❖ از زبان رتبه 1 ژنتیک 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

unholy-001

New member
سلام تبریک بابت قبولیتون.
ببخشید میشه بگید بهترین کتاب تست واسه ژنتیک و سلولی چیه؟؟
ممنون میشم

atrinn

New member
سلام,مطمئنا هر کاری که باعث بشه مطالب بیشتر تکرار بشه و حتی شده یک نکته جدیدم یاد بگیریم بهتره,پس جوابا رو حتما با دقت بخونین
این بستگی به خودتون داره,هر طور که فک میکنین باهاش بهتر یاد میگیرین درسته,ولی خلاصه ها نباید مانع این بشن که ما خط به خط کتابو نخونیم,همه جای کتاب مهمه,از هیچ جایی مخصوصا امری نباید غافل شد..
عزیزم بهت تبریک میگم،میشه لطفا راجب کتاب محمدنژاد بیشتر توصیح بدی؟من خریدمش و در کنار یه سری از فصلای پر تکرار لودیش مثل اسکلت سلولی،اتصالات،سرطان دارم میخونم،ایا کافیه واسه یه درصد خوب؟ممنون میشم ج بدی

تبریک میگم.
به نظرتون اگه به جای دلویی ترجمه دیگه ای از کتاب امری رو بخونم پشیمون میشم؟
خوندن کتاب هزاره دلویی هم واجبه؟

genetic_n

New member
کتاب امری که دارم برا یوسفیان هست.باید برم برا دلویی رو بگیرم یا چندان فرقی نمیکنه؟؟؟ممنون

من ترجمه یوسفیانو نخوندم نمیدونم چطوره,اما الزاما نباید ترجمه دلویی باشه,کتاب من ترجمه اکبری بود,چندتا ترجمه دیگه ام دیده بودم که خوب بودن..

melinaa

New member
بچه ها من کتاب امری ترجمه دکتر اکبری رو دارم..والله راستشو بخوام بگم ترجمه روانی داره...اما میگن غلط داره...

بچه ها لطفا درباره کتاب دکتر محمدنژاد هم بگید چطوره؟؟؟چند صفحستو اینا؟؟؟اگه میشه لطفا عکس چند صفحشو بذارید اینجا ممنون میشم...خیلی خیلی ملسییییییییییییییی:a2d3:

genetic_n

New member
ممنون
در کل خلاصه نویسی باید انجام بشه یانه؟برای مرور چه کاری بهتره
منظورم اینه که یه مطلب از درسی امروز خونده بشه واسه مرورش چه برنامه ای باید داشته باشم؟

خلاصه نویسی بعد از اینکه کتاب خیلی با دقت و خط به خط خونده شه خوبه,چون میشه تو مرورا ویا روزای اخر ازش استفاده کرد,چند روز مونده به کنکور ما نیاز داریم یه مرور کلی رو تمام مطالب داشته باشیم که میتونه خلاصه یا هایلایت باشه..
مرور همونطور که گفتم میتونه بلافاصله بعد از خوندن باشه در حد چند دقیقه,و فردای اون روز تا در ذهن تثبیت بشه,ومثلا میشه بعد از چند روز تست اون مبحثو برای مرور بیشتر زد,بهر حال نمیشه برای همه یه برنامه ریخت,هر کس با توجه به خصوصیاتش به برنامه ریزی متفاوتی نیاز داره,ولی در کل هر چقدر تو برنامه تکرار بیشتری گنجونده بشه خوندن مفید تره..

genetic_n

New member
سلام تبریک بابت قبولیتون.
ببخشید میشه بگید بهترین کتاب تست واسه ژنتیک و سلولی چیه؟؟
ممنون میشم

سلام,ممنونم,واسه ژنتیک یه کتابی هست :مجموعه آزمون های کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی تالیف نجات مهدیه کتاب خوبیه که سوالات ژنتیک,بیوشیمی سلولی هر ساله داره..
سلولی همونطور که گفتم خودم نرسیدم تست بزنم اما تست عبادی رو شنیدم,ولی خودم نخوندم که بگم خوبه یا نه..

genetic_n

New member
عزیزم بهت تبریک میگم،میشه لطفا راجب کتاب محمدنژاد بیشتر توصیح بدی؟من خریدمش و در کنار یه سری از فصلای پر تکرار لودیش مثل اسکلت سلولی،اتصالات،سرطان دارم میخونم،ایا کافیه واسه یه درصد خوب؟ممنون میشم ج بدی
ممنونم.نحوه خوندن اگه خوب باشه و همراه با تکرار زیاد انشاالله درصد خوبی میزنید,چون انتخاب منبع بخش اول کاره,روش خوندن,مرور,تست,انگیزه و روحیه و ارامش در جلسه کنکور ام تاثیر داره..ایشالا موفق میشید

genetic_n

New member
تبریک میگم.
به نظرتون اگه به جای دلویی ترجمه دیگه ای از کتاب امری رو بخونم پشیمون میشم؟
خوندن کتاب هزاره دلویی هم واجبه؟
ممنون,اگه ترجمه خوبی باشه پشیمون نمیشید.

امری مهمترین منبعه و باید بیشتر روش وقت بذارید,ولی همونطور که گفتم بخشای مهندسی هزاره رو بخونید خوبه..

unholy-001

New member
سلام,ممنونم,واسه ژنتیک یه کتابی هست :مجموعه آزمون های کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی تالیف نجات مهدیه کتاب خوبیه که سوالات ژنتیک,بیوشیمی سلولی هر ساله داره..
سلولی همونطور که گفتم خودم نرسیدم تست بزنم اما تست عبادی رو شنیدم,ولی خودم نخوندم که بگم خوبه یا نه..
تشکر فراوان.
موفق باشید

Sina Rahimi

New member
منابع: ژنتیک امری،بیوشیمی ج ز و ه خوندم، سلولی:بیولوژی سلولی مولکولی دکتر محمد نژاد،برای زبان مدتی که ک ل ا س میرفتم ازمون سالای قبل وبعد کتاب لزگی رو خوندم..
تست:ژنتیک:تست کنکورای گذشته+کتاب تست دکتر ذکری،برای بیوشیمی گنجینه دکتر جعفر نژاد،سلولی نرسیدم تست بزنم و زبانو که گفتم
:کلاسای سنا ژنتیک،بیوشیمی و زبان رفتم،سلولی ک ل س نرفتم _درمورد اثر بخشی ک لا س باید بگم کاملا به خود فرد بستگی داره برای کسی که تلاش کنه با ک ل ا س پیش بره واماده سر ک ل ا س حاضر شه و خلاصه خوب بخونه میتونه خیلی مفید باشه در غیر اینصورت نمیشه انتظاری داشت..
آزمون ازمایشی شرکت نکردم،در واقع بعد عید اونقد وقتم با خوندن پر شده بود که حتی ۱ساعتم نمیتونستم به چیز دیگه ای فک کنم فقط تمام سعیمو میکردم که با تسلط کامل به مباحث سر کنکور حاضر شم..
از اوایل ابان با روزی ۳,۴ ساعت شروع کردم تا نزدیک عید به ۶,۷ ساعت شاید می‌رسید،اخه من هیچ وقت ساعت مطالعمو ددقیق حساب نمی‌کردم،یه روزایی خوب میخوندم روزایی هم بود که نمیشد اصلا بخونم البته قبل از عید اینطوری بود ک خیلی منسجم نبود،یه توضیح ام بدم که من قرار بود تعطیلات عید خونه بمونم و فقط درس بخونم چون فقط ژنتیکو نسبتا کامل خونده بودم،سلولی که ۲ فصل خونده بودم وبیوشیمی هنوز خیلی مونده بود کامل شه ودر کل اوضاع خوب نبود
اما یه دفعه برنامه من عوض شد کل عیدو مسافرت رفتم وسرخوش بودم تا۱۵ فروردین که برگشتم بلافاصله یه برنامه ریزی فشرده وشروع کردم به درس خوندن به معنای واقعی کلمه. ساعت ۷صبح شروع میکردم . حدودا به طور میانگین۱۲ ساعت میخوندم،طوری شده بود که حتی وقتای استراحتم هم درس میومد تو ذهنم،شبا قبل از خواب ناخودآگاه درسا تو ذهنم مرور میشدو وقتیم میخوابیدم خواب درس می‌دیدم،البته ناخواسته بود همش،اصلا یه وضی:smilies-azardl (181 تا حالا تو عمرم انقد تو مود درس نرفته بودم:1dco2x0p1lilzhfpg1t
نحوه مطالعه:یه قسمت از درسو میخوندم و بعد مثل استاد برای خودم درس میدادم همراه با شکل البته خیلی طولش نمیدادم اما باعث میشد درحین درس دادن ربط مباحث به همو بفهمم واین خیلی برام جذاب بود,در واقع تجزیه تحلیل میکردم،بعد از اتمام مبحث یه نگاه کلی به اون میکردم ومیرفتم سراغ درس بعدی.سعی میکردم روز بعدش درسو مرور کنم اینکار بازدهو بالا میبرد.ژنتیک و زبانو هر روز میخوندم،بیوشیمی و سلولی قبل عید یه روز در میون بعد عید هر روز..
نحوه تست زدن:تست یه وسیله بود برای مرور بیشتر درسا,جوابای تشریحی رو کامل میخوندم و نکاتشو کنار مبحث مربوطه تو کتاب یا ج ز و ه یادداشت میکردم اینطوری چند بار مرور میشد و موقع تست زدن اگه حس میکردم مبحثی و کامل بلد نیستم برمیگشتم از کتاب دوباره میخوندم
خلاصه برداری از بعضی فصلای ژنتیک مثل ایمنوژنتیک کردم و روزای اخر خلاصه ها،جدولا وشکلا رو خوندم
بیوشیمی خلاصه نویسی نکردم،سلولی هایلایت کردم و نکات مهمو با خودکارای رنگی روی شکلا نوشتم که سه روز اخر فقط صرف خوندن شکلا و نکاتی ک روش نوشته بودم و هایلایت ها شد که خیلی خوب بود برام.
لایتنر متاسفانه استفاده نکردم ولی برای کلمات زبان مسلما عالیه,من زبانو با یه دیکشنری خوب میخوندم که برای هر کلمه کلی مترادف گفته بودو معانی مختلف کلمه رو تو جملات مختلف توضیح داده بود باعث شده بود از خوندن زبان لذت ببرم مثلا میخواستم۱ ساعت بخونم اما گاهی می‌دیدم ۲ ساعت گذشته و من متوجه نشدم:smilies-azardl (181
نکته دیگه اینکه من وقت نکردم هزاره رو بخونم اما دوست داشتم قسمت مهندسیشو بخونم و توصیه میکنم دوستای خوبم بخونن
تبریک میگم. ببخشید واسه سلولی-مولکولی محمدنژاد کافیه؟ یعنی واقعا یه کتاب 320 صفحه ای بیش از 80 درصد سوالارو پوشش میده؟!

