آموزش شیمی عمومی و شیمی آلی (مشترک بین برخی رشته ها)

famous_sh

New member
دوستان عزیزم ببخشید ضعیف شدم چند روز نتونستم درس بخونم .امیدوارم بتونم جبرانی بیام.هیچی نمیخونم.زمانم داره از دست میره اما شما ها بخونید و قدر زندگیتونو بدونید....

بهنوش

New member
دوستان عزیزم ببخشید ضعیف شدم چند روز نتونستم درس بخونم .امیدوارم بتونم جبرانی بیام.هیچی نمیخونم.زمانم داره از دست میره اما شما ها بخونید و قدر زندگیتونو بدونید....[/QUOT
سلام دوست عزیزم سلامتی از هر چیز مهمتر هستش ! امیدوارم هرچه زودتر خوب بشین

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
فصل 6 : ساختارالکترونی اتمها

1- ساختار الکترونی هر اتم تعیین کننده چیست؟

خواص شیمیایی آن اتم

2- انواعی از تابش های الکترو مغناطیسی را نام ببرید؟

امواج رادیویی،امواج مادون قرمز،نور مرئی و اشعه ایکس

3- حرکت تابش الکترومغناطیسی در فضا چگونه است؟

به صورت موج

4- اصطلاحات مورد نیاز توصیف امواج الکترومغناطیسی چیست؟

طول موج،دامنه،فرکانس

5- طول موج چیست؟

فاصله بین دو نقطه مشابه بر روی دو موج پی در پی.بر حسب نانومتر

6- دامنه چیست؟

برابر با بلندی قله یا عمق دره.(برای یادگیری به تصویر کتاب رجوعشود.).شدت تابش با مربع دامنه آن متناسب است.

7-سرعت نور چیست؟

تمام امواج الکترومغناطیس در خلا صرف نظر از طول موجشان با سرعتیکسان،10[SUP]8[/SUP]*2.9979 متر بر ثانیه حرکت میکنند.

8- فرکانس چیست؟

تعداد موج هایی که طی یک ثانیه از یک نقطهمیگذرند.برای نوع معینی از تابش حاصلضرب طول موج در تعداد موجها در ثانیه (فرکانس)برابر فاصله طی شده در ثانیه (سرعت نور ) میباشد.

9- واحد si برای فرکانس چیست؟
هرتز به افتخار هاینریش هرتز که امواجالکترومغناطیسی با طول موج بلند تر از نور مرئی ساخت .
10- طیف امواج الکترومغناطیسی چگونه است؟
از طول موج بلند به کوتاه به ترتیب امواج رادیوئی،میکروویو،مادون قرمز،نورمرئی،اشعه فرابنفش،اشعه ایکس و اشعه گاما

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
11- طول موج نور سفید چقدر است؟
400 تا 750 نانومتر.

12- چه کسی نظریه کوانتومی انرژی تابشی را بیان کرد؟
ماکس پلانک پیشنهاد کرد که انرژی تابشی فقط به صورت کمیت های جدا از هم بنام کوانتا جذب یا منتشر میشود.

13- انرژی هر کوانتوم متناسب با چیست؟
با فرکانس تابش ثابت پلانک = = J/s ̄[SUP]34-[/SUP]10 * 6.6262چون بین تناسب وجود دارد => تابش پر انرژی = فرکانس بالاتر یعنی گذر تعداد زیاد امواج از یک نقطه دریک ثانیه = > طول موج تابش پر انرژی باید کوتاه باشد.

آلبرت انیشتین پیشنهاد کرد که کوانتوم های پلانک در واقع تکه های ناپیوسته انرژی اند که بعدا فوتون نامیده شدند.

14- میزان شکست یک موج به چه چیز بستگی دارد؟
طول موج آن

15-طیف پیوسته چیست؟
نور سفید دارای امواجی با تمام طول موج های گسترده مرئی است به صورت نوار عریضی از رنگ ها به طیف پیوسته موسوم است.هر عنصر دارای طیف خطی ویژه ای است.

16- سری بالمر چیست؟
خطوط طیفی ناحیه مرئی که بوسیله معادله بالمر توصیف میشوند به سری بالمرمعروفند.(رجوع به کتاب)

17- نظریه بوهر در مورد چیست؟
نیلس بوهر نظریه ای برای ساختار الکترونی اتم هیدروژن بیان کرد که طیف خطی این عنصر را بیان میکرد.هیدروژن دارای یک الکترون و هسته ای متشکل از یک پروتون است.

