تاپیک بحث نکات بیوشیمی ویژه کنکور

nocerino

New member
عرضم خدمتتون که اینم درست نیست که بگیم تو ایران هیچ کدومشون مالی نیستند.همین دانشگاه علوم پزشکی شیراز تو بیوشیمی و بیوتک حرفی برای گفتن داره.و دانشگاه علوم پزشکی زنجان بعد از دانشگاه ع.پ تهران و توانبخشی و چند دانشگاه دیگه جز 6 دانشگاه برتر در عرصه ی ژنتیک پزشکی هستند.به هر حال در هر دانشگاه یک رشته گل کرده دیگه.
مثل بهشتی تو فیزیولوژِی پزشکی که حرف اولو الان چند ساله تو این رشته داره میزنه.من میدونم ایشالا قبولی در این سایت و در این تاپیک زیاد داریم. امثال هر کی دانشگاه ایران تو رشته ی بیو شیمی قبول بشه برد کرده چون احتمالا دوباره دکتر احسانی به گروه بیوشیمی دانشگاه ایران اضافه بشن.واقعا درس که میدن ادم لذت میبره از بیوشیمی

آخرین ویرایش:

raha11

New member
از یه طرف زدن ویرایش نداره یه طرفم زده19-22ویراشه موضوع چیه؟

nocerino

New member
ال وعده وفا گفته بودم دوستان امروز بیان تا بنده چند نکته رو که از ازمون پارسال اموختم رو براتون بگم:
نکات علمی

1.اموختم که امسال مثل سال پیش سوالای بیوشیمی اسون هست و سوالات تکراری امسال زیاد به چشم میبینم
2.اموختم سوالای زیست خیلی توش تکراری هست بنابراین سعی کردم تا جایی که امکان داره تست های سال های پیش رو دروه کنم
3.اموختم ممکنه امسال هم عین پارسال سوالای شیمی سخت و نفس گیر باشن بنابر این از الان بنا رو گذاشتم به این که سوالای امسال شیمی هم سخت هستند و من با دیدن اون ها دچار استرس نشم.

نکات روحی روانی:

1.بیل گیتس میگه: " من در رقابت با هیچ کس جز خود نمی باشم .هدف من مغلوب نمودن اخرین کاریست که انجام داده ام "
2.فردا هم یک روزی ست مثل روزا های دیگه پس با استرس الکی روز خوبمون رو خراب نکنیم
3.یادتون باشه شما بلدین بنابر این اصلا استرس نداشته باشید و به توانایی هاتون اطمینان کنید.
4.امروز فقط تست هارو خیلی دوره کنید و زیاد به خودتون سخت نگیرید.
5.فرض کنید فردا قراره تو کنفرانسی صحبت کنید که مقالتون در اونجا پذیرفته شده .بنابراین چقدر روز زیباییست فردا چون قراره اسم شما رو بعنوان فرد پذیرفته شده بالا ببرن!
6.فرض کنید فردا محفلیست برای دور هم جمع شدن دوستان با هم پس فردا صبح با نشاط بلند شید
7.به خودتون بگید اگه قراره 186 نفر امسال قبول بشن یکی از اون ها منم
8.بخودتون بگید من قبولم چون توکل بر خدا دارم

نکات کلیدی :

1.شب زود بخوابید تا 8 ساعت خوابتون پر بشه
2.صبحانه حتما بخورید.
3.قبل از امتحان حتما خوردن یک نوشابه انرژی زا یادتون نره!
4.سر امتحان بدون استرس بنشید: فرض کنید یک استاد هستید و قراره یک برگه جهت تصحیح به شما بدن .پس خیلی شیک عین یه استاد سر جلسه بشینید
5.یادتون باشه اصلا به نتیجه امتحان فکر نکنید و از الان پیش بینی نکنید.
6.ریتم جواب دادن به سوالات به این ترتیب باشه: بیوشیمی - زیست - شیمی و بعد زبان( اول واژگان و بعد تکست ها)
7.مدیریت زمان یادتون نره .
8.بعد امتحان فارغ از هیا هو با شادی و نشاط جلسه رو ترک کنید حتی اگر بدترین امتحانمتون باشه.یادتون باشه در همه حال زندگی جریان داره

"" این نکته یادمون باشه: کنکور بهداشت اسون ترین کنکور جهانه پس از اون ترسی ندارم""

یادمه فرانسه در سال 2000در فینال جام ملتهای اروپا تا دقیقه 90 از ایتالیا عقب بود اما یکدفعه به خودش اومد و مساوی کرد و در وقت اضافه با قانون گل طلایی برنده شد.!!!

پس ما هم بیایم گل طلایی رو به پیکره بی جان کنکور بهداشت بزنیم و پیروز کنکور باشیم

آخرین ویرایش:

f.abbasi

New member
ال وعده وفا گفته بودم دوستان امروز بیان تا بنده چند نکته رو که از ازمون پارسال اموختم رو براتون بگم:
نکات علمی

1.اموختم که امسال مثل سال پیش سوالای بیوشیمی اسون هست و سوالات تکراری امسال زیاد به چشم میبینم
2.اموختم سوالای زیست خیلی توش تکراری هست بنابراین سعی کردم تا جایی که امکان داره تست های سال های پیش رو دروه کنم
3.اموختم ممکنه امسال هم عین پارسال سوالای شیمی سخت و نفس گیر باشن بنابر این از الان بنا رو گذاشتم به این که سوالای امسال شیمی هم سخت هستند و من با دیدن اون ها دچار استرس نشم.

نکات روحی روانی:

1.بیل گیتس میگه: " من در رقابت با هیچ کس جز خود نمی باشم .هدف من مغلوب نمودن اخرین کاریست که انجام داده ام "
2.فردا هم یک روزی ست مثل روزا های دیگه پس با استرس الکی روز خوبمون رو خراب نکنیم
3.یادتون باشه شما بلدین بنابر این اصلا استرس نداشته باشید و به توانایی هاتون اطمینان کنید.
4.امروز فقط تست هارو خیلی دوره کنید و زیاد به خودتون سخت نگیرید.
5.فرض کنید فردا قراره تو کنفرانسی صحبت کنید که مقالتون در اونجا پذیرفته شده .بنابراین چقدر روز زیباییست فردا چون قراره اسم شما رو بعنوان فرد پذیرفته شده بالا ببرن!
6.فرض کنید فردا محفلیست برای دور هم جمع شدن دوستان با هم پس فردا صبح با نشاط بلند شید
7.به خودتون بگید اگه قراره 186 نفر امسال قبول بشن یکی از اون ها منم
8.بخودتون بگید من قبولم چون توکل بر خدا دارم

نکات کلیدی :

1.شب زود بخوابید تا 8 ساعت خوابتون پر بشه
2.صبحانه حتما بخورید.
3.قبل از امتحان حتما خوردن یک نوشابه انرژی زا یادتون نره!
4.سر امتحان بدون استرس بنشید: فرض کنید یک استاد هستید و قراره یک برگه جهت تصحیح به شما بدن .پس خیلی شیک عین یه استاد سر جلسه بشینید
5.یادتون باشه اصلا به نتیجه امتحان فکر نکنید و از الان پیش بینی نکنید.
6.ریتم جواب دادن به سوالات به این ترتیب باشه: بیوشیمی - زیست - شیمی و بعد زبان( اول واژگان و بعد تکست ها)
7.مدیریت زمان یادتون نره .
8.بعد امتحان فارغ از هیا هو با شادی و نشاط جلسه رو ترک کنید حتی اگر بدترین امتحانمتون باشه.یادتون باشه در همه حال زندگی جریان داره

"" این نکته یادمون باشه: کنکور بهداشت اسون ترین کنکور جهانه پس از اون ترسی ندارم""

یادمه فرانسه در سال 2000در فینال جام ملتهای اروپا تا دقیقه 90 از ایتالیا عقب بود اما یکدفعه به خودش اومد و مساوی کرد و در وقت اضافه با قانون گل طلایی برنده شد.!!!

پس ما هم بیایم گل طلایی رو به پیکره بی جان کنکور بهداشت بزنیم و پیروز کنکور باشیم
زنده باااااااااااااد بهم انرزي دادي دوست خوبم. بوس بوس بوس

BBT

New member
وایییییییییییییییییییی من یه سوتی دادم در حد لالیگااااااااااااااااااا...

دیروز جوگیر شدم برم انتخاب کنم. اما ثبت نکردم. حالا امروز رفتم دیدم ثبت شده. حالا دستم خورده یا چی نمیدونم.

فکر کن از بین این همه من فقط 4 تا تهرانی ها رو زدم با اصفهان شیراز مشهد... کسی راهی به نظرش نمیرسه؟
:14: :13:

سلام اتفاقا منم کم مونده بود همچین اشتباهی بکنم فقط تهران رو انتخاب کردم میخواستم ئبت کنم فکر میکردم میشه بازم شهر اضافه کرد :rolleyessmileyanim:
ولی احتمالا راهی باید برای برطرف کردن مشکلتون باشه با سازمان سنجش تماس بگیرین

nocerino

New member
گلاب جان وبرایش اطلاعات وجود داره.به سایت سنجش پی مراجعه کن

foroozan

New member
سلام بر foroozan .گروه بیوشیمی شیراز یکی از قوی ترین گروه های کشوره.

