آزمون ارشد سال 94

biotec93

New member
مسلما کسانی که امسال قصد شرکت ندارن احساس نارضایتی ندارن.اگه واقعا این تغییرات به نفع دانشجو باشه (که شک دارم)متقاضیان سال دیگه از الان در جریان قرار میگیرن.
به سیستمی که هر سال تغییر رویه میده چطور میشه عادت کرد؟!!!
اگه طبیعت اینجوری تغییر میکرد که دیگه گونه ای باقی نمونده بود!شک نکنید:)

والله اینا برای انقراض اومدن

Mohammad gh

New member
مسلما کسانی که امسال قصد شرکت ندارن احساس نارضایتی ندارن.اگه واقعا این تغییرات به نفع دانشجو باشه (که شک دارم)متقاضیان سال دیگه از الان در جریان قرار میگیرن.
به سیستمی که هر سال تغییر رویه میده چطور میشه عادت کرد؟!!!
اگه طبیعت اینجوری تغییر میکرد که دیگه گونه ای باقی نمونده بود!شک نکنید:)

سال پیشم بیوشیمی رو یهو اضافه کردن
شما نگران نباشید سال بعد هم یه تغییر بزرگ تر میدن

Mohammad gh

New member
کوکا حرفت متین / ولی منی که رشتم چیز دیگس ظلم نیست سوالات تخصصی قارچ و انگل جواب بدم چی عایدم میشه اعصابم سر این خورده

درسته شرایط شما خیلی پیچیده میشه برای تعداد سوالات و ضرایب
ولی تا جایی که خود!!وزارت خونه همیشه میگه سوالات برای تمام گروه ها در یک سطح هست مثلا میکروب میکروبیولوژی با میکروب بیوتک یکی هست یعنی به صرف گرایش سوالات تخصصی نمیشن
البته این چیزیه که وزارت بهداشت میگه
به هرحال قبول دارم که شرایط برای رشته ی شما پیچیده شده ولی نگران نباشید
انشالله که ۲۱م اوضاع نه تنها بدتر نشه بلکه بهتر هم بشه
به امید خدا

biotechnologist

New member
بابا بیخودی به خودتون اینقدر استرس ندید! من همه این مراحلو گذروندم هم تو رشته پرستاری هم بیوتک.هر سال بدتر از پارسال!به ناچار باید به تغییراتی که اعلام میشه تن داد.الان هم که ارشدیم واسه دکتری هر روز یه تغییری میدن.قبولی دیر و زود داره، سوخت و سوز نداره.انشاا... به زودی همتون رو تو تاپیک دکتری در حال انتظار اعلام نتایج ببینم.موفق باشید:riz304:

alireza-ja

New member
والا با این توصیفات من پیش بینی میکنم سال آینده کنکور بهداشت و علوم در هم ادغام بشن. باور کنید من حس ششمم خیلی قویه. حالا ببینید. :25r30wi::25r30wi:

melinaa

New member
اینجور که پیش میره میترسم روز قبل کنکور هم کلا منابعمون برای فرداش عوض شه..........حساب کتاب نداریم که.خدااااااااااااااااااا

melinaa

New member
بچه ها من یکی که اگه امسال قبول نشدم دیگه نمیخونم تا بهمن ماه...تا ببینم دوباره چه آشی برامون میپزن...
دیگه اگه ایندفه هم قبول نشدم میرم شووووووررررر میکنم.خخخخخخخخ...از همش بهتره

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
به نظر من خیلی بعی میاد که ضریب درسی صفر باشه خوب اگه اینجوری بود که دیگه احتیاجی نداشت تو یه گروه باشن مخصوصا بچه های میکروب و قارچ و ویروس و انگل چون که دروس مشترک زیاد دارن و اصلا نمیشه چیزی صفر باشه بعد ما باید بیایم با کسی که میکروب خونده رقابت کنیم اخه این درست نیست که ...سطح سوالا یعنی یکیه تا الان که مثلا برای بچه های ویروس سطح سوالای انگل و باکتری خیلی پایین و راحت بود اما الان که دفترچه یکی شده تکلیف چیه ؟

خب نمیشه که بیوتک بیاد امری جواب بده....قطعا ضریبش صف میشه...مطمئنم....

melinaa

New member
کاشکی ادغامش نمیکردن ولی میگفتن میتونید توی دورشته ثبت نام کنید...اینطوری خیلی بهتر بود...از لحاظ زمانبندی توی کنکور رشته ها اقدام میکردن...اینطوری رشته ها نمیفتادن بجون هم...ولی خودمونیما الان اونا خودشون حتما میان تو این سایتا و به این کلنجار رفتنای ما باهم چقد میخندن....نه...:sad:

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
بچه ها فقط من موندم اینا چرا ذره ذره بهمون شوک میدن..بابا همشو یجا بگید دیگه...اه دیونه شدیم از فکر و خیال زیاااااااادددددددددد

love virology

New member
ملیتا شما میتونی / برو ژنتیک شخم بزن که اگه ضریب دادن کسی نیاد طررررررررررفش

leila89

New member
سلام دوستان بیاید یه نامه اعتراض درست کنیم برای وزارت بهداشت و سنجش ایمیل کنیم
من واقعا از دست اینا کلافه ام
ما چه کارشون کردیم آخه
خیلی نامردن

sisakhtpour

New member
اتفاق خیلی خیلی خوبی که من حدس میزنم افتاده باشه اینه که ازمون بهداشت هم شدهمثل ازمون علوم که شما در یک مجموعه شرکت میکنید
مثلا برای مجموعه ی علوم ازمایشگاهی ۱ تمامی دروس بیوشیمی و شیمی عمومی و الی و میکروبو ژن و سلولی رو میزارن جلوتون و شما تست میزنید بعد براساس ضرایب اونها رتبتون تو هر درس مشخص میشه مثلا کسی که فقط بیوتکو میخواد لازم نیست مثلا ژن و شیمی عمومیو بزنه!
دراین صورت یک داوطلب شانس داره هر ۳ رشته ی ژنتیک و بیوشیمی و زیست فناوری رو انتخاب کنه و بر اساس اولویتی که در برگه ی انتخاب رشته خودش قید کرده وارد اون رشته بشه یعنی شما میتونی هم ارشد ژن تهران رو بزنی و هم ارشد بیوتک تهران

فکر هم میکنم که منظورشون از منبع principles of biochemistry همون لنینجر هست چون این تنها عنوان کتاب لنینجر هست ازین بابت میگم که در منابع سال پیش لنینجر برای بیوتک ذکر نشده بود ولی حالا منبع بیوشیمی کل مجموعه هست
استرایر اسمش بیوشیمی و دولین هم کتاب بیوشیمی با رویکرد بالینی هست

پس با این حساب کار بسیار خوبی انجام شده

منم دقیقا " با شما موافقم منم فکر می کنم برای خودم که بیوشیمی بالینی می خوام امتحان بدم میکروب و ژنتیک یا ضریبشون صفره یا یک باشه ولی بیوشیمی ضریبش بالا باشه و بالعکس برای بچه های بیوتک بیوشیمی ضریبش صفر یا یک باشه

sisakhtpour

New member
نمیفهمم چی ازون عکس برداشت کردید ولی برداشتتون کاملا غلط هست
دروسی که مربوط نیست ضریب پیدا نمیکنه دوست گرامی
این شیوه ای بوده که سالهاست وزارت علوم داره دنبال میکنه و وزارت بهداشت به تازگی یادش افتاده که راه درست همینه
درسی مثل شیمی الی برای ژنتیک و بیوتک ضریب ۰ هست همونطور که میکروب برای بیوشیمی

divine avenger جان من ایمان دارم که همینجوری که میگی میشه مرسی

sisakhtpour

New member
برای ما درسی ضریب 0 نیست / ما هم باید با بچه های قوی میکروب رقابت کنیم / شانس نداریم که این همه روی ژنتیک کار کردیم همش پرید / باید روی ویروس و ایمنی و سلولی زیاد کار کرد / مثل وزارت علوم میشه واقعا مسخره هست اخه انگل و قارچ ببمن چه

به نظر من ضریب صفر می تونه باشه چرا نباشه؟؟ وزارت علوم یه مجموعه داره 1206 که از این مجموعه 7 تا رشته گزینش می کنه هرکی هر درسی رو که ضریبش تو اون رشته بالاست اگه خوب بزنه احتمال قبولیش تو اون رشته بالاست
12.png
خب مثلا تو رشته ی بیوشیمی درس چهارم که بیوشیمیه ضریبش چهاره و درس 9 و 7 صفره
وقتی که همه چیز غیرمنتظره و پیش بینی نشده است از اقتصاد تا .... کهکشان پس ضریب صفر هم کار خیلی سخت و غیر ممکنی نیست

Saeedeh69

New member
اندکی صبر ، 21 دی نزدیک است ...!!!! ببینیم چه خوابی برامون دیدند .:sad:

ماتاتا

New member
برای رشته پرستاری ویژه چی؟...... منبع اصلی ما کتاب ویژه است با ضریب 5....اما اصلا توی منابع بهش اشاره نشده.یعنی چی؟!!!!!!!:smiliess (2):

pashmak

New member
واقعن مسخره است
منکه مامایی نمیخام برم
اما اگه میخاستم دو تا رشته برم نمیشد
این فقط برای پر کردن جیب وزارتخونه هست
نه برای رفاه داوطلب ها

بالا