10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیوانات

faranita

New member

ما انسانها از زمان های بسیار دور به عالم طبیعت به عنوان یک منبع غنی درمانی وابسته بوده ایم، چه با استفاده از نخ های پشمی برای بخیه کردن زخم های عمیق در هزاران سال پیش و چه با کشف پنیسیلین در اوایل قرن بیستم. اما صرف نظر از اینکه این جور درمان ها چقدر عادی یا غیر معمول هستند بسیاری از آنها برای ما تعجب آورند. برای مثال در کامبوج که گاو ها حیوانات مقدسی به شمار می روند، مردم عقیده دارند که نوشیدن ادرار این حیوان برای سلامتی مفید است و یاتکنیک هایی که امروزه در انجام عمل پیوند قلب و ریه به کار می روند تا اندازه ای از آزمایش هایی که در سالهای دهه ی 1950 میلادی در شوروی سابق برای ایجاد سگ های دو سر استفاده می شد الهام گرفته شده است.در زیر 10 نمونه از عجیب ترین روش های درمانی که در آنها از حیوانات استفاده شده را آورده ایم.

69793335835603741165.jpg10. درمان پسوریازیس یا صدفک با ماهی
ماهی درمانی که از کشور ترکیه آغاز شده است یک روش درمانی نسبتاً شایع برای رهایی از بیماری های پوستی از قبیل پسوریازیس است. در این روش بیمار قسمتی از بدن را که دچار بیماری شده در آب معدنی که حاوی نوعی ماهی خاص است فرو می برد، ماهی ها که به دنبال غذا هستند بخش بیمار و مرده ی پوست را می خورند. این نوع ماهی که به نام دکتر ماهی نیز مشهور است در زمان خوردن پوست بیمار و مرده، به پوست سالم هیچ صدمه ای وارد نمی کند. این نوع درمان به دلیل ملاحضات بهداشتی در برخی از ایالت های آمریکا ممنوع اعلام شده اما هنوز در انگلستان و بسیاری از سایر کشور ها معمول و قانونی است.

45509923744984510925.jpg


درمان آرتروز با زهر زنبور عسل
نیش زنبور ممکن است دردناک باشد اما به نظر می رسد که می تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد. درچندین روش درمانی جایگزین مثل طب سنتی چینی نیز از نیش زنبور عسل زنده برای درمان آرتروز، بیماری زونا و اگزما استفاده می شود. جالب اینکه تحقیقی که در سال 2010 در دانشگاه سن پائولو انجام شد مشخص کرد که زهر زنبور عسل باعث تولید بیشتر هورمون های ضد التهاب می شود به همین دلیل است که این روش درمانی در طی قرنها موءثر بوده است. این تحقیقات نشان داده اند که زهر زنبور عسل ممکن است علاوه بر تسکین درد آرتروز مانع ایجاد این بیماری نیز بشود.


56182590839017407491.jpg


ماساژ با مار
هر کسی که واقعاً به دنبال روش های غیر معمول ماساژ است باید سری به سالن خانم آدا باروک (در اسرائیل) بزند. در این سالن پشت مشتریان را در آن واحد با حدود 6 مار ماساژ می دهند. گونه های مختلفی از مار ها استفاده می شوند از جمله شاه مار کالیفرنیا و فلوریدا. در این روش از مار های بزرگ تر برای درمان درد ناشی از گرفتگی های عمیق عضلانی و از گونه های کوچک تر برای ایجاد نوعی احساس سرخوشی استفاده می شود. خانم باراک می گوید ایده ی این کار را از دوستش الهام گرفته زیرا وقتی کلکسیون مارهایش را برای مدتی طولانی در دست می گرفته احساس آرامش و سرخوشی می کرده است. این نوع ماساژ ساعتی 70 دلار تمام می شود که نسبت به برخی از سایر روش های درمانی این لیست ارزان هم هست.

03518187034952119966.jpgدرمان زخم های عفونی با حشره
در این روش درمانی لارو مگس را درون زخم قرار می دهند و این حسرات با ترشح مواد هضم کننده، گوشت مرده را از بین می برند در حالی که گوشت سالم صدمه ای نمی بیند. در طول تاریخ فرهنگ های بسیاری از این روش استفاده کرده اند از قبیله های باستانی گرفته تا جراحان دوران ناپلئون و پزشکان جنگ داخلی آمریکا. هر چند که ممکن است این روش ناخوشایند به نظر آید اما این روش به خاطر کارآمدی در تمیز کردن زخم ها دارد محبوبیت گذشته ی خود را در میان پزشکان باز می یابد. تحقیقی که در سال 2012 در فرانسه انجام شده ثابت کرده است که زخم های بیمارانی که به این روش تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریع تر از روش های دیگر تمیز شده و بهبود یافته اند و البته درد کمتری هم داشته اند. البته وجود قوای شفا دهنده یا ضد باکتریایی در این حشرات هنوز به اثبات نرسیده است.
 

faranita

New member
44982940455020427074.jpgدلفین درمانی
در بسیاری از فرهنگ ها دلفین مظهر وقار و آرامش است. امروزه دوست شدن با دلفین ها روشی است که برای درمان برخی از بیماری های روانی استفاده می شود. تحقیقی که در سال 2005 در دانشگاه لیسستر انجام شده نشان داده است که شنا و بازی در آب با گروهی از دلفین ها و تنها طی چند جلسه در یک دوره ی 2 هفته ای برای بیماران دچار افسردگی بسیار موءثر بوده است. این روش درمانی همچنین برای کودکان دچار اوتیسم و آنهایی که لکنت زبان دارند نیز تاثیر مطلوبی داشته است. ارتباط با حیوانات می تواند الگوهای اجتماعی ناکارآمد را در افراد افسرده تغییر دهد بنابر این اینکه وقت گذراندن با یکی از بهترین و باهوش ترین حیوانات جهان به انسان احساس بهتری می دهد مایه ی شگفتی نیست.

