Tutorial ☜ نظرسنجی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
نظر سنجی و کاربرد آن چیست؟

گاهی اوقات ممکن است در برخی از موارد که مربوط به سایت و یا مورد خاصی هست نیاز به دانستن نظر دیگر کاربران سایت باشد، و یا ممکن است خود شما در یک مورد ویژه نیاز داشته باشید تا از نظرات دوستانتان آگاه شوید، در اینطور موارد از امکان نظر سنجی سایت، استفاده می شود.

حتما توجه کرده اید که در برخی از موضوع های این انجمن قسمتی وجود دارد که می توانید درباره مطلبی یا سؤالی رأی بدهید. این موضوع ها، نظرسنجی عمومی 'polls' نام دارند و در زیر چگونگی بوجود آوردن آنها شرح داده شده اند.
من چگونه می توانم یک نظرسنجی ایجاد نمایم؟
هنگامیکه موضوع تازه ای ایجاد می کنید، ممکن است این اختیار به شما داده شود تا نظرسنجی جدیدی را نیز بوجود آورید. بدین معنی که بهشما امکان طرح سؤال تازه ای داده می شود و تعدادی جواب ممکن نیز تعیین می کنید، سایر کاربران قادر خواهند بود که به یکی از پاسخ های شما رأی داده و نتایج رأی گیری در موضوع نشان داده خواهد شد.
نمونه ای از نظرسنجی بصورت زیر است:
رنگ مورد علاقه شما چیست؟

  1. قرمز
  2. آبی
  3. زرد
  4. سبز
  5. آبی آسمانی با نقطه های زرد بر روی آن

جهت ایجاد نظرسنجی وقتی موضوع تازه ای ایجاد می کنید، کافیست در پائین صفحه ادیتور تیک اضافه کردن نظرسنجی را فعال کرده و تعداد گزینه ها که در این مثال 5 عدد هست را تایپ کنید.
هنگامیکه دکمه ارسال موضوع را فشار می دهید، به صفحه ایجاد نظرسنجی خواهید رفت، در این صفحه می توانید سوال خود را مطرح کرده و پاسخ های ممکن را نیز وارد کنید.

این امکان نیز وجود دارد که جهت نظرسنجی خود محدوده زمانی مشخص کنید، به طوری که مثلاً بخواهید فقط یک هفته در معرض دید باشد.
همچنین می توانید در نوع نظرسنجی تغییر ایجاد کنید، قابلیت نمایش اسامی رأی دهندگان یا عدم نمایش اسامی رأی دهندگان.
چگونه در یک موضوع رای دهم و یا آرای دیگران را ببینم؟
جهت رأی دادن به یک نظرسنجی، کافیست که آنچه که می خواهید رأی بدهید را انتخاب کنید و دکمه "رای بدهید" را کلیک کنید. قبل از رأی دادن می توانید با کلیک کردن پیوند (جواب رای گیری)، آرای موجود را ببینید. رأی دادن به نظرسنجی کاملا اختیاری است و شما می توانید به هر یک از مطالب رأی داده، و یا اصلاً به هیچ یک رأی ندهید. بطور کلی، وقتی به نظرسنجی رأی دادید، دیگر نمی توانید نظرتان را تغییر دهید، بنابراین لازم است که با دقت رأی بدهید!

در شکل زیر یک نظرسنجی به صورت نمونه برای شما آموزش داده شده است.
برای ایجاد نظرسنجی موقع ایجاد تاپیک یا بعد از ایجاد تاپیک به قسمت پایین اولین پست در حالت "صفحه پیشرفته" یا "تنظیمات اضافی" رفته و در پایین صفحه نظرسنجی را فعال کنید.

.png
 

eeeeeeehsan

New member
چگونه پس از ایجاد تاپیک در آن نظرسنجی ایجاد کنم؟
اگر پس از اینکه تاپیکی ایجاد کردید نیاز به نظرسنجی داشتید، می توانید مطابق شکل برای تاپیکتان نظرسنجی ایجاد کنید.
لازم به ذکر است محدودیت زمانی برای این کار وجود ندارد.

b.png
 
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا