حذف کنکور دکترای تخصصی از سال اینده.خوب یا بد؟

alireza-ja

New member
برادر زبان کاری نداره 2 سال یا 1ساله راه افتادی باور کن با اطلاعاتی که شما داری اونور موفق تری / درسته شرایط اونور راحت نیست ولی بفهمند حالیته کافیه / متاسفانه در مورد مصاحبه زیست میدونم کیا مصاحبه گرند و کیا رو پذیرش میکنند/ باری ناراحت نباشین بابا شماها از تواناهای رشته های خودتون هستین

نظر لطفته. امیدوارم بتونم زبانم رو خوب کنم وگرنه واسه تحصیل یه لحظه اینجا نمیمونم.

میشه اون قرمزه رو بیشتر توضیح بدید؟

love virology

New member
بخونید از الان چرا زانوی غم بغل کردی بردادر منابع شروع کن به خوندن ولی ارزشمند بخون / سیستم مورد داره نه سواد و علم دوستان / مثل بهداشت امسال /

*فرناز*

New member
آخه این اگه واسه وزارت بهداشت هم باشه باز واسه این رشته ها فرقی نمیکنه دکترای بهداشت کلا خوبه آدم هر جا قبول بشه با کله میره حالا باز باید امیدوار باشید که در مصاحبه حق ناحق نشه. ولی واسه علوم افتضاحه جون علوم فقط باید دانشگاه خوب دکترا بگیری وگرنه فایده نداره.

آره خب واقعا دکترای بهداشت در هر صورت ارزش داره تا علوم ولی این وسط حق میدم به دانشجوهای دانشگاه های غیر از تهران که معمولا دانشگاهشون دکترا پذیرش ندارن ولی حقیقتش دانشجوهای ارشد دانشگاههای تهران واقعا پوستشون کنده میشه تا مدرک بگیرن! استادا خیلی سختگیرتر میشن . من اینو به وضوح وقتی شرایط خودم و دوستام رو مقایسه میکنم میبینم . پس تو این دو سال کاملا تربیت شده میشن ! معلومه استاد تو این شرایط دانشجوی خودش رو الویت میده!
البته نمیشه از الان قضاوت کرد! حالا موقع پذیرش استادامون ممکنه یه ضد حالی بهمون بزنن و اصلا دانشجوی خودشون رو نگیرن:whistle:

love virology

New member
نظر لطفته. امیدوارم بتونم زبانم رو خوب کنم وگرنه واسه تحصیل یه لحظه اینجا نمیمونم.

میشه اون قرمزه رو بیشتر توضیح بدید؟

دوست گرامی مصاحبه گر ها یکی دو تاشون از پژوهشگاه مثل دکتر زمانی که استاد ما هم بودند یا اشتباه نکنم دکتر صنعتی / یکی از ارشد ها که هم کلامم باهاش بودم میگفت کافیه بدونن دانشجو خودشون بودن پذیرش میکنند اگر عوض نشده باشند مصاحبه گر ها / دکتر زمانی نمیدونم چقدر اشنایی دارین / اگر دکتر یخچالی باشند مصاحبه عالین مرد فرهیخته هستن ایشون / دکتر زمانی الان رییس پزوهشگاه هستن اشتباه نکنم

love virology

New member
آره خب واقعا دکترای بهداشت در هر صورت ارزش داره تا علوم ولی این وسط حق میدم به دانشجوهای دانشگاه های غیر از تهران که معمولا دانشگاهشون دکترا پذیرش ندارن ولی حقیقتش دانشجوهای ارشد دانشگاههای تهران واقعا پوستشون کنده میشه تا مدرک بگیرن! استادا خیلی سختگیرتر میشن . من اینو به وضوح وقتی شرایط خودم و دوستام رو مقایسه میکنم میبینم . پس تو این دو سال کاملا تربیت شده میشن ! معلومه استاد تو این شرایط دانشجوی خودش رو الویت میده!
البته نمیشه از الان قضاوت کرد! حالا موقع پذیرش استادامون ممکنه یه ضد حالی بهمون بزنن و اصلا دانشجوی خودشون رو نگیرن:whistle:

قبول ندارم چرا شیراز نمیگید / اینجور نیست شما دارید میگید فقط تهران / برید شیراز علوم پزشکی ببینید کیا هستن اساتید چرا راه دور بریم تربیت مدرس /

*فرناز*

New member
قبول ندارم چرا شیراز نمیگید / اینجور نیست شما دارید میگید فقط تهران / برید شیراز علوم پزشکی ببینید کیا هستن اساتید چرا راه دور بریم تربیت مدرس /

منظورم کل دانشگاههای تهران بود تربیت مدرس هم یکیش! که اونا هم واقعا اذیت میکنن ! 4 ترمه باید فارغ التحصیل شد! اینم قبول دارم بعضی شهرها تو یه رشته خیلی قوی هستن مثل مشهد تو ژنتیک یا شیراز برای ایمونو! ولی خب نوشتن تک تکشون کار سختی بود! من کلی گفتم

alireza-ja

New member

توی خوب بودن دانشجوهای تهران که شکی نیست مسئله این نیست. مسئله اون بیچاره ایه که غیر تهرانه ولی وضیت علمی خوبی داره.

