◄◄◄ پرسش و پاسخ و رفع اشکال درس ایمنی شناسی ►►►

hanas68

New member
سلام دوستان, متاسفانه این تایپیک خیلی خلوت, یعنی هرکی ایمنی میخونه سوال براش پیش نمیاد؟؟؟

hanas68

New member
سلام دوستان, متاسفانه این تایپیک خیلی خلوت!!!! ی سوال, فصل هشت ایمنی, بازآرایی ژن میگن مهم, عایاااااا قسمت بازآراییشم مهم, خیلی سخت!!! مثلا همون اتصال dna و متیلاسیونو برشو....این قسمتا مهمن یا مراحل تکامل لنفو b&t؟؟؟؟؟ ممنونم دوستان

sasanasadi

New member
سلام ممکنه یکی اینو واسم ترجمه کنه When receiving information about treatment options and prognosis, advanced cancer patients favor doctors who provide more optimistic information and perceive them to be more compassionate when delivering it.

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان, متاسفانه این تایپیک خیلی خلوت, یعنی هرکی ایمنی میخونه سوال براش پیش نمیاد؟؟؟
خب بچه ها همشون تو مطالعه گروهی فعالیت می کنن، این تاپیک واسه رفع اشکال هست بیشتر.

سلام دوستان, متاسفانه این تایپیک خیلی خلوت!!!! ی سوال, فصل هشت ایمنی, بازآرایی ژن میگن مهم, عایاااااا قسمت بازآراییشم مهم, خیلی سخت!!! مثلا همون اتصال dna و متیلاسیونو برشو....این قسمتا مهمن یا مراحل تکامل لنفو b&t؟؟؟؟؟ ممنونم دوستان
نظر منو بخوای چون ضریب ایمنی شده 6 امسال ریزتر سوال میدن، پس اگه میخوای برد با تو باشه همش رو بخون.
اونایی رو هم که سختن رو فقط مفاهیم کلیش رو بخون، نکات درشت و بُلدش رو بخون. فصلی رو اصلن اسکیپ نکن.

سلام ممکنه یکی اینو واسم ترجمه کنه When receiving information about treatment options and prognosis, advanced cancer patients favor doctors who provide more optimistic information and perceive them to be more compassionate when delivering it.
سلام دوست عزیز
چون وقت دارم ترجمه می کنم واستون، وگرنه با احترام اینجا جای این سوال نیست.

هنگام دریافت اطلاعات در مورد گزینه های درمان و پیش بینی مریضی ها، بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته مورد لطف پزشکان قرار می گیرند، پزشکانی که اطلاعات خوش بینانه تری به بیماران می دهند و آنها را درک می کنند، تا هنگام ارائه آن اطلاعات به بیماران مهربان تر باشند.

love virology

New member
سپاس خانم یا اقا دکتر / این دو تا سوال میشه بررسی کنید سرو امسال بوده

love virology

New member
برای اثبات تولید انتی بای پلی کلونال در یک حیوان از کدام تست کیفی ایمونولوزیک استفاده میشود
الف دبل دیفیئزن
ب ایمونوفلورسانس
ج رادیوایمونواسی
د الایزا

love virology

New member
برای تعیین مقدار crp و rf در سرم بیمار اندازه گیری کمی کدام روش ازمایشگاهی انجام میدهیم

الف اگلوتیناسیون مستقیم
ب ..... غیر مستقیم
ج توربیدومتری
د فلوکولاسیون

ati1408

New member
برای اثبات تولید انتی بای پلی کلونال در یک حیوان از کدام تست کیفی ایمونولوزیک استفاده میشود
الف دبل دیفیئزن
ب ایمونوفلورسانس
ج رادیوایمونواسی
د الایزا
گزینه د. الایزا

- - - Updated - - -

برای تعیین مقدار crp و rf در سرم بیمار اندازه گیری کمی کدام روش ازمایشگاهی انجام میدهیم

