√ درد و دل های همکاران شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی

Dexter2009

New member

دور از جون شما :riz304:

چه جهنم دره ایست اونجا که به میکروسکپ درست و حسابی ندارد

حق مریض خوردن ندارد این جوری کم مریض گذاشته میشه یوخ جهنم نذری نرویم ما

وضع آزمایشگاه ها ، حتی خصوصی ها خراب تر از اون چیزیه که فکرشو می کنید...این در حالیه که خود مسئولین آزمایشگاه های مرجع هم در جریان لاپوشونی های آزمایشگاه ها هستند...
هرچند آزمایشگاه هایی هم هستند که واقعا برای نتایجشون ارزش قائلند...

آخرین ویرایش:

homai

New member
ما هم با ۴۰ دیف می کردیم و می کنیم... با ۱۰۰ فقط نوع بلاست ها ، انکولوزیون ها ، شمارش پلاکت ،رتیک و این جور چیزا رو تشخیص می دیم.

با سلام خدمت بانوی گرامی :rose:

اگر در روز چند تا لام دیف می کنید ؟

homai

New member
وضع آزمایشگاه ها ، حتی خصوصی ها خراب تر از اون چیزیه که فکرشو می کنید...این در حالیه که خود مسئولین آزمایشگاه های مرجع هم در جریان لاپوشونی های آزمایشگاه ها هستند...
هرچند آزمایشگاه هایی هم هستند که واقعا برای نتایجشون ارزش قائلند...

این مسئولین آزمایشگاه ها همیشه عاشق ودلباخته پرسنلی هستند که ابدا چیزی از

آنها نخواهد کارشون را بکنند و جوابها را وارد کنند و بروند حالا اگر احیانا

یک نفر نقدی روی دستگاهها یا زبانم لال حق وحقوقش داشته باشد آنوقت خر بیار و

باقالی بار کن ،ناسازگار بد قلق و هزار عیب دیگه

Dexter2009

New member
با سلام خدمت بانوی گرامی :rose:

اگر در روز چند تا لام دیف می کنید ؟

بستگی به نوع آزمایشگاه و تقسیم کارش داره...شیفت صبح توی آزمایشگاه بیمارستان ۴۰ تا ۵۰ تا دیف داشتیم.
شیفت عصر کمتر...
توی خصوصی ها هم تعداد لام بستگی به معروف بودن آزمایشگاه داره .

سلام خدمت همه عزیزان

اصول و استاندارد اینه با عدسی 40 شمارش بشه گلبول های سفید و با 100 هم تشخیص افتراقی- فقط عدسی 100 هست که باید با روغن باهاش کار کرد

اینا استاندارد کار هست برای کارآیی بهتر و خراب نشدن میکروسکوپ و هم تشخیص بهتر و مطمئن تر سلول ها

شما اگه یک بلاست رو در 100 سلول مثل یه لنفوسیت گزارش بدید، میدونین چی میشه؟؟ اگه انقد تجربه داشته باشید که یک سلول بلاست رو در 100 تا تشخیص بدید که البته کار هر کسی هم نیست؛ به اون فرد کمک بزرگی کردید؛ چون شروع بیماری تونستید به صورت اتفاقی متوجه بشید و درمان به موقع شروع میشه

ما ایرانیا متاسفانه کلا تو هر چیزی کاربریا رو تغییر میدیم

اگه پیش یه استاد هماتولوژی با تجربه بشینید متوجه میشین که چقد اصولی کار میکنند- حتی برای کشیدن لام از زیر فیلد میگن که باید عدسی رو آزاد کنید و بعد لام رو خارج کنید

هر کسی تو رشتش باید تعهدشو نسبت به مردم خوب انجام بده- اینکه سرسری بگذریم و بگیم که چی میشه مثلا و اینا همه سالمن و ولش کن بذار سریعتر تموم بشه؛ نه این درست نیست

بحث حقوق رو کاری باهاش ندارم ولی وقتی همه بیمارا رو عین خانوادتون ببینید و براشون وقت بزارید خیلی حس خوبی از کار کردن پیدا خواهید کرد- نباید کارتون تبدیل به روزمرگی بشه

من نصیحت نخواستم کنم فقط خواستم نظرمو در این رابطه بگم

Dexter2009

New member
این مسئولین آزمایشگاه ها همیشه عاشق ودلباخته پرسنلی هستند که ابدا چیزی از

