روان شناسی از دوربین سینما

mj1919

New member

کاش می گفتید قسمت اول بدون زیرنویس هست و فیلم با زیرنویس تو خود فایل نقد اومده که ما لینک اول رو دانلود نکنیم

راوی عزیز
شما که فیلم باز هستید چرا!؟؟؟
اون اورجینال هست، اونی که توی نقد هست، بخش بخشه!!!

اگه دوستان با فایل اصلی مشکل دارند ، دنبال زیر نویسش بگردم؟

mj1919

New member

لطفا زیرنویس فارسی یا انگلیسیش رو بگذارید

کاش می گفتید قسمت اول بدون زیرنویس هست و فیلم با زیرنویس تو خود فایل نقد اومده که ما لینک اول رو دانلود نکنیم

راوی عزیز

سلام دوستان
اینم زیرنویس انگلیسی هر چهار قسمت مستند:
Download the century the self english 374414 zip

با km player اجرا کنید و با روش توضیح داده شده توسط راوی عزیز، زمانها رو تنظیم کنید.

ainazhz

New member
خب من فیلمو دیدم تا یه جاهایی هم تحلیل فیلم رو دیدم. به نظرم فیلم خوبی بود و واقعا واسه ما روانشناسا میتونه جذاب تر از مردم عاذی باشه. چون مکالماتی که بین فروید و یونگ بود واقعا جالب بود و پر از نظریه های مختلف روانشانسی بود که به محض مطرح شدن، از جانب یکدیگر مورد تخریب قرار میگرفت و کاملا اختلاف نظر این دورو نشون میداد...و این مکالمات مطمئنن واسه یه شخص عادی قابل درک نیست. اونم در معنای جزئی .شاید به طور کلی قابل درک باشه.
بیشتر سعی شده اختلاف بین این دو روانشناس نشون داده بشه.. و خوب هم بوده. از بازیگر زن این فیلمم انچنان خوشم نمیاد و راضی نیستم. چون اوایل فیلم به شدت حرکات نابهنجار از خودش نشون میداد و تو اواخر کاملا خوب شد و بیشتر مشتاق بودم بدونم روند درمانش رو کامل نشون میداد.
در کل من یکم رو فروید تعصب دارم :rolleyessmileyanim: یه علاقه خاصی به این ادم دارم با همه ی کله شقیش...

ainazhz

New member

فیلمهایی که با قرمز مشخص کردم رو دارم اما ندیدم, از بین اینا باشه بهتره که منم با شما ببینم, از همه بیشتر دلم می خواد The Aviator رو ببینم, فیلمهای دیکاپریو اغلب تم روانشناسی داره و همشون هم قشنگه
بچه ها ماشالله شما که دستتون پره. پس باید به ماهایی که این فیلمارو نداریم وقت بیشتر بدین تا بتونیم دانلود کنیم...( قابل توجه راوی جون که هی میگه ایناز نیست من هستم :bunnyearsmiley:)
خب حالا فیلم بعدیو انتخاب کنیم که من امشب دانلود کنم...

mj1919

New member
من یک سوال می پرسم،
خواهش می کنم بعد از دیدن مستند و نقدش پاسخ بدید!
مخاطب من، تمامی دانشجویان روان شناسی و دوستا داران روانشناسی است!

این سوال ها را در قالب ها ی مختلف مطرح کردم، گاها جوابهای بی معنی و یا مبهمی گرفتم.

1- روانشناسی چیست؟ (تعریف کتابی منظورم نیست)
2- تا حالا شده که فکر کنید شاید روانشناسی راه رو اشتباه رفته؟ (اگه تعریف روانشانسی رو سوال یک داشته باشیم، میشه گفت که به اون نرسیده، نمیرسد، نخواهد رسید)
3- جایگاه روح، مغز به عنوان دو ماده ی اساسی در علوم دینی و فلسفی ، چه رابطه ای با روان در روان شماسی دارد؟ این زیر مجموعه است یا اون؟ این اصله یا اون؟

rawy

New member
راوی عزیز

دوست عزیز من فیلم باز نیستم, با توجه به ضعف آموزش های عملی دانشگاهی در رشته ما , ما نیاز یه دیدن کیس های بیشتر و آشنایی با انواع اختلالات و نظریه ها داریم. ضمن اینکه اینجا ایران است و دانلود کردن صد مگابایت بدون اینکه قابل درک باشه یه جور عذاب الهی محسوب می شه.
ممنون که زیرنویس انگلیسیش رو گذاشتید