85093283458187970251.jpgبخیه با مورچه
آرواره ی مورچه سواری های آفریقایی مثل یک انبر طبیعی بسیار قوی است. برای صدها سال است که طب سنتی از این امکان برای بستن زخم های باز استفاده کرده است. برای بخیه زدن، درمانگر لبه های زخم را به هم نزدیک می کند بعد سر مورچه را در راستای زخم قرار می دهد. غریزه ی طبیعی مورچه این است که گاز بگیرد بعد درمانگر بقیه ی بدن مورچه را از سرش جدا می کند و با این کار لبه های زخم به هم دوخته می شوند. این روش بسار موءثر است و هر قدر هم که ابتدایی باشد هنوز هم کاربرد دارد.

54307987226591314975.jpg


زالو انداختن
حجامت با زالو یک روش بسیار شایع درمانی در قرون وسطی بوده. از این روش برای رفع التهاب زخم ها، کم کردن تب و تقریباً تمام انواع بیماری های مزمن استفاده می شده است. در گذشته حجامت تا اندازه ای انجام می شده که بیمار بیهوش می شده یا تا کاملاً توان خود رااز دست می داده است. این روش بیش از اینکه مفید باشد برای بیماران مضر بوده و مشکلات بیشتری برایشان ایجاد می کرده است. با این وجود امروزه زالو انداختن برای برخی شرایط خاص استفاده شده و کارآمد می باشد. برای مثال به عنوان راهی برای برداشتن خون لخته شده از انگشتی که پیوند زده شده. این روش از بسیاری از سایر روش های درمانی بهتر است چون زالومواد شیمیاییترشح می کند که مانع لخته شدن خون شده واز خشک شدن و بسته شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.

41916764193624891378.jpgبلعیدن ماهی زنده برای درمان آسم
روش درمانی دیگری که به ماهی ها مربوط است توسط برادران باتیتی گود در هندوستان انجام می شود، آنها سالانه بیماری آسم عده ی زیادی را به این روش که البته به ثبت رسیده، درمان می کنند. آنها یک ماهی خاص را به صورت زنده به درون شکم فرد بیمار می فرستند به همراه کمی ماده ی گیاهی که یک راز خانوادگی است که بیش از 160 سال پیش توسط یک روحانی هندو به پدربزرگ آنها داده شده است. گفته می شود که حرکت های ماهی کوچک باعث می شود که بلغم و خلط موجود دربینی و گلوی بیمار کم شده و گرفتگی آن رفع شود. این روش درمانی معمولاً در 3 دوره و با فاصله ی 15 روز انجام می شود. ممکن است که این روش سنتی موءثر باشد ولی درک آن کمی سخت است.
 

faranita

New member
10003499505261712650.jpgدرمان با لاکپشت
همانطور که قبلاً اشاره شد حیواناتی مثل گاو در کامبوج مقدس هستند و در بسیاری از روش های درمانی از آنها استفاده می شود. استفاده ازنوعی لاکپشت هم در برخی روش های درمانی کامبوج رواج داردهم به عنوان مواد مورد استفاده و هم از نظر عرفانی یا درمان عارفانه. چرا؟ چون عقیده دارند که این لاکپشت ها میتوانند بیماری روماتیسم و یا سایر بیماریهای این چنینی را بوسیله ی لمس کردن درمان کنند. در این تصویر یک لاکپشت در مقابل دهان یک بیمار نگه داشته شده است. تخمین زده می شود که از بیش از یک سوم موجودات بومی کامبوج برای درمان بیماری ها استفاده می شود و بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستند. این مایه ی تآسف است که حیوانات بسیاری برای استفاده در طب سنتی کشته می شوند در حالی که اثر بسیاری از آنها فقط در حد دارونما است.

72659901353487554155.jpgسگ هایی که از حمله ی دیابتی جلوگیری می کنند.
یکی از واقعیت هایی که درمورد سگ ها وجود دارد این است که برخی از قوای آنها از انسان ها بسیار قوی تر است اما آیا میدانستید که این بهترین دوست انسان می تواند علایم حمله ی دیابتی را تشخیص دهد؟ سگ هایی گه برای این منظور تربیت می شوند بالا بودن یا پایین بودن قند خون را از بوی بدن صاحب شان متوجه می شوند. این روش بیشتر برای کودکان مفید است زیرا اگر در طی خواب حمله ی دیابتی به آنها دست دهد از خواب بیدار نمی شوند. به این ترتیب لازم نیست پدر و مادر ها چندین بار در طول شب بیدتر شوند و قند خون کودکشان را چک کنند.
 

varia

Well-known member
جالب بود،این مطلب رو قبلا هم یه جایی خونده بودم. اگه میتونید منبع اصلیشو بنویسید.
 
بالا