آنها نخواهد کارشون را بکنند و جوابها را وارد کنند و بروند حالا اگر احیانا

یک نفر نقدی روی دستگاهها یا زبانم لال حق وحقوقش داشته باشد آنوقت خر بیار و

باقالی بار کن ،ناسازگار بد قلق و هزار عیب دیگه

دقیقا...متاسفانه
به نظرم به هیچ عنوان نباید با این دکترا همکاری کرد...
حق و حقوق یک طرف...درست بودن جواب ها و طبق دستورالعمل کیت ها پیش رفتن یک طرف...
دکتر آزمایشگاه دیدم از یه طرف جواب دقیق برای هورمون می خواد ، از طرفی تست به این مهمی رو می گه با ۳ تا استاندارد انجام بدید. این می دونید یعنی چی ؟ یعنی توی جعبه ی کیت برامون ۷ تا استاندارد گذاشته تا یه نمودار منحنی دقیق رو دستگاه رسم کنه ولی شما با استفاده از ۳ تا استاندارد دارید یه شبهه نمودار سه نقطه ای رسم می کنید ، چون نمودار دقیق نیست کنترل ها و جواب های بیمارانتون رو دقیق نمی خونید و در نهایت باید جوابا رو کم و زیاد کنید . واقعا این انصافه؟ دکتری که این همه پول از‌مردم می گیره طبق تعرفه ها ...چرا آزمایش ها رو طبق استاندارد انجام نمی ده؟؟!....این همون حروم خوری و کم فروشی پزشکاست...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shabnam_m

homai

New member
با سلام وارادت خدمت دوستانم :rose:

من یک بار کارم در رابطه با زور گویی دکتر آزمایشگاه به اداره کار خورده

آمدم شکوائیه ای تنظیم نمودم و با اقتدار تمام تحویل اداره کار دادم بعد از ده روزی

ایشون را احضار کردند چون ساعت کار من را تغییر داده بود و من متوجه شده بودم که

این کار خلاف است شکایت کردم اداره کار ایشون را ملزم به رعایت قوانین کرد

ایشون دست از پا درازتر پذیرفت و زیر بار رفت، یادمه اون روز یک شاگرد نانوا و یک کارگر

جوشکار هم از کارفرمای خود شاکی بودند ،متوجه شدم در اداره کار از هر صنفی جهت دفاع از شاکی

نماینده دارند نماینده آنها تمام قد مدافع آنها بودند:mad_majidonline: من آهی کشیدم که چرا ما نماینده نداریم پس:sad:

آخرین ویرایش:

Dexter2009

New member
با سلام وارادت خدمت دوستانم :rose:

من یک بار کارم در رابطه با زور گویی مسئول آزمایشگاه به اداره کار خورده

آمدم شکوائیه ای تنظیم نمودم و با اقتدار تمام تحویل اداره کار دادم بعد از ده روزی

ایشون را احضار کردند چون ساعت کار من را تغییر داده بود و من متوجه شده بودم که

این کار خلاف است شکایت کردم اداره کار ایشون را ملزم به رعایت قوانین کرد

ایشون دست از پا درازتر پذیرفت و زیر بار رفت، یادمه اون روز یک شاگرد نانوا و یک کارگر

جوشکار هم از کارفرمای خود شاکی بودند ،متوجه شدم در اداره کار از هر صنفی جهت دفاع از شاکی

نماینده دارند نماینده آنها تمام قد مدافع آنها بودند:mad_majidonline: من آهی کشیدم که چرا ما نماینده نداریم پس:sad:

آفرین که این کار رو کردید...از بس این قشر هر کاری کرد و ما هیچ چیز نگفتیم کار به اینجاها کشیده...

homai

New member
سلام خدمت همه عزیزان

اصول و استاندارد اینه با عدسی 40 شمارش بشه گلبول های سفید و با 100 هم تشخیص افتراقی- فقط عدسی 100 هست که باید با روغن باهاش کار کرد

اینا استاندارد کار هست برای کارآیی بهتر و خراب نشدن میکروسکوپ و هم تشخیص بهتر و مطمئن تر سلول ها

شما اگه یک بلاست رو در 100 سلول مثل یه لنفوسیت گزارش بدید، میدونین چی میشه؟؟ اگه انقد تجربه داشته باشید که یک سلول بلاست رو در 100 تا تشخیص بدید که البته کار هر کسی هم نیست؛ به اون فرد کمک بزرگی کردید؛ چون شروع بیماری تونستید به صورت اتفاقی متوجه بشید و درمان به موقع شروع میشه

ما ایرانیا متاسفانه کلا تو هر چیزی کاربریا رو تغییر میدیم

اگه پیش یه استاد هماتولوژی با تجربه بشینید متوجه میشین که چقد اصولی کار میکنند- حتی برای کشیدن لام از زیر فیلد میگن که باید عدسی رو آزاد کنید و بعد لام رو خارج کنید

هر کسی تو رشتش باید تعهدشو نسبت به مردم خوب انجام بده- اینکه سرسری بگذریم و بگیم که چی میشه مثلا و اینا همه سالمن و ولش کن بذار سریعتر تموم بشه؛ نه این درست نیست

بحث حقوق رو کاری باهاش ندارم ولی وقتی همه بیمارا رو عین خانوادتون ببینید و براشون وقت بزارید خیلی حس خوبی از کار کردن پیدا خواهید کرد- نباید کارتون تبدیل به روزمرگی بشه

من نصیحت نخواستم کنم فقط خواستم نظرمو در این رابطه بگم

بحث حقوق رو کاری باهاش ندارم:smiliess (13):

ببین دوست من :riz304:

همه اش قبول ولی اگر می خواهید حرفتون نافذ باشد

یه فکری به حال این قسمت نظرتون بکنید تا خدای ناکرده همردیف آنها قرار نگیرید

بحث حقوق رو کاری باهاش ندارم

آخرین ویرایش:

homai

New member
بستگی به نوع آزمایشگاه و تقسیم کارش داره...شیفت صبح توی آزمایشگاه بیمارستان ۴۰ تا ۵۰ تا دیف داشتیم.
شیفت عصر کمتر...
توی خصوصی ها هم تعداد لام بستگی به معروف بودن آزمایشگاه داره .

استاندار بیست تا نهایت 25 لام است بیشترش ظلم است

نه منظور من این نبود که برام مهم نیست- گفتم جدای از بحث پول ادم باید وجدان کاری داشته باشه

کار مردمو آدم زمین بندازه و بهش سرسری نگاه کنه خدا هم یه جای دیگه همون کار رو باهات میکنه- یعنی خلقش میکنه

انصافا حقوق آزمایشگاه کمه

حقیقتش اینه من خودم کار تو آزمایشگاه های ایران به عنوان یک کارشناس رو برای خودم خوب نمیدونم چون اصلا ارزش نمیزارن- حقوقش هم که چه عرض کنم

بررسی هایی که کردم این بود که در امریکا حقوق یک کارشناس آزمایشگاه در سال حدود 50 هزار دلار هست(150 میلیون ایران) و حقوق یک پزشک هماتولوژیست-انکولوژیست حدودا 4 برابر این کارشناس هست و میشه سالی 200 هزار دلار(یعنی حدودا 600 میلیون)

حالا بیاین تو ایران نگاه کنید- حقوق خصوصی ها رو که ولش داغونه- حقوق تو بیمارستان ها دیگه بیشتر از 2 میلیون نیست- حالا حقوق یه پزشک هماتولوژی انکولوژی رو ببینید- هم تو مطب هست و هم تو بیمارستان- دیگه اینا خدایی ماهی کمتر از 50 میلیون ندارن که خیلی از این بیشتر هست- اگه همین حداقل رو حساب کنید میشه سالی 600 میلیون تومن-

حالا ببینید میشه چند برابر حقوق یه کارشناس: 300 برابر- این کجا عدالته؟؟؟ این مملکت اسلامیه؟؟؟ این دزدیه- پزشکای ایرانی هیج جا به اندازه ایران نمیتونن بخور بخور کنند- هر جای دنیا برن چون همه چی تعرفه داره و قانون. بیشتر از اون حد نمیتونن بخورن. و مهمتر اینکه سواد کافی در موندن در خارج کشور رو ندارن- چون کشورهایی مثل آلمان هر چند وقت یک بار دوباره از پزشکهای متخصص امتحان میگیره تا ببین آپدیت هستند یا نه

اگه اینا فقط درس خوندند پس یه مادر مرده ی دکتری تخصصی هماتولوژی و بانک خون که انصافا کار هر کسی نیست و پوست آدم کنده میشه و پیر میشه تا تمومش کنه چی؟؟؟ این ادم هم متخصص هماتولوژی هست

حالا حقوقش چی؟؟؟ بعد دکتری اگه هیئت علمی بشه دیگه فوقش با 2-2.5 میلیون شروع میشه و تا استاد تمامی هم که دیگه بشه 50 سال میرسه به 6-7 میلیون در ماه

اینا دردای ماست- بخاطر همین دوست ندارم تو آزمایشگاه اینجوری کار کنم

RBC!

