خواهش میکنم این موضوع رو حذف نکنید.خواهش میکنم!

rainsavor

New member
خب این موضوع جدیدی نیست اما نگاه جدیدی می طلبه . تنها راهش هم اینکه از خودمون شروع کنیم . بسم الله ..........

شهاب

New member
آخ که دل ما هم خونه اینقدر از این ناجوونمردی ها دیدیم تو مراکز درمانی ! ای کاشش یه لحظه هم که شده فکر میکردیم اون مریضه یکی از اعضای خانواده خودمونه یا یکی از عزیزامون
خدا حفظت کنه.به جمع ما خوش اومدی.انشا الله قصد مبارزه داری؟یا الله . . .

شهاب

New member
اتفاقا از اخلاقت خوشم میاد که آدم رکی هستی.
حالا بریم سر بحث خودمون.
پری روز یه سری به اورژانس زدم البته اونجا کار نداشتم فقط رفتم یه احوالی از همکاران بپرسم. یه بابایی اومد دید توی اون جایی که من وایسادم فقط من روپوش دارم پس یا پرستارم یا دکتر! اومد جلو گفت تو دیروز پدر منو کشتی! :p7977cujr38iyymsu8: منم واقعا یه لحظه کُپ کردم! :33: گفتم من دیروز اصلا اینجا نبودم! داد و فریادش شروع شد گفت اگه تو نبودی یه احمقی بود مثل تو! :p7977cujr38iyymsu8: خب اینم از برخورد به قول شما مراجع! منم خدا شاهده هیچی جوابشو ندادم. حراست اومد با لگد انداختش بیرون.
اما در اون مورد پنی سیلین! میشه بگید یعنی چی که پنی سیلین تزریق نشد؟ مطمئنید پرستار بجای داخل عضله داخل دیوار سرنگ رو فرو نکرده بود؟ والا! :65d6a5d6s:
برادر من شهاب عزیز نمیدونم چرا اینقدر جسته و گریخته حرف میزنی! از مراجع میپری به پنی سیلین و از اون میپری به چادر و حجاب و احتمال بحث بعدیتون اینه چرا پژو 206 شده 32 میلیون؟
اول رو یه بحث مانور بدین تا حل بشه بعد بریم یه بحث دیگه! اینطور بهتر نیست؟
خیلی خوبه که جوابشو ندادی.حتما خودت میدونی که وقتی پدرشو از دست داده چه حالی داشته.درسته کارش اشتباه بوده اما شما کار خوبی کردی که جوابشو ندادی.
در مورد پنی سیلین.من نگفتم پرستار بوده.اللبته من نمیدونم شما باید از چه چیزایی اطلاعات داشته باشید ولی آیا مثلا در مورد پنی سیلین نباید اطلاعات داشته باشید؟آیا این درست نیست که پنی سیلین باید زود تزریق بشه واگه بمونه نمیشه تزریقش کرد؟
اما در مورد جسته و گریخته بودن.من این موضوع رو ارسال کردم تا هر کسی هر حرفی میخواد بزنه.هر حرفی و نه فقط مرتبط با بحث خاصی.البته درست میفرمایید بهتره که به ترتیب پیش بریم ولی اجباری نیست!

parnia

New member
من همیشه با همه مراجع مهربونم:thanks:...بخصوص با مادرایی که دارن درد میکشن..البته تا جایی هم که دیدم بچه های مامایی همه خوب و مهربونن..ایشالا که همکارای دیگم اینطور باشن.
در مورد حجاب نظری ندارم...:sarma:

شهاب

New member
من همیشه با همه مراجع مهربونم:thanks:...بخصوص با مادرایی که دارن درد میکشن..البته تا جایی هم که دیدم بچه های مامایی همه خوب و مهربونن..ایشالا که همکارای دیگم اینطور باشن.
در مورد حجاب نظری ندارم...:sarma:
خدا نسل شما رو گسترش بده.

laeya

New member
سلام دوستان من هم میخوام از دست بعضی پرستارا گله کنم. سال قبل ما یک بیمار تصادفی داشتیم که از ناحیه صورت به شدت زخمی شده بود که این مسئله باعث شد که چشم راستش نابینا بشه و کل استخوانهای صورتش هم شکسته بود. دماغش شکسته بود و حتی خون هم بالا میاورد. شب اول تصادف اون رو همراه 10 یا 11 مریض تصادفی تو یک اتاق رها کرده بودن و هیچ کس از اونا حالی نمیپرسید. حتی وقتی ما از پرستارا خواستیم که یک بالش به ما بدن، گفتن: که باید خودتون بالش بیارین. وقتی به یک پرستار گفتیم که سرم تو دستش رو درست کن، گفت که این کار وظیفه من نیست.و ...
حالا خودتون قضاوت کنید که ما تو اون وضعیت نگران کننده و اون حال مریضمون و اون هم برخورد پرسنل بیمارستان. این فقط کمی از درددل من بود

