رفع اشکال ، حل تمرین ، نکته سرای داوطلبین کارشناسی ارشد زیست شناسی ....

مجید دیجی

مدیر بخش
داربست سلولی چیه؟
جنسش و عملکرد دقیقش؟ممنون اگه بگید

معمولا جنسشون از پروتئین های ساختاری اکتین هست . رشته های ریزی هستند با قطر 5تا7 نانومتر
نقششون هم شکل دادن به سلول ، اسنحکام در مقابل فشار ، جابجایی اندامک ها در سلول

receptors23.jpg

receptors22a.jpg

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
کسی چیزی در مورد عفونت هایی که از طریق آب سرد کن انتقال پیدا میکنه میدونه ؟؟؟

مجید دیجی

مدیر بخش
چه خبرا...
کسایی که کتابی رو تموم می کنن مرور فرآموش نشه... چرخه های بیوشیمیایی رو مرتب مرور کنید بهترین روش نوشتن هست . از تست های دوره ای غافل نشید...

The Guy

Well-known member
دوستان کسی میدونه ساختارهای Hairpin جز RNAهای تک رشته ای محسوب میشن یا دورشته ای؟

The Guy

Well-known member
البته من هم خودم نظرم همین یک رشته ای هست اما این سوال یکی از تستهای سالهای اخیر کنکور بهداشت بود که جوابش تو کلید، گزینه "2رشته ای" ذکر شده

necrotizing fasciitis

Active member
البته من هم خودم نظرم همین یک رشته ای هست اما این سوال یکی از تستهای سالهای اخیر کنکور بهداشت بود که جوابش تو کلید، گزینه "2رشته ای" ذکر شده

شاید منظور طراح اون حالت دو رشته بودن هستش که باهم جفت میشن ، ولی اصلیتش تک رشته بودنشونه
متاسفانه این قبیل سوالا که سلیقه ای هستن هم میاد :|

ccr7

New member

موتیف یا فراساختاردوم(super secondary structure) قسمتی از ساختار سوم است یعنی نه ساختار دوم و نه ساختار سوم که بوسیله توالی اسیدآمینه ای ویژه ایجاد میشود مثلا 2 پروتیین از لحاظ توالی و عملکرد متفاوتند ولی ممکن است 2 قسمت مشابه داشته باشند که در این قسمت شکل 3بعدی مشابه است نه در کل پروتین ,که موتیف ساختاری میگویند(موتیف اغلب داری عملکرد بخصوص و یکسانی در پروتیینهای مختلف است البته نه همیشه) مثل موتیف کلید یونانی اما دمین منطقه مشخص از نظر 3بعدی از 1 پروتیین است که عملکرد ویژه دارد که ممکن است از چند موتیف تشکیل شده باشد .البته علاوه بر دمین عملکردی دمین ساختاری نیز داریم که 40 یا بیشتر آمینواسید داره و در ساختار سوم یادوم مرتب شده و نقش عملکردی نداره و مثلانقش رابط بین 2 دمین عملکردی داره و دمین توپولوژیکی هم داریم که قطعا مد نظر شما نبوده امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم آخه این2 مفهوم در کنار هم گنگ به نظر میرسه.

آخرین ویرایش:

hamideh71

New member
سلام دوستان!پروتوفیبریل از 4تا پروتوفیلامنت تشکیل میشه یا2تا؟

vahid28

New member
کسی میدونه زدن تست های بیوشیمی بالینی واسه بیوشیمی رشتن هایی بجز بیوشیمی بالینی مفیده یا فرقی نداره؟درسته که سطح دست هاش بالاتره؟

Zahra7069

New member
کسی میدونه زدن تست های بیوشیمی بالینی واسه بیوشیمی رشتن هایی بجز بیوشیمی بالینی مفیده یا فرقی نداره؟درسته که سطح دست هاش بالاتره؟

زدن تست بیوشیمی خیلی کمک کنندس حتی واسه شما که رشته ی دیگه میخوایین شرکت کنید.. ;-)

- - - Updated - - -

زدن تست بیوشیمی خیلی کمک کنندس حتی واسه شما که رشته ی دیگه میخوایین شرکت کنید.. ;-)

elmira.baheri

New member
سلام ببخشید من 2 تا سوال داشتم لطفا هر کی میدونه کمک کنه1. کروموزوم x غیرفعال از نظر شکل ظاهری چه تفاوتی با کروموزوم x فعال دارد؟
2. چرا شکل این کروموزوم غیر فعال در سلول های گونه و گلبول های سفید با هم تفاوت دارند؟

hasti69

New member
باسلام لطفاهرکس میتونه لطف کنه کلیدنهایی کنکورپارسال(93)علوم کد1206 دفترچهaروبذاره
کسانیکه پارسال امتحان دادن اگه دفترچهaبودن احتمالابتونن ازسایت سنجش پیداکنن
متاسفانه فقط تونستم کلیداولیه شوپیداکنم که ایرادخیلی داره

alireza-ja

New member
باسلام لطفاهرکس میتونه لطف کنه کلیدنهایی کنکورپارسال(93)علوم کد1206 دفترچهaروبذاره
کسانیکه پارسال امتحان دادن اگه دفترچهaبودن احتمالابتونن ازسایت سنجش پیداکنن
متاسفانه فقط تونستم کلیداولیه شوپیداکنم که ایرادخیلی داره

سلام کلید نهایی رو فقط به افراد مجاز شده میدن که توی کلید نهایی پاسخ داوطلب و مشخصات داوطلب هم وجود داره به همین خاطر جایی اینو نمیتونید ببینید.

بالا