مشکل کجاست؟راهنماییم کنید خووووووووووووو

نفس جان منم مشکل شمارو داشتم و هر چه بری درسای جلوتر تعداد لغتای خونه ی اول بیشتر میشه بعد مثلا 10 ، 20 تا لغت می ره خونه های بعدی
60 ، 70 تا می مونه خونه ی اول که هر بار تعدادش بیشتر میشه و این خیلی بده واقعا :wacsmiley:
من این کارو کردم الان راضی ام :a2d3:
بعد اینکه 2 روز یا 3 روز لغتاارو مرور می کنم می برمش تو جعبه
یعنی درس اول رو روز اول می خونم روز دوم درس 2 رو می خونم با مرور درس 1 روز سوم درس 3 رو می خونم با مرور 1 و 2
حالا روز سوم لغتای درس 1 رو می برم تو جعبه یعنی درس 1 رو بعد 3 روز تکرار می برم تو جعبه ، نه همون بار اول
بعد فرداش که درس 2 رو 3 بار تکرار شده می برم تو جعبه، به همین ترتیب درسای بعدی
امیدوارم واضح توضیح داده باشم :(50):

نفس

New member
نفس جان منم مشکل شمارو داشتم و هر چه بری درسای جلوتر تعداد لغتای خونه ی اول بیشتر میشه بعد مثلا 10 ، 20 تا لغت می ره خونه های بعدی
60 ، 70 تا می مونه خونه ی اول که هر بار تعدادش بیشتر میشه و این خیلی بده واقعا :wacsmiley:
من این کارو کردم الان راضی ام :a2d3:
بعد اینکه 2 روز یا 3 روز لغتاارو مرور می کنم می برمش تو جعبه
یعنی درس اول رو روز اول می خونم روز دوم درس 2 رو می خونم با مرور درس 1 روز سوم درس 3 رو می خونم با مرور 1 و 2
حالا روز سوم لغتای درس 1 رو می برم تو جعبه یعنی درس 1 رو بعد 3 روز تکرار می برم تو جعبه ، نه همون بار اول
بعد فرداش که درس 2 رو 3 بار تکرار شده می برم تو جعبه، به همین ترتیب درسای بعدی
امیدوارم واضح توضیح داده باشم :(50):

ممنون دوست خوبم...
من هر روز درس جدید میزارم خونه اول....وروزهای بعد به ترتیب لغاتی رو که بلدم به خونه بالاتر میبرم...ولی بعضی لغات هستن شاید بیش از یه هفته در خونه یک هستن ولی بازم حفظم نشده که ببرم خونه های بعدی...نگرانم که شاید مدل خوندنم درست نباشه

mahnam

New member
ممنون دوست خوبم...
من هر روز درس جدید میزارم خونه اول....وروزهای بعد به ترتیب لغاتی رو که بلدم به خونه بالاتر میبرم...ولی بعضی لغات هستن شاید بیش از یه هفته در خونه یک هستن ولی بازم حفظم نشده که ببرم خونه های بعدی...نگرانم که شاید مدل خوندنم درست نباشه

خواهش
نه عزیزم... روش شما کاملا درسته
شما به روش اصلیه لایتنر عمل می کنین
درستشم همینه
اما مشکل همین جاس که بعضی از لغتا همون خونه ی اول به مدت طولانی می مونن
شما می تونی اون لغتایی رو که تو ذهنتون نمی مونه تو جمله های بیشتری بخونی
این جوری حتما حتما تو ذهنت می مونه
مثلا از دیکشنری لانگمن یا آکسفورد و ... استفاده کن واسه دیدن مثال های بیشتر

asie67

New member
بچه ها حفظ لغت با لایتنر خیلی جواب نمیده:smiliess (7):
شما باید لغتهارو توی متن یاد بگیرین اینطوری بیشتر بازدهی داره
من خودم واسه کنکور سال پیش فقط چندتا متن ریدینگ کنکورهای سال قبل رو خونده بودم و34درصد زدم:tonguesmiley:

amirashkan

New member
سلام داوطلبهاي عزيز من امروز به جمعتون ملحق شدم واز اين بابت خيلي خوشحالم ميخواستم ازتون بپرسم كتاب لزگي رو چطوري وتوي چند روز ميخونيد؟

بالا