ariyana

New member
خیلی خوبه که جوابشو ندادی.حتما خودت میدونی که وقتی پدرشو از دست داده چه حالی داشته.درسته کارش اشتباه بوده اما شما کار خوبی کردی که جوابشو ندادی.
در مورد پنی سیلین.من نگفتم پرستار بوده.اللبته من نمیدونم شما باید از چه چیزایی اطلاعات داشته باشید ولی آیا مثلا در مورد پنی سیلین نباید اطلاعات داشته باشید؟آیا این درست نیست که پنی سیلین باید زود تزریق بشه واگه بمونه نمیشه تزریقش کرد؟

تو رشته های ما صبور بودن تو چنین شرایطی باید به عنوان یکی از اصول حرفه ای تبدیل بشه و همون طور که داریم کارهای عملی رو تمرین می کنیم تا مهارت لازم رو بدست بیاریم باید سعی کنیم به خودمون مسلط باشیم و اینو تمرین کنیم و من مطمئنم اگه هر فردی رو این جنبه کار کنه میتونه به راحتی توی شرایط خاص خودشو بهتر کنترل کنه!! فقط خود فرد باید بخواد
در مورد انتی بیوتیک ها هم تا اونجایی که من میدونم نیازی نیست که بلافاصله تزریق بشه،حتی گاهی تو شرایط خاص دارو رو میکشیم اتیکت میزنیم و کنار مریض میذاریم و زمانش که رسید تزریقش میکنیم ولی اگه تا آخر شیفت نیاز نشد دارو رو out میکنیم البته بعضی داروها رو تا 24 ساعت میشه نگه داشت.

sahar-a

New member
من یه روز صبح دیدم چشمم قرمز شده و اشک میاد از چشمم... با چراغ قوه نگاه کردم دیدم شیشه رفته تو چشمم و سریع رفتم بیمارستان (چون نوبت صبح اینجا هیچ دکتر چشم پزشکی تو مطبش نیست!) رفتم قبض گرفتم واسه چشم پزشک؛ و بعد از دو ساعت رفتم پیش دکتر که دربیاره! دکتر بعد از کلی کلنجار گفت تموم شد پاشو! من رفتم نگاه کردم دیدم شیشه بازم همونجاست... برگشتم به دکتر گفتم!دکتر هم اصلا انگار که منو ندیده باشه، گفت من شیفتم تموم شده و رفت!!! رفتم اورژانس همون بیمارستان و دوباره قبض گرفتم (دفترچه درمانی هم ندارم) و بازم اونجا قطره ریختن و بعد از کلی کلنجار گفتن درآوردیم! بازم دیدم همونجاست! وقتی اعتراض کردم، گفتن: می‌خواستی مواظب باشی که نره دیگه !!!!!!!!!!!! اصلا ما درنمیاریم مزاحم نشید!! بعد رفتم دوستم درآورد! پولمم هم حرومشون بشه انشا الله.....

Persian-Masoud

New member
سلام دوستان من هم میخوام از دست بعضی پرستارا گله کنم. سال قبل ما یک بیمار تصادفی داشتیم که از ناحیه صورت به شدت زخمی شده بود که این مسئله باعث شد که چشم راستش نابینا بشه و کل استخوانهای صورتش هم شکسته بود. دماغش شکسته بود و حتی خون هم بالا میاورد. شب اول تصادف اون رو همراه 10 یا 11 مریض تصادفی تو یک اتاق رها کرده بودن و هیچ کس از اونا حالی نمیپرسید. حتی وقتی ما از پرستارا خواستیم که یک بالش به ما بدن، گفتن: که باید خودتون بالش بیارین. وقتی به یک پرستار گفتیم که سرم تو دستش رو درست کن، گفت که این کار وظیفه من نیست.و ...
حالا خودتون قضاوت کنید که ما تو اون وضعیت نگران کننده و اون حال مریضمون و اون هم برخورد پرسنل بیمارستان. این فقط کمی از درددل من بود

بالش رو باید خدمات بیاره سرم رو باید پرستار درست کنه! وظیفه پرستار هست و اگر نکرده باید به سوپروایزر ازش شکایت کنی!

خود من که پرستارم از کارهای خیلی از همکارانم گلایه دارم! حالا توی پست بعدی خودم هم به مسئله ای اشاره میکنم.
اما باید توجه داشت که کل پرستارها الان از کارشون رضایت زیادی ندارن. چون کار سنگین و پر استرسی دارن این یک! و اینکه حقوق ناچیزی در مقایسه با کارشون میگیرن! این روی روحیه پرستار ها تاثیر منفی داره! خیلی ها میگن برای این چندرغاز پول حاضر نیستن 24 ساعته دنبال مریض راه بیوفتن! نمیدونم بهشون حق بدم یا ندم! که البته نمیدم! :smiliess (4): چون این کارها جز وظیفه تعریف شده پست سازمانی شما هست! حالا اگه حقوق کمی داریم انشالله بعد از تعرفه گذاری جامعه پرستاری هم به حق و حقوق خودش میرسه و مطمئنا تحولی در نحوه برخورد با ممدجو به وجود میاد اینو مطمئنم!

