آزمون ارشد سال 94

Mohammad gh

New member
نه اشتباه نبوده! اون سطرهای های لایت شده رو دقت کنید، نوشته داوطلب می تونه تمامی رشته های اون مجموعه رو انتخاب کنه و با داوطلبای بقیه رشته های همون مجموعه رقابت کنه و اگه نمره قبولی رو کسب کرد، قبوله.
این یعنی چی؟ یعنی این که اگه کسی از بیوشیمی خواست انتخاب دومش رو بزنه بیوتک و بیا تو این رشته باید نمره قبولی رو بین بیوتکی ها اورده باشه و مطمئنا باید باکتری رو هم بزنه که بتونه قبول شه! پس ضریب براش صفر نمیشه!

خب اینکه از روز روشن تره شما اگر بخواید مثلا از بیوشیمی بیوتک رو هم انتخاب کنید باید باکتری رو هم بزنید ولی اگر بیوتکو نخواید نیازی بهش نیست پس ضریبش صفره!
منظور من رو پس چی برداشت کردید؟من که گفتم مثل وزارت علوم دقیق دقیق
ر رشته ای رو بخواید باید ضرایبش رو مدنظر بگیرید!
اگر با ازمون علوم اشنا بودید متوجه میشدید

فکر میکنم دیگه منظور همدیگرو متوجه شدیم

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
ببین یه جور دیگه هم میشه برداشت کرد به نظرم اگر ضریب صفر نذارن خیلی خیلی خیلی اوضاع پیچیده میشه ..اول اینکه تفکیک رشته ها دیگه معنی پیدا نمیکنه
دوم اینکه مگه رشته ای به رشته دیگه برتری داره که نمر ه دا وطلبی اولویت داشته باشه یا خیر؟
سوم..انتخاب رشته ها برای داوطلب خیلی پیچیده میشه اخه نمره بالا تو رشته خودش معنی پیدا میکنه اگر نمره هر داوطلب بخواد با نمره دو تا رشته دیگه مقایسه بشه میدونی چقدر اوصاع پیچیده میشه
امیدوارم این خنگولا اوصاع رو از این خراب تر نکنن
کم استرس رقابت با بچه های رشته خودمون رو داشتیم حالا باید با بچه های دو رشته دیگه هم رقابت کنیم آخه سر چی؟ مگه قبلا هر کسی براساس علاقه انتخاب نکردهرشته شو
اگر ضریب صفر بدارن بهتره وگرنه مطمئن باشید سنجش پزشکی هم نمیدونه چه آشی پخته

اینجوری رتبه ی شما در هر ۳ رشته مشخص می
در وزارت علوم هم رتبه ی شما در حدود ۶ رشته مشخص میشه
و درسایی که نزدید صفر حساب میشه ممکنه در بیوتک رتبتون بشه ۱ ولی در ژنتیک چون ژن رو ۰ زدید رتبتون بشه ۱۵۰ چون ضریب ژن ۴ هست
اتفاقا روش خیلی خوبیه
یعنی هیچکس چیزی رو از دست نمیده بلکه خیلی کسا که بین رشته ها شک دارن خیلی چیزا هم بدست میارن
مخصوصا که همیشه عده ی زیادی از داوطلبین بین بیوتک و ژن شک داشتن حالا میتونن برای هر جفتش تلاش کنن اگرچه سخت تر ولی سرمایه گذاریه مطمین تر

dorado_s2006

New member
سلام.........دوستان هیشکی منابع رشته اش نسبت به پارسال تغییر نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

biotec93

New member
و درسایی که نزدید صفر حساب میشه ممکنه در بیوتک رتبتون بشه ۱ ولی در ژنتیک چون ژن رو ۰ زدید رتبتون بشه ۱۵۰ چون ضریب ژن ۴ هست
اتفاقا روش خیلی خوبیه
یعنی هیچکس چیزی رو از دست نمیده بلکه خیلی کسا که بین رشته ها شک دارن خیلی چیزا هم بدست میارن
مخصوصا که همیشه عده ی زیادی از داوطلبین بین بیوتک و ژن شک داشتن حالا میتونن برای هر جفتش تلاش کنن اگرچه سخت تر ولی سرمایه گذاریه مطمین تر

خدا کنه مثل علوم باشه چون وگرنه تفکیک رشته معنی پیدا نمیکنه و از طرفی حق خوری میشه
به هر حال اگر دست باز گذاشتن هر کسی رشته دیگه ای میخواد بسم الله ...پس براش زحمت بیشتری بکشن و در یک کلام هر که طاوس خواهد.....

maryam.

