گفتگو درباره آزمون جامع علوم پایه اسفند 90

drdevil

New member
سلام دوستان
اخبار 15 فروردین رو که شنیده بودید...جناب نسل سراجی همین حرفایی رو که به خبر گذاری مهر زدن رو به بچه ها زد
صبح روز بعدش رفتیم نهاد ریاست جمهوری....بیت رهبری و بعد هم وزارت خونه...تعداد زیاد بود...خوشبختانه.تا یازده شب بچه ها وزارت خونه بودن.دوباره با نماینده هامون جلسه تشکیل دادن.طبق گفته نماینده و همین طورخبرگذاری پاویون،قراره از نظر افتاده ها با شهریور 90 مقایسه بشه و در صورت تشابه نمراتی رو به بچه ها اضافه کنن.البته این قسمت حرفشون کلی ابهام داره!!بدون اون ده نمره ای که به 91 ها اضاف شده مقایسه کنن یا با اون ده نمره؟چون بدون اون ده نمره 60 درصد افتاده داشتیم و الان گویا ده تا 15 درصد افتاده داریم و از اعتراضات اصلی بچه ها هم این بود که سابقه نداشته علوم پایه بیشتر از 5 تا 7 درصدافتاده بده....
و دیگه اینکه این نمراتی که قراره ارفاق کنن به صورت آماری هست(مثل شهریور؟)یا چند نمره به همه اضافه میشه؟یه اخبار شایعه مانندی هم مبنی بر ا ینکه قراره 4 نمره اضافه بشه پخش شده بود....یعنی بالای 87 پاسن.....
و اما....جنتل افشین...اگه همه اون روزی که دکتر نسل سراجی این حرفا رو میزد مثل شما نا امید می شدن نه قراری با نماینده ای بود و نه همچین اخباری.....
راستی یادت نره ip من و مونا رو چک کنی....! اگر هم تعجب کردی یه سری فرضیه بساز

amir.m

New member
سلام دوستان
اخبار 15 فروردین رو که شنیده بودید...جناب نسل سراجی همین حرفایی رو که به خبر گذاری مهر زدن رو به بچه ها زد
صبح روز بعدش رفتیم نهاد ریاست جمهوری....بیت رهبری و بعد هم وزارت خونه...تعداد زیاد بود...خوشبختانه.تا یازده شب بچه ها وزارت خونه بودن.دوباره با نماینده هامون جلسه تشکیل دادن.طبق گفته نماینده و همین طورخبرگذاری پاویون،قراره از نظر افتاده ها با شهریور 90 مقایسه بشه و در صورت تشابه نمراتی رو به بچه ها اضافه کنن.البته این قسمت حرفشون کلی ابهام داره!!بدون اون ده نمره ای که به 91 ها اضاف شده مقایسه کنن یا با اون ده نمره؟چون بدون اون ده نمره 60 درصد افتاده داشتیم و الان گویا ده تا 15 درصد افتاده داریم و از اعتراضات اصلی بچه ها هم این بود که سابقه نداشته علوم پایه بیشتر از 5 تا 7 درصدافتاده بده....
و دیگه اینکه این نمراتی که قراره ارفاق کنن به صورت آماری هست(مثل شهریور؟)یا چند نمره به همه اضافه میشه؟یه اخبار شایعه مانندی هم مبنی بر ا ینکه قراره 4 نمره اضافه بشه پخش شده بود....یعنی بالای 87 پاسن.....
و اما....جنتل افشین...اگه همه اون روزی که دکتر نسل سراجی این حرفا رو میزد مثل شما نا امید می شدن نه قراری با نماینده ای بود و نه همچین اخباری.....
راستی یادت نره ip من و مونا رو چک کنی....! اگر هم تعجب کردی یه سری فرضیه بساز

کاش حداقل 10 نمره بند....
من 85 هستم
با 4 نمره باز رد میشم
دعا کنید برام

drdevil

New member
جلسه خودش چراغ سبزه محض اطلاع!
شما مث اینکه خوشت میاد بچه ها بی افتن...ظاهرا اطلاع ندارین که ماهایی که صبح تا شب درگیر اعتراض بودیم وقت سایت اومدن نداشتیم...

drdevil

New member
کاش حداقل 10 نمره بند....
من 85 هستم
با 4 نمره باز رد میشم
دعا کنید برام

