کارنامه علمی اولیه ارشد علوم آزمایشگاهی 3

araz

New member
نکرانم که قبول نشم با 80 میکروب چه شهرایی رو میارم احتمال هس مشهد قبول شم

سلام . وقتی رشته میکروب 170 نفر پذیرش عادی داره مطئنا قبول میشید .
البته در دانشگاه هایی مثل تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، تربییت مدرس ، شهید بهشتی ، تبریز که جزء دانشگاه های برتر علوم پزشکی هستن احتمال قبولی با رتبه 80 شاید ضعیف باشه ولی بعید نیست چون خیلی از رتبه های برتر شهرستانی ترجیح میدن شهرهای خودشون رو انتخاب کنن و احتمال داره شما هم در دانشگاه هایی مثل مشهد یا تبریز قبول بشید و همیشه باید امیدوار بود و شانس خودتونو امتحان کنین

به نظرم با رتبه شما دانشگاه هایی مثل زنجان، اراک ، همدان ، ارومیه یا گلستان میتونن انتخاب خوبی باشن

asalmasal

New member
سلام

بچه ها این شهرها ترتیبش چجوری باشه بهتره؟کرج کاشان همدان؟
واسه رشته میکروب

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sara77

صیاد

New member
در مورد سوال دوست عزیزی که پرسیده بودن منابع چی خوندم و از کی شروع کردم؟ بر حسب رشتم هدف ارشد ژننیک انسانی بود منتهی مشکل پیش اومد نشد بعد از ترم هفت از اوایل اسفند شروع کردم به خوندن برای ویروس، تاکیدمم رو ویروس و زبان وایمنی بود برای ویروس برای کنکور خسروی رو خوندم با تست های دکترا ،ارشد سه سال گذشته ایمنی فشرده رفتم ولی رو نخوندم چون حجمش خیلی بالا بود برای بچه های دکترا بود اکتفا کردم به همون مطالب سرکلاس با تست های ارشد یه تست aqs بگیرید کفافتون رو میده تو خرج نندازید خودتونو خواستید یه کتاب خلاصه ایمنی هم بگیرید به میل خودتونه سلولی هم تاکیدم رو سیگنالینگ و ترافیک پروتئین بود 30 تا 50 درصد سوالا رو پوشش میده همین مباحث منتهی باید پیوستگی مطالب حفظ بشه یه یا کتاب کم حجم بگیرید اگه رسیدین خفناشم بخونید. برا زبان فقط لزگی چهار پنجتا مهارت اولو خوب کار کنید با مرور تست های ارشد پنج سال پیش تو میکروب اشتباهم این بود که کتابای مختلف زیاد خوندم یه مناسب مثل پایتخت گیر بیارین خوبه من همون رو می خوندم میکروب بالای هفتاد می زدم انگل و قارچ هم نخوندم ولی یکی از رفقای ما که قبول شده می گفت خارج از برای کنکور خسروی سوالی نیومده بود در کل خدمت شما عارض شم که چون عشق رفرنس وکتاب بودیم هرچی می رسید دستمون می خریدیم ولی آخرش همونایی که خدمتتون گفتم به دردم خورد مطمئنا اگه وقت بیشتری داشتم مسلما با همین منابع رتبه خیلی بهتری هم می شد آورد.تو ویروس برین سایت viral zone شکل ویروس ،ژنوم ویروس کلا مطالب مربوط به ویروس ها رو به صورت تصویری داره بسیار به تصویر سازی بهتون کمک میکنه میتونین از youtubeهم فیلم های ایمنی و سلولی ومولکولی بگیرید خیلی کمک میکنه تو تثبیت مطالب تو زمان اندک دیگه اینکه تو همین بازه زمانی سه ماهه که خوندم زمان مطالعم خیلی بالا هم نبود ولی تعداد مرورم خیلی بالا بود شاید تو یه روز یه دور ایمنی رو می خوندم اینا چیزایی بود که من انجام دادم .نکته آخرم اینکه اگه کنکوری می خواین بخونین با عمیق خوندن کلا فرق داره چون تو ارشد پایه درسی بسیار مهمه باید برنامه ریزی کنین میخواین کنکوری بخونین یا عمیق و اینکه چجوری زمانتون رو تقسیم می کنید. والسلام درود بر تمام بروبچه های گل علوم آزمایشگاهی 3

narjes1992

New member
ممنون از پاسختون. اما متوجه نشدم ایمنی و میکروب دقیقا چی خوندید؟!!!

