گپ و گفت خودمونی بچه های ژنتیک

Maryam.A

Well-known member
خانوم ها ؟ آقایون؟
شما برای رفع خستگی بعد از مطالعه چیکار می کنید؟:smiliess (9):
تو تایم استراحت چیکار می کنید؟

eeeeeeehsan

New member
خانوم ها ؟ آقایون؟
شما برای رفع خستگی بعد از مطالعه چیکار می کنید؟:smiliess (9):
تو تایم استراحت چیکار می کنید؟

ما جوونیم خستگی واسمون معنی نداره، اگه هم میگیم خسته شدیم بدنی نیست فکریه.. یجورایی هم تلقینه ولی به شخصه یه لیوان آب و قهوه با کیک و بعدم حتماً بیرون رفتن از خونه و ارتباط داشتن با دیگران خستگی فکر رو کم می کنه، مثلاً یه خریدی چیزی بکنیم یا بریم پیش رفیقی یا مثلاً مادربزرگی خویشاوندی کسی... یا مثل من برین از دکترای داروساز پــول بگیرین!! :4d564ad6:
من هنوز شروع نکردم واسه ارشد بخونم ولی تجربه کردم، ورزش روزانه عالیـه، من بدنسازی میرم، تنیس هم گهگاهی.

Maryam.A

Well-known member

ما جوونیم خستگی واسمون معنی نداره، اگه هم میگیم خسته شدیم بدنی نیست فکریه.. یجورایی هم تلقینه ولی به شخصه یه لیوان آب و قهوه با کیک و بعدم حتماً بیرون رفتن از خونه و ارتباط داشتن با دیگران خستگی فکر رو کم می کنه، مثلاً یه خریدی چیزی بکنیم یا بریم پیش رفیقی یا مثلاً مادربزرگی خویشاوندی کسی... یا مثل من برین از دکترای داروساز پــول بگیرین!! :4d564ad6:
من هنوز شروع نکردم واسه ارشد بخونم ولی تجربه کردم، ورزش روزانه عالیـه، من بدنسازی میرم، تنیس هم گهگاهی.

استراحت های نیم ساعته !!!!!!
اینی که شما گفتید حداقل 4ساعت وقت میخواد:smiliess (8):

eeeeeeehsan

New member
اییول به شما:smiliess (3):
مخلصیم :smiliess (3):

استراحت های نیم ساعته !!!!!!
اینی که شما گفتید حداقل 4ساعت وقت میخواد:smiliess (8):
خب من نگفتم همشو باهم انجام بدیم، مثلاً 8 پا میشیم واسه درس 11 دیگه بسه، بریم بیرون یه چرخ بخوریم. بعدم مثلاً عصر یه 2 ساعت بخونیم بعدش بریم ورزش، آخر شبم یه 2 ساعت دیگه...
البته اینا همش مثال و نظر من بود و صد البته که یکی باید بیاد به خودم بگه، ولی به شخصه تجربش کردم، حتماً هم واسه یه بارم که شده تجربش بکنید، ورزش کردن در حالی که با چند نفر در ارتباط باشیم خیلی به باز شدن فکر کمک می کنه، مثلاً یوگا، شنا، بدنسازی،...

hossain

New member
سلام دوستان. کسایی که واسه ارشد میخونن، کسی از برنامه wechat استفاده می کنه که اونجا هم درارتباط باشیم؟ اگه اره، ID من رو لطفاً add کنین، Hossain_314

mahnam

New member
سلام دوستان. کسایی که واسه ارشد میخونن، کسی از برنامه wechat استفاده می کنه که اونجا هم درارتباط باشیم؟ اگه اره، ID من رو لطفاً add کنین، Hossain_314

منم موافقم... دوستا با هم می تونیم اونجا راحت تر صحبت کنیم...
ID من : Mahnam7

raven

Member

سلام خیلی خوش اومدین دوست عزیز:ad54ad:
به این تاپیکا(لینکایی که تو این پست میذارم) حتما سر بزنید مطمئنا به جواب سوالاتون میرسین...

http://olumpezeshki.ir/thread548.html
http://olumpezeshki.ir/thread6402.html
http://olumpezeshki.ir/thread3798.html
http://olumpezeshki.ir/thread4312.html

موفق باشین :riz304:
kheiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mamnun lotf kardiiid <3 <

melinaa

New member
اشکال نداره همینجا میگم..سوال درباره خانواده یک دوست نزدیکمه..
این دوستم دوتا از برادراش رو از دست داده به دلیل یک مشکلی که مادر زادی بوده و خودشم نمیدونه چی بوده و بعد از چند ماه مردن..و الان 3 تا خواهرن. وبرادر ندارن...
عموش هم دوتا از بچه هاش بعد از تولد بدنیا اومدن و مردن بعد از چند ماه..اما الان یک دختر 20 ساله داره که سالمه...
پسرعموی باباش هم بچه اولش که پسره معلول مادرزادی بوده و علائمشم اینه که اصلا نمیشه دستشو ول کرد.اصلا نمیفهمه داره چیکار میکنه.با قرص ارومش میکنن و گرنه همه رو میکشه..الان 17 سالشه و همینجوریه..و قیلفشم صورت مایل به بیضیه کشیده داره و زیر چشما حالت کبودی...و همشم با خودش حرف میزنه.میگه دستشم خیلی سنگینه..کلا بدنی شل داره اما میتونه خوب راه بره..بنظرتون این چه بیماریی داره؟؟لاغرم هست..و هوشش مثلا برای یک چیز کار میکنه..خانوادشو میشناسه اما نمیتونه بخونه...بعد از اون هم یک خواهر داره که همینجوریش که سالمه...
بنظرتون آیا ممکن هستش که این بیماری به این دوستمم انتقال داده شده باشه؟؟؟هر سوالی بپرسید برای رسیدن به جواب،من جواب میدم...مرسی لطفا راهنمایی کنیییدددد....

