10 حیوان باهوش دنیا

b.nafas

New member
chimpanzee-inteligence-motamem-org2.jpg
1-شامپانزه
شامپانزه باهوش‌ترین جانور حیات وحش است. این گونه میمون به طور گروهی زندگی می‌کند و قادر به استفاده از ابزار برای دستیابی به غذا و حتی دفاع از خود است.َاین موجودات تقریبا 85 درصد شبیه به انسان ها هستند و از ظاهر و فرم بدنی تا سیستم های داخلی آن ها بسیار مشابه با انسان ها است. شامپانزه ها به مانند انسان کارهای گروهی را دوست دارند و می توانند از کمترین امکانات بیشتری سود را برده و ابزارهایی برای کارهایشان بسازند. آن ها تا به حال چندین بار تحت تحقیقات بزرگی قرار گرفته اند که نشان می دهد شامپانزه ها از نظر هوشی نیز می توانند شبیه به انسان ها باشند.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
2-فیل

فیل‌ها نیز از جمله باهوش ترین حیوانات هستند. این جانور غول پیکر از حافظه‌ای فوق‌العاده برخوردار است. فیل‌ها به صورت گروه خانوادگی که همه تحت فرمان مسن‌ترین فیل ماده هستند، زندگی می‌کنند.شاید به نظر اینکه یک حیوان غول پیکر در رتبه سوم قرار بگیرد بسیار عجیب باشد اما فیل ها واقعا حیوانات باهوشی هستند. این حیوانات به خاطر جثه و ریشه ای که به دوران دایناسورها برمی گردد مشهور شده اند ولی از نظر هوشی نیز در سطح بالایی قرار دارند. فیل ها می توانند خودشان را در آینه شناسایی کنند و تغییرات ظاهری را درک می کنند. آن ها همچنین به مانند انسان ها از فرزنداشان محافظت کرده و حتی مردگان خود را دفن می کنند. فیل ها اگر در نقطه خاصی ساکن شوند برای خود خانه ای مشخص دارند و زندگی دسته جمعی آن ها بسیار روی نظم پیش می رود.

- - - Updated - - -

3-دلفین

دلفین‌ها از طریق امواج صوتی قادر به ارتباط با یکدیگر بوده و دارای حس همکاری قوی هستند. در عین حال، دلفین از حس درک نسبت به خود و سایرین برخوردار است و این توانایی‌ها موجب شده که کوسه‌ها حتی کوسه سفید، شکارچی مطلق اقیانوس‌ها، از برخورد با دلفین‌ها اجتناب کنند.شاید به نظر باهوش بودن یک آبزی کمی عجیب باشد اما دلفین ها پس از شامپانزه باهوش ترین حیواناتی هستند که روی زمین دیده شده اند. این آبزیان در برخی از قسمت ها مانند یادگیری حرکات دست انسان ها از شامپانزه ها نیز جلوتر رفته اند و این درحالی است که آن ها بازو یا دستی ندارند ولی می توانند حرکات دست را به راحتی درک کنند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که دلفین ها قادرند حرف انسان ها را فهمیده و با آن ها ارتباط برقرار کنند.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
4-گوسفند

ضریب هوشی گوسفندان در به خاطر آوردن آنچه برای آنها رخ داده است باورکردنی نیست. براین اساس گوسفندان در به خاطر آوردن چهره‌های قدیمی که با آنها بوده‌اند نظیر چوپان‌های گله و نیز خودگله‌ای که با آن بوده‌اند، قدرت شگفت‌آوری دارند و براحتی صاحبان قبلی و مکان سابق خود را تشخیص می‌دهند.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
5-موش صحرایی

هوش موش صحرایی بیش از هر چیز به حس بویایی بسیار قوی و دقیق این جانور ارتباط دارد.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
6-طوطی


طوطی باهوش‌ترین پرنده است. این طوطی قادر به تشخیص رنگ‌ها بوده و با آموزش می‌تواند در پاسخ به پرسش‌ها بیش از 300 جمله مربوط را بگوید.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
7-سگ

سگ ها بسیار اجتماعی و آموزش پذیر هستند. آنها از انسان راهنمایی می گیرند و زبان و رفتار ما را درک می کنند.

- - - Updated - - -

8-خوک

خوک ها خیلی سریع یاد می گیرند و نشانه هایی از ادراک از خود نشان می دهند. محققین به خوک ها یاد داده اند که چگونه از آینه برای یافتن مکان کاسه غذا استفاده کنند.
 
آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
9-کلاغ

کلاغ به عنوان باهوش ترین پرنده دنیا شناخته می شود و از طوطی یا کاسکو هم بالاتر ایستاده است. جانورشناسان بر این اعتقاد هستند که کلاغ توانایی خاصی در ساخت ابزار به کمک هوش خود دارد و حتی دیده شده است که او می تواند برای خودش چاقو درست کند. این پرنده ها با نگاه کردن موارد بسیاری را می آموزند و همچنین آن ها می توانند به صورت گروهی با یکدیگر متحد شده و کارهای سخت و پیچیده را انجام دهند.

- - - Updated - - -

10-هشت پا

باز هم یک موچود آبزی دیگر در لیست باهوش ها قرار گرفته است. اختاپوس به عنوان باهوش ترین موجود بی مهره دنیا شناخته می شود و قابلیت های بسیار جالبی نیز دارد. این حیوان می تواند به راحتی از طریق مشاهده، موارد مختلف را بیاموزد و حتی قادر است با استفاده از بازوهایش معماهایی را نیز حل کند. محققان به این نتیجه رسیده اند که نزدیک به 90 درصد از بدن این حیوان با رگ های عصبی پوشیده شده است که در میان حیوانات امری نادر است.
 
آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
بـُـز هم خیلی باهوشه،
خونه مادربزرگ خدابیامرزم چون قدیمی و بزرگ بود اون قدیما طویله داشتن، بز هم داشتن.
خیلی خیلی باهوشه این بز.. برخلاف گوسفند خنگول.
 

ati1408

New member
من یه طوطی دارم :thanks: الان یه سالشه یاد گرفته میگه سلام. واقعا باهوشه :(40):
 
بالا