شما گفتگوی خبر گذاری مهر رو در تاریخ 15 فروردین با نسل سراجی با دقت بخون...گفته 4....5 نمره که مشکل مفهومی داشته رو به "همه" اضافه کردیم و تعدادی از مردودی ها با این چند نمره پاس "شدند"!!!
خب همه میدونن که به افتاده ها کوفت هم اضافه نشده...از دکتر که سوال کردن اگه اضافه شده پس چرا 90 افتاده گفته بعدا بهشون اعلام میشه...منظور از سوال مفهومی همون سوالای غلط بوده...
این تا اینجا....
بعد که بچه ها اعتراض کردن و مبتای اعتراضشون این بود که پس چرا به شهریوریا 30 نمره دادین گفتن که سوالا و افتاده ها رو با شهریور 90 مقایسه میکنیم.
حالا من واقعا نمی دونم آیا اوضاع شهریور 90 هم همین طوری بود یا بدتر بود...سوال ها که آسون تر بود انصافا...سه شنبه همه چیز معلوم میشه..هرکی میتونه تو این هفته سه شنبه وزارت باشه....

amir.m

New member
شما گفتگوی خبر گذاری مهر رو در تاریخ 15 فروردین با نسل سراجی با دقت بخون...گفته 4....5 نمره که مشکل مفهومی داشته رو به "همه" اضافه کردیم و تعدادی از مردودی ها با این چند نمره پاس "شدند"!!!
خب همه میدونن که به افتاده ها کوفت هم اضافه نشده...از دکتر که سوال کردن اگه اضافه شده پس چرا 90 افتاده گفته بعدا بهشون اعلام میشه...منظور از سوال مفهومی همون سوالای غلط بوده...
این تا اینجا....
بعد که بچه ها اعتراض کردن و مبتای اعتراضشون این بود که پس چرا به شهریوریا 30 نمره دادین گفتن که سوالا و افتاده ها رو با شهریور 90 مقایسه میکنیم.
حالا من واقعا نمی دونم آیا اوضاع شهریور 90 هم همین طوری بود یا بدتر بود...سوال ها که آسون تر بود انصافا...سه شنبه همه چیز معلوم میشه..هرکی میتونه تو این هفته سه شنبه وزارت باشه....

با این حساب نمره نمیدند پس !!
من خودمو آماده کردم دیگه
مهم نیست....
دیگه واقعا مهم نیست....
این روزهارو یادم میمونه
که خیلی راحت پا رو حقمون گذاشتند
شما چند درصد امید دارید که همه چی درست بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟:21:

amir.m

New member
این تا اینجا....

ضمنا من قبول ندارم که سوالات این دوره آسون تر بوده
سوالات کاملا در سطح شهریور بود یا حتی سخت تر و جزئی تر ...
اما بنظر همه آسون تر اومده ....
چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون ثبلا یه تصویر ذهنی با شهریور 90 ساخته بودیم در ذهنمون
و الا هرگززززززززززززززززز آسون نبوده سوالات

I1989

New member
با اجازه Admin اگر سایه ما رو تحمل میکنه بازم چند نکته بگم.

دکترجان! فدای اون مدرک دکتری نداشته ات.

اولا خبرگزاری با حرف "ز" نوشته میشه نه "ذ"
دوم اینکه "خبرگزاری" یک کلمه است و بین دو بخش آن نباید فاصله باشه

نام برخی داروها در نوشتن فقط در یک حرف با هم اختلاف دارند.

کلمه "خبرگزاری" برای کسی که این روزها همش داره مرورش میکنه نباید دشوار باشه.

بعدش هم اینکه کلماتی مشابه "ما" و "شما" به شکل جمع به کار میرن و نیازی به علامت جمع ندارند.

البته اگه دوست داشتین می تونید با "ات" یا "ون" جمع ببندید. مثلا اینجوری"ماآت" یا مثلا "شمائون"

بعد اگر کسی ازتون غلط گرفت ،برای گرفتن ارفاق تو وزارتخونه ها و دفتر ریاست جمهوری و بیت رهبری و سازمان ملل متحد تا یازده شب عید دنبالش بدوید.

نه! مث اینکه غلط املایی رایج شده . مخصوصا بین افرادی که اصرار دارند کلمه dr رو با خودشون حمل کنند.

و در آخر: شما که خودتون هم به چراغ سبز این جلسات اعتمادی ندارین. کاملا هم معلومه.و حق هم دارید. چرا ما رو متهم به انتشار موج منفی می کنید.
واعظان چون تکیه بر محراب و منبر می کنند..... چون به خلوت می رسند آن کار دیگر می کنند. چه ربطی داشت؟ نمیدونم. لابد یه ربطی داره که یهو یادم اومد.