New member
اتفاقا روش خیلی خوبیه
این قضیه در صورتی به نفع دانشجویان بود که حداقل از اول مهر اعلام میشد!نه دی!

shimidoost

New member
زمان ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد1-11 بهمنه؟!!!من میتونم ثبت نام کنم؟
من ترم آخرمه و آخرین امتحانم 27 دی... . من تا اون موقع فارغ التحصیل نشدم.میتونم ثبت نام کنم؟چطوری؟

alireza-ja

New member
یه چیز دیگه که برام سوال.... کسی ک ل ااااااااااااس نمیره ...احه استادا چی میگن؟ هیچکس هیچی نمیگه؟
حالا بحث شایعه باشه چقدر زود بهش دامن میزنن اما بعد از یه اطلاعیه که میاد هیشکی از هیچی حبر نداره!!!!!!!

استاد ما که میگفت الان خوشبحال ژنتیکیا شده چون قطعا باید شیمی آلی واسه اینا صفر باشه چون حتی اگر 1 باشه بازم خنده داره تازه شیمی خود بچه های بیوشیمی هم تعریفی نداره از طرفی هم میمونه میکروب که اگر صفر باشه که هیچ و اگر هم 1 باشه که خود بچه های بیوتک هم میکروبشون زیاد خوب نیست ضمن اینکه فقط کافیه 3 4 فصل مهم هم میکروب بخونه که سوال ازش میاد و حداقل 20 30 درصد بزنه اونموقع هستش که واسه بیوتک هم رتبشون خوب میاد. بیوشیمی هم سلولی مولکولی تازه اضافه کردن و بیوشیمیا توش ضعیفن. ولی در عوض ژنتیک خوندن اونم امری کار هر کسی نیستش و قطعا بچه های بیوشیمی و بیوتک توش کاملا ضعیفن.

maryam.

New member
استاد ما که میگفت الان خوشبحال ژنتیکیا شده چون قطعا باید شیمی آلی واسه اینا صفر باشه چون حتی اگر 1 باشه بازم خنده داره تازه شیمی خود بچه های بیوشیمی هم تعریفی نداره از طرفی هم میمونه میکروب که اگر صفر باشه که هیچ و اگر هم 1 باشه که خود بچه های بیوتک هم میکروبشون زیاد خوب نیست ضمن اینکه فقط کافیه 3 4 فصل مهم هم میکروب بخونه که سوال ازش میاد و حداقل 20 30 درصد بزنه اونموقع هستش که واسه بیوتک هم رتبشون خوب میاد. بیوشیمی هم سلولی مولکولی تازه اضافه کردن و بیوشیمیا توش ضعیفن. ولی در عوض ژنتیک خوندن اونم امری کار هر کسی نیستش و قطعا بچه های بیوشیمی و بیوتک توش کاملا ضعیفن.
:sad:....................

maryam.

New member
یعنی معطلش نمیکنن!sms اومده:کارگاه مشاوره ای تصمیم گیری هوشمندانه با توجه به تغییرات جدید!
خنده داره!:65d6a5d6s:

love virology

New member
همه ضرر کردن توی مجموعه ها / رقابت سخت تر شد و میانبر باز شد برای کسایی که رشته هاشون نزدیکه به رشته مورد نظرشون

b.nafas

New member
به نظر من خیلی بعی میاد که ضریب درسی صفر باشه خوب اگه اینجوری بود که دیگه احتیاجی نداشت تو یه گروه باشن مخصوصا بچه های میکروب و قارچ و ویروس و انگل چون که دروس مشترک زیاد دارن و اصلا نمیشه چیزی صفر باشه بعد ما باید بیایم با کسی که میکروب خونده رقابت کنیم اخه این درست نیست که ...سطح سوالا یعنی یکیه تا الان که مثلا برای بچه های ویروس سطح سوالای انگل و باکتری خیلی پایین و راحت بود اما الان که دفترچه یکی شده تکلیف چیه ؟