شهاب

New member
من یه روز صبح دیدم چشمم قرمز شده و اشک میاد از چشمم... با چراغ قوه نگاه کردم دیدم شیشه رفته تو چشمم و سریع رفتم بیمارستان (چون نوبت صبح اینجا هیچ دکتر چشم پزشکی تو مطبش نیست!) رفتم قبض گرفتم واسه چشم پزشک؛ و بعد از دو ساعت رفتم پیش دکتر که دربیاره! دکتر بعد از کلی کلنجار گفت تموم شد پاشو! من رفتم نگاه کردم دیدم شیشه بازم همونجاست... برگشتم به دکتر گفتم!دکتر هم اصلا انگار که منو ندیده باشه، گفت من شیفتم تموم شده و رفت!!! رفتم اورژانس همون بیمارستان و دوباره قبض گرفتم (دفترچه درمانی هم ندارم) و بازم اونجا قطره ریختن و بعد از کلی کلنجار گفتن درآوردیم! بازم دیدم همونجاست! وقتی اعتراض کردم، گفتن: می‌خواستی مواظب باشی که نره دیگه !!!!!!!!!!!! اصلا ما درنمیاریم مزاحم نشید!! بعد رفتم دوستم درآورد! پولمم هم حرومشون بشه انشا الله.....
بشمار . . .من اگه جای شما بودم تا جایی که میشد میرفتم تا حقم رو از حلقومشون بکشم بیرون.

parnian24

New member
خب این موضوع جدیدی نیست اما نگاه جدیدی می طلبه . تنها راهش هم اینکه از خودمون شروع کنیم . بسم الله ..........
شما برای اینکه از خودت شروع کنی چیکار کردی؟
دروغ نگفتی؟
به نظرت کسی که دروغ میگه با یکی دیگه که دروغ میگه چه فرقی داره؟!هیچ فرقی!اصل کاری دروغه که خیلی زشته!حالا درباره ی هرچیزی یا هر کسی که باشه!دروغ زشته اینو میفهمی؟؟؟؟:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

Persian-Masoud

New member
همونطور که همکاران عزیزم میدونن مریض رو قبل از انتقال به اتاق عمل باید آماده کرد.
مثلا npo بودن و داشتن راه وریدی و...
برای بیمارانی که به اتاق عمل میرن راه وریدی با آنژیوکت سبز میذارن. اگر به انفوزیون (تزریق خون) احتیاج شد آنژیوکت طوسی میذاریم به هر حال!
من با چشمای خودم دیدم و خدا کورم کنه اگه دروغ گفته باشم، پرستاری که داشت یکی از مریض هارو آماده میکرد و آنژیوکت صورتی داشت اون پلاستیک صورتی رنگ آنژیوکت رو کند و پلاستیک سبز رنگ یه آنژیوکت سبز رو بهش زد و رنگش سبز شد! خب الان دیگه کسی واقعا به ظاهر نمیتونه تشخیص بده که اون آنژیوکت واقعا صورتی بوده یا سبز بوده!
این یه نمونه ساده از موارد بدی بود که دیدم!

پ.ن:
آنژیوکت کتتری هست که وارد جریان خون وریدی میشه و برای تزریق سرم یا خون ازش استفاده میشه. در سایز های مختلفی هست که با رنگ های مختلف افتراق داده میشه. مثلا برای اطفال از زرد رنگ که قطر و طول کمتری داره (کوچکتر هست) و متناسب با عروق کوچک هست و برای بزرگسالان از صورتی رنگ استفاده میشه اگه بزرگسال بد رگ داشتیم زا آبی استفاده میکنیم و برای کیس اتاق عمل از سبز رنگ استفاده میکنیم و برای انفوزیون (خون) از طوسی استفاده میکنیم.

cheshmak

New member
همونطور که همکاران عزیزم میدونن مریض رو قبل از انتقال به اتاق عمل باید آماده کرد.
مثلا npo بودن و داشتن راه وریدی و...
برای بیمارانی که به اتاق عمل میرن راه وریدی با آنژیوکت سبز میذارن. اگر به انفوزیون (تزریق خون) احتیاج شد آنژیوکت طوسی میذاریم به هر حال!
من با چشمای خودم دیدم و خدا کورم کنه اگه دروغ گفته باشم، پرستاری که داشت یکی از مریض هارو آماده میکرد و آنژیوکت صورتی داشت اون پلاستیک صورتی رنگ آنژیوکت رو کند و پلاستیک سبز رنگ یه آنژیوکت سبز رو بهش زد و رنگش سبز شد! خب الان دیگه کسی واقعا به ظاهر نمیتونه تشخیص بده که اون آنژیوکت واقعا صورتی بوده یا سبز بوده!
این یه نمونه ساده از موارد بدی بود که دیدم!

