حذف کنکور دکترای تخصصی از سال اینده.خوب یا بد؟

zanbagh

New member
درسته شانس اونایی که ارشدشون رو همون دانشگاه گرفتن بیشتر میشه اما مهم ترین فاکتور علم و سواد دانشجو هستش.2مرحله ازمون و یک مرحله پذیرش قشنگ باعث میشه فاکتور شانس که تو کنکور متمرکز پر رنگ تر بود حالا دیگه کم رنگ تر بشه.اما یه نکته اینجا ممکنه ناخوشایند باشه اونم اینه که رفتن از علوم به بهداشت و بلعکس فوق العاده سخت میشه

مرحله آزمون؟اونم سنجش با زبان؟:whistle: بجای دروس اختصاصی؟بله!

zanbagh

New member
من چکاره ام نظرمو گفتم / هرکس موفق تر و بهتره دکترا حتما فبول میشه / مگر هرکس تهران موفقه این حرف درست نیست / مثلا علوم پزشکی شیراز دست کمی از تهران نداره پس دانشجو باید خودشو در سطح اول نشون بده دانشگاه نباید سرپوشی بشه برای معیار بهتر بودن

قبلا حداقل یخوردش پارتی بازی بود و مابقیشم تلاش خود دانشجو.اما الان کلا حقو دادن به اساتید و گروه.بهتره یبار دیگه اطلاعیه ها رو تو سایتای دیگه بخونین تا متوجه عمق اجحاف در مورد یه دانشجوی غیر تهرانی رو متوجه بشین

شهاب93

New member
دوستان این موضوع فقط فعلا در مورد وزارت علوم هست و نه وزارت بهداشت. و سازمان سنجش نیز این موضوع را به دانشگاه های دولتی و آزاد و حوزه های علمیه که زیر نظر وزارت علوم هستن اعلام کرده و دانشگاه های علوم پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت هستن و در حال حاضر شامل این موضوع نمیشن.

love virology

New member
شما باید در مصاحبه خودتونو نشون بدین اگر دانشگاه شما تیپ 1 باشه و استاد راهنما هم خوب / مشکلی نیست این قوانین هم نباید شما رو از هدفتون دور کنه من نظرمو دادم منظورم دست کم گرفتن یا این که دانشجویان دیگه حق تحصیل ندارند نیست /

zanbagh

New member
شما باید در مصاحبه خودتونو نشون بدین اگر دانشگاه شما تیپ 1 باشه و استاد راهنما هم خوب / مشکلی نیست این قوانین هم نباید شما رو از هدفتون دور کنه من نظرمو دادم منظورم دست کم گرفتن یا این که دانشجویان دیگه حق تحصیل ندارند نیست /

الان مشکل منم همون دانشگاه تیپ 1 و استاد راهمنای خوبه.لطفا کامنتای قبلیمو یبار دیگه بخونین تا متوجه بشین که بحث اصلی سر چی بود

love virology

New member
من خودم میدونم وقتی میگن دانشگاه تیپ 1 برای همینه نمیدونم شما ارشد کجا بودین ولی استاد ما تعریف میکرد دوستش ارشد پیام نور بود دکترا رتبه 4 تهران نیاورد میدونید چرا دکترا خیلی به دانشگاه مبدا نگاه میکنن به استاد راهنما پس ملاکه پس شیراز اصفهان و فردوسی مشهد دانشجوهاش کمه تهران نیست

zanbagh

New member
منم عرض کردم که امثال مث من که دانشگاهشون دکترا ندارن چیکار باید بکنن؟خب اون اصفهانو و شیراز و... تا دانشجوی خودش مونده بیاد یه دانشجوی غیر خودش برداره؟من دیگه حرفی ندارم فقط و فقط یه دانشجوی ارشدی که شرایطش مثل منه متوجه این بی عدالتی میشه.همگی موفق باشین و سعی کنین فقط تهران قبول شین حتی به قیمت چندسال پشت کنکور موندن.چون انگار چاره ای جز این نیست

love virology

New member
من دیگه حرفی ندارم فقط و فقط یه دانشجوی ارشدی که شرایطش مثل منه متوجه این بی عدالتی میشه.همگی موفق باشین و سعی کنین فقط تهران قبول شین حتی به قیمت چندسال پشت کنکور موندن.چون انگار چاره ای جز این نیست