rawy

New member
خب من فیلمو دیدم تا یه جاهایی هم تحلیل فیلم رو دیدم. به نظرم فیلم خوبی بود و واقعا واسه ما روانشناسا میتونه جذاب تر از مردم عاذی باشه. چون مکالماتی که بین فروید و یونگ بود واقعا جالب بود و پر از نظریه های مختلف روانشانسی بود که به محض مطرح شدن، از جانب یکدیگر مورد تخریب قرار میگرفت و کاملا اختلاف نظر این دورو نشون میداد...و این مکالمات مطمئنن واسه یه شخص عادی قابل درک نیست. اونم در معنای جزئی .شاید به طور کلی قابل درک باشه.
بیشتر سعی شده اختلاف بین این دو روانشناس نشون داده بشه.. و خوب هم بوده. از بازیگر زن این فیلمم انچنان خوشم نمیاد و راضی نیستم. چون اوایل فیلم به شدت حرکات نابهنجار از خودش نشون میداد و تو اواخر کاملا خوب شد و بیشتر مشتاق بودم بدونم روند درمانش رو کامل نشون میداد.
در کل من یکم رو فروید تعصب دارم :rolleyessmileyanim: یه علاقه خاصی به این ادم دارم با همه ی کله شقیش...

از بازیگر زن خوشت نمیاد یعنی از خودش خوشت نمیاد یا نقشش؟ :tonguesmiley:
من هم نظر تو رو داشتم, یه دفه تو فیلم بارباپاپا عوض شد و یه بیمار شد د ک ت ر :smiliess (15):
اما فایل صوتی تحلیل فیلم رو که گوش کردم مثل اینکه این اتفاق حقیقتا افتاده و حتی صحنه های خونه یونگ و فروید تو فیلم واقعی هستند (خونه های واقعیشون که الان تبدیل به موزه شده), برای همین بعد از شنیدن تحلیل دلم می خواد یه بار دیگه فیلم رو ببینم که متاسفانه الان دستم نیست.
مرسی که فیلم و دیدی و نظرت رو در موردش گفتی :thumbsupsmileyanim:

ainazhz

New member

از بازیگر زن خوشت نمیاد یعنی از خودش خوشت نمیاد یا نقشش؟
من هم نظر تو رو داشتم, یه دفه تو فیلم بارباپاپا عوض شد و یه بیمار شد د ک ت ر
اما فایل صوتی تحلیل فیلم رو که گوش کردم مثل اینکه این اتفاق حقیقتا افتاده و حتی صحنه های خونه یونگ و فروید تو فیلم واقعی هستند (خونه های واقعیشون که الان تبدیل به موزه شده), برای همین بعد از شنیدن تحلیل دلم می خواد یه بار دیگه فیلم رو ببینم که متاسفانه الان دستم نیست.
مرسی که فیلم و دیدی و نظرت رو در موردش گفتی :thumbsupsmileyanim:

نه بیشتر از خودش خوشم نمیاد راوی جون.:whistle: فیلمایی که تا الان ازش دیدم بهم ثابت کرده بازیگر قوی نیست..
اره راوی جون این خانوم بعدا یکی از روانشناسان معروف میشه و واقعیته و راجع تمابلات جنسی هم بعدها مقاله ها و نظریه هایی میده.. اما کاش درمانش رو بیشتر نشون میداد. اما خب این فیلم بیشتر راجع به اختلاف فروید و یونگ بود دیگه. زیاد مانور ندادن رو شخصیت ساابینا

چه جالب نمیدونسنم از خونه واقعی استفاده کردن . اما وقتی اتاق کار فروید رو دیدم اولین جا تخت روانکاویش نظرمو جلب کرد که قبلن دیده بودم عکسشو . عینه خودش بود..