من انقدر ازين چيزا ديدممممم:smilies-azardl (12)

مخصوصا تو رشته ي ما كه گاهي شرايط بايد كاملا استريل باشه اين رزيدنت هاي محترم زنان انقدر onبازي در ميارن كه اصن الان نگم بهتره.فقط اينكه چشاي بچه هاي مامايي گرد ميشه و شاخ درميارن:eek:t0837h0nn8zfqu8ult.........بيچاره مريضه از همه جا بي خبر معلوم نيست پس فردا چه عفونت ها و بيماري هايي كه نگيره...................البته خب حق دارن بنده خداها انقدر ازين چيزا ديدن خب واسشون عادي شده ديگه...هان؟.....كو وجدان كاري؟؟؟؟؟؟:p7977cujr38iyymsu8:

pariya

New member
دوستای خوبم بنظرم همه ماها فرقی نداره هرجایی که باشیم با هر شغلی ..اگه کارای خودمونو درست انجام بدیم دنیا بهشت میشه..همیشه که نباید زور بالای سرمون باشه..
فقط باید خدارو ببینیم بالای سرمون وبدونیم که همه کارامونو خدا میبینه..
من خیلی اعتقاد دارم به این موضوع و تومحیط کاری هم خیلی رعایت میکنم ..قرارم نیست کسی بدونه فقط من میدونم و خدای خودم...
موفق باشید/

شهاب

New member
خیلی خوشحالم که دارید شرکت میکنید حالا به آزمایشگاه هم میرسم . . .

farshad25

New member
اقاشهاب چراانقد گیردادی به پرستاری .......داری کم کم رو نورون هام راه میری:idea_majidonline:

asal 92

New member
اونقدر دلم برای این ایرانی های نااگاه میسوزه که نپرس اخه عزیزای من سرم اکثرا برای باز بودن خط وریدی هست وانفوزیون داروها مگه اینکه دهیدراته باشه یامشکل خاصی داشته باشه ولی امان از دست مردم بیچاره که فقط تو فکر سرم رفتنشونن ازشما ها که تحصیل کرده اید بعیده که گله دارید پرستار چرا بهتون بالش نداده پس این کمک پرستارا چیکارند یاهنوز جایگاه ها رونمیدونید درثانی من وامثال من پرستار وقتی براش پذیرش جدید میادهزار کار میریزه سرش از یه طرف مریضای قبلی ازیه طرف رگ گیری خون گیری ثبت علایم ارسال ازمایشات پیگیری جواب ازمایشات اطلاع به پزشک گرفتن دستورات جدید هماهنگی بارادیولوزی وسونوگرافی وخیلی چیزای دیگه درشرایط بحرانی ودست اخر ثبت همه اینا درشیت مریض که اگه نقطه ای جابذاری به منزله انجام ندادنست وهمه اینا لازمش داشتن ارامش است که اونم متاسفانه همراهان مریض مثل دوستی خاله خرسه خرابش میکنند:smiliess (4):

asal 92

New member
مریضی داشتیم جواب قند خونش 20بود خلاصه باعجله هیپرتونیک زدیمو سرم قندی وصل کردیمو دکترش گفت همین الان دوباره چک مجدد بفرستیددوباره جواب اومد20اطلاع دادیمو دوباره دستورات قبلی ودوباره چک مجدد شک کردم اصلا علایم این دفعه مریض به هیپوگلیسمی نمیخورد خودمم باگلوکومتر چک کردم 480 بود دوباره چک کردم بازم 480 بود با ازمایشگاه تماس گرفتم وموضوعو توضیح دادم کمی من من کرد وگفت راستش موضو عو بزرگ نکنید سرم شلوغ بوده شما هم اورزانسی نوشته بودید منم از روی قبلی پرینت زدم فکر نکردم مریض بایه ساعت فرقی کنه خلاصه این دفعه کارمریض بیچاره به انسولین کشیدومن پرستار برای توجیه خطای همکار ازمایشگاهیم گفتم دستگاه مشکل پیدا کرده بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:riz304:

ZOT

New member
شرمنده من میپرسم اما متوجه نشدم مراجع یعنی چی؟؟ منظورتون بیمار مراجعه کننده هست؟؟
مگه شما ها تو رفرنس هاتون به کلمه ی مراجع (client) تا حالا برنخوردید!؟؟

آخرین ویرایش:
بالا