آخه تو این اوضاع جای غلت املایی گرفتنه؟یعنی خودت هیچوقت اشتباه نمیکنی؟

admin

Active member
پرسنل مدیریت
درود
نه تنها من، بلکه بقیه شرکت کنندگان در تاپیک علوم پایه پزشکی، سایه هر فردی که بخواد بحث های غیرمرتبط رو در این موضوع باز کنه تحمل نمی کنند.

لدا متاسفانه با توجه به تذکراتی که قبلا به شما کاربر محترم(afshin) داده شد، شما تا چند روز نمی توانید پستی را در این انجمن ارسال نمایید.

admin

Active member
پرسنل مدیریت
تجمع دانشجویان رشته های پزشکی در مقابل مجلس در پاسخ به معاون سنجش پزشکی

تعدادی از دانشجویان پزشکی که اسفندماه سال 90 در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه شرکت کرده بودند در اعتراض به انچه پاسخ های توهین آمیز مسئولان وزارت بهداشت می خوانند، مقابل مجلس تجمع کردند. در حاشیه جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی دانشجویان معترض از شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، رشت و کرمان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند. این دانشجویان نسبت به رفتار سراجی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعتراض داشتند که آنها را به عنوان دانشجویان دانشگاه های نامعتبر خارج از کشور مخاطب قرار داده بود. در این تجمع دانشجویان دست نوشته هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود "نماینده واقعی حمایت حمایت". همچنین تعدادی از دانشجویان پزشکی که اسفند ماه سال 90 در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه شرکت کرده بودند در اعتراض به پاسخ های توهین آمیز مسئولان وزارت بهداشت و افزایش کف نمره در مقابل مجلس تجمع کردند. دانشجویان نسبت به غلط بودن تعدادی از سئوالات و سخت گیری بیش از اندازه در طرح سئوالات نیز اعتراض داشتند.

خبرگزاری مهر: تهران:۱۶:۰۶ , ۱۳۹۱/۰۱/۱۶

admin

Active member
پرسنل مدیریت
دانشجویان علوم پزشکی در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی که در آزمون های جامع علوم پایه اسفندماه 90 شرکت کردند در ادامه اعتراضات خود به نتایج این آزمون در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند. در پی اعلام نتایج آزمونهای جامع علوم پایه و پیش کارورزی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، دانشجویان از ابتدای سال 91 با تجمع در برابر وزارت بهداشت، نسبت به روند آزمون و نتایج اعلام شده اعتراض کردند. این دانشجویان علاوه بر اعتراض به اعلام لزوم کسب 50 درصد نمره از سوی دانشجو، به حذف ارفاقات همیشگی که تا دوره های پیش مرسوم بوده، نیز اعتراض داشتند. این گروه از دانشجویان یادآور شده اند اگر چنانچه شیوه قبلی نادرست بوده است، چرا اجازه داده شده فارغ التحصیلان با شیوه ای نادرست ادامه تحصیل دهند و اگر آن شیوه درست بوده، پس چرا تغییر داده شده است. "هدر رفتن 6 ماه و بعضا یک تا یک سال و نیم از عمر دانشجویان به بهانه عدم موفقیت در آزمونهای جامع و انتظار 6 ماهه جهت آزمون بعدی که اکثرا با دور کردن دانشجویان از فضای درس، همراه است" از دیگر موارد اعتراضی دانشجویان محسوب می شود. این دانشجویان معترض در مطالبات خود خواستار حذف آزمونهای جامع علوم پایه و پیش کارورزی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و حذف 6 ماه انتظار برای آزمون بعدی، لغو بخشنامه لزوم کسب 50 درصد نمره و بازگشت ارفاقات همیشگی شدند. دکتر جبرائیل نسل سراجی - رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این اعتراضات این گروه از دانشجویان با وارد ندانستن اعتراض این افراد یادآور شد: خواسته های این گروه از دانشجویان غیرمنطقی است و دادن نمره ارفاقی هم به آنها، بی مورد است. وی با اشاره به روند برگزاری آزمون افزود: آزمون در نهایت صحت برگزار شد و بر اساس ادعای همکاران هیات علمی و اعضای بورد های تخصصی، آزمون از نظر علمی مشکلی نداشت. پس از انتشار کلید اولیه به اعتراضات داوطلبان درباره سئوالاتی که چند جوابی بودند پاسخ داده شد و در هر رشته حدود 3 تا 4 سئوال مشکل مفهومی داشت که نمره آنها نیز برای تمام افراد در نظر گرفته شد. نسل سراجی یادآور شد: پس از انتشار کلید، آنالیز فنی و آماری نسبت سطح دشواری سئوالات هم صورت گرفت و که بر اساس استاندارد به آنها نمره داده شد و برخی از مردودین هم به کمک این ارفاق نمره لازم را کسب کردند. وی در پاسخ به این خواسته دانشجویان که چرا چون گذشته به آنها ارفاق نشده است، گفت: از نظر من به عنوان رئیس مرکز سنجش اگر دانشجویی نتواند نیمی از نمره را کسب کند شایستگی ادامه تحصیل در این رشته را ندارد چرا که ارفاق در حد 3 تا 5 نمره طبیعی است نه 20 نمره. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در هر دوره حدود 5 درصد از شرکت کنندگان مردود می شوند و در رشته دندانپزشکی این درصد کمی بیشتر است که آن نیز به این دلیل است که به دوره علوم پایه در این رشته کمتر اهمیت داده می شود. وی با اشاره به موضوع لزوم کسب 50 درصد نمره آزمون از سوی دانشجویان گفت: شورای عالی برنامه ریزی مصوبه ای داشت که هر دانشجو باید 50 درصد نمره را بیاورد که این موضوع منطقی بوده و از سوی وزارت بهداشت به همه دانشگاههای علوم پزشکی نیز ابلاغ شده است. نسل سراجی گفت: کف نمره ای که ملاک قرار گرفته است نشان داده که تعداد مردودین در زمان اعمال این کف نمره تغییری نداشته است. از سوی دیگر اینکه گفته می شود که برای دانشجویان داخل کشور و فارغ التحصیلان خارج از کشور تفاوت کف نمره قائل شده ایم، دروغ محض است. وی خاطرنشان کرد: اعتراضات قانونی در مهلت مقرر پاسخ داده شده است و اعتراضات این گروه وارد نیست.
تاریخ خبر:
۱۳۹۱/۰۱/۱۵
منبع خبرگزاری مهر