خواهش میکنم دوستم :smiliess (3):

rawy

New member
سلام دوستان!
در بین دانشجویان روانشناسی، کسی هست که با اصول فروید و اصل فروید مشکل داشته باشه؟
یا یک سوال دیگه، چقدر طاقت نقد فروید رو دارید؟
چقدر طاقت، نقد اساس روانشناسی رو دارید؟ اگه کسی کل روانشانسی مبتنی بر فروید رو زیر سوال ببره چطور واکنشی دارید؟
(اینا رو در ارتباط با یک فیلم می پرسم، اگه جمع پذیرش داشت بذارمش)

اول اینکه ممنون که وقت گذاشتید و به روان شناسی علاقه نشون دادید و لینک فیلمها و زیرنویس رو قرار دادید
من فیلم نقد رو تا نیمه اش تونستم ببینم, و فکر می کنم برای درک قضیه تا همون حد کافی باشه

یه سوال از شما دارم اینکه اول فرمودید :

یا یک سوال دیگه، چقدر طاقت نقد فروید رو دارید؟
چقدر طاقت، نقد اساس روانشناسی رو دارید؟ اگه کسی کل روانشانسی مبتنی بر فروید رو زیر سوال ببره چطور واکنشی دارید؟
کجای این دو فیلم فروید رو نقد کردند؟
تنها چیزی که من دیدم باز هم مهر تایید زدن به فروید به قدرت نظریه اش و سرتعظیم فرود آوردن بود مقابلش (این کاملااااااااا از مستند اصلی مشخص بود و در مورد آقای عباسی تو پست بعدی نظرم رو می گم)

آخرین ویرایش:

rawy

New member
از اونجایی که خود آقای عباسی هم خیلی علاقه دارند بفهمند اصل هرچیزی کجا بوده (مثل منشاء روابط عمومی که توی فیلم گفته شد) من هم علاقمند شدم بدونم اصلا ایشون کی هستند؟ و چقدر صحبتهاشون علمی هست؟ نوشته ویکی پدیا در مورد ایشون:

حسن عبّاسی (۱۳۴۵ در ازنا) اهل ایران و رئیس اندیشکده یقین و یکی از اعضای شورای پروانه نمایش است.
حسن عباسی ادعا کرده‌است نیویورک تایمز هر هفته راجع به او مطلب می‌زند و هربار جلوی اسم او داخل پرانتز می‎‏‏نویسد: «The Kissinger of Islam». (کیسینجر اسلام) و از او با عنوان «The Big Brain Strategic» یاد می‎کند.
او همچنین مدعی است که ۱۸۰،۰۰۰ دقیقه تحلیل زنده تلویزیونی ارائه کرده و در این مورد ۱۹۶،۰۰۰ ایمیل و نامه دریافت کرده‌است. دیگر ادعای او این است که سالی ۵۰۰ سخنرانی دانشگاهی با کیفیت داشته است. او همچنین مدعی است که در حوزه‌های علمیه درس خارج و بالاتر از آن تدریس می‌کند.

خبرنگار آفتاب در این مورد می‌گوید که در جستجوی آرشیو نیویورک تایمز در اینترنت حتی یک بار نام حسن عباسی پیدا نشده‌است. در این صورت انجام این تعداد سخنرانی، با در نظر گرفتن روزهای تعطیل، وی می‏بایست هر روز یک الی دو سخنرانی داشته باشند و این حجم برنامه زنده تلویزیونی معادل چهار سریال نود قسمتی است. همچنین تدریس در مدرسه‌ای به نام مدرسه اجتهادیه به معنای دادن درس خارج و بالاتر از آن، که معمولاً توسط آیات عظام و برجسته حوزه صورت می‏پذیرد، نیست.
مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در سال ۱۳۸۳ درباره مدرک تحصیلی وی گفته بود: «برادرم آقای عباسی د ک ت ر نیستند. ایشان در رشته فلسفه مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند»[۱۸][۱۹] حسن عباسی پس از آنکه در مورد د ک ت ر ا داشتن یا نداشتن مورد سوال قرار گرفت، نیاز به داشتن مدرک د ک ت ر ا، برای د ک ت ر بودن (و همچنین به طور تلویحی نیاز به داشتن گواهینامه برای رانندگی و جواز و مدرک دانشگاهی برای طبابت) را رد کرد و در پاسخ گفت: «من فقط ۱۰۴ رساله ا ارائه کرده‌ام. بعضی از همین آقایان که در سپاه هستند و د ک ت ر ا دارند، رساله ایشان را با من ارائه کرده‌اند.... یعنی د ک ت ر ینر، یعنی کسی که می‏تواند د ک ت ر ین ارائه کند. طبیب کسی است که می‏تواند طبابت کند، راننده کسی است که می‏تواند رانندگی کند.»
او به دوستانش در سپاه توصیه کرد بازی را تمام کنند و نیز گفت چند بار دانشجویان خواستند نمایشگاهی از پایان‌نامه‌های د ک ت ر ا و فوق‌لیسانسی که راهنمایی کرده را تشکیل دهند، چون وقتی می‏گویند شما سیکلی یعنی به ما هم توهین می‏شود و د ک ت ر ای ما هم زیر سوال می‏رود.