شما هم نا امید نشین ولی شهرستان خوب بازم میگم چیزی از تهران کم ندارد مانند فردوسی مشهد / چاره رو خدا تعیین میکنه شما هم انقدر کار کنید که دانشجو تهرانی نتونه روی دست شما بیاد البته پوزش از دوستان تهران مثال تلاش گفتم

شهاب93

New member
این ابلاغیه در واقغ از طرف مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم برای تمامی دانشگاههای آزاد و سراسری و پیام نور و پردیس و حوزوی میباشد

منم عرض کردم که امثال مث من که دانشگاهشون دکترا ندارن چیکار باید بکنن؟خب اون اصفهانو و شیراز و... تا دانشجوی خودش مونده بیاد یه دانشجوی غیر خودش برداره؟من دیگه حرفی ندارم فقط و فقط یه دانشجوی ارشدی که شرایطش مثل منه متوجه این بی عدالتی میشه.همگی موفق باشین و سعی کنین فقط تهران قبول شین حتی به قیمت چندسال پشت کنکور موندن.چون انگار چاره ای جز این نیست

نا امید نباشید ادم دلش میگیره خب! تلاش کنید و امیدوار باشید به اینکه به اندازه تلاشتون موفق خواهید شد ما هم برای همه دعای خیر میکنیم

alireza-ja

New member
واقعا هر دم از این باغ بری میرسد.

با این حساب من که به احتمال 90 درصد انصراف بدم.

love virology

New member
واقعا هر دم از این باغ بری میرسد.

با حساب من که به احتمال 90 درصد انصراف بدم.

چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ این سیستم واقعا سیستم الکیه / اگر مصاحبه میزارن پس ملاک باید توانایی باشه / از اونور سیستم دستیاری هم بهداشت هم میخان عوض کنند

alireza-ja

New member
چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ این سیستم واقعا سیستم الکیه / اگر مصاحبه میزارن پس ملاک باید توانایی باشه / از اونور سیستم دستیاری هم بهداشت هم میخان عوض کنند

خوب قائدتا برای مصاحبه ملاک باید توانایی باشه ولی آیا واقعا اینطوره؟ توی علوم مصاحبه خیلی خرابه تا قبل از این 70 درصد بود الان دیگه هیچی دیگه یعنی هر کی ارشد هر جا خوند دکتراش هم همونجاس.

از دستیاری خبر ندارم مال پزشکی هاس؟

تا پارسال دانشگامون دکترا میگرفت از امسال دیگه نمیگیره این یک دلیل و دلیل دوم دانشگامون واسه ارشد خوبه چون گذراس ولی به شخصه دوست ندارم دکترام اینجا باشه.

Sahar_az

New member
به به! هر لحظه شوک جدید می دن! انگار تو کشور ما یاد گرفتن فقط قدم اول یه کاری رو از کشورای دیگه تقلید کنن بدون هیچ فکر و برنامه ای که پشتیبانیش کنه!
این مورد به نظر منم خیلی خوبه ولی 1. نه برای اینجا که یه سری دانشگاه خاص مطرح می شن فقط! و 2. نه وقتی که برنامه ریزی ای پشتش نیست که اگه باشه و به نفع خودشون نباشه وبه نفع دانشجو خیلی هم خوب می شه!
ولی خب معمولا فقط گفته می شه به نفع دانشجوئه و در اصل نفعی نداریم ما!
خدا به خیر کنه تا کنکور ما قراره چی پیش بیارن!

love virology

New member
خوب قائدتا برای مصاحبه ملاک باید توانایی باشه ولی آیا واقعا اینطوره؟ توی علوم مصاحبه خیلی خرابه تا قبل از این 70 درصد بود الان دیگه هیچی دیگه یعنی هر کی ارشد هر جا خوند دکتراش هم همونجاس.

از دستیاری خبر ندارم مال پزشکی هاس؟

تا پارسال دانشگامون دکترا میگرفت از امسال دیگه نمیگیره این یک دلیل و دلیل دوم دانشگامون واسه ارشد خوبه چون گذراس ولی به شخصه دوست ندارم دکترام اینجا باشه.