صیاد

New member
ایمنی کتاب تست aqs بانک آزمون تحلیلی ایمونولوژی نشر جامعه نگر با مطالب سرکلاس فشرده ای که میرفتم استفاده کردم. برای کنکور نشر خسروی و ایمنی شناسی دکتر عقیل، برای تثبیتم مطلبم از فیلم های youtube استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

صیاد

New member
میکروب استاد ا.س.م.ا.ع.ی.ل.ی خوبه ،خ.ل.ی.ل.ی حجمش بالاست سه جلده اگه میتونید بخونید اونم خوبه خلاصه میکروبشناسی واکر فوقالعاده است انتشارات ارجمند

vet lab sciences

New member
بچه ها این شهرها ترتیبش چجوری باشه بهتره؟کرج کاشان همدان؟
واسه رشته میکروب

بابا یکی جواب این بنده خدا رو بده تا مهلت ویرایش تموم نشده! چه جو مزخرفی حاکمه بر ما ایرانی ها!

و علیک سلام. دوست عزیز راستش سوالت در تخصص بنده نیست. اما به نظرم همینی که نوشتی خوب باشه (1-کرج 2-کاشان 3-همدان)

صیاد

New member
علوم پزشکی همدان تنها دانشگاهی بین دانشگاههای بالاست که گروه میکروبش از ایمنی و ویروس جداست دوتا استاد تمام داره و یه دانشیار داره سابقه برگزاری میکروبش هم از بقیه بیشنره، دانشگاه کاشان پارسال دکتری میکروب هم گرفت دو نفر مزیتش اینه اگه بخواید دکتری هم میکروب بخونید معمولا دانشگاههای ارائه دهنده دکتری اون رشته دوست دارن دانشجوهاشون از خودشون باشن گروهش دوتاشون مرتبه استاد دارن که خانم منیری تحقیقاتش رو آنتی بیوتیک و مقاومت داروییه وآقای دکتر خورشیدی هم تقریبا میشه گفت همینطور. دانشگاه البرز ارشد میکروبش یکم تازه است آورده و مدیر گروهش هم دکتر عنایت الله کلانتر هستش که دانشیار بودن تا سال 91 الان نمی دونم انتخاب شما بسته به سه عامل هستش 1.شهر دور یا نزدیک براتون مهم هستش یانه؟ 2.دکتری می خواید میکروب بخونید یانه؟3. علاقه شما به چه محور تحقیقاتی هستش واینکه میخواید به امکانات تهران نزدیک باشید یانه ؟ اگه تو تهران جایی رو دارید که پایان نامه رو بتونید تو مراکز تحقیقاتی تهران بگذرونید به نظر من کاشان بهتره بعد همدان بعد البرز ولی در نهایت باید شرایط رو دقیقا بدونید بعد انتخاب شهر رو انجام بدین

gelare

New member
سلام بچه ها،منم 19ویروس و33 میکروب شدم
بچه ها برای انتخاب رشته مون میشه چندتارشته انتخاب کرد مثلا من هم ویروس بزنم وهم میکروب؟؟یا اینکه فقط بایدیک رشته رو انتخاب کرد؟

araz

New member
سلام بچه ها،منم 19ویروس و33 میکروب شدم
بچه ها برای انتخاب رشته مون میشه چندتارشته انتخاب کرد مثلا من هم ویروس بزنم وهم میکروب؟؟یا اینکه فقط بایدیک رشته رو انتخاب کرد؟