melinaa

New member
تبریک میگم. ببخشید واسه سلولی-مولکولی محمدنژاد کافیه؟ یعنی واقعا یه کتاب 320 صفحه ای بیش از 80 درصد سوالارو پوشش میده؟!

من هم همین سوال رو دارم...لطفا جواب بدید کسایی که میدونن.ملسیییییییی

- - - Updated - - -

من هم همین سوال رو دارم...لطفا جواب بدید کسایی که میدونن.ملسیییییییی

victoria

New member

سلام نمیدونم جواب میگیرم تو این انجمن یا نه اگه لفط کنید ممنون میشم
برای ژنتیک دکترای ایمنی بنظرتون خود امری خوبه یا چکیده نجات مهدیه؟؟
مرسی

- - - Updated - - -

سلام نمیدونم جواب میگیرم تو این انجمن یا نه اگه لفط کنید ممنون میشم
برای ژنتیک دکترای ایمنی بنظرتون خود امری خوبه یا چکیده نجات مهدیه؟؟
مرسی

genetic_n

New member
ممنون,اگه دقت کرده باشین اکثر مطالب تو این کتاب داخل شکل گفته شده که این باعث کم حجم شدن اون شده,وقتی بخونید میبینید که درواقع بیشتر از ظاهر ۳۲۰ صفحه ایش مطلب داره,در ضمن همونطور که گفتم برای به دست اوردن یه درصد خوب وجود شرایط دیگه هم الزامیه,مث نحوه خوندن خوب,روحیه خوب,انگیزه قوی,مرور خوب,برنامه ریزی درست وموارد دیگه. افراد زیادی این کتابو خوندن اما همه درصدای خوبی نزدن..

- - - Updated - - -

ممنون,اگه دقت کرده باشین اکثر مطالب تو این کتاب داخل شکل گفته شده که این باعث کم حجم شدن اون شده,وقتی بخونید میبینید که درواقع بیشتر از ظاهر ۳۲۰ صفحه ایش مطلب داره,در ضمن همونطور که گفتم برای به دست اوردن یه درصد خوب وجود شرایط دیگه هم الزامیه,مث نحوه خوندن خوب,روحیه خوب,انگیزه قوی,مرور خوب,برنامه ریزی درست وموارد دیگه. افراد زیادی این کتابو خوندن اما همه درصدای خوبی نزدن..

Sina Rahimi

New member

- - - Updated - - -

مرسی. شما لودیشو اصن نخوندین؟ میخوام به این نتیجه برسم که قرار نیس حتما منابع پرحجم اعلام شده وزارت بهداشتو واسه قبولی از تهران خوند. به عبارتی هوشمندانه کار کردن بهتر از سخت کار کردن است یا اینکه واسه تهران باید برعکس باشه؟!

genetic_n

New member
مرسی. شما لودیشو اصن نخوندین؟ میخوام به این نتیجه برسم که قرار نیس حتما منابع پرحجم اعلام شده وزارت بهداشتو واسه قبولی از تهران خوند. به عبارتی هوشمندانه کار کردن بهتر از سخت کار کردن است یا اینکه واسه تهران باید برعکس باشه؟!

من برای خودم به این نتیجه رسیدم خوندن یه کتاب مختصر ودر عین حال جامع بهتر از خوندن کتاب پرحجمه مگه اینکه بیشتر از یک سال برای کنکور وقت داشته باشید تا بتونین چندین بار بخونیدش و بهش کاملا مسلط باشید,ولی کتاب محمدنژادو باید واو به واوشو بلد باشینا,فقط در اینصورت جوابگو هستش

بالا