نکته های نظریه بوهر:
1-e اتم H فقط در مدارهای کروی معین = تراز انرژی یا لایه وجود دارد.این لایه های متحدالمرکز دور هسته باحروف K,L,M,N,O … یا مقادیرn = 1،2،3،4،5.... مشخص میشوند.
2- e دارای E معین بسته به مداری که در آن حرکت میکند.نزدیکترین مدار به هسته دارای کوچکترین شعاع و پایینترین سطح E .هیچ e در اتم چنان E ندارد که بین دولایه قرار بگیرد.
3- eهای یک اتم در نزدیکترین فاصله به هسته دارایشرایط پایین تر E ممکن در حالت پایه قرار دارند.گرم کردن eها با قوس الکتریکی یا شعله چراغ بونزن => جذب E توسط e =>جهش به تراز Eبالاتر بیرونی => در حالت برانگیخته قرار میگیرند.
4-برگشت یک e به تراز پایین تر E همراه با آزاد شدن E بصوت تفاوت بین حالت کم انرژی وپر انرژی بصورت انتشار یک کوانتوم نور میباشد.بوهر معادله ای برای به دست آوردن انرژی یک eدر هز مدار پیشنهاد کرد که با معادله بالمر که از داده های تجربی به دست آمده بود یکسان بود
.

18- سری لیمان چیست؟
n=1

19- سری بالمر چیست؟
n=2

20- سری پاشن چیست؟
n=3

famous_sh

New member
21- آیا طول موج سری لیمان کوتاهتر است یا سری بالمر؟
سری لیمان چون انتقال e به n=1 انرژی بیشتری نسبت به n=2سری بالمر آزاد میکند

22- خطوط پاشن در کدام منطقه ظاهر میشوند؟
ناحیه مادون قرمز و دارای طول موج بلندتر نسبت به سری بالمر میباشند

.23- نقص نظریه بوهر چیست؟
نمیتواند طیف اتم های دارای بیش از یک e را توضیح دهد

.24- اولین کسی که خواص مجموعه سه تایی مواد را برای بررسی شباهت شیمیایی وفیزیکی آنها مورد بررسی قرار داد چه کسی بود؟
یوهان دوبراینر:عناصر هر مجموعه دارای شباهتهایی هستند و وزن اتمی عنصر دوم درهر مجموعه تقریبا میانگین وزن اتمی دو عنصر دیگر است.

25- قانون اکتاو را چه کسی بیان کرد؟
جان نیولندز:فهرست عناصر بر اساس وزن اتمی ، شباهت عنصر 8 به عنصر 1، 9 به 2و...به خاطر این کار دریافت به جایزه دیوی شد.

26- دوران جدید طبقه بندی عناصر توسط چه کسانی صورت گرفت؟
از کارهای یولیوس لوتار مایر بویژه دیمیتری مندلیف

27- چه کسی قانون تناوبی را مطرح کرد؟
مندلیف: افزایش عناصر بر اساس وزن اتمی = مشاهده شباهت خواص آنها بصورت تناوبی

28-کشف سه عنصر توسط پیش بینی های مندلیف کدام عناصرند؟
اسکاندیم، گالیم ، ژرمانیوم

29- کدام گروه عناصر در جدول مندلیفپیش بینی نشد ؟
عناصر گروه هشت

30- هنری موزلی برای جدول تناووبی چهکاری انجام داد؟
بر مبنای طیف اشعه X عدد اتمی صحیح هر عنصر راپیش بینی کرد

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
31- قانون تناوبی بر مبنای کار موزلی چگونه تعریف شد؟
خواص فیزیکی و شیمیایی عناصر ، توابع تناوبی عدد اتمی هستند.

32- موزلی درباره عدد اتمی چه پیشنهادی کرد؟
کمیتی بنیادی در اتم وجود دارد که از عنصری به عنصر دیگر با اندازه های منظم افزایش می یابد.این کمیت فقط میتواند بار مربوط به هسته مرکزی مثبت باشد.

33- پرتوهای x چه هستند؟
تابش های الکترومغناطیسی با طول موج های بسیار کوتاهتر در نتیجه فرکانس و انرژیبالاتر از نور مرئی هستند.

34- فرکانس تابش به چه چیز بستگی دارد؟
فرکانس تابش مربوط به یک انتقال الکترونی به بار هسته اتم بستگی دارد.مقدار eآزاد شده با مربع بار هسته z[SUP]2[/SUP] نسبت مستقیم دارد.هرچه بار بیشتر eآزاد شده بیشتر و تابش با طول موج کوتاهتر خواهیم داشت.

