روان شناسی از دوربین سینما

rawy

New member

ایول....دیدیش....دیدی چقدر باحال بود؟
هر لحظه یه سورپرایز واسه بیننده داره...واقعا دوسش دارم
مهم اینه که هر جا هستی وظیفه ات رو درست انجام بدی....
کدوم شخصیتش رو بیشتر دوس داشتی؟ با کدوم شخصیت بیشتر همزادپنداری کردی؟
آره ریتمش خیلی تند بود, برعکس انیمیشن های دیگه یه داستانی خطی از اول تا آخر دارن
این مدام موضوع تازه داشت, انگار از یه موضوع سیر نشدی یه موضوع جدید, شاید واسه همین مجبورت می کنه که چندین بار ببینیش
ونالوپی رو خیلی دوس داشتم :(40): ولی نمی دونم همزاد پنداری کردم باهاش یا نه فک کنم با خود رلف همزاد پنداری داشتم :25r30wi:

fanoosi

New member

آره ریتمش خیلی تند بود, برعکس انیمیشن های دیگه یه داستانی خطی از اول تا آخر دارن
این مدام موضوع تازه داشت, انگار از یه موضوع سیر نشدی یه موضوع جدید, شاید واسه همین مجبورت می کنه که چندین بار ببینیش
ونالوپی رو خیلی دوس داشتم :(40): ولی نمی دونم همزاد پنداری کردم باهاش یا نه فک کنم با خود رلف همزاد پنداری داشتم :25r30wi:

درست میگی عزیزم...وای امشب بازم میبینمش!!
منم عاشق ونالوپی ام...چهره اش خیلی نازه...
رالف هم دوس دارم....من بنا به اقتضا خودمو جای همشون میگذاشتم!!(الان نگی این فانوسی هم چند شخصیتیه ها!!!:25r30wi:)

fanoosi

New member
فانوسی جون برفی رو دانلود کردم فکر کردم کیفیتش خوبه
منتها اصلا خوب نی از روی پرده سینما ضبط شده :sadsmiley:
زیرنویسش رو داری؟
اگه داری بی زحمت برام ایمیل کن
مرسی

سلام عزیزم
چقدر بد!!!نگووووووووووووووو....:wacsmiley:
اونی که من دارم کیفیتش عالیه....حجمش1 گیگابایته با کیفیت 720p
میگم نظرت چیه این فیلمی که دارم به پنج قسمت 200 مگابایتی تقسیم کنم و آپلودش کنم و لینکشو بگذارم اینجا تا شما و بقیه دوستانم راحت دانلودش کنید...چطوره؟ زیرنویسش رو هم میگذارم برا دانلود...
فقط آپلود سنتر خوب چی سراغ داری؟
این فیلم ارزشش رو داره ...اصلا دوس ندارم با کیفیت خراب ببینیش...
الان یه سرچی میکنم ببینم چه میشه کرد....

fanoosi

New member
راستی امروز فیلم The Aviator رو دیدم....چقدر باحال بود...
The Aviator (2004) - IMDb
عجب وسواس فکری عملی جالبی داشت...
وای اونجا که با هواپیما تو منطقه ی مسکونی سقوط کرد خیلی هولناک بود!!
بچه ها حتما ببینیدش...وسواس آلودگی، شست و شو، نظم و ترتیب و تقارن داشت...اصن کلکسیونی بودها!!
دی کاپریو هم مثل همیشه خیلی خوب از پس نقشش بر اومده بود...راوی جان ممنون که این فیلم رو بهم معرفی کردی عزیزم:thanks:

تو فیلم جزیره ی شاتر هم خیلی خوب نقش بیمار اسکیزوفرنی رو ایفا کرده بود
Shutter Island (2010) - IMDb
1.jpg

rawy

New member
راستی امروز فیلم The Aviator رو دیدم....چقدر باحال بود...
بچه ها حتما ببینیدش...وسواس آلودگی، شست و شو، نظم و ترتیب و تقارن داشت...اصن کلکسیونی بودها!!
دی کاپریو هم مثل همیشه خیلی خوب از پس نقشش بر اومده بود...راوی جان ممنون که این فیلم رو بهم معرفی کردی عزیزم:thanks:

تو فیلم جزیره ی شاتر هم خیلی خوب نقش بیمار اسکیزوفرنی رو ایفا کرده بود
Shutter Island (2010) - IMDb
مشاهده فایل‌پیوست 1633

عه دیدیش؟؟؟
آفرین دختر زرنگ
حسودیم شد, الان می رم می بینمش
دیکاپریو که اصن معرکه است, انگار سالهاست کلکسیون بیماریهای روانیه :25r30wi: خداییش لیاقت اسکار رو داره حتی بیشتر از یکی
من After Life رو دیدم, خیلی خوب نبود
و امروز هم Rango رو دیدم, خیلیییییییییییی باحال بود, اصلا فکرشم نمی کردم از فضای کویر و بیابون و مارمولک بشه یه همچین کار قوی ای از آب در بیاد,
البته من دوبله اش رو دیدم ولی حتما اصلش رو هم دانلود می کنم, خیلی خوب بود. ظاهرا انیمیشن هست اما پر از مفهوم, عرفانی, امید, من کی ام, تنهایی, سیاست و فکر می کنم یه خورده معنی های کابالیستی هم توش داشته باشه به خاطر شخصیت مار تو فیلم. اگه ندیدیش حتما ببین

fanoosi

New member

سلام فانوسی :ad54ad:
وووووووو خیلیییییی کار سختیه, تو نت هست به نظرم می شه پیداش کرد
من اشتباه از خودم بود, لینک و کامل نخوندم و شروع کردم به دانلود نوشته بود دی وی دی عجله کردم و ندیدم که نسخه پرده ایش هست
معمولا در مورد فیلمهای جدید باید این دقت رو کرد, چون هنوز فیلم پخش نشده بعضی ها به این صورت می ذارن تو نت
اشکال نداره همینطوری می بینمش, خیلی هم بد نیست ولی کیفت خوبی هم نداره
زیرنویسش رو هم پیدا کردم هرچند کاملا همخوان نیست ولی میشه دید
مرررررررسیییییییییییی

یه سایت پیدا کردم که اعضاش حق آپلود 200 مگابایت رو دارن...
برام سخت نیس....دوست دارم وقتی خودم باکیفیتشو میبینم....دوستامم همونطوری ببینند و لذت ببرند
بذار بببینم چیکار میکنم...تا حالا فیلم آپلود نکردم بلت نیستم!!!!
ولی سریع یاد میگیرم....

fanoosi

New member

عه دیدیش؟؟؟
آفرین دختر زرنگ
حسودیم شد, الان می رم می بینمش
دیکاپریو که اصن معرکه است, انگار سالهاست کلکسیون بیماریهای روانیه :25r30wi: خداییش لیاقت اسکار رو داره حتی بیشتر از یکی
من After Life رو دیدم, خیلی خوب نبود
و امروز هم Rango رو دیدم, خیلیییییییییییی باحال بود, اصلا فکرشم نمی کردم از فضای کویر و بیابون و مارمولک بشه یه همچین کار قوی ای از آب در بیاد,
البته من دوبله اش رو دیدم ولی حتما اصلش رو هم دانلود می کنم, خیلی خوب بود. ظاهرا انیمیشن هست اما پر از مفهوم, عرفانی, امید, من کی ام, تنهایی, سیاست و فکر می کنم یه خورده معنی های کابالیستی هم توش داشته باشه به خاطر شخصیت مار تو فیلم. اگه ندیدیش حتما ببین

آره ببینش بیا با هم راجع بهش صحبت کنیم....کاش بقیه بچه ها هم بیان...
دی کاپریو رو شخصا دوس ندارم ولی نمیتونم بازی فوق العاده اش رو انکار کنم....یه جوری نقش بازی میکنه انگار با اون نقش زاده شده....
رنگوووووووووو که خیلی دوسش دارم...هیچ وقت فکر نمیکردم بتونم سوسمار و مارمولک دوس داشته باشم!!!
Rango (2011) - IMDb
خیلی وقت پیش دیدمش....اتفاقا دیروز ظهر هم دوباره دیدمش...فیلمهایی که خیلی قشنگند رو گاها چند بار میبینم!!
اونجارو دوس داشتم که میگه هیچ کس از داستان خودش نمیکِشه بیرون...یعنی باید ادامه داد با امید....

rawy

New member
"]راستی امروز فیلم The Aviator رو دیدم....چقدر باحال بود...

دیروز دیدمش, فیلم کسل کننده ای بود, مدام چک می کردم که چقدرش مونده و زودتر تموم بشه, به کسی که روان شناسی نخونده و علاقه نداره هیچ وقت توصیه اش نمی کنم اما بالعکس برای رشته ما فوق العاده جای تحلیل داشت مخصوصا قسمتهای آخر فیلم که بیماریش بیشتر عود کرده بود.
بعضی قسمتهاش خیلی جالب بود, مثلا اون جایی که دوستش یکی از 12 تا نخودفرنگی تو بشقابش رو برداشت و خورد :25r30wi:
و اینکه مطابق خصوصیاتی که از این بیماری می دونیم, بیمار به اختلال خودش آگاه هست (جایی که به همسرش می گفت یه فکرهایی تو سرم میاد که می ترسم دیوونه بشم)
اینکه مشکلش از کودکیش و از تفکراتی که مادرش تو کله اش فرو کرده بود ناشی می شد, اینکه "تو امن نیستی" و یا هجی کردن کلمه "قرنطینه" می شد دید که برای محافظت از خودش و پوشوندن ضعف هاش از یه نقاب قدرت استفاده می کرد.
و نقش خانواده تو درمان و بهبود بیماریها (جایی که قرار بود محاکمه بشه و اون خانمی که قبلا دوسش داشت اومد از اون وضع فجیع درش آورد, هرچند موقت ولی نشون دهنده ی موثر بودنش بود و وقتی که باهمسرش زندگی می کرد, بیماریش انقدر شدید نبود). تو فیلم ذهن زیبا که فیلم مورد علاقه منه هم نقش فوق العاااااااااااده ی همسرش بود که نجاتش داد, یه بیمار اسکیزوفرن رو باهمه ی خطرهاش تحمل کرد و یه نابغه رو به دانشگاه و زندگی عادیش برگردوند! خیلی جالب بود. و اونچه که تو هر دوتای این فیلم ها برام مهمه اینه که هردوشون واقعی هستند.
من چندین سال با یه همچین فردی (البته نه به این شدت) کار می کردم, دقیقا جمله ای که تو فیلم میگه : "کارگرها منتظر تصمیم تو هستند" اونجا صادق بود, به خاطر وسواس زیاد مدیرمسئولمون ما عملا وقتی حضور نداشتند فلج بودیم, و باید همه چی مو به مو به میل ایشون بود و هر کاری که کسی با فکر خودش انجام می داد از نظر ایشون رد بود با اینکه خیلی تاکید داشتند از خودتون خلاقیت به خرج بدید و همش وابسته به من نباشید, اما عملا نمی شد این کار رو انجام داد, کمتر کسی که باهاش به مشکل می خورد من بودم چون تقریبا می تونستم چی می خواد و سعی می کردم همونطوری عمل کنم (البته خودمم کم وسواس فکری ندارم :25r30wi:)

آخرین ویرایش:

ghasedak69

New member

قاصدک جان با چه برنامه ای باز می کنی فیلمو؟
قسمت اولش رو تونستی با زیرنویس ببینی؟ فقط قسمت دوم رو ندیدی؟

