مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

hanas68

New member
سلام دوستان یکی میتونه این سوال بیوشیمیرو توضیح بده؟؟؟؟ کدام یک از کربوهیدرات های زیر دارای عامل ستونی است؟ گالاکتوز آرابینوز گزیلوز سدوهپتولوز ممنونم اگه پاسخ بدین، جوابشم میشه سدوهپتولوز، اما چرا؟؟؟

shokoofeh

New member
بچه ها به نظرتون خلاصه نویسی چقده توی موفقیت مهمه؟ شما همه خلاصه می نویسین؟ یا همون جاهای مهم های لایت بشه کافیه؟
ممنون میشم جواب بدین...:ad54ad:
بنظر من خلاضه اگه در حد یه صفحه واسه یه فصل باشه خوبه ولی خلاصه دویست صفحه رو توی صد صفحه نوشتن کار اشتباهیه من پارسال اینکارو میکردم وقتم تلف شد

shokoofeh

New member
امروز۲ساعت امری ۲ساعت هزاره۲ساعت بیو
حوصله زبان خوندن نداااارم چیکار کنم

Fatimaaa

New member
امروز 0 ساعت درس:14: تقصیر دوستم شد بندازم گردن اون.با ماشین اومد رفتیم بیرون.:bunnyearsmiley:

alireza-ja

New member
سلام دوستان یکی میتونه این سوال بیوشیمیرو توضیح بده؟؟؟؟ کدام یک از کربوهیدرات های زیر دارای عامل ستونی است؟ گالاکتوز آرابینوز گزیلوز سدوهپتولوز ممنونم اگه پاسخ بدین، جوابشم میشه سدوهپتولوز، اما چرا؟؟؟

این سوالات رو از توی این تاپیک بپرسید

http://forum.oloompezeshki.com/thread16690.html#post643438

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Taraa

GGMU

New member

خب مونو ساکارید ها 2 نوع اند یا عامل آلدوزی دارن یا کتونی(ستونی) البته باید فرمول ساختاریشونو بلد باشین
مثلاً گلوکز و فروکتوز هردوشون فرمول عمومیشون یکیه ولی گلوکز فرم آلدوزیه ولی فروکتوز فرم ستونی درواقع ایزومر هم اند. تو سوال شما هم اون سه گزینه همشون آلدوزی ان. یعنی پیوند دوگانه کربن و اکسیژن روی کربن اوله. ولی سدوهپتولوز روی کربن دومه. امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

alireza-ja

New member
خب مونو ساکارید ها 2 نوع اند یا عامل آلدوزی دارن یا کتونی(ستونی) البته باید فرمول ساختاریشونو بلد باشین
مثلاً گلوکز و فروکتوز هردوشون فرمول عمومیشون یکیه ولی گلوکز فرم آلدوزیه ولی فروکتوز فرم ستونی درواقع ایزومر هم اند. تو سوال شما هم اون سه گزینه همشون آلدوزی ان. یعنی پیوند دوگانه کربن و اکسیژن روی کربن اوله. ولی سدوهپتولوز روی کربن دومه. امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

کمک که کردید ولی کاش توی تاپیک مربوطه جواب میدادید. تشکر.

Mohammad gh

New member
سلام واقعا شیمی الی سخته واسه من که فقط 5 واحد شیمی الی پاس کردم اونم خیلی وقت گذشته نزدیک به6 ساله
سوال: از سوختن 3.6 گرم از یک الکان 5.4 اب تولید میشه فرمول مولکولی کدام است؟
از این دسته سوال دقیقا دو ساله داره سوال میشه کی میتونه جواب بده
واقعا بعضی وقتها میخوام کلا درس خوندن رو ول کنم نمیخوام ناامید بشم ولی؟

شما سعی کنید اکثر وقتتون رو روی بیوشیمی بزارید
برای شیمی آلی و عمومی نمیخواد خیلی سخت گیری کنید
یه ج..ز.وه ی جمعو جور هم کارتونو راه میندازه

منم امروز فقط 20 صفحه لودیش خوندم:65d6a5d6s::black_eyed: اصلا راضی نیستم
اصلا! چون خیلی کم خوندم مقدار ساعت درس خوندنم منظورمه
به مراتب از دیروز کمتر بود
فصل 6.
فصل فوقالعاده ای بود
راجب ترانسپوزون ها و رتروتراسپوزون ها و توالی های ستلایت و .... بود

marynas

New member
امروز مهمونی بودیم کم خوندم :65d6a5d6s:
2ساعت و 35 !!دیقه لودیش
نیم ساعتم زبان

زینبی

New member
سلام. من شق القمر کردم. 8 ص لودیش. 10 ص استرایر و 7 ص جاوتز.
البته تا شهریور خیلی جدی نمیخونم. کلا الان از هر کتاب 40 صفحه بیشتر نخوندم. مورای هم پاییز شروع می کنم. فعلا اینا رو پیش برم.

- - - Updated - - -

سلام. من شق القمر کردم. 8 ص لودیش. 10 ص استرایر و 7 ص جاوتز.
البته تا شهریور خیلی جدی نمیخونم. کلا الان از هر کتاب 40 صفحه بیشتر نخوندم. مورای هم پاییز شروع می کنم. فعلا اینا رو پیش برم.

یاسمنم

New member

سلام دوستان عزیز
این کار اصلا درست نیست اگه میخوای ی رتبه خوب بیاری باید تمام دروسو کامل خوند . من خودم بیوشیمی 80 زدم شیمی رو طبق کنکور پارسال آلی خوندم و تونستم فقط 11 سوال آلی رو جواب بدم شد 40 و خورده ای درصد . که رتیمو خیلی پایین آورد.

- - - Updated - - -

سلام دوستان عزیز
این کار اصلا درست نیست اگه میخوای ی رتبه خوب بیاری باید تمام دروسو کامل خوند . من خودم بیوشیمی 80 زدم شیمی رو طبق کنکور پارسال آلی خوندم و تونستم فقط 11 سوال آلی رو جواب بدم شد 40 و خورده ای درصد . که رتیمو خیلی پایین آورد.

melinaa

New member
بچه ها من خیلی نمیتونم زود به زود بیام اینجا و گزارش بدما...
شاید بتونم هر 3 روز 1 بار بیام..
همون جوری هم میتونم گزارش بدم...
برا زبان چکار میکنین بچه ها...
لطفا همتون بگین تا از تجربیات هم استفاده کنیم...

لیلیوم

New member
سلام بچه هااااا:bunnyearsmiley:
میبینم که همگی مشغول خوندنید:smilies-azardl (181
ایشالله که همگی موفق بشیم
منم هستم
ایشالله از اواخر تیر شروع میکنم

marynas

New member
بچه ها من خیلی نمیتونم زود به زود بیام اینجا و گزارش بدما...
شاید بتونم هر 3 روز 1 بار بیام..
همون جوری هم میتونم گزارش بدم...
برا زبان چکار میکنین بچه ها...
لطفا همتون بگین تا از تجربیات هم استفاده کنیم...

من از همین انجمن ی برنامه برا لغتای لزگی گرفتم فعلا فقط اونو میخونم +لغتای 1100
یکم ک لغتا پیش رفت خوندن متن و تست زدنو شروع میکنم :)

زینبی

New member
سلام. بچه ها یک سوال داشتم بی ربطه ولی برام پیش اومد اگه جواب بدین ممنون میشم. بچه ها جون واسه دفترچه دکترای بهداشت بعضی رشته های ارشد مجاز رو کلا زده بیوتکنولوژی منظورش تمام بیوتکنولوژی ها میشه؟ حتی صنعت و محیط زیست؟
اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم
:rose:

- - - Updated - - -

سلام. بچه ها یک سوال داشتم بی ربطه ولی برام پیش اومد اگه جواب بدین ممنون میشم. بچه ها جون واسه دفترچه دکترای بهداشت بعضی رشته های ارشد مجاز رو کلا زده بیوتکنولوژی منظورش تمام بیوتکنولوژی ها میشه؟ حتی صنعت و محیط زیست؟
اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم
:rose:

جهان.

New member
سلام دوستان
منم ایشالله گزارشو از هفته آینده میدم

- - - Updated - - -

سلام دوستان
منم ایشالله گزارشو از هفته آینده میدم

بالا