گالری عکس دینی - فرهنگی - سیاسی

رونـاک

New member
14646304717972012370.png

mw.ashel

New member
1393742243473529_large.jpg

مامان خوبم میدونم خیلی دوستم داری

دوست داری منو خوشگل کنی و به همه نشون بدی

ولی مامانی یه کوچولو فکر کن ، قرار من یه انسان باشم

من عروسک نیستم که هر طوری لباس تنم کنی

آرایشم کنی و جلو همه برقصونیم

مامانی به من حیا یاد بده ، حجاب داشتن رو یادم بده

دفاع از خودم رو یاد بده کسانی که بی عفتی رو یادم بدن زیادن

تو عروسک شدن واسه دل دیگران رو بهم یاد نده

خواهش میکنم مامانی ...!

میخواهم فرشته باشم

siUHw1Am_535.jpg

نه سالش که شد
آمد پیش مادر و گفت
بهشت کجاست مادر؟
مادر گونه هایش را بوسید و گفت
چادرِ سفید،اندازه ات شده؟ . . .

تولد شهید "مالکوم ایکس" رهبر نهضت سیاهان امریکا (1925 م) گرامی!

silbPNti_400.jpg

مالک شباز معروف به مالکوم ایکس، در 19 مه 1925 م در خانواده فقیر در امریکا به دنیا آمد. مالکوم در 21 سالگی به جرم سرقت به پنج سال زندان محکوم گردید. وی در زندان با بسیاری از زندانیان که غالباً سیاه‌پوست و از خانواده‌های مسلمان بودند آشنا شد و با عالیجاه محمد، رهبر جنبش مخفی سیاهان امریکا نیز ارتباط برقرار کرد. عضویت و همکاری مالکوم ایکس با این جنبش اسلامی او را به کلی متحول نمود. مالکوم ایکس از آن پس فراگیری علوم دینی و مطالعه کتاب‌های اسلامی را آغاز کرد و با کمک‌های مردم توانست دو مسجد در دیترویت و فیلادلفیای امریکا برای مسلمانان بنا نماید. او در مارس 1964 م با هدف تشکیل سازمان وحدت سیاهان افریقایی و امریکایی، از جنبش عالیجاه محمد جدا شد. مالکوم با تشکیل این سازمان و انجام سخنرانی‌های متعدد در مساجد و اماکن عمومی سیاهان توانست تشکیلات نسبتاً منسجمی از سیاه‌پوستان مقیم امریکا به وجود آورد.
مالکوم ایکس در برابر حرکت مسالمت‌آمیز مارتین لوترکینگ، کشیش سیاه‌پوست امریکایی برای کسب حقوقِ برابر اجتماعی برای سیاهان، اعتقاد به مبارزه گسترده سیاسی و لزوماً قهرآمیز داشت تا به وسیله آن بتوان نظام سرمایه‌داری امریکایی را که در تاریخ آن فقط قتل و غارت سرخ‌پوستان و سیاهان و مردمان امریکای لاتین، اسیا و افریقا در آن وجود داشت، مجبور به پذیرش حقوق سیاهان نمود. مالکوم درسال 1964 م به قاره افریقا و آسیا سفر کرد و با جهان اسلام از نزدیک آشنا شد، اما سه ماه پس از بازگشت به امریکا در 21 فوریه 1965 م در شهر نیویورک مورد سوء قصد قرار گرفت و در چهل سالگی به شهادت رسید. ماجرای شهادت او مانند تمام ترورهای سیاسی امریکا، همچنان در پرده‌ای از ابهام فرو رفت اما شواهد بسیاری حکایت از دخالت سازمان امنیت داخلی امریکا یعنی (F.B.I) و سازمان ضد جاسوسی آن کشور موسوم به (C.I.A) در این امر دارد.

بالا