یکی از اساتید دوره لیسانسم جز مصاحبه کنندگان رشته ژنتیک مولکولی بود واسمون تعریف میکرد از بین چندین داوطلب 2تاشون از بقیه بهتر بودن ولی یکی رو میخواستن انتخاب کنن یکی از اونا دانشجوی خودش بود و اونیکی لیسانس و فوقش رو آزاد بوده یه شهر کوچیک. ولی ایشون از بس با انصاف بوده توی جلسه مصاحبه نزدیک 20 تا سوال طرح کرده و از هر دوتاشون پرسیده بعد دیده که اونیکه آزاد بوده خیلی خیلی بهتر از دانشجوی خودش جواب داده و همین ازادیه رو گرفتن اون دانشجوی خودش هم دیگه بعدا گله مند نشده که استاد چرا منو نگرفتی. میگفت بقیه اساتید هم میگفتن اینی که آزاد بوده زحمت بیشتری کشیده تا الان به جلسه مصاحبه رسیده تا همین دانشجوی خودش که دولتی بوده.

میخوام بگم که چنین اساتیدی خوب خیلی کم پیدا میشن و در اکثر موارد سر اون غیر تهرانیه بی کلا میمونه.

alireza-ja

New member
بخونید از الان چرا زانوی غم بغل کردی بردادر منابع شروع کن به خوندن ولی ارزشمند بخون / سیستم مورد داره نه سواد و علم دوستان / مثل بهداشت امسال /

زانوی غم بغل نکردم فقط ذهن آدمو بهم میریزن و باعث میشه استرس بگیره. با همین شرایطش از الان من استرس مصاحبه رو داشتم الان دیگه دستشون درد نکنه تکلیفمون رو روشن کردن.

سیستم بخوره توی سرشون که هر روز یه خواب میبینن.

منم از اوناییم که خیلی دور رو نگاه میکنم و همش تو فکرمه از الان باید استرس داشته باشم که مصاحبه کننده من روز مصاحبه حالش بد نباشه.

love virology

New member
همه جا خوب داره بدم داره / ولی من قبول ندارم میگید تهران پوست میکنن تهران دانشجوهاش مخند / اینجور به بچه های شیراز یا مشهد حتی اهواز تربیت توهین میشه / دانشجو باید خودش قووی باشه این سیستم هم سیستم الکی هست

*فرناز*

New member
ما هم با اینکه بالینی هستیم ولی دانشجوی دکترا داریم که ارشد آزاد خونده! یعنی هم مولکولی بوده و هم آزاد. ولی الان پی اچ دی بهداشته! نمیشه گفت که این قانون مطلقه!و واقعا هم از الان قضاوت نکنیم حتما دانشجوی خودشون رو الویت میذارن
فقط آدم یه سری حرفایی میشنوه که شاخ درمیاره! مثلا فلان استاد چون با استاد یه دانشگاه دیگه مشکل داره به دانشجوی اون تو مصابحه امتیاز نمیده!!!! خب آدم وقتی اینا رو میشنوه واقعا متاسف میشه!! که راحت با سرنوشت یه دانشجو بازی میشه

در هر صورت فعلا به نظر میاد این قانون وزارت علوم باشه

*فرناز*

New member
همه جا خوب داره بدم داره / ولی من قبول ندارم میگید تهران پوست میکنن تهران دانشجوهاش مخند / اینجور به بچه های شیراز یا مشهد حتی اهواز تربیت توهین میشه / دانشجو باید خودش قووی باشه این سیستم هم سیستم الکی هست

:) من گفتم پوستشون رو میکنن نگفتم مخ هستن و باهوش!!!یادم نمیاد پوست کندن کنایه از باهوش بودن باشه! کسی هم توهین نکرده بهتر ه شما یه بار دیگه پست قبلی منو بخونید دوست عزیز

alireza-ja

New member
ما هم با اینکه بالینی هستیم ولی دانشجوی دکترا داریم که ارشد آزاد خونده! یعنی هم مولکولی بوده و هم آزاد. ولی الان پی اچ دی بهداشته! نمیشه گفت که این قانون مطلقه!و واقعا هم از الان قضاوت نکنیم حتما دانشجوی خودشون رو الویت میذارن
فقط آدم یه سری حرفایی میشنوه که شاخ درمیاره! مثلا فلان استاد چون با استاد یه دانشگاه دیگه مشکل داره به دانشجوی اون تو مصابحه امتیاز نمیده!!!! خب آدم وقتی اینا رو میشنوه واقعا متاسف میشه!! که راحت با سرنوشت یه دانشجو بازی میشه

در هر صورت فعلا به نظر میاد این قانون وزارت علوم باشه

آره خوب مطلق نیست. ولی کلی نگاه کنید میبینید که متاسفانه همینطوره.

البته بر عکسش هم هست ممکنه طرف با اساتیدش مشکل داشته باشه و دانشگاه خوبی هم باشه اینم باز به مشکل میخوره. بدی مصاحبه همینه.

TUMS

Well-known member

این قانون در مورد وزارت بهداشت نیست
تاریخ ازمون دکترا هم تعیین شده
لطفآ شوک وارد نکنید پلیزززززززززززززززززززززززززززززززززز

*فرناز*

New member
زانوی غم بغل نکردم فقط ذهن آدمو بهم میریزن و باعث میشه استرس بگیره. با همین شرایطش از الان من استرس مصاحبه رو داشتم الان دیگه دستشون درد نکنه تکلیفمون رو روشن کردن.

سیستم بخوره توی سرشون که هر روز یه خواب میبینن.

منم از اوناییم که خیلی دور رو نگاه میکنم و همش تو فکرمه از الان باید استرس داشته باشم که مصاحبه کننده من روز مصاحبه حالش بد نباشه.

شما برای دکترای علوم دارید میخونید یا بهداشت؟
اگه بهداشته شنبه با وزارت تماس بگیرید ببنید این قانون برای بهداشتم هست یا نه!که بعید میدونم

alireza-ja

New member
البته اگر قرار باشه سوالات کنکور یه چیزی شبیه امسال باشه همون بهتر که همش مصاحبه باشه. شورشو دراوردن با این سوالاشون.

*فرناز*

New member
آره خوب مطلق نیست. ولی کلی نگاه کنید میبینید که متاسفانه همینطوره.

البته بر عکسش هم هست ممکنه طرف با اساتیدش مشکل داشته باشه و دانشگاه خوبی هم باشه اینم باز به مشکل میخوره. بدی مصاحبه همینه.

:))) زیاد به اینا فکر نکنید...
تنها کاری که از ما برمیاد اینکه بخونیم و بقیه چیزا رو به خدا واگذار کنیم

alireza-ja

New member
شما برای دکترای علوم دارید میخونید یا بهداشت؟
اگه بهداشته شنبه با وزارت تماس بگیرید ببنید این قانون برای بهداشتم هست یا نه!که بعید میدونم

نه از این لحاظ که این بخشنامه مال وزارت علومه که شکی نیست. وزارت بهداشت که جداست سازمان سنجشش مستقله واسه خودش.

من واسه بهداشت میخونم ولی علوم هم حتما میخوام شرکت کنم سلولی مولکولی یا بیوشیمی. قبولی دکترای بهداشت که سخته و اگر قبول نشم و علوم قبول بشم حتما علوم رو میچسبم. به همین خاطره که بهم ریختم.

alireza-ja

New member

این قانون در مورد وزارت بهداشت نیست
تاریخ ازمون دکترا هم تعیین شده
لطفآ شوک وارد نکنید پلیزززززززززززززززززززززززززززززززززز

به به دکتر tums. از این طرفا؟

چند روز پیش تاپیک دکترای چند ماه پیشتون رو از اول تا تهش خوندم عجب روزگاری داشتید واقعا!!!

*فرناز*

New member
نه از این لحاظ که این بخشنامه مال وزارت علومه که شکی نیست. وزارت بهداشت که جداست سازمان سنجشش مستقله واسه خودش.

من واسه بهداشت میخونم ولی علوم هم حتما میخوام شرکت کنم سلولی مولکولی یا بیوشیمی. قبولی دکترای بهداشت که سخته و اگر قبول نشم و علوم قبول بشم حتما علوم رو میچسبم. به همین خاطره که بهم ریختم.

من که بعد ارشد به خودم قول دادم دیگه آزمون پی اچ دی ندم! بس که بهمون استرس و نگرانی میدن!:New (6):

بالا