در مورد شخصیت ایشون و نظریات ایشون با توجه به مطالب بالا شاید نیازی به صحبت زیادی نباشه, خود ایشون به شخصه نماد اثبات نظریه فروید هستند با خشمی که از غرب و یهود وجودشون رو گرفته و به جای پژوهش و تولید علم به دنبال تمسخر دیگران هستند (یک مشت استاد کانت و هگل) و همینطور با تفکر درگیر با شهوتی که از اسم جلسه شون برمیاد "تجاوز به ذهن یا زنای ذهن"
ایشون در حدی نیستند که انتقادی قابل پذیرش به فروید داشته باشند چرا که اساسا انتقادی ندارند و اونچیزی که انتقاد می نامند از پایه غلط هست.
ما قرآن رو روی چشممون می گذاریم ولی هیچ کجای علم نمی تونیم آیاتش رو بگنجونیم, ایشون می خوان با حمایت قرآن دانشمند جلوه کنند, این ممکن نیست, دانش نیاز به تحقیق و نظریه پردازی داره. حتی به خودشون زحمت ندادند که به نظریات و مخالفت های همزمان با فروید توجه کنند که اینکه انسان فقط شهوت و خشم نیست همزمان با فروید مطرح شده بود, و آقای عباسی تو قرن 21 با استفاده از قرآن شق القمر نکردند.
می فرمایند : "فروید معتقد بود نیروهای مخرب جنسی و خشونت را در انسان کشف کرده" (کشف بزرگ فروید این بوده)
این اصل رو از کجا آوردن من نمی دونم, اما تا جایی که ما می دونیم هر ذهن عقب مونده ای خشم و شهوت رو می شناسه و نیاز به کشف نداره, و کشف فروید در واقع ناخودآگاه بوده , همون چیزی که ایشون خیلی زیبا فقط به زبون میارن و ازش رد می شن, همون چیزی که ادوارد برنایز نامی ازش استفاده می کنه و پول به جیب می زنه, خب پسر نوح هم با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد! چه ارتباطی به فروید داره؟ ضمن اینکه مهر تایید محکمی به درستی و عملی بودن نظریه ی فروید زد.
در ضمن ایشون می فرمایند فروید گفته انسان شریره, بله گفته ولی یه ذره به خودتون زحمت می دادید و مطالعه می کردید که اگر از نهاد گفته از خود و فراخود هم گفته

دوست عزیز به احترام فرمایش شما برای دیدن این فیلم زمان گذاشتم, اما واقعا متاسفم از افکار آقای عباسی و امثالهم

آخرین ویرایش:

rawy

New member
من یک سوال می پرسم،
خواهش می کنم بعد از دیدن مستند و نقدش پاسخ بدید!
مخاطب من، تمامی دانشجویان روان شناسی و دوستا داران روانشناسی است!

این سوال ها را در قالب ها ی مختلف مطرح کردم، گاها جوابهای بی معنی و یا مبهمی گرفتم.

1- روانشناسی چیست؟ (تعریف کتابی منظورم نیست)
2- تا حالا شده که فکر کنید شاید روانشناسی راه رو اشتباه رفته؟ (اگه تعریف روانشانسی رو سوال یک داشته باشیم، میشه گفت که به اون نرسیده، نمیرسد، نخواهد رسید)
3- جایگاه روح، مغز به عنوان دو ماده ی اساسی در علوم دینی و فلسفی ، چه رابطه ای با روان در روان شماسی دارد؟ این زیر مجموعه است یا اون؟ این اصله یا اون؟