تجمع شرکت کنندگان آزمون علوم پایه اسفند 90 / مرکزسنجش:اعتراض وارد نیست

خبر بالا را با خبر پایین که از خبرگزاری فارس در تاریخ 24 اسفند 90 منتشر شده مقایسه کردم آخر نفهمیدم مردودین امسال چند درصدند؟ در خبر قبل از عید اومده 60 درصد یکی از رشته ها افتادند ولی در خبر بعد از عید اومده: آمار مردودی ها بطور میانگین نسبت به سالهای قبل که معمولا 5 درصده تغییری نکرده؟
لطفا اگر اشتباه می کنم به من متذکر بشید

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت*وگو با فارس:
۶۰ درصد شرکت*کنندگان یکی از رشته*های آزمون جامع علوم پایه مردود شدند
خبرگزاری فارس: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت:* نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش*کارورزی مشخص شد و ظرف امروز و فردا اعلام می*شود اما در یکی از رشته*های ۶۰ درصد شرکت*کنندگان مردود شدند.

13900902095656_PhotoA.jpg

جبرائیل نسل سراجی در گفت*وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: نتایج آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش*کارورزی آماده شده و قرار است پیش از ظهر امروز در جلسه*ای با وزیر بهداشت مطرح و پس از جمع*بندی نهایی نتایج ظرف امروز و فردا اعلام شود.
وی در مورد افزایش حداقل نمره قبولی از ۷۰ نمره به ۱۰۰ نمره و تاثیر آن در میزان قبولی*ها گفت:* حداقل نمره ۱۰۰ نمره مانند ۱۰ از ۲۰ است و اگر داوطلب تسلط لازم را در رشته تخصصی خود داشته باشد کسب این نمره کار دشواری نیست ولی در عین حال در جلسه نهایی با وزیر بهداشت ممکن است ارفاقی هم در نظر گرفته شود.
به گفته نسل سراجی نتیجه آزمون جامع علوم پایه و پیش*کار رزی عصر امروز (چهارشنبه) از طریق اتوماسیون اداری به روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ارسال و احتمالاً از فردا بر روی سایت وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار فارس، آزمون جامع علوم پایه و پیش*کار ورزی پنجشنبه ۱۱ اسفند به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
FarsNewsAgency - خبرگزاري فارس

dr.mahdi

New member
خبر بالا را با خبر پایین که از خبرگزاری فارس در تاریخ 24 اسفند 90 منتشر شده مقایسه کردم آخر نفهمیدم مردودین امسال چند درصدند؟ در خبر قبل از عید اومده 60 درصد یکی از رشته ها افتادند ولی در خبر بعد از عید اومده: آمار مردودی ها بطور میانگین نسبت به سالهای قبل که معمولا 5 درصده تغییری نکرده؟
لطفا اگر اشتباه می کنم به من متذکر بشید

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت*وگو با فارس:
۶۰ درصد شرکت*کنندگان یکی از رشته*های آزمون جامع علوم پایه مردود شدند
خبرگزاری فارس: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت:* نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش*کارورزی مشخص شد و ظرف امروز و فردا اعلام می*شود اما در یکی از رشته*های ۶۰ درصد شرکت*کنندگان مردود شدند.

13900902095656_PhotoA.jpg

جبرائیل نسل سراجی در گفت*وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: نتایج آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش*کارورزی آماده شده و قرار است پیش از ظهر امروز در جلسه*ای با وزیر بهداشت مطرح و پس از جمع*بندی نهایی نتایج ظرف امروز و فردا اعلام شود.
وی در مورد افزایش حداقل نمره قبولی از ۷۰ نمره به ۱۰۰ نمره و تاثیر آن در میزان قبولی*ها گفت:* حداقل نمره ۱۰۰ نمره مانند ۱۰ از ۲۰ است و اگر داوطلب تسلط لازم را در رشته تخصصی خود داشته باشد کسب این نمره کار دشواری نیست ولی در عین حال در جلسه نهایی با وزیر بهداشت ممکن است ارفاقی هم در نظر گرفته شود.
به گفته نسل سراجی نتیجه آزمون جامع علوم پایه و پیش*کار رزی عصر امروز (چهارشنبه) از طریق اتوماسیون اداری به روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ارسال و احتمالاً از فردا بر روی سایت وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار فارس، آزمون جامع علوم پایه و پیش*کار ورزی پنجشنبه ۱۱ اسفند به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
FarsNewsAgency - خبرگزاري فارس

در ابتدا 60 درصد افتاده بودند که 91 به بالا هارو پاس کردن تا آمار و بیارن 13.3 درصد که میشه حدود 500 نفر !
در رشته دندان پزشکی که گفته شده 30 درصد افتادن میشه حدودا 110 نفر!!

درباره صحت آزمون که اونقدری که من تو این آزمون تقلب دیدم جای دیگه ندیده بودم! حالا اونایی که تقلب نکردند باید بیفتن!!!

حمید

New member
چیزی که مشخصه آقا افشین(حمید.) تو یکی از موارد زیر هستی:

1-اصلا دانشجوی پزشکی نیستی
2-پزشک هستی ولی اصلا اسفند90 امتحان علوم پایه نداشتی.
3- امتحان علوم پایه اسفند90 داشتی یا نمرت خیلی پایینه که هیچ امیدی به خودت نداری یا به دلایلی سر جلسه غایب بودی و دوست داری بقیه هم مثل تو بیفتن.
4-علوم پایه دادی و نمرت خیلی بد نیست ولی خیلی ناامیدی.

این جوری که من پست های تو رو خوندم گزینه های بالایی احتمال بیشتری دارند.ولی قطعا هر کدوم از گزینه ها که باشی قطعا از حالت طبیعی خارج هستی.

پس از دوستان خواهش می کنم که به حرف های دوست عزیز زیاد توجه نکنند.این پستی هم که من در جواب ایشون گذاشتم به خاطر تشابه اسمی که با من داشتند گذاشتم ولی خواهشا هر چی گفت روی پست های ایشون جواب ندید و بذارید هر چی دوست داره بگه.

انشاءالله که 2-3شنبه کارمون درست بشه.ولی اگه بازم نشد بازم تلاشمون رو می کنم تا به نتیجه برسیم.

در ضمن از ادمین هم به خاطر تلاشی که واسه از بین بردن جو منفی ایشون کردند ممنوم.

nazanin7

New member
تجمع دانشجویان پزشکی

لطفا تأمل كنيد!

تجمع دانشجويان پزشكي مقابل وزارت بهداشت + تصاوير

14 نكته در مورد چرايي تجمع ادامه دار مقابل وزارت بهداشت

14 نكته در مورد چرايي تجمع ادامه دار مقابل وزارت بهداشت
آنچه که ماهیت اعتراض این گروه را تشکیل می دهد تصمیمات لحظه ای و نسنجیده ایست که متأسفانه سالهاست به آفت برخی مدیران کشور تبدیل گشته و اینجا نیز یکی از همان عرصه هاست که ...
گروه علمي «خبرگزاري دانشجو»؛ جمعي از دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشكي از ابتداي هفته گذشته در اعتراض به تغيير در روند برگزاري آزمون هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و دارو سازي با حضور مقابل وزارت بهداشت اعتراض خود را اعلام نمودند.

دانشجويان در اين تجمع بر روند برگزاري آزمون و نحوه طراحي سوالات معترض بودند و معتقد بودند برخي از تغييرات موجود در اين آزمون از جمله حذف ارفاقات كه در دوره هاي گذشته به شركت كنندگان در اين آزمون اختصاص مي يافت، روند منطقي را طي نكرده است.

بعد از انتشار اين خبر، يادداشتي با عنوان «لطفاً تأمل كنيد» به قلم يكي از دانشجويان پزشكي مخالف اين اقدام در «خبرگزاري دانشجو» منتشر شد كه مطالب مندرج در آن به تبع خود موجب نگارش مطلب ديگري كه در ذيل مي آيد گرديد:

«ابتدا می بایست از همدردی دوست محترممان با دانشجویان معترض و نیز همراهی بمراتب بیشتر ایشان با مسئولین مورد اعتراض، تشکر نمایم و در ادامه نکات زیر را در قالب 14 مورد حضور دوستان عرض نمایم:

1. آنچه که ماهیت اعتراض این گروه را تشکیل می دهد تصمیمات لحظه ای و نسنجیده ایست که متأسفانه سالهاست به آفت برخی مدیران کشور تبدیل گشته و اینجا نیز یکی از همان عرصه هاست که یک تصمیم عجولانه محصولش می شود به هم خوردن نظم حضور دانشجویان در بخشها، می شود کمبود نیروی کارورز در بیمارستانها، می شود افزایش زمان رسیدگی به بیماران در اورژانسها، می شود فشار کاری مضاعف بر همکارها، می شود تحمیل هزینه های آموزشی بیشتر به دانشگاهها، می شود یک ماه تجمع مقابل وزارت بهداشت، می شود بهانه ای برای بالاترین و شبکه های مشابه تا در شرایط حساس کشور از این تجمع کاملا آموزشی، بهره برداری سیاسی نمایند، می شود ...

2. در زمینه نفس وجود آزمونهای جامع نقدهای فراوانی مطرح است که در این مقال نمی گنجد و مطالعه ای هرچند کوتاه در نظام آموزش پزشکی کشورهای پیشرفته، پاسخ شما را خواهد داد. لیکن ذکر همین نکته بس که در آن برهه از زمان که دانشجویان این مرز و بوم بدون این آزمونها پزشک می شدند هم اکنون بسیاری از آنان از اساتید به نام این مملکت هستند.

3. بی شک دقت در ارزیابی افرادی که قرار است در امر سلامت مؤثر واقع شوند برکات فراوانی خواهد داشت و بر همین اساس است که برای ورود به این رشته ها می بایست از میان نزدیک به 500 هزار نفر داوطلب رشته تجربی در آزمون سراسری، بین فقط 1000نفر اول کشورت قرار بگیری، بر همین اساس است که می بایست شبانه روز درس بخوانی و با درس بخوابی و درست را بخوری !! تا بتوانی نامت را در برندگان این ماراتن نفس گیر ثبت نمایی، بر همین اساس است که می بایست کورسهای فشرده ی فیزیوپات را یکضرب پاس کنی، بر همین اساس است که می بایست امتحانات بالینی پر مشقت استاژری را با دعا ثنا از سر بگذرانی، بر همین اساس است که پدرت را در این دو آزمون جامع در می آورند، و بر همین اساس است که وقتی اینترن شدی تازه میفهمی هیچی نیستی و بر هیمن اساس است که باید یک سال و نیم کارورزی ات را فقط فحش و ناسزا از رزیدنتها و استادها و مردم عزیزت بشنوی، آیا اینها برای پزشک شدن یا بعبارتی بهتر یک فوق لیسانس بودن کافی نیست؟!!... (با توجه به هم عرض بودن مدرک پزشکی با فوق لیسانس!!) حالا بماند مشکلات پس از اتمام تحصیل و مشکلات طرح و ضریب کا و پروانه طبابت و نبود امنیت شغلی و عدم تسویه شرکتهای بیمه و ... (از آنها هم گذر می کنیم!!)

4. فرموده اید "عدم کسب حداقل 50 درصد نمره در این آزمونها نشاندهنده این است که فرد اطلاعات علمی لازم برای ورود به مرحله بعدی آموزش این رشته را ندارد و تا زمانیکه این آمادگی را پید نکرده است، حتی از لحاظ اخلاقی اجازه ورود به مرحله بالاتر را ندارد" دوست عزیز چگونه است که نشان به این وضوح را در این 47 دوره (که با احتساب 5 آزمون می شود تقریبا نزدیک به 250 آزمون یعنی نزدیک به 20 سال) نه شما، نه وزرای قبلی و نه حتی وزیر فعلی تا همین چند وقت پیش و نه هیچ احد دیگری مشاهده نکرد؟ و بناگاه همین دوستان پس از استراحت شبانه متوجه عمق فاجعه شدند؟!!! و تمامی مشکلات آموزش پزشکی را نیز که سابقاً حل کرده بودند و تنها راه حل باقی نیز فقط همین یکی مانده بود؟!! تقاضا دارم بقول خودتان کمی تأمل کنید، بنظر خود شما آیا بهتر نبود این تصمیم برای دانشجویانی گرفته می شد که در حال ورود به دوره پزشکی یا کارآموزی هستند تا از همان بدو ورود بدانند 2 سال و نیم دیگر باید آزمونی بدهند با فلان شیوه ی قبولی؟؟ نه اینکه برای دانشجویی که تمام درسش را خوانده و فقط مانده دو سه ماه دیگر آزمونش را بدهد؟ از طرفی اظهار نظر در باب علم اخلاق نیز در صلاحیت من و شما نیست ...

5. چرا راه دور برویم؟ بعنوان یک فرضیه اگر این فرضیه شما و مدیران هم نوا با شما، صحیح باشد که لاجرم ناگزیریم بپذیریم همین مدیران نیز به همین شیوه پزشک شده اند و منطقا نتیجه می گیریم به هیچ وجه صلاحیت و شایستگی ادامه ی تحصیل، شایستگی پزشک شدن، شایستگی مدیر شدن براساس مدرک پزشکی شان و در نهایت صلاحیت و شایستگی تصمیم گیری را ندارند و بدیهی هم هست چنین فردی واضحاً تصمیم درستی را نمی تواند اتخاذ کند، پس به حکم منطق و نیز همان اخلاقی که ندایش را سردادید این تصمیم آنان نیز از سر ناآگاهی و کمبود اطلاعات لازم است ... !! بماند که زمان آنان تعداد سؤالات 210 بوده است و آنان با نمرات حدود 60 و 70 و 80 هم به زور عبور می کرده اند، نه اکنون که سؤالات را کاهش داده اند و نمره قبولی را افزایش، بماند که زمان آنان منابع بصورت تصاعدی رشد نمی کردند، بماند که زمان آنان بفرموده ی خود حضرتعالی نیز سؤالات در حد آزمون تخصص نبوده است و بسیار ساده طرح میشده است. و نیز بسیاری بماندهای دیگر که به چشم اغماض به آنان می نگریم !! از طرفی این اقدام وزارتخانه قابل مؤاخذه است که چرا به افراد ناشایست هم اجازه ی رشد و بالندگی داده است و هم چرا به ایشان جایگاههای مدیریتی تقدیم کرده است؟!!

6. درباره ی اهداف واهی و تعهد و ... که فرموده بودید، باید عرض کنم مناسب هست کمی به خود بیایید و با پیش داوری درباره ی اهداف دیگران، گناه آنان را نشویید !! چرا که فقط "ان الله علیم بذات الصدور". بعنوان مثال من نمی دانم هدف شما از نواختن ساز مخالف آن هم اینگونه ناشیانه در این شرایط چیست؟!!... همچنین این را نیز بدانید که با توفیق اجباری نمی توان روحیه ی تعهد را در یک شخص ایجاد نمود.

7. ماهیت رشته پزشکی بیش از آنکه حفظی باشد مفهومیست و حتی برخی مواقع نیاز به درک مفاهیم پیچیده ای دارد که حفظ مطالب هیچ دردی از بیمار و دانشجو درمان نمی کند !! (می توانید به مبحث آب و الکترولیت مراجعه بفرمایید!!)

8. نکته ی دیگر آنست که وزارت، با برگزاری آزمونهای جامع، عملکرد خود و اعضای هیئت علمی خود در امر آموزش را نیز زیر سؤال می برد و به ناتوانی خودش در امر ایجاد عدالت آموزشی بین دانشگاهها اقرار می کند. چرا باید اینقدر اختلاف فاحش بین دانشگاههای علوم پزشکی و شیوه ها و امکانات آموزشی شان وجود داشته باشد ؟ که اصلا مجبور به برگزاری این آزمونها شود؟ اصلا مگر می شود با دو آزمونی که هر دوره اینهمه مشکلات فراوانی را نیز به همراه دارد این فضای خالی این تبعیض را پر کرد؟ اصلا چرا وزارتخانه با ادغام دو دانشگاه بزرگ کشور، به این اختلاف طبقاتی در آموزش پزشکی دامن زد؟ چرا باید بین مردم تفاوت قائل شد؟ تفاوت آن مردمی که پزشک تربیت شده ی دانشگاه تهران بر بالینشان حاضر می شود با مردمی که پزشک فلان دانشگاه معاینه شان می کنند چیست؟ چرا این وزراتخانه بجای اینکه این معضلات را حل کند و عدالت آموزشی ایجاد کند خود، اقداماتی کند که همگی تصور کنند قدم در راه تبعیض برداشته است و بسیاری چراهای دیگر؟!!...