35- چه کسانی نظریه کوانتومی نور را بیان کردند؟
ماکس پلانک و آلبرت انیشتین

36- نور دارای چه ماهیتی است ؟
هم ماهیت موج هم ماهیت ذره

37- ماده دارای چه ماهیتی است؟
طبیعت دوگانه ذره و موج

38- چه کسی پیشنهاد کرد که الکترون و سایر ذرات دارای خواص موجی اند؟
لویی دوبروی

39-اندازه حرکت چیست؟
حاصلضرب جرم در سرعت آن.هر شی در حال حرکت دارای خصلت موجی است.

40- اصل عدم قطعیت توسط چه کسی بیان شد و نشاندهنده چیست؟
توسط ورنر هایزنبرگ نشان میدهد تعیین همزمان مکان دقیق و اندازه حرکت دقیق یک جسم به کوچکی الکترون ،غیرممکن است.تعیین دقیق یکی = عدم قطعیت تعیین دیگری

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
41- معادله شرودینگر چیست؟
اساس مکانیک موجی است.بصورت یک تابع موج برای یک e نوشته میشود. پسی

42- اوربیتال چیست؟
تابع موجی یک الکترون برای متمایز شدن از اربیت یا مداربوهر چنیین نامیده شده است.

43- نمایش سطح مرزی چیست؟
سطحی که نقطه های دارای احتمال یکسان برای یافتن الکترون بااحتمال 90% را بیکدیگر متصل کند

.44- eهای یک اتم چگونه مشخص میشوند؟
با چهار عدد کوانتومی :
1- عدد کوانتومی اصلی :لایه یا ترازی که e به آن تعلق دارد.همان n بیان شده توسطبوهر.فاصله نسبی e از هسته هست.
2- هر لایه اصلی شامل یک یا چند لایه یا ترازفرعی است.با علامت lو نشانه .بیانگرشکل اوربیتال است.در غیاب میدان مغناطیسی اوربیتالهای یک لایه فرعی از لحاظ انرژی هم ارزند.
3- هر لایه فرعی شامل یک یا چند اوربیتال است. تعداد اوربیتال= .هریک از اوربیتالهای یک لایه فرعی ، با عدد کوانتومی مغناطیسی اوربیتال مشخص میشود.که بیانگر جهتگیری اوربیتال است.
4- عدد کوانتومی مغناطیسی اسپین با مقادیر +2/1 و -2/1 .e دارای میدان مغناطیسی است که با اسپین مشخص میشود.

45- وجود اسپین e توسط چه کسانی مورد آزمایش قرارگرفت؟
اتو اشترن و والتر گرلاخ

46- شکل اوربیتالهای چگونه است؟
کروی و دمبلی شکل یعنی دارای لوب میباشد.

47- اثر زیمان چیست؟
اوربیتالهای کروی شکل هستند در نتیجه میدان مغناطیسی بر آنهااثری ندارد اما اوربیتالهای کروی نیستند و جهت گیری متفاوت دارند.در غیاب میدان مغناطیسی فرقی ندارند و انرژی یکسان دارند اما در یک میدان مغناطیسی برخی خطوط طیف به چندین خط شکافته میشوند که با حذف اثر میدان از بین میروند.

48- عدد کوانتومی مغناطیسی اوربیتال m[SUB]l[/SUB]به چه چیز بستگی دارد؟
جهت گیری آن اوربیتال با میدان مغناطیسی

50- اصل طرد ولفگانگ پاولی چیست؟
یک اوربیتال نمیتواند بیش از دو الکترون داشته باشد.

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
51- حداکثر تعداد e های یک لایه چقدر است؟
دو برابر تعداد اوربیتالهای هر لایه یعنی برابر
2n[SUP]2
[/SUP]

52-پیکربندی الکترونی چیست؟
نحوه آرایش الکترونها در یک اتم

53- قاعده حداکثر چندگانگی هوند چیست؟
Eها به نحوی بین اوربیتالهای یک لایه فرعی توزیع میشوند که شمار e
های جفت نشده با اسپینی موازی به حداکثر برسد یعنی تماما الکترونهای جفت نشده در یک جهت باشند و دارای علامت یکسان

54-اجسام پارامغناطیس را تعریف کنید؟
گشتاور مغناطیسی به تعداد e جفت نشده بستگی دارد.اجسام دارای e
جفت نشده پارامغناطیس اند.
خصلت پارا مغناطیسی به دو اثر بستگی دارد: 1- اسپین e جفت نشده 2-حرکت اوربیتال مربوط به آنها
عناصر واسطه داخلی تماما فلزند و به طور کلی پارامغناطیس اند.و ترکیبات آنها هم پارامغناطیسی و بشدت رنگی اند.

