روان شناسی از دوربین سینما

ainazhz

New member
راوی من از این سایت A Dangerous Method میخوام دانلود کنم نمیشه.
چکار کنم خیلی مشتاقم فیلم رو ببینم.

من خودم از این سایت دانلود کردم . اما فکر کنم الان لینکش ایراد پیدا کرده

یه سایت دیگه هم این فیلمو داره با کیفیت. اما پارت به پارته. 4 تا پارت. واسه همین اگر خواستی میتونی نادنلود کنی اما فکر کنم تو همون سایت گفته که یه نرم افزار داره واسه اینمه پارتارو به هم وصل کنی. اونو دانلود کن و بعد ببین. چون اونجوری نمیشه دید. من تا حالا با نرم افزارش کار نکردم . نمیدونم

IMDb-Dl.Com دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم • مشاهده مبحث - ..:: دانلود فيلم A Dangerous Method 2011 720p 650 MB + بحث و تبادل نظر ::..

البته اول باید عضو شی

fanoosi

New member
بچه ها کجایین ؟ راوی جون؟ فانوسییییییییییی؟ پرند؟ فیلم بعدی چی شد؟ پرند و فانوسی هنوز فیلم و ندیدین؟:smilies-azardl (12)

راوی جون همش منو دعوا میکنی که نیستم :sad:الان فانوسی و پرند که نظر ندادن دادن؟

سلام آیناز جان
خوبی؟
من قبلا فیلمو دیدم...چند روز پیش هم یه مروری داشتم روش
منتها میخوام قبل از اعلام نظر فایل صوتی تحلیل فیلم رو گوش بدم که هنوز فرصت نشده...
به طور کلی احساس میکنم این فیلم بدجوری یونگ رو کوبیده!!!

fanoosi

New member
بچه ها من دیروز دو تا فعالیت در زمینه ی فیلم داشتم
1- فیلم The help رو دیدم (به توصیه ی یکی از دوستانم)....روانشناسی نیست ولی خیلی قشنگه....راجع به زندگی خدمتکارهای سیاهپوسته....برا من که واقعا جالب بود
The Help (2011) - IMDb

Help_poster.jpg
2-انیمیشن وال ای رو با کیفیت 1080p دانلود کردم...:4d564ad6:

آخرین ویرایش:

fanoosi

New member
راستی هنوز فرصت نکردم فیلم نقد فروید رو ببینم
با هزار دردسر دانلود شد آخه...هر بار که مجبور میشدم دانلود رو قطع کنم و بعد میخواستم رزیومش کنم ارور میداد که باید از اول دانلود بشه....

mj1919

New member
راستی هنوز فرصت نکردم فیلم نقد فروید رو ببینم
با هزار دردسر دانلود شد آخه...هر بار که مجبور میشدم دانلود رو قطع کنم و بعد میخواستم رزیومش کنم ارور میداد که باید از اول دانلود بشه....

مشتاقانه منتظر نظر شما راجع به مستند و سوالات من، هستم.

fanoosi

New member
بچه ها....
امروز انیمیشن وال ای رو دیدم(به توصیه راوی جونم)....خیلی محشرررررررررررررررره!
به نظرم بهتره با زیرنویس انگلیسی ببینید...هم زبان آدم قوی میشه (لیسنینگ!!) هم درکش راحت تر و روان تره...

WALL·E (2008) - IMDb

220px-WALL-Eposter.jpg

آخرین ویرایش:

ainazhz

New member
یه سریال جدید 2013 دارم میبینم به اسم hannibal
یه پلیس هست که دنباله قاتل های ذنجیره ای میگرده تو این بین با یه روانشناس همکار میشه که اون دکتر روانشناس بهش کمک کنه سر از کارهای این قاتل زنحیره اس در بیارن تا بتونن زودتر پیداش کنن. غافل از اینکه خود این روانشناس یه قاتل حرفه ای هست که ادمهارو میکشه و اعضای بدن اونهاارو در میاره و میپزه و تزیین میکنه و میخوره :14:
چون توش یه روانشناس بود گفتم اینجا بگم که جالبه
Hannibal (TV Series 2013– ) - IMDb

rawy

New member
اینترنتم پرسرعت و نامحدود هست.
گذاشته بودمش رو دانلود رفتم بیرون اومدم دیدم (چون خونمون وایرلسه سرعت بقیه اعضای خونه کم میشه) یه نفر دانلودمو stop زده:sadsmiley:
دوباره الان گذاشتم رو دانلود....
پس راوی جونم یه فیلم بزار واسه دانلود......