سلام بله قطعا همینطوره شرمنده الان متوجه شدم که اشتباه تایپی رخ داده ومنظورمن یه شهر دیگه بوده ولی درهر حال همه دانشگاههای علوم پزشکیه کشورمون خوبند وهیچکدوم بدنیستن اگرم دوستان دیگه میان ونظراتشونو میگنوبطور مثال از دانشگاهی بد میگن صرفا نقل قول از کسان دیگه بوده وگرنه هیچ شهری وهیچ دانشگاهی بد نیست وهمه چیز به خوده ادم بستگی داره.
عذر خواهی میکنم بابت اشتباه تایپیم که اقا سینا رو ناراحت کرد.بنده خودم اگه شیراز که سهله مرز ایران وعراقم قبول شم باخوشحالی میرم چون میدونم خوبی یا بدیه دانشگاه بهانست واصل خوده ادم وکارهایی که نیخواد بکنه است:a2d3:

nocerino

New member
افرین به این روحیتون.عالیست.واقعا به خود ادم ربط داره و دانشگاه تنها یک وسیله هست

sina2020

New member
خانم foroozan من تعصبی نسبت به شیراز ندارم وناراحت هم نشدم فقط قصدم دادن اطلاعات بود، حرف شما رو قبول دارم الان چند ساله بیشتر قبولی های PhD علوم پزشکی تهران بچه های دانشگاه های شهرستان هستن.انشاله که مهر ماه امسال دانشجوی گروه بیوشیمی علوم پزشکی تهران باشین.

سلام بله قطعا همینطوره شرمنده الان متوجه شدم که اشتباه تایپی رخ داده ومنظورمن یه شهر دیگه بوده ولی درهر حال همه دانشگاههای علوم پزشکیه کشورمون خوبند وهیچکدوم بدنیستن اگرم دوستان دیگه میان ونظراتشونو میگنوبطور مثال از دانشگاهی بد میگن صرفا نقل قول از کسان دیگه بوده وگرنه هیچ شهری وهیچ دانشگاهی بد نیست وهمه چیز به خوده ادم بستگی داره.
عذر خواهی میکنم بابت اشتباه تایپیم که اقا سینا رو ناراحت کرد.بنده خودم اگه شیراز که سهله مرز ایران وعراقم قبول شم باخوشحالی میرم چون میدونم خوبی یا بدیه دانشگاه بهانست واصل خوده ادم وکارهایی که نیخواد بکنه است:a2d3:

sina2020

New member
سلام این ترتیب اولویت ها واسه بیوشیمی زیاد درست نیست مثلا دانشگاه همدان جز 5 6 دانشگاه اول کشوره وجایگاه کرمانشاه و مشهد خیلی بالاتر باید باشه و چندین مورد دیگه ....

انتخاب ترتیب که من کردم از دکتر خلیلی معقول تره:4d564ad6:

تهران

2

ايران

3

شهيدبهشتي

4

تربیت مدرس

5

تبريز

6

اصفهان

7

شيراز

8

زنجان

9

كاشان

10

بابل

11

مازندران

12

اروميه

13

گلستان

14

اراک مشترک با همدان

15

همدان

16

اردبيل

17

بيرجند

18

يزد

19

لرستان

20

ياسوج

21

اهواز

22

مشهد

23

شهركرد

24

كرمانشاه

25

رفسنجان

26

كرمان

27

زاهدان

28

بندرعباس

BBT

New member
تاپیک بحث نکات بیوشیمی ویژه کنکور 93

سلام
تو این تاپیک نکات یا سوالایی که براتون پیش میاد مطرح کنید تا بحث بشه .
پیشنهاد :
پست ها میتونن یا سوال جواب باشن
یا میتونن نکاتی که به نظرتون مهم هستن رو اینجا بنویسین تا دوستان استفاده کنن

این تاپیک رو هم میتونید مطالعه کنید با همین موضع هست
http://olumpezeshki.ir/forum/thread4917.html
موفق باشید .

bioshimi93

New member
من از فصل اسید آمینه ها نکات خیلی مهمی که میدونم و به شما هم میگم اینه
1-حلقه ایمیدازول در ساختمان اسید آمینه هیستیدین ، ویتامین بیوتین و بازهای پورینی وجود دارد.

2-هیستیدین تنها اسید آمینه ای که در ph فیزیولوژیک خاصیت بافری دارد.

آخرین ویرایش:

bioshimi93

New member
4 -پروتئینهای تک زیر واحدی نظیر میوگلوبین و سیتو کروم c فاقد ساختمان چهارم هستند.

5-اسید آمینه های پرولین و گلایسین موجب ناپایداری مارپیچ آلفا می شوند.

drmajid45

New member
کارگاه های بیوشیمی کجاها برگزار میشه
چه کارگاهایی مربوط به بیوشیمی میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا