آزمون ارشد سال 94

dorado_s2006

New member
سلام به همگی ..........‌ ایا اینجا کسی هست که منابع رشته اش نسبت به پارسال تغییر کرده باشه ؟؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
اتفاق خیلی خیلی خوبی که من حدس میزنم افتاده باشه اینه که ازمون بهداشت هم شدهمثل ازمون علوم که شما در یک مجموعه شرکت میکنید
مثلا برای مجموعه ی علوم ازمایشگاهی ۱ تمامی دروس بیوشیمی و شیمی عمومی و الی و میکروبو ژن و سلولی رو میزارن جلوتون و شما تست میزنید بعد براساس ضرایب اونها رتبتون تو هر درس مشخص میشه مثلا کسی که فقط بیوتکو میخواد لازم نیست مثلا ژن و شیمی عمومیو بزنه!
دراین صورت یک داوطلب شانس داره هر ۳ رشته ی ژنتیک و بیوشیمی و زیست فناوری رو انتخاب کنه و بر اساس اولویتی که در برگه ی انتخاب رشته خودش قید کرده وارد اون رشته بشه یعنی شما میتونی هم ارشد ژن تهران رو بزنی و هم ارشد بیوتک تهران

فکر هم میکنم که منظورشون از منبع principles of biochemistry همون لنینجر هست چون این تنها عنوان کتاب لنینجر هست ازین بابت میگم که در منابع سال پیش لنینجر برای بیوتک ذکر نشده بود ولی حالا منبع بیوشیمی کل مجموعه هست
استرایر اسمش بیوشیمی و دولین هم کتاب بیوشیمی با رویکرد بالینی هست

پس با این حساب کار بسیار خوبی انجام شده

آخرین ویرایش:

mojnia

New member
خبر جدیدی هنوز نشده

san.jpg

san_2.jpg

ati1408

New member
یعنی من حتما حتما باید امسال قبول شم و دیگه حق شرکت ندارم؟؟؟؟؟؟:14:
چون یه بار قبلا شرکت کردم و مجاز نشدم!!!!!!!! احتمالا رشته ها اشباع شده که این تصمیمات رو یهویی میگیرن:13:

vet lab sciences

New member
اتفاق خیلی خیلی خوبی که من حدس میزنم افتاده باشه اینه که ازمون بهداشت هم شدهمثل ازمون علوم که شما در یک مجموعه شرکت میکنید
مثلا برای مجموعه ی علوم ازمایشگاهی ۱ تمامی دروس بیوشیمی و شیمی عمومی و الی و میکروبو ژن و سلولی رو میزارن جلوتون و شما تست میزنید بعد براساس ضرایب اونها رتبتون تو هر درس مشخص میشه مثلا کسی که فقط بیوتکو میخواد لازم نیست مثلا ژن و شیمی عمومیو بزنه!
دراین صورت یک داوطلب شانس داره هر ۳ رشته ی ژنتیک و بیوشیمی و زیست فناوری رو انتخاب کنه و بر اساس اولویتی که در برگه ی انتخاب رشته خودش قید کرده وارد اون رشته بشه یعنی شما میتونی هم ارشد ژن تهران رو بزنی و هم ارشد بیوتک تهران

فکر هم میکنم که منظورشون از منبع principles of biochemistry همون لنینجر هست چون این تنها عنوان کتاب لنینجر هست ازین بابت میگم که در منابع سال پیش لنینجر برای بیوتک ذکر نشده بود ولی حالا منبع بیوشیمی کل مجموعه هست
استرایر اسمش بیوشیمی و دولین هم کتاب بیوشیمی با رویکرد بالینی هست

پس با این حساب کار بسیار خوبی انجام شده

دوست عزیز اگر منظورتون از عبارت قرمز رنگ، صفر شدن درس های نامبرده هستن، باید بگم خیر اینطور نیست! طبق عکسی که جناب موج نیا تو این تاپیک گذاشتن، پست 295
http://olumpezeshki.ir/thread13537-30.html#post588055

henri

New member
برای همه رشته ها همینه ینی منی ک پارسال دادم ترم آخر بودم و نخونده دادم صرفا جهت آشنایی و امسالم شرایط خوبی برای مطالع خوب نداشتم سال یعد محرومم؟؟؟ آخه چرا ؟خدایااااااااا

shentia

New member
من یه چیزی رو متوجه نشدم ..... میشه لطفا یکی توضیح بده؟

یعنی کسی که بار سومش باشه نمیتونه آزمون بده؟ مثلا سال آخر که بوده آزمایشی و سال بعدش هم نتونسته باشه.....

shentia

New member
من دوباره اطلاعیه رو خوندم .... شما من و کشتید
توی اون نوشته که این قضیه برای بچه هایی هست که طرح دارن و رشته های پیرا .... نه بقیه!

کاش میگفتید من نمیمردم!

karshenasgh

New member
این قضیه مربوط به رشته هایی میشه که طرح اجباری دارند نه همه رشته ها..
کسانی که طرح اجباری دارند، بعد از فارغ التحصیلی، یک بار میتونن در کنکور ارشد پزشکی شرکت کنند و اگه قبول نشدن، اول باید برن طرح، بعد از تموم شدن طرحشون هر چقدر دلشون خواست میتونن کنکور بدن..
شامل بقیه رشته ها که طرح ندارند یا طرحشون اجباری نیست نمیشه..

ati1408

New member
یعنی شامل رشته هایی که طرح ندارن (مثلا زیست ها و علوم پایه ها ) نیست ؟ یعنی ما میتونیم بیشتر از دو بار امتحان بدیم؟؟؟؟
بچه ها تو رو خدا جواب بدید. ممنون

ati1408

New member
ممنون دوست عزیز. واقعا لطف کردی. خیلی نگران شده بودم:a2d3:

shentia

New member
منم همینطور ..... یه لحظه مردم:dadad4:

اما خوب خوندن مجدد اطلاعیه و حرف بچه ها.... آرومم کرد
خواهش میکنم :)

Mohammad gh

New member
دوست عزیز اگر منظورتون از عبارت قرمز رنگ، صفر شدن درس های نامبرده هستن، باید بگم خیر اینطور نیست! طبق عکسی که جناب موج نیا تو این تاپیک گذاشتن، پست 295
http://olumpezeshki.ir/thread13537-30.html#post588055

نمیفهمم چی ازون عکس برداشت کردید ولی برداشتتون کاملا غلط هست
دروسی که مربوط نیست ضریب پیدا نمیکنه دوست گرامی
این شیوه ای بوده که سالهاست وزارت علوم داره دنبال میکنه و وزارت بهداشت به تازگی یادش افتاده که راه درست همینه
درسی مثل شیمی الی برای ژنتیک و بیوتک ضریب ۰ هست همونطور که میکروب برای بیوشیمی

vet lab sciences

New member
نمیفهمم چی ازون عکس برداشت کردید ولی برداشتتون کاملا غلط هست
دروسی که مربوط نیست ضریب پیدا نمیکنه دوست گرامی
این شیوه ای بوده که سالهاست وزارت علوم داره دنبال میکنه و وزارت بهداشت به تازگی یادش افتاده که راه درست همینه
درسی مثل شیمی الی برای ژنتیک و بیوتک ضریب ۰ هست همونطور که میکروب برای بیوشیمی

نه اشتباه نبوده! اون سطرهای های لایت شده رو دقت کنید، نوشته داوطلب می تونه تمامی رشته های اون مجموعه رو انتخاب کنه و با داوطلبای بقیه رشته های همون مجموعه رقابت کنه و اگه نمره قبولی رو کسب کرد، قبوله.
این یعنی چی؟ یعنی این که اگه کسی از بیوشیمی خواست انتخاب دومش رو بزنه بیوتک و بیا تو این رشته باید نمره قبولی رو بین بیوتکی ها اورده باشه و مطمئنا باید باکتری رو هم بزنه که بتونه قبول شه! پس ضریب براش صفر نمیشه!

biotec93

New member
نه اشتباه نبوده! اون سطرهای های لایت شده رو دقت کنید، نوشته داوطلب می تونه تمامی رشته های اون مجموعه رو انتخاب کنه و با داوطلبای بقیه رشته های همون مجموعه رقابت کنه و اگه نمره قبولی رو کسب کرد، قبوله.
این یعنی چی؟ یعنی این که اگه کسی از بیوشیمی خواست انتخاب دومش رو بزنه بیوتک و بیا تو این رشته باید نمره قبولی رو بین بیوتکی ها اورده باشه و مطمئنا باید باکتری رو هم بزنه که بتونه قبول شه! پس ضریب براش صفر نمیشه!

ببین یه جور دیگه هم میشه برداشت کرد به نظرم اگر ضریب صفر نذارن خیلی خیلی خیلی اوضاع پیچیده میشه ..اول اینکه تفکیک رشته ها دیگه معنی پیدا نمیکنه
دوم اینکه مگه رشته ای به رشته دیگه برتری داره که نمر ه دا وطلبی اولویت داشته باشه یا خیر؟
سوم..انتخاب رشته ها برای داوطلب خیلی پیچیده میشه اخه نمره بالا تو رشته خودش معنی پیدا میکنه اگر نمره هر داوطلب بخواد با نمره دو تا رشته دیگه مقایسه بشه میدونی چقدر اوصاع پیچیده میشه
امیدوارم این خنگولا اوصاع رو از این خراب تر نکنن
کم استرس رقابت با بچه های رشته خودمون رو داشتیم حالا باید با بچه های دو رشته دیگه هم رقابت کنیم آخه سر چی؟ مگه قبلا هر کسی براساس علاقه انتخاب نکردهرشته شو
اگر ضریب صفر بدارن بهتره وگرنه مطمئن باشید سنجش پزشکی هم نمیدونه چه آشی پخته

biotec93

New member
یه چیز دیگه که برام سوال.... کسی ک ل ااااااااااااس نمیره ...احه استادا چی میگن؟ هیچکس هیچی نمیگه؟
حالا بحث شایعه باشه چقدر زود بهش دامن میزنن اما بعد از یه اطلاعیه که میاد هیشکی از هیچی حبر نداره!!!!!!!

بالا