زبان را چگونه بخوانیم؟؟

pashmak

New member
من زبانم قوی نیست و توی ارشد هم هر وقت به زبان میرسم استرس تمام وجودم رو میگیره اما امسال این طوری دارم زبان میخونم
1- 504 رو با نرم افزار لاینترز میخونم شبها 1 ساعت مرور کلمات قبلی و 10 کلمه جدید
2- کتاب های سطح بندی readimng دانشگاه آکسفورد روزی یک بخش از سطح آسون هم شروع کردم
مرور میکنم و هر بخشی رو که میخونم کلماتش رو که بلد نیستم نوت برداری میکنم و قبل از اینکه بخش جدید رو شروع کنم اول کلمات قبلی رو مرور میکنم

امیدوارم زبانم رو بالای 70 بزنم

سلام.دوست عزیز نرم‌افزار 504 از کجا تهیه کردید؟

mamai86

New member
من نرم افزار لايتنر رو از انقلاب خريدم
ده تومن
رو لپ تاپ راحت نصب شد

mojnia

New member
می تونید از نرم افزار آنکی استفاده کنید هم بصورت ویندوزه و هم اندروئید
از نرم افزار b15 هم می تونید استفاده کنید.البته آنلاین باید خریداری کنید

irani

New member
سلام دوست عزیز
سعی کن کلمات را به صورت گروهی یاد بگیری(group words)
چون می دونی که چقدر دامنه لغات وسیع کمک می کنه و اصولا توی آزمون بهداشت مهم اینه که سریع و راحت text ها رو بفهمی.
پس مثلا وقتی کلمه increase رو می خونی، اینطوری یاد بگیرش:
increase=enhance =amplify=elaborate=augment=intensify=rise=growth=expansion
به خاطر سپردن کلمات هم معنی، خیلی مؤثرتر از حفظ کردن تک تک کلمات است.
موفق باشی

آخه حالا این همه هم معنياشو لژ کجا پیدا کنیم?!!!!?

کیمیاگر

New member
سلام دستان عزیز
من تا حالا اصن زبان نخوندم زبانمم ضعیفه
لطف کنید یه چکیده معرفی کنید بتونم 20 30 درصد بزنم.
با لزگی مشکل دارم کتابش دارم اما حوصلشو ندارم.
یه کتاب طبقه بندی شده می خوام

N@RVIN

Well-known member
سلام دستان عزیز
من تا حالا اصن زبان نخوندم زبانمم ضعیفه
لطف کنید یه چکیده معرفی کنید بتونم 20 30 درصد بزنم.
با لزگی مشکل دارم کتابش دارم اما حوصلشو ندارم.
یه کتاب طبقه بندی شده می خوام

کتاب تافل خوبه

اما با توجه به اینکه برای اینکه خوب بتونید از پس سوالات مربوط به لغات بربیاید باید خیلی دامنه لغاتتون گسترده باشه..بنظرم رو کتابهای ریدینگ تمرکز کنید بهتر نتیجه می گیرید

کتابهای developing reading skills(linda markstein ,louise hirasawa) از سطوح ابتدایی تا پیشرفته ش خوبه .جز منابع معرفی شده ی وزارت بهداشتم هست فکر میکنم.

mojnia

New member
26 خرداد کارگاه رایگان موفقیت در درس زبان عمومی ارشد و دکتری با حضور دکتر میری

به اطلاع متقاضیان محترم کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تمامی رشته ها می رساند
کارگاه زبان عمومی ویژه داوطلبان ارشد و دکتری با حضور دکتری میری در خانه مدیریت برگزار می شود
اهمیت درس زبان و ضعف دوستان در این در ما را بر این داشت تا از بهترین استاد زبان دعوت کنیم تا در کنارمان باشد
برترین مدرس زبان حال حاضر در تمامی موسسات آمادگی کنکور

تفاوت را می توانید احساس کنید، و تنها مدرسی که تمامی آموزشگاه های زبان همه مقاطع خود را در رشته زبان انگلیسی تحصیل کرده اند
محور همایش: آشنایی با زبان کنکور و نحوه یادگیری زبان و استراتژی برخورد با این درس برای گرفتن درصد بالا

زمان همایش : سه شنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰
مخاطبین: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری کلیه رشته ها
تضمین ما = رضایت شما
اطلاعات بیشتر و تخفیفات ویژه :

ثبت نام رایگان همایش:
Pourshafi.com

محل برگزاری : پایین تر از میدان ولیعصر ، بن بست صدف، پلاک ۱۲ ، آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت تهران ، طبقه سوم
شماره تماس : ۴ – ۸۸۱۰۷۸۸۳

p5301

New member
لزگی فقط منو گیج میکنه
خیلی کتاب بدیه چرا هی ازش تعریف میکنید
کلمه هارو من توی یه دفتر مینویسم آخه توی لزگی خیلی کلمه بلد نیستم
من هرشب 504 میخونم بین یه ساعت تا 1/5ساعت روزایی هم که دانشگاه یا بیمارستان ندارم صبح 1/5ساعت لزگی میخونم اما حس میکنم هنوز خیلی ضعیفم اما امیدوارم به خودم
به نظرتون برای زبان همینجوری خوبه یا کار دیگه ای بکنم بهتره؟
ممنونم از راهنماییتون:riz304:
دوستان اگه دایره لغات کمی دارین ، سراغ کتاب لزگی نرین ، چون قطعا به مشکل برمی خورید ، ابتدا سعی کنید 400 لغت بارونز تافل و 400 لغت کتاب must -have words رو حتما به صورت فلش کارد حفظ کنین ، بعد برین سراغ کتاب لزگی .....

p5301

New member
gf
بالاخره لزگي بخونيم يا نه؟
نکته مهم : سطح زبان خودتون رو بشناسین
دایره لغاتتون چقدره ؟ سطح reading comprehension تون چقدره ؟ اگه دایره لغاتتون و قدرت متن خونی حداقل سطح intermediate رو دارد به سراغ کتاب لزگی برین ، چون لزگی کمک میکنه قدرت تست زنی شما افزایش پیدا کنه

p5301

New member
اول لغت لغت لغت

بعد متن خونیتو قوی تر کن
بعد دو سال گیر زبان بودن واقعا به این نکته رسیدم ،وقتی دایره لغاتتون بالا باشه از خوندن متن لذت می برید و این باعث میشه میل خودتون به متن خوندن رو از دست ندین و در ضمن وقتتون روی لغات متن تلف نشه و نکات دیگه ای از متن خونی به دست بیارید

p5301

New member
بچه ها به نظر من اصلا نیازی نیست وقتتون رو روی 504 بذارین
این کتاب توی کنکور ارشد کارآیی زیادی ندارد . در عوض کتاب تافل فوقالعاده مهمه/
اول تافل
بعد لزگی
کاملا درست ! تافل بسیار مهمتر از 504 برای ارشد
504 بعد تافل اگه وقت اضافه آوردین

p5301

New member
همانطور که در ین پیج هم می بینید هر کس روش خاص خود را دارد.
من خودم چون پایم ضعیف بود کتابهای reading through intraction رو اول خوندم / بعد شروع کردم تافل رو به روش لایتنر خوندم/ سپس رفتم سراغ لزگی
کتاب لزگی رو هم ریز به ریز خوندم و از هیچ واژه ی تخصصیش نگذشتم/روز امتحان هم به ندرت واژه ی نا آشنایی دیدم...
[emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji106]

p5301

New member
همه ميگن لغت رو بايد تو جمله ياد گرفت..اما من هيچ وقت دقيقا نفهميدم اين يعني چي؟ لغتي كه معنيشو نميدوني و احيانا توي جمله لغات ناآشناي ديگري هم هست كه باعث ميشه نتوني معنيشو حدس بزني رو چطوري بايد تو متن ياد گرفت؟ يعني براي بخاطر سپردن اون كلمه بايد يه جمله رو حفظ كرد؟ و براي يادآوريش؟؟ لطفا يكبار براي هميشه يه توضيح جامع و روشن بدين:smiliess (4):
سلام دوست عزیز ، در زبان انگلیسی یه لغت حتی میتونه تا 10 معنی متفاوت بده از این رو هستش که میگن لغت معنی اش رو تو جمله یاد بگیرین ، برای مثال لغت feature رو در دو جمله زیر
جمله 1 )
this camera has several features that make it easy to use .
در این جمله feature اسم هست و به معنی " ویژگی "
جمله 2 )
the newspaper featured health care on his front page
در این جمله feature فعل بوده به معنای "برجسته کردن" و "به طور گسترده پرداختن" است ،
روزنامه در صفحه اول به طور گسترده ای به موضوع مراقبت های بهداشتی پرداخت ....
حالا همین feature چندین معنی دیگه هم داره که تو جملات متفاوت معنا متفاوت میشه ، به همین دلیل هست که با معانی متفاوت و کاربردهای متفاوت آشنا بشید توصیه میشه که کلمه رو در چند جمله حتما ببینید . [emoji52]

Roda

New member
سلام

دوستان کتاب دکتری نیمه متمرکز انتشارات فرهنگ خوبه عایا واسه من ک زبانم خیلی ضعیفه ؟

چه باید کنم ؟
اصلا امیدی هس بتونم ارشد زبانو بالا بزنم ؟ :14:

mojnia

New member
حتی المکان متن زیاد بخونید. برای اشخاصی که زبان انگلیسیشون ضعیفه از متن های ترجمه شده استفاده کنن. چون اگه به تنهایی شروع به خوندن متن کنید با توجه به اینکه آشنایی ندارید زود دلسرد میشن و کنار میگذارین. هر وقت تا حدودی مسلط شدین رو به متن هایی بیارین که ترجمه اشو ندارین.

Immunity

Well-known member
سلام اگه شرلیطش رو دادین یرین ک"،،لاس هم بهتون انگیزه میده وهم سرعت یادگیری رو افزایش میده

بالا