دستیاری علوم پزشکی اری / دکترا امیدوارم بتونید برید اونور اینجا ادمو خون به جگر میکنن بعدشم این همه رزومه و زبان و مقاله و ایده یعنی هیچی / ولی نا امید نباید شد بخونید زبان بیشتر دریابید هرچی بخونید ضرر نکردین یک پله جلوتر هستین /

alireza-ja

New member
دستیاری علوم پزشکی اری / دکترا امیدوارم بتونید برید اونور اینجا ادمو خون به جگر میکنن بعدشم این همه رزومه و زبان و مقاله و ایده یعنی هیچی / ولی نا امید نباید شد بخونید زبان بیشتر دریابید هرچی بخونید ضرر نکردین یک پله جلوتر هستین /

والا اگه زبانم خوب بود که قطعا میرفتم اونور ولی حیف.

آخه هیچی معلوم نیست الان شما برو تاپیک بچه های دکترای پارسال رو بخونید واقعا مصاحبه الکی الکیه فقط باید شانس بیاری مصاحبه کننده روز خوبش باشه و ازت خوشش بیاد. رزومه هم که داشته باشی باز در امان نیستی بدبختانه.

استثنائا در زمینه نحوه پذیرش دانشجو بهداشت از علوم بهتره 70 درصدش کتبیه. حالا اگر اینم خراب نشد حالا ببینید کی گفتم.

*فرناز*

New member
منم فکر میکنم اساتید به هر حال الویتشون دانشجوی ارشد خودشون باشه چون قبلا با هم کار کردن و از عملکرد دانشجوی خودش مطمئنه.
مگه اینکه برای این ماجرا هم قانونی گذاشته باشن و فکری کرده باشن
البته من فکر میکنم این قانون وزارت علوم باشه !

alireza-ja

New member
منم فکر میکنم اساتید به هر حال الویتشون دانشجوی ارشد خودشون باشه چون قبلا با هم کار کردن و از عملکرد دانشجوی خودش مطمئنه.
مگه اینکه برای این ماجرا هم قانونی گذاشته باشن و فکری کرده باشن
البته من فکر میکنم این قانون وزارت علوم باشه !

آخه این اگه واسه وزارت بهداشت هم باشه باز واسه این رشته ها فرقی نمیکنه دکترای بهداشت کلا خوبه آدم هر جا قبول بشه با کله میره حالا باز باید امیدوار باشید که در مصاحبه حق ناحق نشه. ولی واسه علوم افتضاحه جون علوم فقط باید دانشگاه خوب دکترا بگیری وگرنه فایده نداره.

love virology

New member
والا اگه زبانم خوب بود که قطعا میرفتم اونور ولی حیف.

آخه هیچی معلوم نیست الان شما برو تاپیک بچه های دکترای پارسال رو بخونید واقعا مصاحبه الکی الکیه فقط باید شانس بیاری مصاحبه کننده روز خوبش باشه و ازت خوشش بیاد. رزومه هم که داشته باشی باز در امان نیستی بدبختانه.

استثنائا در زمینه نحوه پذیرش دانشجو بهداشت از علوم بهتره 70 درصدش کتبیه. حالا اگر اینم خراب نشد حالا ببینید کی گفتم.

برادر زبان کاری نداره 2 سال یا 1ساله راه افتادی باور کن با اطلاعاتی که شما داری اونور موفق تری / درسته شرایط اونور راحت نیست ولی بفهمند حالیته کافیه / متاسفانه در مورد مصاحبه زیست میدونم کیا مصاحبه گرند و کیا رو پذیرش میکنند/ باری ناراحت نباشین بابا شماها از تواناهای رشته های خودتون هستین

alireza-ja

New member
ای خدا الان خیال داشتم از 1 تیر بشینم منابع دکترا رو بخونم حالا در عرض 1 هفته کل برنامم ریخت بهم.

فقط خدایا شکرت که روحیه خوبی بهم دادی وگرنه واقعا اینجا زندگی کردن و درس خوندن صبر ایوب میخواد.

بالا