1- با توجه به نظریه های متفاوتی که تا امروز به روان شناسی اضافه شده, اگر بخوایم چیستی روان شناسی رو با توجه به هدفی که هر نظریه دنبال می کنه بدونیم هر کدوم یک نظر جداگانه دارن. قبلا بیشتر این هدف دنبال می شده که رفتار انسان رو پیش بینی و کنترل کنند اما اغلب نظریه های امروزی هدفشون خودآگاهی هست.
2- هر نظریه ای ممکنه کمبودها و کاستی هایی داشته باشه به همین دلیل در حال حاضر بیشتر درمان هایی به کار می ره که التقاط نظریه های مختلف هست. هدف روان شناسی حتی اگر فقط مثلا همین مورد باشه که یک فرد وسواس افسرده, دچار اضطراب و ... رو از اون حالت در بیاره, در مورد فردی که علاقمند به تغییر هست به هدفش رسیده. (طبق چه ملاکی می فرمایید نرسیده؟)
3- روح مفهوم گسترده ایه اما به معنایی که ما در دینمون می شناسیم, نه فقط در روان شناسی بلکه در هیچ کجای علم (حتی پزشکی) هیچ جایگاهی نداره به دلیل اینکه هنوز به صورت فیزیکی اثبات نشده که بشه روش کار کرد.

mj1919

New member

اول اینکه ممنون که وقت گذاشتید و به روان شناسی علاقه نشون دادید و لینک فیلمها و زیرنویس رو قرار دادید
من فیلم نقد رو تا نیمه اش تونستم ببینم, و فکر می کنم برای درک قضیه تا همون حد کافی باشه
یه سوال از شما دارم اینکه اول فرمودید :
کجای این دو فیلم فروید رو نقد کردند؟
تنها چیزی که من دیدم باز هم مهر تایید زدن به فروید به قدرت نظریه اش و سرتعظیم فرود آوردن بود مقابلش (این کاملااااااااا از مستند اصلی مشخص بود و در مورد آقای عباسی تو پست بعدی نظرم رو می گم)

از اونجایی که خود آقای عباسی هم خیلی علاقه دارند بفهمند اصل هرچیزی کجا بوده (مثل منشاء روابط عمومی که توی فیلم گفته شد) من هم علاقمند شدم بدونم اصلا ایشون کی هستند؟ و چقدر صحبتهاشون علمی هست؟ نوشته ویکی پدیا در مورد ایشون:
در مورد شخصیت ایشون و نظریات ایشون با توجه به مطالب بالا شاید نیازی به صحبت زیادی نباشه, خود ایشون به شخصه نماد اثبات نظریه فروید هستند با خشمی که از غرب وجودشون رو گرفته و به جای پژوهش و تولید علم به دنبال تمسخر دیگران هستند (یک مشت استاد کانت و هگل) و همینطور با تفکر درگیر با شهوتی که از اسم جلسه شون برمیاد "تجاوز به ذهن یا زنای ذهن"
ایشون در حدی نیستند که انتقادی قابل پذیرش به فروید داشته باشند چرا که اساسا انتقادی ندارند و اونچیزی که انتقاد می نامند از پایه غلط هست.
ما قرآن رو روی چشممون می گذاریم ولی هیچ کجای علم نمی تونیم آیاتش رو بگنجونیم, ایشون می خوان با حمایت قرآن دانشمند جلوه کنند, این ممکن نیست, دانش نیاز به تحقیق و نظریه پردازی داره. حتی به خودشون زحمت ندادند که به نظریات و مخالفت های همزمان با فروید توجه کنند که اینکه انسان فقط شهوت و خشم نیست همزمان با فروید مطرح شده بود, و آقای عباسی تو قرن 21 با استفاده از قرآن شق القمر نکردند.
می فرمایند : "فروید معتقد بود نیروهای مخرب جنسی و خشونت را در انسان کشف کرده" (کشف بزرگ فروید این بوده)
این اصل رو از کجا آوردن من نمی دونم, اما تا جایی که ما می دونیم هر ذهن عقب مونده ای خشم و شهوت رو می شناسه و نیاز به کشف نداره, و کشف فروید در واقع ناخودآگاه بوده , همون چیزی که ایشون خیلی زیبا فقط به زبون میارن و ازش رد می شن, همون چیزی که ادوارد برنایز نامی ازش استفاده می کنه و پول به جیب می زنه, خب پسر نوح هم با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد! چه ارتباطی به فروید داره؟ ضمن اینکه مهر تایید محکمی به درستی و عملی بودن نظریه ی فروید زد.

لطفا، کمی خونسرد باشید،
من احساس می کنم نمیشه با شما صحبت بشه، و شما هم طاقت نقد داشته باشید.

خوب این چه فرمایشی است، می دانم که حسن عباسی کیست، قرار بر نقد شخص عباسی نیست، نقد نقد تقکر فریدی است. و نتیاج سلطه ی این تفکر.

در کلام بعد،
خوب پس اگر ایشون در حد نقد فروید نیست ، چه کسی هست، یا به عبارتی کسی که می خواهد یک فرد دیگر را نقد کند چه ویژگی هایی باید داشته باشد،

در مورد زنای ذهنی، و تجاوز به ذهن:
راوی عزیز، خود فروید ، اساس ناهنجاری های بزرگسالی رو ریشه دی چه می دونه؟ خوب برای جلوگیری از اونها چه راهکاری میده، جز اینه که همش رو در تامین و اشباع نیاز جنسی می دونه،
یکمی آکادمیک باشید ،

1- با توجه به نظریه های متفاوتی که تا امروز به روان شناسی اضافه شده, اگر بخوایم چیستی روان شناسی رو با توجه به هدفی که هر نظریه دنبال می کنه بدونیم هر کدوم یک نظر جداگانه دارن. قبلا بیشتر این هدف دنبال می شده که رفتار انسان رو پیش بینی و کنترل کنند اما اغلب نظریه های امروزی هدفشون خودآگاهی هست.
2- هر نظریه ای ممکنه کمبودها و کاستی هایی داشته باشه به همین دلیل در حال حاضر بیشتر درمان هایی به کار می ره که التقاط نظریه های مختلف هست. هدف روان شناسی حتی اگر فقط مثلا همین مورد باشه که یک فرد وسواس افسرده, دچار اضطراب و ... رو از اون حالت در بیاره, در مورد فردی که علاقمند به تغییر هست به هدفش رسیده. (طبق چه ملاکی می فرمایید نرسیده؟)
3- روح مفهوم گسترده ایه اما به معنایی که ما در دینمون می شناسیم, نه فقط در روان شناسی بلکه در هیچ کجای علم (حتی پزشکی) هیچ جایگاهی نداره به دلیل اینکه هنوز به صورت فیزیکی اثبات نشده که بشه روش کار کرد.

من در جواب شما،
با این نکته برخوردم:

فروید رو نقد نکن!
دین تجربه پذیر نیست، نمی دونیم درسته یا نه!

rawy

New member
لطفا، کمی خونسرد باشید،
من احساس می کنم نمیشه با شما صحبت بشه، و شما هم طاقت نقد داشته باشید.
خوب این چه فرمایشی است، می دانم که حسن عباسی کیست، قرار بر نقد شخص عباسی نیست، نقد نقد تقکر فریدی است. و نتیاج سلطه ی این تفکر.

شنیدن بحث های غیرمنطقی و غیرتخصصی آقای عباسی برام سخت بود اما به احترام شما و برای شرکت تو بحث به زور تحملش کردم به نظرم نمیاد که توهینی کرده باشم که بنده رو به خونسردی دعوت می کنید. شما نظر ما رو در مورد فروید خواستید و من بارها تکرار کردم که هر نظریه ای مشکلات خودش رو داره, در واقع بنده رو نقد نکردید که من طاقتش رو داشته یا نداشته باشم.
در مورد احساس شما, نظر شخصی خودتون هست و به عهده خودتون می گذارم که هرطور مایل هستید عمل کنید
شما صحبت های آقای عباسی رو به عنوان منبع نقد فروید ملاک قرار دادید, چطور می فرمایید قرار برنقد ایشون نیست؟ ایشون هیچ نظری در مورد فروید اقلا در این فیلم که من دیدم ندادند , و همونقدر صحبتشون در مورد فروید هم کاملا ناقص و مغرضانه بوده, آیا اینکه کسی از نظر فروید سو استفاده کرده و دقیقا به نتیجه ای که می خواسته هم رسیده اشکال فروید هست؟

در کلام بعد،
خوب پس اگر ایشون در حد نقد فروید نیست ، چه کسی هست، یا به عبارتی کسی که می خواهد یک فرد دیگر را نقد کند چه ویژگی هایی باید داشته باشد
کسی باید فروید رو نقد کنه که در جایگاه خودش باشه, یک دانشمند نظریه پرداز هست و با قوانین علمی دلیلی براثبات نظریه اش داره, همونطور که تمام شاگردان فروید اون رو نقد کردند, ما منکر اشکالات و تعصبهای بیجای فروید نیستیم همونطور که یونگ آدلر و شاگردهای دیگه ی خودش در زمان خودش رو در روی خودش اینکار رو کردند, اگر اون فایل صوتی رو گوش بدید گفته شده که فروید اتورانک رو از کودکی بزرگ کرد که تاییدش کنه اما اون هم ازش جدا شد و ردش کرد.