9. وزارتخانه، با این اقدامات، عدم اعتماد خود به مجموعه های تحت امرش در آموزش پزشکی را نیز فریاد میزند، چطور؟ اینگونه که بیاییم با برگزاری آزمونهای جامع ببینیم دانشجویان چگونه آموزش دیده اند؟!! این یعنی وزارتخانه یا نمی داند که در دانشگاهها چه خبر است و یا می داند که خبرهای خوبی نیست، که در هر دو حالت نیز باز وزارتخانه قابل مؤاخذه خواهد بود که چرا از اوضاع دانشگاهها خبر ندارد و یا اینکه اوضاع نامناسبی را برای آنها بوجود آورده است؟... کمی با خود فکر کنید: آخر این چه منطقیست که بیایند برای یکسان کردن سطح آموزش،آزمون برگزار کنند؟!!! خدا وکیلی خودتان خنده تان نمی گیرد؟!! بابا شماها در 7 سال تحصیل نتوانستید سطح آموزش را یکسان کنید و عدالت آموزشی برقرار کنید، حالا میخواهید با دو آزمون مشکل دار 3 ساعته، کل عدالت آموزشی را اجرا کنید؟ اصلا مگر می شود با آزمون، سطح آموزش را یکسان کرد؟!! این یعنی هرچه بازرسی در طول تحصیل از دانشگاهها می کنند نیز بی ارزش است، اصلا این وزارتخانه میداند چه می کند؟ گویی خیال می کند امر آموزش پزشکی از امر آزمون های پزشکی جداست و به ایشان ربطی ندارد!! حتی با فرستادن چندین نماینده به هر دانشگاه در روز برگزاری این آزمون های غیر رقابتی، مهر تأیید محکمی بر فرضیه خود بیمار انگاری و عدم اعتماد می زند.

پزشکی 88 بندرعباس

بنابر گزارشات رسیده، درجلسه عصر چهارشنبه 16 فروردین میان نمایندگان دانشجویان با نمایندهای وزیر قرار شده است تا امتحان اسفند را با امتحان شهریور 90 ارزیابی کنند و در صورت لزوم نمره به دانشجویان اضافه شود.
نمایندگان وزیر اعلام کردند سه شنبه 22 فروردین نتیجه نهایی را اعلام میکنند.

dr.mona

New member
ادمین جان کجای پست های من غیر مرتبط با موضوع بوده ؟
دقت کنید یکم...!

1soshiant

New member

بچه ها جلسه ی تصمیم گیریشون فردا یعنی دوشنبه برگزار میشه
اگه میخواین نتیجه بگیریم همه باید فردا بیان... اگه تعداد کم باشه ممکنه سواستفاده کنن... پس خواهشا هرکسی میتونه بیاد

آخرین ویرایش:

حمید

New member
از همه ی دوستان خواهش می کنم که فردا اونجا باشند.مخصوصا دوستان تهران و جاهایی که به تهران نزدیک هستند که فردا حتما اونجا باشند چون روز سرنوشته.بچه ها امشب وزارت خونه می مونند.اگه امکانش هست امشب اونجا باشید و اگر نه فردا صبح حتما اونجا باشید.

admin

Active member
پرسنل مدیریت
ادمین جان کجای پست های من غیر مرتبط با موضوع بوده ؟
دقت کنید یکم...!
کلیه سوال و جوابهای مرتبط با فرد خاطی پاک شد چون واقعا ربطی به موضوع نداشت و تاپیک طوالانی میکرد.
ارسالهای فینگلبش هم ظبق روال انجمن همیشه حذف میشه
بهر حال اگر خطایی رخ داده پوزش میخوام...

r67141

New member
برادرافشین متاسفانه اطلاعات شما غیرموثق می باشد
برعلیه نظام جوسازی نكنید
وگرنه........

آخرین ویرایش:

r67141

New member
بااتكال به خداوندمتعال وحفظ خونسردی انشاالله مشكل دوستان حل خواهدشد

بالا