آخرین ویرایش:

biotec93

New member

راستش در مورد میکروب دردسرش بیشتره..با درصد های پایین میکروب بچه های ژن برای رتبه های میانی و آخر بیوتک مشکل ساز میشن وگرنه الان سطج سوالای میکروب بیوتک با سوالای باکتری شناسی فرقی نمیکنه که بچه ها میدونن سطحش خیلی بالاست...شما هم که خودتون در جریانید
به نظرم در کلیت حرف استادتون درسته
به هر حال با زیاد شدن منابع همه تو دردسر میفتیم

biotec93

New member
به نظر من خیلی بعی میاد که ضریب درسی صفر باشه خوب اگه اینجوری بود که دیگه احتیاجی نداشت تو یه گروه باشن مخصوصا بچه های میکروب و قارچ و ویروس و انگل چون که دروس مشترک زیاد دارن و اصلا نمیشه چیزی صفر باشه بعد ما باید بیایم با کسی که میکروب خونده رقابت کنیم اخه این درست نیست که ...سطح سوالا یعنی یکیه تا الان که مثلا برای بچه های ویروس سطح سوالای انگل و باکتری خیلی پایین و راحت بود اما الان که دفترچه یکی شده تکلیف چیه ؟

مثلا خواستن شانس بدن به بچه ها که انتخاب بیشتری داشته باشن
عملا اون شرایط جدید که یه مجموعه دیگه هم میتونین انتخاب کنین به نظرم مسخره است هر کسی تو مجموعه خودش اینقدر گرفتاری داره که دیگه به محموعه دیگه نمیرسه و عملن میشه سیاهی لشکر
الان بچه های ایمنی و هماتو درگیر شدن و مجموعه شما یه جور
محموعه ما هم یه جور دیگه

alireza-ja

New member
راستش در مورد میکروب دردسرش بیشتره..با درصد های پایین میکروب بچه های ژن برای رتبه های میانی و آخر بیوتک مشکل ساز میشن وگرنه الان سطج سوالای میکروب بیوتک با سوالای باکتری شناسی فرقی نمیکنه که بچه ها میدونن سطحش خیلی بالاست...شما هم که خودتون در جریانید
به نظرم در کلیت حرف استادتون درسته
به هر حال با زیاد شدن منابع همه تو دردسر میفتیم

آره کلا خواست بگه ژنتیکیا این وسط ضرر خاصی نکردن. ولی بیوشیمی و بیوتک فقط رقیباشون زیاد شده.

آره بنظر خودم هم هیچ ژنتیکی نمیاد و نمیرسه میکروب هم بخونه حتی 1 فصل کوچیک. همون امری روی برسن بخونن شاهکار کردن. ولی کاش این کار رو واسه سال دیگه میکردن و الان فقط اطلاعیه شو جلوتر میزدن.

love virology

New member

برای ما درسی ضریب 0 نیست / ما هم باید با بچه های قوی میکروب رقابت کنیم / شانس نداریم که این همه روی ژنتیک کار کردیم همش پرید / باید روی ویروس و ایمنی و سلولی زیاد کار کرد / مثل وزارت علوم میشه واقعا مسخره هست اخه انگل و قارچ ببمن چه

b.nafas

New member
برای ما درسی ضریب 0 نیست / ما هم باید با بچه های قوی میکروب رقابت کنیم / شانس نداریم که این همه روی ژنتیک کار کردیم همش پرید / باید روی ویروس و ایمنی و سلولی زیاد کار کرد / مثل وزارت علوم میشه واقعا مسخره هست اخه انگل و قارچ ببمن چه
من کارنامه های بچه های میکروب رو دیدم خودشون هم میکروب رو زیاد بالا نمیزنن و ایمنیشون نسبت به ما که ضریب 2 بودیم پایین تره به نظر من الان باید رفت چسبید به قارچ و انگل و اونارو قوی کنیم با ایمنی دیگه یه جورایی درس اصلی تو این کنکور معنی نداره و همه درسا اصلی شدن البته باز هم بستگی به ضریب سلولی داره که چطور باشه اگه 2 باشه میتونه گزینه ی خوبی برای رقابت باشه

love virology

New member
من کارنامه های بچه های میکروب رو دیدم خودشون هم میکروب رو زیاد بالا نمیزنن و ایمنیشون نسبت به ما که ضریب 2 بودیم پایین تره به نظر من الان باید رفت چسبید به قارچ و انگل و اونارو قوی کنیم با ایمنی دیگه یه جورایی درس اصلی تو این کنکور معنی نداره و همه درسا اصلی شدن البته باز هم بستگی به ضریب سلولی داره که چطور باشه اگه 2 باشه میتونه گزینه ی خوبی برای رقابت باشه