asvabio

New member
این دوستم دوتا از برادراش رو از دست داده به دلیل یک مشکلی که مادر زادی بوده و خودشم نمیدونه چی بوده و بعد از چند ماه مردن..و الان 3 تا خواهرن. وبرادر ندارن...
عموش هم دوتا از بچه هاش بعد از تولد بدنیا اومدن و مردن بعد از چند ماه..اما الان یک دختر 20 ساله داره که سالمه...
پسرعموی باباش هم بچه اولش که پسره معلول مادرزادی بوده و علائمشم اینه که اصلا نمیشه دستشو ول کرد.اصلا نمیفهمه داره چیکار میکنه.با قرص ارومش میکنن و گرنه همه رو میکشه..الان 17 سالشه و همینجوریه..و قیلفشم صورت مایل به بیضیه کشیده داره و زیر چشما حالت کبودی...و همشم با خودش حرف میزنه.میگه دستشم خیلی سنگینه..کلا بدنی شل داره اما میتونه خوب راه بره..بنظرتون این چه بیماریی داره؟؟لاغرم هست..و هوشش مثلا برای یک چیز کار میکنه..خانوادشو میشناسه اما نمیتونه بخونه...بعد از اون هم یک خواهر داره که همینجوریش که سالمه...
بنظرتون آیا ممکن هستش که این بیماری به این دوستمم انتقال داده شده باشه؟؟؟هر سوالی بپرسید برای رسیدن به جواب،من جواب میدم...مرسی لطفا راهنمایی کنیییدددد....
سعی کنید بهش روحیه بدید..فکر کنم شجره نامش یه همچین چیزی میشه..Snapshot_2014-05-04_124118.png

e-arab

New member
یعنی این همه بیمار تو یه فامیل هست و یه نفر یه آزمایش ژنتیک نرفته؟!!!!
دیگه با یه آزمایش بیماریها و نافلیت های افراد یه شجره که راحت معلوم میشه

آخرین ویرایش:

RBC!

New member
ازدواج هاشون فامیلی بوده؟
مامان و بابای دوستت
یا عمو و زن عموش
یا اون پسر عموهه و خانومش

پدرای این پسرها هیچ مشکلی نداشتن؟؟ پدر بزرگ دوستت چی؟
خانواده های مادری شون؟

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
ازدواج هاشون فامیلی بوده؟
مامان و بابای دوستت
یا عمو و زن عموش
یا اون پسر عموهه و خانومش

پدرای این پسرها هیچ مشکلی نداشتن؟؟ پدر بزرگ دوستت چی؟
خانواده های مادری شون؟

مامان باباشون فامیلای خیلی دورن پرسیدم ازش...اما خیلی دور ینی اصلا شاید 10 نسل قبل از هم جدا شدن..
اون پسر عموهه و خانومش اره فکنم فامیلن..البته بازم دقیق ازش میپرسم.
پدربزرگ هیچی مشکل نداشته البته نمیشه گفت دقیق چون اون پدربزرگش فوت کرده و دقیق مشخص نیست. اما ظاهرا که هیچ مشکلی نداشته و همه فرزنداش سالم بودن فقط همین دوستم میگه عموی خودش دوتا بچش مرده و هر دوتاشم دختر بودن.شاید مثلا1 سال زنده موندن.خودشم که دوتا برادرش مرده..تو خانواده مادری هم سقط داشته مادربزرگش اما دلیلش فکنم معلوم نیس.
راستی مادر این دوستم میگفتش که موقع زایمان برای هر دوتا پسرش فشارش میزنه تا 10 بالا و بخاطر این بوده که اون پسرا به مغزشون فشار اومده..اما مگه ممکنه برای هر دوتا بچه فشار انقد بزنه بالا با اینکه واقعا هم کار فشار بوده اما همینجوریش درحالت عادی هیچ فشاری نداره..اما اون پسرعموهه و خانومش بین بقیه اعضای خواهر برادراشون مشکلی دیده نشده..
مرسی.سوالای ریزتری هم بپرسید جواب میدم

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
یعنی این همه بیمار تو یه فامیل هست و یه نفر یه آزمایش ژنتیک نرفته؟!!!!
دیگه با یه آزمایش بیماریها و نافلیت های افراد یه شجره که راحت معلوم میشه

کجا داره این رسم شجره نامه رو؟؟/میدونم مشهد که داره. اما هزینش زیاد نیس بچه ها؟؟
با اینکه خودمم دارم برای ژنتیک میخونم اما واقعا دلم برای این دوستم میسوزه..
میگه میترسم بعدا بچه خودمم ناقص باشه...

melinaa

New member
دوستای عزیزم کسی میدونه اون پسره پسرعموش با اون علایمی که بالا گفتم میشه چه بیماری ژنتیکی مادرزادی؟؟؟؟

RBC!

New member
آخه ملینا اینجوری که نمیشه جواب داد.
فقط میشه احتمال داد که بیماریشون الگوی توارث ar داره.
باید همه عوامل محیطی و اپی ژنتیکی رو گذاشت کنار هم و بررسی کرد.
قبل از همه اینا هم باید آزمایش ژنتیک بدن.

بالا