من فیلم The Aviator 2004 رو پیشنهاد دادم
اما علاقه خودمه
برای اینکه فیلمی رو انتخاب کنید اول به موضوعش که در مورد چه دانشمندی یا چه اختلالی یا ... دقت کنید
از سایت IMDB هم می تونید اطلاعات بگیرید, اسم فیلم رو تو کادر سرچ بزنید و اینتر کنید توضیحاتی در مورد فیلم و اینکه چه رتبه ای از یک تا ده بهش داده شده رو می تونید ببینید. معمولا فیلمهای بالای هفت مطرح هستند, اما برای ما چون بحث تخصص و بیماریهاست, حتی رتبه های پایین هم ارزش اقلا یکبار دیدن رو دارن.

و یا از ویکی پدیا و خود گوگل هم می شه در مورد فیلم اطلاعات گرفت.
خلاصه همگی پیشنهاد بدید , فقط انتخاب من نباشه

آخرین ویرایش:

rawy

New member
بچه ها من دیروز دو تا فعالیت در زمینه ی فیلم داشتم
1- فیلم The help رو دیدم (به توصیه ی یکی از دوستانم)....روانشناسی نیست ولی خیلی قشنگه....راجع به زندگی خدمتکارهای سیاهپوسته....برا من که واقعا جالب بود
The Help (2011) - IMDb

مشاهده فایل‌پیوست 1206
2-انیمیشن وال ای رو با کیفیت 1080p دانلود کردم...:4d564ad6:

The help رو دوس داشتم جالب بود

وال ای رو هم که عاااااااااااااشقششششششم, با اون چشاش :(40):
مخصوصا اونجایی که می خواست دست ایو رو بگیره ایو دستشو کشید دیدی چجوری خجالت کشید :25r30wi:

rawy

New member
ممنون از شما دوست عزیز

بذارید اینجوری ادامه بدیم،

1- ایرادهایی که به نظریه ی فروید وارد هست چیه؟ (اونهایی که خود روانشناسها وارد می کنند)

2- ایرادهایی که جامعه شناسها به نظریه ی فروید می گیرند چیه؟

3- ایرادهایی که روحانیون و قدیس ها به نظریه ی فروید می گیرند چیست؟

سوالات دیگه ای هم هست، ولی خوب بحث قاطی میشه، وگرنه ، مطرح می شد.

در مورد دین ، و اساس تایید دین با علوم تجربی، بذارید بعدا بحث بشه، چون خیلی از نقد فروید، نظریه اش، و سایر اساس روانشناسی دور میشیم.

(این نکته رو هم عرض کنم، هرجایی که فکر کردید که بحث ناراحت کننده، شد، و مایل نبودید، بگید تا تمام بشود)

ایراد فروید از دید روان شناسی همونطور که تو فیلم هم مشخص بود, محافظه کاری شدید و دید خشک و متعصبانه اش به نظریه ی خودش هست و اینکه هرکدوم از شاگردهاش که نظر تازه ای دادند رو طرد کرد. تصور کنید اگر این منیت رو نداشت چقدر می تونست به پیشبرد علم بیشتر از این کمک کنه.
از انتقادهای دیگه ای که مربوط به شکل درمانش هست طولانی بودن دوره درمان و پرهزینه بودن اون هست.
و اینکه انگیزه ی محرک بشر رو فقط شهوت و پرخاشگری دونست و بعد از اون روانشناسان دیگه که شاگردان خودش هم بودند موارد دیگه ای مثل عقده حقارت رو مطرح کردند.
اما درکنار این منصفانه نیست که اهمیت این مطلب نادیده گرفته بشه که فروید بود که روی ذهن و تجربیات خودش و بیمارهاش مطالعه کرد و به مواردی رسید که امروز توسط علم فیزیولوژی و اعصاب دارند به اثبات می رسند. به عنوان مثال فروید بحث نهاد رو مطرح کرد که بدون فکر فقط به فکر ارضای امیال هست, و ثابت شده که بخش آمیگدال در مغز بدون اینکه پیامها رو به مناطق بالاتر که مرکز آگاهی و تفکر هست بفرسته عمل می کنه. (فروید ابتدا پزشک و عصب شناس بود)
بحث از اینکه انسان ابزاری برای محافظت از خودش داره به عنوان مکانیزمهای دفاعی که رفتارهاش رو برای خودش توجیه کنه و تا حدودی اضطرابش رو تخفیف بده توسط فروید مطرح شد.
بحث ناخودآگاه که شاهکار کشفهای روان شناسی هست توسط فروید مطرح و بررسی شد, که تمام مطالبی که خواهرزادش برای سوء استفاده ازش استفاده کرد همین استفاده از جنبه های ناهشیار افراد بود اینکه گفتند انسانها رو احمق فرض کردند در واقع به این بر می گرده که ناهشیار بدون تفکر عمل می کنه. که این خودش قدرت نظریه فروید رو نشون می ده.
نقل از کتاب نظریه های شخصیت فیست: "مهمترین خدمت فروید به نظریه شخصیت, کاوش او در ناهشیار و تاکید وی براین موضوع بود که افراد عمدتا توسط نیروهای غریزی برانگیخته می شوند که آگاهی کمی از آنها دارند یا اصلا از آنها آگاه نیستند.
یکی از اساتید ما مثال جالبی در مورد خودآگاه و ناخودآگاه داشتند, اگر کارتن گوریل انگوری رو دیده باشید, ناخودآگاه گوریلی هست با قدرت فوووووووووق العاده زیاد اما بدون هیچگونه تفکر و خودآگاه بیگلی بیگلی هست کوچک و زبل و با تفکر قوی که می تونه قدرت ناخودآگاه رو هدایت کنه.
در واقع شاید با این توضیحات هرچند کوتاه متوجه شده باشید که فروید یک بنیانگذار در روان شناسی هست که واقعا نظریه اش تکان دهنده بوده و هست. در زمانی که بشر خودش رو سرآمد می دونست بهش نشون داد که اونچه که تو رو به حرکت وا می داره خشم و شهوتت هست (جنبه حیوانی که حتی تو کتابهای آسمانی هم بارها به بشر تذکر داده شده, در واقع از این دیدگاه می شه گفت فروید قسمتی از دین رو بطور علمی ثابت کرده) و این برای بشریت سنگین بوده و حتی هست.
اما خب در کنار همه ی اینها دید فروید به انسان منفی بوده و ما این رو می پذیریم (شاید اگر ماهم یهودی بودیم و در اون بحران جنگ که یهودی ها بودند و کوره های آدمسوزی همین حس رو داشتیم)
بنده دقیقا در مورد نظرجامعه شناسی و دینی به عقاید فروید اطلاعی ندارم اما تا جایی که می دونم اعتراضی که دارند به این وجه از نظریه اش هست که شاید بی بندوباری رو در جامعه جزو طبیعت بشر جلوه داده و غرب طبق عقاید اون تصمیماتی که نباید رو گرفته که این حقیقتا ایراد فروید نیست. فروید به عنوان دانشمند مطرح کرده که بشر اینطور هست و چیستی رو توضیح داده.
از مواردی که منتقدانش نادیده می گیرند این هست که فروید همونطور که از نهاد صحبت کرده که مرکز امیال و خواسته هاست, خود رو مطرح کرده که سعی می کنه واقعیت رو در نظر بگیره و اینکه نهاد هرجا که تو خواستی همه چیز به میل تو نخواهد بود, و این کار رو با کمک گرفتن از فراخود انجام می ده که شامل اخلاقیاتی هست که از والدین به کودک انتقال پیدا می کنه.
درگیری این سه مورد باهم موجب اضطراب می شه فراخودِ سخت گیری که اجازه ی برآوردن خواسته های نهاد رو نمی ده, می تونه ایجاد اضطراب کنه. مگر اینکه فرد خود قوی ای رو پرورش داده باشه که به خوبی بتونه بین نهاد حیوانی و فراخود انسانی میانجی گری کنه. و از اهداف درمانهای فرویدی همین پرورش و قدرتمند کردن خود هست.
(ممنون که صحبت های من رو به عنوان بحث پذیرفتید نه جنگ و جبهه گیری, اگر بحث برام آزار دهنده بود شروعش نمی کردم, و معتقدم معمولا تو هر چیزی یک نکته آموزنده هست, همونطور که از ویدئویی که گذاشته بودید توضیحات مربوط با مصرف گرایی رو دیدم و استفاده کردم و سعی می کنم کمتر مصرف گرا باشم)

آخرین ویرایش:

parand

Well-known member
حالا نظر من در مورد مورد فیلم روش خطرناک...
قسمت تخلیه هیجانی و مقاومت بیمار و تداعی لغات یونگ همچنین تخت راون کاویه فروید رو که نشون میداد واقعا برام جالب بود....
نکته ی اصلی فیلم به نظر من از نظر حرفه ای انتقال متقابل بود و اهمیت این مسئله رو گوشزد کرد....
تعصب فروید رو به نظریش به خوبی به نمایش کشید...
احساس کردم نویسنده یه مقدار دید منفی نسبت به یونگ داشته....:whistle:

mj1919

New member

ایراد فروید از دید روان شناسی همونطور که تو فیلم هم مشخص بود, محافظه کاری شدید و دید خشک و متعصبانه اش به نظریه ی خودش هست و اینکه هرکدوم از شاگردهاش که نظر تازه ای دادند رو طرد کرد. تصور کنید اگر این منیت رو نداشت چقدر می تونست به پیشبرد علم بیشتر از این کمک کنه. .....................

ممنون راوی عزیز
از متن مبسوط و جالبتون

من بسیار کنجکاو شدم که این مباحث رو توی یک کتاب بخونم، ممنون میشم که شما و یا دیگر دوستان یک کتاب (نه خیلی تخصصی-برای آشنایی-) با عقاید فروید و نظریات اساسی روانشناسی، معرفی بفرمایید،
اینطوری به درک من خیلی کمک میشه و مطمئنم به دردم می خوره

متشکرم

rawy

New member
ممنون راوی عزیز
از متن مبسوط و جالبتون

من بسیار کنجکاو شدم که این مباحث رو توی یک کتاب بخونم، ممنون میشم که شما و یا دیگر دوستان یک کتاب (نه خیلی تخصصی-برای آشنایی-) با عقاید فروید و نظریات اساسی روانشناسی، معرفی بفرمایید،
اینطوری به درک من خیلی کمک میشه و مطمئنم به دردم می خوره

متشکرم

خواهش می کنم, خوشحالم که علاقمند شدید

من این تصویر رو با عنوان "از کجا مطالعه روانکاوی رو آغاز کنم؟" داشتم فکر می کنم پاسخ خوبی برای سوال شما باشه

mj1919

New member

خواهش می کنم, خوشحالم که علاقمند شدید

من این تصویر رو با عنوان "از کجا مطالعه روانکاوی رو آغاز کنم؟" داشتم فکر می کنم پاسخ خوبی برای سوال شما باشه

بسیار ممنونم

انشاالله با گام اول شروع می کنم به مطالعه ی نظریات فروید.

fanoosi

New member

The help رو دوس داشتم جالب بود

وال ای رو هم که عاااااااااااااشقششششششم, با اون چشاش :(40):
مخصوصا اونجایی که می خواست دست ایو رو بگیره ایو دستشو کشید دیدی چجوری خجالت کشید :25r30wi:

وای نگو...:25r30wi:
تک تک صحنه هاشو دوس دارم....حتی اون سوسکه رو!!!

fanoosi

New member
حالا نظر من در مورد مورد فیلم روش خطرناک...
قسمت تخلیه هیجانی و مقاومت بیمار و تداعی لغات یونگ همچنین تخت راون کاویه فروید رو که نشون میداد واقعا برام جالب بود....
نکته ی اصلی فیلم به نظر من از نظر حرفه ای انتقال متقابل بود و اهمیت این مسئله رو گوشزد کرد....
تعصب فروید رو به نظریش به خوبی به نمایش کشید...
احساس کردم نویسنده یه مقدار دید منفی نسبت به یونگ داشته....:whistle:

کاملا باهات موافقم...
فقط در مورد جمله ی آخرت...به نظرم یونگ رو له کردن با این فیلم!!

fanoosi

New member
پرندجان با توجه به ترتیبی گذاشتم و با توجه به علاقه خودت در مورد موضوعات فیلمها و رتبه فیلم, شروع کن به دانلود و فیلم رو ببین
اینطوری اگر بخوایم پیش بریم تا آخر تابستون به ده تافیلم هم نمی رسی, ببین الان فانوسی جون زرنگ دوتا فیلم دید و معرفی کرد

بچه ها من قصد دارم فیلمی که راوی جون گفتن رو دانلود کنم...
من با راوی موافقم...همه فیلمها رو با توجه به علایقمون دنبال کنیم و هر فیلمی دیدیم بیایم اینجا معرفیش کنیم و راجع بهش توضیح بدیم...
راستی راوی....نظر کلی ات رو راجع به "یک وسیله خطرناک" بگو....برام مهمه...

rawy

New member
بچه ها من قصد دارم فیلمی که راوی جون گفتن رو دانلود کنم...
من با راوی موافقم...همه فیلمها رو با توجه به علایقمون دنبال کنیم و هر فیلمی دیدیم بیایم اینجا معرفیش کنیم و راجع بهش توضیح بدیم...
راستی راوی....نظر کلی ات رو راجع به "یک وسیله خطرناک" بگو....برام مهمه...

بین حرفا تقریبا گفتم نظرمو اما اگه بخوام یه جا جمعش کنم:
اول اینکه من این فیلم رو خیلی وقت پیش دیدم, دقیق و مو به مو یادم نیست متاسفانه, با شنیدن فایل صوتیش هم دوس داشتم دوباره می دیدمش (امیدوارم به زودی بالاخره بعد یه سال فیلمامو پس بگیرم و بتونم ببینمش)
دفه اول که دیدم اصلا فیلمش رو دوست نداشتم, شخصیت سابینا یه دفه از یه بیمار روانی تبدیل شد به یه نظریه پرداز :33:
و مشخص نشد که چطور این اتفاق رخ داد, دقیقا مشکلش چی بود و از کجا ناشی شده بود و دقیقا به چه شکل درمان شد؟
فیلم نه به خود سابینا تونست کامل برسه, نه به یونگ, نه به فروید, از هر موردی یه ذره مطرح کرد
اما با شنیدن فایل صوتی که متوجه شدم قسمت بیشتر فیلم واقعی بوده یه مقدار نظرم نسبت بهش تعدیل شد
در مورد فروید و یونگ به نظر من اون کسی که فیلم لهش کرده فرویده
اصلاااااااا دوست نداشتم از یه همچون آدم با ابهتی یه همچین موش آبکشیده ای نمایش داده بشه
یه آدم ضعیف و خودخواه تنها تصویری بود که از فروید نشون داده شد, در صورتی که من حتی به عکس فروید نگاه می کنم ابهتش رو حس می کنم.
و بالعکس یونگی که خیانت کرد (همونطور که تو فایل صوتی هم گفته شده) خطاش خیلی عادی جلوه داده شده ( و طبق فایل صوتی این رابطه هم برای یونگ مفید واقع شد هم سابینا) جا داشت یه مدال هم بهش می دادن :25r30wi:

آخرین ویرایش:
بالا