New member
استاندار بیست تا نهایت 25 لام است بیشترش ظلم است

واقعا؟ 20 تا 25 تا؟ در چه مدت؟ کجا گفتن؟ اگه مستند هست بریم اعتراض کنیم که چرا انجام نمیشه.

من آزمایشگاهی بودم که صبح ها هر کارشناس حدود 200 تا دیف می کرد. نصف لاما هم مورد دار بودن. :|

IL-2

Well-known member
آقای همایی ممنون بابت تاپیک
چقد بچه ها درد دل داشتن:)

donbeh

New member
دوستان ارادت دارم :riz304:

نمی دانم کسی می داند

عده ای از کارشناسان باسابقه آزمایشگاه

با آزمون مخصوص طی دوره های کار آموزی و تلاش بسیار موفق به

دریافت مدرک کارشناسی رسمی قوه قضائیه در رشته

آزمایشگاه شدند حالا اگر قراره اداره کار به موضوع حق و حقوق

کارشناسان آزمایشگاه رسیدگی کند برای احقاق حق و حقوق ما لازم است

از رئیس اداره کار تقاضا کنیم با دعوت این کارشناسان

از تجربه و دانش آنها در این رشته بهره گیرند

مسلم این همکاران که در کوران کار ما هستند می نواند بهترین مدافعان حق ما باشند

وگرنه نمایندگان حرفه های دیگر آشنایی با رشته ما ندارند

از آن ها باید به عنوان نماینده ما در اداره کار دعوت شود

homai

New member
واقعا؟ 20 تا 25 تا؟ در چه مدت؟ کجا گفتن؟ اگه مستند هست بریم اعتراض کنیم که چرا انجام نمیشه.

من آزمایشگاهی بودم که صبح ها هر کارشناس حدود 200 تا دیف می کرد. نصف لاما هم مورد دار بودن. :|

ارادت دارم بانو:riz304:

متاسفانه برای کار تو آزمایشگاه مقدار کار ،مشخص و مدون نشده است

این وظیفه اداره امور آزمایشگاه است که در این امر هم کوتاهی کرده

اداره امور آزمایشگاه باید مقدار کار پرسنل آزمایشگاه را مشخص کرده و آزمایشگاه ها ملزم کند

جهت حفظ کیفیت کار آزمایشگاه از آن تبعیت کنند شتر سواری که دولا دولا بر نمی دارد

homai

New member
آقای همایی ممنون بابت تاپیک
چقد بچه ها درد دل داشتن:)

بانوی پاسخگو و راهنما:riz304:

همراه من و همیار من در پیشرفت تاپیک شمایید

√ خداوند نگهدار شما و جمیع دوستان عزیزم باشد :heart:

homai

New member
بگذارید برایتون یک مستند بگذارم

سال ها توی یکی از آزمایشگاههای خصوصی بنام و مشهور کار می کردم

دکتر آزمایشگاه به هزار ترفند و تبلیغ همیشه آزمایشگاه را شلوغ نگه می داشت

آخر هر ماه چند روزی خودش را از دید ماه پنهان می کرد تا پنجم ، ششم ماه بعد

چک حقوق ما را می آورد صد دفعه مبلغ چک را وارسی می کرد از روی رقبت و علاقه

کار تحویل چک را انجام نمی داد ، با این همه از صمیم قلب می گویم خدا رحمتش

کند بعد از مرگش مشخص شد به واحد میلیارد پول و سرمایه داشته ولی برای پرداخت

حقوق ناقابل ما این همه ادا و اطوار در می آورد

این هم یک نوع بیماری است که به جون این ها افتاده است خودشون خبر ندارند

خداوند ما از این بیماری خطرناک (پول پرستی) حفظ کند

آخرین ویرایش:

IL-2

Well-known member
دوستان یه سوال
این درسته موقع دیف کردن حتی اگر منوسیت یا ائوزینوفیلی دیده نشه هرکدوم رو یک رد میکنن؟؟؟!

homai

New member
دوستان یه سوال
این درسته موقع دیف کردن حتی اگر منوسیت یا ائوزینوفیلی دیده نشه هرکدوم رو یک رد میکنن؟؟؟!

مسئول آزمایشگاه برای اینکه بگوید کارش حرف ندارد

دوست دارد جلو ائو و منو خالی نباشد به جایی بر نمی خورد بگذار خوشش باشد

بالا