❖ از زبان رتبه 1 ژنتیک 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

genetic_n

New member
سلام منم سوال بپرسم؟
اول اینکه تبریک میگم بهتون هم به خاطر رتبه عالی هم به خاطر اراده و تلاش فوق العاده تون :riz304:

1. کنکور امسال از نظر شما چه جوری بود؟اسون؟متعادل؟سخت؟ با توجه به اینکه سال پیش هم کنکور دادید بهتر میتونید قضاوت کنید. لطفا نظرتون راجع به هر درس جدا بگید:riz277:

2.کتاب محمد نژاد متنش چه جوریه؟راسته که پر از اشتباهه؟

3. منابعی که برای امسال خوندید همون منابعی هستن که پارسال خوندید؟اگه نه سال پیش چی خوندید؟

4. بهترین کار برای بالا بردن تمرکز؟ من اصلا تمرکز ندارم موقع درس خوندن

5. و اما سوال اخر وقتی فهمیدید رتبه 1 شدید چه حسی داشتید؟:a2d
3::bunnyearsmiley:
:a2d3:
سلام,ممنون از لطفتون,امسال سوالا سخت نبود ولی اینکه تعداد سوالا کم شده بود کارو خیلی سخت کرد,خصوصا برای ژنتیک که ضریب ۵ بود ویه سوال خیلی تاثیر گذار بود,البته سوالای زبان فک کنم سخت بود
۲.چندتا اشتباه داشت ولی نه اینکه پر از اشتباه باشه
۳.منابع متفاوت بود امسال,کتاب ژنتیکمم خیلی قدیمی بود بعدا فهمیدم کلی عوض شده کتاب
۴.موثرترین راه بالابردن انگیزس,میتونین زمان مشخص کنین وخوتونو مقید کنین تو یه زمان مشخص تعداد صفحات مشخصی رو بخونید
۵.یه حس فوق‌العاده,اصلا باورم نمیشد اولش,چون تلاش کرده بودم خیلی این نتیجه بهم چسبید..

genetic_n

New member
سلام. من هم به شما تبریک میگم. به امید موفقیت های بیشتر
فقط میشه لطف کنید راجع به درس زبان با این درصد بالا بیشتر توضیح بدید آیا فقط خوندن لزگی کفایت میکنه؟
ممنون
سلام,ممنونم,بهترین منبع برای زبان کنکورهای گذشتس,اگه نحوه خوندن خوب باشه لزگی کفایت میکنه,کلی لغت جدید داره که اگه همشو یاد بگیرین حتما درصد خیلی خوبی میزنین,نگران نباشین

hanas68

New member
ثبا عرض سلام و ادب و تبریک خدمت شما پروین خانم عزیز، خیلی خوشحال شدم ک با وضعیت تاهلتون ک منم متاهلم این رتبه هارو آوردین، واقعا ماشالا...چند شوال داشتم، منم رشتم زیسته، میخواستم بپرسم شما برای امتحان وزارت علومم شرکت کردین؟ من هردورو دارم(علوم و بهداشت)و بابد برای هردو بنحوه ی خودش آماده شم البته من رشته بهداشتم ایمنیه، اگه علومم امتحان دادین بگین ک کی شرو کردین بخوندن و کتابارو تاکی مرور کردین، چوقتی ب تست زدین شدو کردین....ممنونممممم

farim

New member
سلام به نام امید آفرین به شما امیدوارم به هر چی دوست دارید برسید من رشته پایه ام ربطی به ژنتیک نداره منابع ژنتیک با اینکه متوجه نمی شدم شروع کردم به خوندن ولی خوشبختانه الان وضع ام بهتر شده حرفاتو ن خیلی امیدوار ام کرد 💕

shokoofeh

New member
سلام پروین حون تبریک میگم
من سوالی ندارم اگه خدا بخاد همه چی حله برام دعا کنید منم تهران بیارم خیلی برام‌مهمه

darya94

New member
عزیزم تبریک میگم ایشالا قبولی دکترا
دو تا سوال داشتم
بیوشیمی احسانی و تست گنجینه رو بخونم میتونم بالای 80 بزنم؟
برای ژنتیک قبل امری میخام از کلاسیک تا ژنومیک رو بخونم.چون ژنتیک تو مقطع کارشناسیمون فقط دو واحد بود.بیوشیمی هم همینطور
خوندن کلاسیک کار درستیه؟

shokoofeh

New member
پروین جون یه سوال واسم پیش اومده،من بیوشیمی برای کنکوز پروین پاسالار رو میخونم هر قسمتیشم ک متوجه نشم از لودیش میخونم(فقط قسمتای ک متوجه نمیشم) واسه ویتامین هم ک توی لوودیش نیست دارم بنظرت با اینا میشه ۸۰-۹۰بزنم

- - - Updated - - -

پروین جون یه سوال واسم پیش اومده،من بیوشیمی برای کنکوز پروین پاسالار رو میخونم هر قسمتیشم ک متوجه نشم از لودیش میخونم(فقط قسمتای ک متوجه نمیشم) واسه ویتامین هم ک توی لوودیش نیست دارم بنظرت با اینا میشه ۸۰-۹۰بزنم

genetic_n

New member
سلام...تبریک میگم...میشه بپرسم چرا ژنتیک پزشکی رو انتخاب کردید؟از اول برای این رشته برنامه داشتید؟

سلام,ممنونم,من ژنتیکو خیلی دوست دارم,برای ارشد تحقیق کردم درباره اینده کاریش و.. و تصمیم گرفتم ژنتیک پزشکی شرکت کنم

henri

New member
منابع: ژنتیک امری،بیوشیمی ج ز و ه خوندم، سلولی:بیولوژی سلولی مولکولی دکتر محمد نژاد،برای زبان مدتی که ک ل ا س میرفتم ازمون سالای قبل وبعد کتاب لزگی رو خوندم..
تست:ژنتیک:تست کنکورای گذشته+کتاب تست دکتر ذکری،برای بیوشیمی گنجینه دکتر جعفر نژاد،سلولی نرسیدم تست بزنم و زبانو که گفتم
:کلاسای سنا ژنتیک،بیوشیمی و زبان رفتم،سلولی ک ل س نرفتم _درمورد اثر بخشی ک لا س باید بگم کاملا به خود فرد بستگی داره برای کسی که تلاش کنه با ک ل ا س پیش بره واماده سر ک ل ا س حاضر شه و خلاصه خوب بخونه میتونه خیلی مفید باشه در غیر اینصورت نمیشه انتظاری داشت..
آزمون ازمایشی شرکت نکردم،در واقع بعد عید اونقد وقتم با خوندن پر شده بود که حتی ۱ساعتم نمیتونستم به چیز دیگه ای فک کنم فقط تمام سعیمو میکردم که با تسلط کامل به مباحث سر کنکور حاضر شم..
از اوایل ابان با روزی ۳,۴ ساعت شروع کردم تا نزدیک عید به ۶,۷ ساعت شاید می‌رسید،اخه من هیچ وقت ساعت مطالعمو ددقیق حساب نمی‌کردم،یه روزایی خوب میخوندم روزایی هم بود که نمیشد اصلا بخونم البته قبل از عید اینطوری بود ک خیلی منسجم نبود،یه توضیح ام بدم که من قرار بود تعطیلات عید خونه بمونم و فقط درس بخونم چون فقط ژنتیکو نسبتا کامل خونده بودم،سلولی که ۲ فصل خونده بودم وبیوشیمی هنوز خیلی مونده بود کامل شه ودر کل اوضاع خوب نبود
اما یه دفعه برنامه من عوض شد کل عیدو مسافرت رفتم وسرخوش بودم تا۱۵ فروردین که برگشتم بلافاصله یه برنامه ریزی فشرده وشروع کردم به درس خوندن به معنای واقعی کلمه. ساعت ۷صبح شروع میکردم . حدودا به طور میانگین۱۲ ساعت میخوندم،طوری شده بود که حتی وقتای استراحتم هم درس میومد تو ذهنم،شبا قبل از خواب ناخودآگاه درسا تو ذهنم مرور میشدو وقتیم میخوابیدم خواب درس می‌دیدم،البته ناخواسته بود همش،اصلا یه وضی:smilies-azardl (181 تا حالا تو عمرم انقد تو مود درس نرفته بودم:1dco2x0p1lilzhfpg1t
نحوه مطالعه:یه قسمت از درسو میخوندم و بعد مثل استاد برای خودم درس میدادم همراه با شکل البته خیلی طولش نمیدادم اما باعث میشد درحین درس دادن ربط مباحث به همو بفهمم واین خیلی برام جذاب بود,در واقع تجزیه تحلیل میکردم،بعد از اتمام مبحث یه نگاه کلی به اون میکردم ومیرفتم سراغ درس بعدی.سعی میکردم روز بعدش درسو مرور کنم اینکار بازدهو بالا میبرد.ژنتیک و زبانو هر روز میخوندم،بیوشیمی و سلولی قبل عید یه روز در میون بعد عید هر روز..
نحوه تست زدن:تست یه وسیله بود برای مرور بیشتر درسا,جوابای تشریحی رو کامل میخوندم و نکاتشو کنار مبحث مربوطه تو کتاب یا ج ز و ه یادداشت میکردم اینطوری چند بار مرور میشد و موقع تست زدن اگه حس میکردم مبحثی و کامل بلد نیستم برمیگشتم از کتاب دوباره میخوندم
خلاصه برداری از بعضی فصلای ژنتیک مثل ایمنوژنتیک کردم و روزای اخر خلاصه ها،جدولا وشکلا رو خوندم
بیوشیمی خلاصه نویسی نکردم،سلولی هایلایت کردم و نکات مهمو با خودکارای رنگی روی شکلا نوشتم که سه روز اخر فقط صرف خوندن شکلا و نکاتی ک روش نوشته بودم و هایلایت ها شد که خیلی خوب بود برام.
لایتنر متاسفانه استفاده نکردم ولی برای کلمات زبان مسلما عالیه,من زبانو با یه دیکشنری خوب میخوندم که برای هر کلمه کلی مترادف گفته بودو معانی مختلف کلمه رو تو جملات مختلف توضیح داده بود باعث شده بود از خوندن زبان لذت ببرم مثلا میخواستم۱ ساعت بخونم اما گاهی می‌دیدم ۲ ساعت گذشته و من متوجه نشدم:smilies-azardl (181
نکته دیگه اینکه من وقت نکردم هزاره رو بخونم اما دوست داشتم قسمت مهندسیشو بخونم و توصیه میکنم دوستای خوبم بخونن

با عرض تبریک ... میشه لطفا اسم دیکشنریتون رو بگید ؟

hanas68

New member
سلام به همه دوستای خوبم و با ارزوی موفقیت برای همتون..ممنون از اقا احسان بابت این تاپیک
پروین محبت طلب هستم,متولد ۶۹ ام، ساکن تهران،
رشته تحصیلی:زیست سلولی مولکولی ورودی ۸۷
دانشگاه خوارزمی تهران.
معدل دوره لیسانس ازونجایی که دانشجوی درسخونی نبودم ۱۵.۷۵ بود..:dadad4:

میشه جواب سوالمو بدین بیزحمت؟

genetic_n

New member
ثبا عرض سلام و ادب و تبریک خدمت شما پروین خانم عزیز، خیلی خوشحال شدم ک با وضعیت تاهلتون ک منم متاهلم این رتبه هارو آوردین، واقعا ماشالا...چند شوال داشتم، منم رشتم زیسته، میخواستم بپرسم شما برای امتحان وزارت علومم شرکت کردین؟ من هردورو دارم(علوم و بهداشت)و بابد برای هردو بنحوه ی خودش آماده شم البته من رشته بهداشتم ایمنیه، اگه علومم امتحان دادین بگین ک کی شرو کردین بخوندن و کتابارو تاکی مرور کردین، چوقتی ب تست زدین شدو کردین....ممنونممممم
سلام ممنون دوستم,من وزارت علوم شرکت نکردم,چون هدفم بهداشت بود و میخواستم رو منابع بهداشت تمرکز کنم فقط

genetic_n

New member
عزیزم تبریک میگم ایشالا قبولی دکترا
دو تا سوال داشتم
بیوشیمی احسانی و تست گنجینه رو بخونم میتونم بالای 80 بزنم؟
برای ژنتیک قبل امری میخام از کلاسیک تا ژنومیک رو بخونم.چون ژنتیک تو مقطع کارشناسیمون فقط دو واحد بود.بیوشیمی هم همینطور
خوندن کلاسیک کار درستیه؟
ممنونم عزیزم,اگه بیوشیمی احسانی رو خیلی خیلی خوب بخونی و باگنجینه تکمیلش کنی اره,ینی نکاتی که احسانی نداره رو با گنجینه بخون کامل,کلاسیکو اگه وقتت زیاده اول بخون بنظرم,ولی اگه امسال میخوای شرکت کنی امری رو شروع کن,هر جا مشکلی داشتی به کتابای دیگه مراجعه کن,مثل تامسون که از امری مبسوط تر توضیح داده,چون امری متنش سنگین تره نذار برای اخر کار,کم کم بخون تا با متنش اشنا شی

genetic_n

New member
منظورت لنینجره؟خیلی خوب,مفهومی ودقیق بخون عزیزم,بهتره اون قسمتایی که از لنینجر میخونی رو با نگارش خودت به قسمت مربوطه تو کتاب پاسالار اضافه کنی,تستم حتما کار کن,بشرط درک مفاهیم و تکرار زیاد اره انشاالله

genetic_n

New member
با عرض تبریک ... میشه لطفا اسم دیکشنریتون رو بگید ؟
ممنونم,من خیلی با دیکشنری های دیگه کار نکردما که بدونم کدوم بهتره,شاید دیکشنری های خیلی بهتر ازینم باشه,ولی من ازین خوشم اومد,دیکشنری تحلیلگران که تکمیل شده لانگمنه

mahdi_namdar

New member
با سلام
سوالای آخر هر فصل بیوشیمی احسانی بهمراه پاسخش باید خوانده بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا همون متن هر فصل به اضافه تست های کافیه؟/؟؟؟

خلاصه نویسی از امری /احسانی/محمدنژاد باید بکنیم یا لازم نیست؟
فقط هایلایت کردن داخل کتاب کافیه؟
بجای خلاصه نوت برداری بهتر نیست؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

genetic_n

New member
ممنونم,من خیلی با دیکشنری های دیگه کار نکردما که بدونم کدوم بهتره,شاید دیکشنری های خیلی بهتر ازینم باشه,ولی من ازین خوشم اومد,دیکشنری تحلیلگران که تکمیل شده لانگمنه

با سلام
سوالای آخر هر فصل بیوشیمی احسانی بهمراه پاسخش باید خوانده بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا همون متن هر فصل به اضافه تست های کافیه؟/؟؟؟

خلاصه نویسی از امری /احسانی/محمدنژاد باید بکنیم یا لازم نیست؟
فقط هایلایت کردن داخل کتاب کافیه؟
بجای خلاصه نوت برداری بهتر نیست؟
سلام,مطمئنا هر کاری که باعث بشه مطالب بیشتر تکرار بشه و حتی شده یک نکته جدیدم یاد بگیریم بهتره,پس جوابا رو حتما با دقت بخونین
این بستگی به خودتون داره,هر طور که فک میکنین باهاش بهتر یاد میگیرین درسته,ولی خلاصه ها نباید مانع این بشن که ما خط به خط کتابو نخونیم,همه جای کتاب مهمه,از هیچ جایی مخصوصا امری نباید غافل شد..

Fatimaaa

New member
کتاب امری که دارم برا یوسفیان هست.باید برم برا دلویی رو بگیرم یا چندان فرقی نمیکنه؟؟؟ممنون

mahdi_namdar

New member
ممنون
در کل خلاصه نویسی باید انجام بشه یانه؟برای مرور چه کاری بهتره
منظورم اینه که یه مطلب از درسی امروز خونده بشه واسه مرورش چه برنامه ای باید داشته باشم؟

بالا