واقعا مسخره / قارچ حداقل 6ماه وقت میخاد اسماش هیچی این همه محیط کشت و تکنیک / لعنت بهش اگر 93 میتونستم ا ه ه ه

alireza-ja

New member
آخه چرااااااااا؟؟؟؟
تغییرات اعمال شده بحثش جداست
حرف من اینه که هدف وزارت بهداشت از اینکه انقدر دیر این تغییراتو اطلاع رسانی میکنه چیه؟
سازمان سنجش وزارت علوم درست کمتر از یک ماه از آزمون های مقاطع این وزارت نگذشته(اعم از کنکور سراسری و ارشد و دکترا)تمامی منابع آزمون سال آتی و تغییرات اعمال شده را اعلام میکنه ولی داوطلبان مقاطع تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت اعم از ارشد پزشکی....
چرا وقتی چیزی به کنکور نمونده تغییرات بنیادی اعمال میکنه با اطلاع رسانی دیر؟؟؟؟؟
بنظر من باید کمپین اعتراضی برپا کنیم تا از وزارت بهداشت بخواییم حداقل اصلاحیه بزنه و این تغییراتو برای آزمون95 اعمال کنه
بیایید نزارید سرنوشتمون به سخره گرفته بشه
متاسفم برای خودم و کشوری که هررزو قوانینش تغییر میکنه

با جوانان و آرزوها و اهدافشان بازی نکنید ای بی درایت ها

حالم بددددددده

از همشون بدم میااااد

نامرداااااااا

آخه شمایی که پشت اون میزاتون توو وزارت بهداشت نشستید میفهمید روزی 13 ساعت درس خوندن یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟
میفهمید از ساعت 2 صبح تا ساعت 11 شب درس خوندن یعنی چی؟؟؟؟؟

کدومتون حاضریت از خوابتون بزنید از ساعت2 صبح یا 3 صبح بیدار شید درس بخونیدو بخونیدو بخونیدو طلوع خورشیدو ببینید بخونید بخونید تا ظهر شه بخونیدو بخونید تا ببینید شب شده بعدش مادرتون براتون غذا بیاره توو اتاق شما هم از خستگی ساعت 11 شب یکم غذا بخورید بعدش بخوابیدو ساعت گوشیتون رو زنگ باشه واسه ساعت 3 صبح تا بیدار شیدو ادامه بدید روزاتونو همینطور تا روز کنکور...

من این آدم بودم

ولی الان دیگه نیستم

حالم واقعا بده

چکار کنم

خدایا حق من این نیست
من خیلی گریه کردم خیلی داغونم

چکاااااار کنم

داوطلب گرامی خونسردی خود را حفظ کرده و تا 21 ام دی ماه صبر پیشه کنید و اطلاعیه های سایت سنجش پزشکی را پیگیر باشید و به شایعات بی اساس دیگران گوش فرا ندهید. ان شاالله که زحمات شما هدر نخواهد رفت

آخرین ویرایش:

mojnia

New member
سلام خدمت همه دوستای عزیزم من صابر هستم دانشجوی ترم آخر علوم آزمایشگاهی من همین امروز عضو اینجا شدم تا یکم باهاتون دردودل کنم...

البته یک روز که نه دو سه روزی هست داریم از بیانات و اطلاعیه های شما استفاده بهینه میکنیم!!!!
بگذریم

Mrs.Pink

New member
عاغاا... من که میدونم ! همش زیرسر این عامریکا و عینگیلیس و اسرائیل و این استکبارای جهانیه:)) مرگ به نیرنگشون!اینا میخوان جوونای مملکت مارو مث عاقای صابرعزیزمون و صدها جوون دیگه رو نابود کنن:)) تا بکشوننشون سمت کارای ضدوطنی! مرگ بر شما مرگ بر شما مرگ برشما!نامردا تا وزارت بهداشتم رخنه کردن :))))
عاقا صاابر نگران نباش دادااش;)
ما تا عاخخرین قطره ی خون خودمون از این زحمتای آدم آهنی گونه ی تو دفاااع میکنیم تا شاهد همچین اتفاقاتی دیگه نباشیم :-d

آخرین ویرایش:
بالا