در مورد زنای ذهنی، و تجاوز به ذهن:
راوی عزیز، خود فروید ، اساس ناهنجاری های بزرگسالی رو ریشه دی چه می دونه؟ خوب برای جلوگیری از اونها چه راهکاری میده، جز اینه که همش رو در تامین و اشباع نیاز جنسی می دونه،
یکمی آکادمیک باشید
منظور من هم دقیقا همین بود که ایشون با این تیتر نظر فروید رو تایید کرده که داره سعی می کنه ردش کنه, شما مجدد همون عرض بنده رو تکرار می کنید به عنوان غیرآکادمیک؟

من در جواب شما،
با این نکته برخوردم:

فروید رو نقد نکن!
دین تجربه پذیر نیست، نمی دونیم درسته یا نه!
باز هم در مورد اینکه برداشت شخصی شما چی هست من دخالتی نمی کنم. با وجودی که چندبار نظر خودم رو در مورد فروید گفتم نمی دونم چرا شما اصرار دارید که ما نقد در مورد فروید رو نمی پذیریم!
درمورد تجربه ناپذیری دین معتقدم که هیچ چیز مطلقی وجود نداره و جهان جهان ممکنات هست, اینکه امروز علم به چیزی نرسیده دلیل بر این نیست که هیچ وقت نمی رسه, اما مایی که شعار دینداری داریم اگر خیلی مشتاق به علم و دینمون هستیم و در کنارش حسن نیت هم داریم, سعی کنیم که به طور تجربی اثباتش کنیم و به رشد علم و دانش بشر کمک کنیم نه اینکه مثل آقای عباسی سعی در تحقیر دیگران داشته باشیم.

mj1919

New member
آیا اینکه کسی از نظر فروید سو استفاده کرده و دقیقا به نتیجه ای که می خواسته هم رسیده اشکال فروید هست؟

چرا شما اصرار دارید که ما نقد در مورد فروید رو نمی پذیریم!

درمورد تجربه ناپذیری دین معتقدم که هیچ چیز مطلقی وجود نداره و جهان جهان ممکنات هست, اینکه امروز علم به چیزی نرسیده دلیل بر این نیست که هیچ وقت نمی رسه, اما مایی که شعار دینداری داریم اگر خیلی مشتاق به علم و دینمون هستیم و در کنارش حسن نیت هم داریم, سعی کنیم که به طور تجربی اثباتش کنیم و به رشد علم و دانش بشر کمک کنیم نه اینکه مثل آقای عباسی سعی در تحقیر دیگران داشته باشیم

ممنون از شما دوست عزیز

بذارید اینجوری ادامه بدیم،

1- ایرادهایی که به نظریه ی فروید وارد هست چیه؟ (اونهایی که خود روانشناسها وارد می کنند)

2- ایرادهایی که جامعه شناسها به نظریه ی فروید می گیرند چیه؟

3- ایرادهایی که روحانیون و قدیس ها به نظریه ی فروید می گیرند چیست؟

سوالات دیگه ای هم هست، ولی خوب بحث قاطی میشه، وگرنه ، مطرح می شد.

در مورد دین ، و اساس تایید دین با علوم تجربی، بذارید بعدا بحث بشه، چون خیلی از نقد فروید، نظریه اش، و سایر اساس روانشناسی دور میشیم.

(این نکته رو هم عرض کنم، هرجایی که فکر کردید که بحث ناراحت کننده، شد، و مایل نبودید، بگید تا تمام بشود)

aylinn

New member
البته تو یه سایت دیگه هم با کیفیت پایین هست اما از اونجایی که فیلم بی کیفیت اصلا دیدن نداره دانلودش نکردم.

بالا