راوی جوووون با mpc , mkv باز کردم ....قسمت دوم فیلم همون زیرنویس قسمت اول رو نشون میده نمی دونم چطور درستش کنم:ahi5slcgm04mi8jqqkl

ghasedak69

New member
بچه ها این فیلم ها رو اینجا معرفی می کنید خودمون باید پیدا و دانلود کنیم....
من تا حالا خیلی اهل فیلم دیدن نبودم .... گیجم یکم.... تازه کلی از حرف های شما رو هم نمی فهمم متاسفانه:smiliess (12):

ghasedak69

New member

زیر نویست دو قسمتی هست یا یک قسمتی؟
خودت زیرنویس رو میاری؟ یا خودش میاره؟
قسمت اول فیلم رو تونستی ببینی و دومش مونده؟

زیر نویسش یک قسمتیه... هم خودم آورده هم خودش ...روش خطرناک رو قسمت اولش رو دیدم قسمت دومش خط رو خط میشه... ندیدم

rawy

New member
بچه ها این فیلم ها رو اینجا معرفی می کنید خودمون باید پیدا و دانلود کنیم....
من تا حالا خیلی اهل فیلم دیدن نبودم .... گیجم یکم.... تازه کلی از حرف های شما رو هم نمی فهمم متاسفانه:smiliess (12):

من لینک تورنت همه ی فیلمهایی که تو پست دوم معرفی کردم رو روی خودشون گذاشتم
و نحوه دانلود کردن با تورنت و اینکه تورنت چی هست رو هم تو همون صفحه اول توضیح دادم
هر مشکلی هم داشتی همینجا بگو اگه بتونم کمک می کنم, یا دوستای دیگه راهنمایی می کنن

ghasedak69

New member
خط رو خط می شه؟ یعنی خود فیلم زیر نویس داره؟
اگه داره که نیاز نیست دوباره زیرنویس بهش بدی

منظورم همین بود که زیر نویس بخش اول رو باز میاره رو بخش دوم فیلم.... چندتا زیرنویس دانلود کردم همه همینطوره

rawy

New member
منظورم همین بود که زیر نویس بخش اول رو باز میاره رو بخش دوم فیلم.... چندتا زیرنویس دانلود کردم همه همینطوره

آره عزیزم زیرنویس با پلی فیلم از اول میاد
مگر اینکه دقیقه و ثانیه ی فیلم رو با دقیقه و ثانیه ی زیرنویس تنظیم کنی
من یه راه بلدم که می دونم راه اصولیش نیست اما شدنیه (خودم وقتی مجبور می شم همین کار رو انجام می دم :25r30wi:)
فیلم رو با همون زیرنویس پلی کن با Kmplayer
و دکمه ی شیفت و ] رو نگه دار (زیرنویس رو می بره به جلوتر) انقدر نگه دار که برسه به همون قسمت از فیلم که داری می بینی
بعد اگه تو این فاصله قسمتی از فیلم رو رد کردی با کلیدهای جهت می شه توی Kmplayer فیلم رو یه کم به عقب تر برد
و وقتی تونستی اون قسمت از زیرنویس که مربوط به همون صحنه است پیدا کنی دیگه تا آخر فیلم مشکل نداری :motat:
فقط امیداورم مجبور نشی که دوباره از اول فیلمو بیاری چون همه این راهو باید دوباره بری :25r30wi:
به این میگن تماشای فیلم با اعمال شاقه

rawy

New member
دکمه ی ] و [ رو امتحان کن ببین کدومشون فوروارده و کدوم بک, چون من اینجا که تایپ می کنم جهتش رو اشتباه می زنه, باید اونی رو بزنی که زیرنویس رو به جلوتر می بره که قسمت 1 که دیدی رو کامل رد کنی, و برسی به شروع قسمت 2

ghasedak69

New member
km player یا دانلود نمیشه یا فایل اکسترکت دانلود شده اش باز نمیشه یا حالت خاصیمیاره برای دانلود که فکر نمی کنم درست باشه...:smiliess (11):

ghasedak69

New member
راوی جووون ممنونم ازت دانلود و نصبش کردم حالا ببینم دیگه می تونم چه کنم

بالا