61 سال زندگی در یک کپسول

ketabsabz

Well-known member
61 سال زندگی در یک کپسول

635170067118216965.jpg

معلولین از جمله افرادی هستند که همیشه و در همه جای دنیا در تنگنا قرار می گیرند و زندگی ساده و راحتی را دنبال نمی کنند. آن ها همیشه باید در کنار دستگاه های مختلف خود را زنده نگه دارند.

برخی از معلولین از نظر حرکتی دچار مشکلات مختلفی هستند و نمی توانند روی پای خود بایستند، معلولین دیگری نیز هستند که نمی توانند درست تنفس کنند و همیشه نیاز به دستگاه های اکسیژن دارند. زندگی برای این افراد همیشه سخت است و زندگی دستگاهی دارند.

مارتا ماسون خانم معلولی است که بیش از 60 سال از زندگی خود را درون دستگاه «شش آهنی» زندگی کرده است اما در این مدت هیچ وقت اعتماد به نفس خود را از دست نداده و همیشه برای زندگی بهتر تلاش کرده است.

این خانم با این که وضعیتی سخت برای زندگی دارد و همیشه باید درون این دستگاه باشد اما از دبیرستان و کالج فارق التحصیل شده و نمره های خوبی نیز کسب کرده است.

وی همچنین یک کتاب به نام خود منتشر کرده و جالب تر از آن هر ماه مهمانی در خانه اش برگزار می کند.

این خانم که این روزها بیش از 70 سال سن دارد، در سن 11 سالگی و پس از مرگ برادرش متوجه بیماری خاصی می شود. این بیماری باعث شد او فلج شده و مجبور به استفاده از «شش آهنی» شود.

این دستگاه وسیله ای است که بیمار باید درون آن بخوابد و سپس هوای درون این کپسول به حالت تناوب درآمده و کمک می کند تا بدن او زنده بماند. به هر ترتیب این کپسول آهنی مانع از کسب افتخارات توسط این خانم نشد.(باشگاه خبرنگاران)
 

thickety

New member
من نفهميدم چي به چي شد... يه كم بيشتر توضيح ميدين اين دستگاه دقيقا چيكار ميكنه و حمل و نقلش چطوريه؟؟24 ساعته بايد اون خانوم توي دستگاه باشه؟
 

ketabsabz

Well-known member
من نفهميدم چي به چي شد... يه كم بيشتر توضيح ميدين اين دستگاه دقيقا چيكار ميكنه و حمل و نقلش چطوريه؟؟24 ساعته بايد اون خانوم توي دستگاه باشه؟عزیزم اون طوری که توی متنش نوشته همیشه باید داخل این دستگاه باشه

حالا اینکه چیکار میکنه وحمل ونقلش چطوره نمیدونم والا :33:
 
بالا