55 - عناصر واسطه داخلی را تعریف کنید؟
عناصری که در سری یا تناوب ششم و هفتم قرار دارند و به لانتانیدها و آکتینیدها معروفند.eلایه ظرفیت یک الکترون
است که به لایه ای اضافه میشود که سومین لایه ازآخر میباشد.

56- اجسام دیامغناطیس را تعریف کنید؟
به آرامی توسط میدان مغناطیسی دفع میشوند.تمام eها جفت شده اند.این خاصیت در تمام مواد وجود دارد اما در صورت وجود e
های جفت نشده بوسیله اجسام پارامغناطیس پوشانده میشود.

57 - اجسام فرو مغناطیس را تعریف کنید؟
مانند آهن بشدت توسط میدان مغناطیسی جذب میشوند.نوعی ازخاصیت پارامغناطیسی است که در برخی مواد جامد وجود دارد.

58- لایه ظرفیت و e ظرفیت چیست؟
بیرونی ترین لایه اتم – eهای موجود در آن لایه

59- e متمایز کننده چیست؟
e که در روش آفبا از هر عنصری به عنصر بعدی اضافه میشود.

60- روش آفبا چیست؟
نخستین بار توسط ولفگانگ پاولی پیشنهاد شد از اتم هیدروژن با افزورن یک e
از عنصر به عنصر دیگر میرویم تا به پیکربندی اتم مورد نظر برسیم.

61- عناصر نمونه چه هستند؟
عناصر اصلی هشت گروه جدول که الکترون لایه ظرفیت آنها برابرشماره گروه است.

62 - عناصر واسطه چه عناصری هستند؟
عناصر متعلق به گروه
که درون سازی از خود نشان میدهند.

63 - عناصر واسطه داخلی چه هستند؟
متعلق به بلوکd
.بقیه خصوصیات بالا عنوان شد.

64- پایداری و پایین بود ن فعالیت شیمیایی گازهای نجیب بازتاب چیست؟
پایداری فوق العاده آرایش e
آنها

65- طبقه بندی عناصر بر پایه آرایش e آنها چگونهاست؟
1- گازهای نجیب : تک اتمی ، بیرنگ،مغناطیسی خنثی.
2-
عناصر نمونه:فلز و نافلز.بعضی پارا بعضی دیامغناطیس اماترکیبات بطور کل دیا و بیرنگ
3- عناصر واسطه: درون سازی دارند.e
لایه ظرفیت درواکنشها شرکت.اغلب پارا مغناطیس اند.اما ترکیبات پارامغناطیس شدیدا رنگی
4- عناصر واسطه داخلی : خصوصیات بالا گفته شد.

famous_sh

New member
فصل 7 : خواص اتم و پیوند یونی

1- پیوند شیمیایی چیست؟
اتصال اتمها در نتیجه تغییر در توزیع e

2- چند نوع پیوند شیمیایی اصلی وجود دارد؟
سه نوع . 1- یونی 2- کووالانسی 3- فلزی

3- چگونگی واکنش یک اتم به چه عواملی بستگی دارد؟
بار هسته ای – آرایش e –اندازه موثر اتم

4- شعاع اتمی چگونه بدست می آید؟
از طول پیوند.

5- شعاع اتمی عناصر یک گروه و در یک تناوب جدول تناوبی چگونه تغییر می یابد؟
از بالا به پایین افزایش و در تناوب از چپ به راست کاهش

6- اندازه اتم چگونه تعیین میشود؟
عمدتا با مقدار عدد کوانتومی اصلی ، e، nهای بیرونی

7- تغییر شعاع در عناصر واسطه و واسطه داخلی چگونه است؟
ابتدا کاهش بعلت انباشت eها در اوربیتالهای داخلی سپس افزایش با پر شدن لایه فرعی

8- انرژی یونش چیست؟
E لازم برایجاد کردن سست ترین e متصل به یک اتم منفرد در حالت پایه.بر حسب KJ/mol یا eV/atom.علامت انرژی یونش همواره مثبت است.

9- روند تغییر انرژی یونش در جدول تناوبی چگونه است؟
از چپ به راست افزایش از بالا به پایین کاهش .E یونش عناصرواسطه داخلی تقریبا ثابت است.فلزات میل به از دست دادن e و تشکیل کاتیون درنتیجه عناصری با Eیونش نسبتا پایین <1000KJ/molهستند.و نافلزات برعکس.E[SUB]1[/SUB]<E[SUB]2[/SUB]<E[SUB]3

[/SUB]
10- الکترون خواهی چیست؟
تغییر Eمربوط به فرایند افزایش یک eبه یک اتم گازی در حالت پایه.
تولید یک یون منفی از یک اتم خنثی برعکس
E یونش.
اگر جاذبه بیشتر از دافعه باشد تشکیل یون منفی با آزاد شدن E همراه خواهدبود.
تمام مقادیر دومین الکترون خواهی دارای مقادیر مثبت اند.

آخرین ویرایش:

famous_sh

New member
11- پیوند یونی چیست؟
آرایش یونها در بلور آنچنان استکه جاذبه بین یونهای دارای بار مخالف بر دافعه بین یونهای دارای بار مشابه غلبه کند. جاذبه نهایی عامل ثبات شبکه بلوری است و پیوند یونی نام دارد

.
12- E شبکه چیست؟
تغییر آنتالپی مربوط به تراکم یونهای گازی مثبت و منفی بصورت بلور .بعلت E زا بودن فرایند همواره علامت منفی دارد.E شبکه همراه باتغییر علامت = E لازم برایجاد سازی یونهای بلورE شبکه عامل مهم در تعیین مقدار بار اختیار شده توسط اتمها در تشکیل یک بلور یونی است.

13- چرخه بورن – هابر چیست؟
روشی برای تغییرات آنتالپی یک فرایند که بر قانون هس استواراست
.

14- بزرگی E شبکه به چه عواملی بستگی دارد؟
1- بار یون ، یونهای دارای بار بیشتر با نیروی بیشتر یونهای مخالف را جذب میکنند.
2- اندازه یون ،هرچه یونها بهم نزدیکتر نیروی جاذبه قویتر.=> یونهای کوچک E
بیشتری آزاد میکنند.

15- نیروی محرکه یک واکنش یونی چیست؟
جاذبه الکتروستاتیک بین یونها نتیجه آزاد شدن E
شبکه

16- انواع یونها را نام ببرید؟
یونهای گاز نجیب = هم e
با گازهاینجیب.
یونهای
s[SUP]2[/SUP], s[SUP]2[/SUP]p[SUP]6[/SUP]
یونهای
d[SUP]10[/SUP]
یونهای d[SUP]10[/SUP]s[SUP]2[/SUP] و یونهای دیگر

17- تغییر شعاع یون چگونه است؟
یک یون منفی همیشه بزرگتر از اتم بوجود آورنده آن است.
یک یون مثبت همیشه کوچکتر از اتم بوجودآورنده آن است.

18- نامگذاری ترکیبات یونی چگونه است؟
به کتاب مراجعه شود.

vahista

New member
:rose:ممنون عزیز دلم.عالی بودن.امیدوارم جزء رتبه های برتر امسال باشی

famous_sh

New member
تاپیک زبان هم سر بزن شاید بدردت بخوره.بعضی لغات رو برای به خاطر سپردن باید در جمله بکار برد.اونایی رو که بلد نیستی رو انگلیسی بخون نترس که زیادن.همشون نیاز نیست.

چون حجمش زیاده فقط اونایی رو که نمیتونی به خاطر بسپاری انگلیسی بخون.امیدوارم اونجا هم بدردت بخوره

faeze jun

New member
به نظر من شما نباید ناامید باشید چون شما برای زبان خیلی کار کردی ومهم ترین ضریب مخفی متعلق به زبانه پس میتونی

ممنوون گلم خدا کنه استفاده ببرین.
من که امیدی ندارم فقط تا حالا شیمی خوندم و کمی زبان دیگه هیچی:sad:

famous_sh

New member
به نظر من شما نباید ناامید باشید چون شما برای زبان خیلی کار کردی ومهم ترین ضریب مخفی متعلق به زبانه پس میتونی

آره عزیزم میدونم اما من فقط مشکل خوندن ندارم فاکتورهای دیگه هستن که همیشه مانع میشن من امتحانم رو خوب بدم.
گاهی هرچه
قدر هم زحمت بکشی اما تمام تلاشتو خدا بی نتیجه میگذاره.من تجربه کردم.اما تحملم زیاده.دیگه درس رو ملاک زندگیم قرار نمیدم و براش نگران نیستم چون تمام زندگیمو به خاطر درس از دست دادم و الان به جایی نرسیدم دیگه هیچی برام مهم نیست .شماها که قبول بشین برام خوشحال کننده هست.

اینقدر درس رو بزرگ کردم که دیگه زندگیمو ندیدم روزهایی که از دست دادم و الان پشیمونم
هیچوقت کنار درس نمیشه زندگی کرد اما کنار زندگی میشه درس خوند.حالا که همه چی رو باختم میفهمم.
میفهمم خیلی چیزها رو به خاطر درس از دست دادم که حتی اگر فوق تخصصم بگیرم با هیچ چیز برنمیگردن.پس بهتر کنار درس زندگی رو هم ببینم.
روزهایی که رفتن رو نمیتونم جبران کنم اما دیگه برای درس اونم با این وضعیتی که داریم خیلی ارزش نمیگذارم.
میخونم ادامه میدم اما دیگه بزرگش نمیکنم.
یکبار میخوری زمین بلند میشی بار دوم سوم چهارم اما بار آخر دیگه زانوهات له میشن تو این زمونه که آدما دشمن جونتن کسی نیست وقتی همونا که زمینت انداختن لهت کردن همونجا که بار آخر افتادی دیگه نمیتوونی بلند شی و همونجا کم کم ....
فقط تجربیاتم رو گفتم نه ناراحتم نه ناامید.هیچی دیگه برای من ارزش نداره جز انسانیت
امیدوارم همیشه همتون موفق باشید

آخرین ویرایش:

saye

New member

آره عزیزم میدونم اما من فقط مشکل خوندن ندارم فاکتورهای دیگه هستن که همیشه مانع میشن من امتحانم رو خوب بدم.
گاهی هرچه
قدر هم زحمت بکشی اما تمام تلاشتو خدا بی نتیجه میگذاره.من تجربه کردم.اما تحملم زیاده.دیگه درس رو ملاک زندگیم قرار نمیدم و براش نگران نیستم چون تمام زندگیمو به خاطر درس از دست دادم و الان به جایی نرسیو دیگه هیچی برام مهم نیست .شماها که قبول بشین برام خوشحال کننده هست
عزیزم خدا هیچ وقت تلاشو بی نتیجه نمیذاره و گاهی واقعا خیر و صلاح ما درش نیست ..این موضوع بارها بهم ثابت شده...چیزی رو میخواستم {و در ظاهر کاملا مثبت} واسش کلی تلاشم کردم و نشده ...ولی سالها بعد به خیرخواهی خدا پی بردم.....و مطمئن باشید خدا این تلاشو جای دیگه حتما جبران میکنه.....ولی من امیدوارم که امسال خیر و صلاح شما تو قبولی باشه که به آرزوتونم برسید........

foroozan

New member

گاهی هرچه
قدر هم زحمت بکشی اما تمام تلاشتو خدا بی نتیجه میگذاره.من تجربه کردم.اما تحملم زیاده.دیگه درس رو ملاک زندگیم قرار نمیدم و براش نگران نیستم چون تمام زندگیمو به خاطر درس از دست دادم و الان به جایی نرسیو دیگه هیچی برام مهم نیست .شماها که قبول بشین برام خوشحال کننده هست

سلام دوست عزیزم خسته نباشی از اینهمه تلاش واسه ماها
اینطوری نگو خدا خیلی بزرگه ومهربون مطمءن باش هر کاری واست کرده همش به نفعت بوده واینو بدون که آدما نون دلشونو میخورن پس مطمعن باش بخاطر نیت پاکت 100%که نه10000امسال بهترین دانشگاه قبولی

famous_sh

New member
عزیزم خدا هیچ وقت تلاشو بی نتیجه نمیذاره و گاهی واقعا خیر و صلاح ما درش نیست ..این موضوع بارها بهم ثابت شده...چیزی رو میخواستم {و در ظاهر کاملا مثبت} واسش کلی تلاشم کردم و نشده ...ولی سالها بعد به خیرخواهی خدا پی بردم.....و مطمئن باشید خدا این تلاشو جای دیگه حتما جبران میکنه.....ولی من امیدوارم که امسال خیر و صلاح شما تو قبولی باشه که به آرزوتونم برسید........
ممنون عزیزم.کم کم این دوران رو میگذرونم.آدمی ام که تمام زندگیمو باختم.اما خوشحالم که خدا از من انتقام گرفت.خوشحالم که بقیه اذیت نمیشن.خوشحالم که بقیه تنها نیستن.بابت همشون خوشحالم.

بالا