الف اگلوتیناسیون مستقیم
ب ..... غیر مستقیم
ج توربیدومتری
د فلوکولاسیون
به نظرم گزینه ب. آگلوتاسیون غیر مستقیم

ati1408

New member
چرا الایزا / ج نمیشه اینا توی پاکزاد هست؟

راستش الایزا رو دقیق یادم نیست کجا خوندم ولی برای اندازه گیری کمی آنتی بادی و اینکه مطمئن بشیم آنتی بادی داریم ، الایزا استفاده میشه. این موضوع نمیدونم توی پاکزاد هست یا نه . من خودم همه فصول های پاکزاد رو کامل نخوندم. شاید جایی اشاره کرده باشه

love virology

New member
راستش الایزا رو دقیق یادم نیست کجا خوندم ولی برای اندازه گیری کمی آنتی بادی و اینکه مطمئن بشیم آنتی بادی داریم ، الایزا استفاده میشه. این موضوع نمیدونم توی پاکزاد هست یا نه . من خودم همه فصول های پاکزاد رو کامل نخوندم. شاید جایی اشاره کرده باشه

اخه گفته کیفی نه کمی / والا انقدر بدم میاد از سرولوژی که

love virology

New member
پر خطر ترین الل mhc برای بیماری خود ایمنی مختص بافت چیست

الف dr3
ب dr2
ج b 27
د bw15

love virology

New member
همه گزینه های زیر از ویزگی واکسن خوب است بجز

پاسخ ایمنی ماندگار
نیاز به زنجیره سرد
تجویز برای همه گروه سنی
قیمت ارزان

love virology

New member
شباهت mhc 1 2 در کدام مورد است
الف تعداد زنجیره پلی پپتید تشکیل دهنده
ب انواع سلول های تی متصل شونده
ج انداره پپتید در شکاف
د طیف سلول های که بر سطح انها بیان میشود

ati1408

New member
اخه گفته کیفی نه کمی / والا انقدر بدم میاد از سرولوژی که

آره گفته کیفی! گفتم خدمتتون که من یادم نمیاد تست الایزا رو کجا خوندم ولی توی یه نمونه از این تست حدود غلظت هم به دست میاد پس کاملا کیفی نیست و میشه گفت کمی هم هست.
سرولوژی رو اگه توی آزمایشگاه کار کنید میبینید که جزو شیرین ترین قسمت های ایمنیه!

aziiiin

New member
سلام لطفا یکی جواب منو بده از بس که منابع مختلفه من گیج شدم میخواستم بدونم که حتما باید منابع اعلام شده مثل (ابولعباس) رو مطالعه کرد؟ خواندن جزوات معتبری مثل خل یلی یا س ن ا کافی نیست؟ لطفا راهنمایی کنید من کلا نمیدونم برا ارشد ایمنی چه منابعی بهتر هستن از طرفی میخوام برای کنکور علوم (ژنتیک ) هم شرکت کنم ، و 1سوال دیگه اینکه اگه باید حتما ابولعباس رو بخونم ترجمه ی چه کسی و چه انتشاراتی رو تهیه کنم خواهش میکنم زودتر ج بدین

eeeeeeehsan

New member
سلام لطفا یکی جواب منو بده از بس که منابع مختلفه من گیج شدم میخواستم بدونم که حتما باید منابع اعلام شده مثل (ابولعباس) رو مطالعه کرد؟ خواندن جزوات معتبری مثل خل یلی یا س ن ا کافی نیست؟ لطفا راهنمایی کنید من کلا نمیدونم برا ارشد ایمنی چه منابعی بهتر هستن از طرفی میخوام برای کنکور علوم (ژنتیک ) هم شرکت کنم ، و 1سوال دیگه اینکه اگه باید حتما ابولعباس رو بخونم ترجمه ی چه کسی و چه انتشاراتی رو تهیه کنم خواهش میکنم زودتر ج بدین
سلام دوست خوبم
ببین هیچ منبعی کامل نیست حتی ابوالعباس، باید با تست خوندن کاملش کنی.
سوالات هرسال مفهمومی تر میشه، پس مهم نیست چی می خونی، مهم اینه مطالب رو خیلی خیلی خوب بفهمی.
نظر منو بخوای کتاب ابوالعباس 2015 ترجمه دکتر کیهانی (انتشارات ارجمند)، کتاب سرولوژی پاکزاد، وقت اضافه آووردی کتاب ایمونولوژی دکتر وجگانی هم باید بخونی.
[h=1]مقایسه ترجمه های ابوالعباس + عکس[/h]

aziiiin

New member
خیلی ممنونم بابت راهنماییتون مرسی من هنوز با اینجا یکم نا آشنا هستم مرسی بابت توضیحتون

بالا