سلام ، تبریک میگم

اینکه بتونید چند رشته انتخاب کنید اطلاعی ندارم ، چون پارسال اینجوری نبود

ولی اگه من جای شما بودم حتما ویروس رو انتخاب میکرم ، که با رتبه 19 میتونید در یکی از بهترین دانشگاه ها قبول بشید

کلا به نظرم الان عصر ویروس شناسیه و هیچ موضوعی به اندازه ویرولوژی اهمیت نداره ، رشته ای هست که میتونه آینده خیلی درخشانی داشته باشه ، البته بعد از ویروس هم رشته میکروب رو خیلی قبول دارم

vet lab sciences

New member
دوستان عزیز دقت بفرمایید در عصر حاضر اهمیت موضوعاتی همچون سرطان ها (صرفنظر از وکتور تراپی تنها)، بیماری و بحران های روحی - روانی، بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی، بیماری های متابولیک و غیر عفونی، دیابت و... به مراتب بیشتر از بیماری های عفونی از جمله مرتبط با ویروس هست.

araz

New member
دوستان عزیز دقت بفرمایید در عصر حاضر اهمیت موضوعاتی همچون سرطان ها (صرفنظر از وکتور تراپی تنها)، بیماری و بحران های روحی - روانی، بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی، بیماری های متابولیک و غیر عفونی، دیابت و... به مراتب بیشتر از بیماری های عفونی از جمله مرتبط با ویروس هست.

ولی اکثر همین بیماری ها و ناهنجاری هایی که ذکر کردین به طور مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط با ویروس ها هستند .

مثل اکثر سرطان هایی که مرتبط با hpv ، ebv و بیماری های سیستم عصبی مرتبط با vzv و ... و همچنین بیماری های سیستم ایمنی که مرتبط با hiv هستند و زمینه ساز بسیاری از بیماری های دیگر اند

کمتر بیماری رو میشه پیدا کرد که حداقل به طور غیر مستقیم با ویروس ها ارتباط نداشته باشند بنابرین به جرأت میشه گفت مهمترین چالش علم پزشکی در عصر حاضر و آینده ایجاد راه کارهای مقابله با ویروس ها و تا حدی سایر عوامل عفونی خواهد بود

vet lab sciences

New member
ولی اکثر همین بیماری ها و ناهنجاری هایی که ذکر کردین به طور مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط با ویروس ها هستند .

مثل اکثر سرطان هایی که مرتبط با hpv ، ebv و بیماری های سیستم عصبی مرتبط با vzv و ... و همچنین بیماری های سیستم ایمنی که مرتبط با hiv هستند و زمینه ساز بسیاری از بیماری های دیگر اند

کمتر بیماری رو میشه پیدا کرد که حداقل به طور غیر مستقیم با ویروس ها ارتباط نداشته باشند بنابرین به جرأت میشه گفت مهمترین چالش علم پزشکی در عصر حاضر و آینده ایجاد راه کارهای مقابله با ویروس ها و تا حدی سایر عوامل عفونی خواهد بود

بتون حق میدم که اکثر بیماری ها رو از دیدگاه ویروس شناسی ببینید، چون در دانشگاهی تحصیل می کنید که به شدت روی مباحث مولکولی رشته مانور میده و مطمئنا باعث جهت دار شدن نگرش و دیدگاه دانشجو به سمت رشته مورد علاقه خود میشه.

خیر، احتراما اینطور نیست که اکثر بیماری ها با ویروس ها مرتبط باشند، فی المثل طبق آمار بین المللی 350 میلیون افسرده!! در سراسر جهان وجود داره، سوال: آیا بیماری تمام و یا اکثر این جمعیت عظیم مرتبط با عوامل ویروسی یا دیگر عوامل عفونی هستند؟! قدر مسلم که جواب منفیه.

یا همین ایدز که عاملش شاخص ترین و معروفترین ویروس در کل ویروس هاست، مگر چقدر در ایران به اچ آی وی مبتلا هستند؟! خیلی خیلی باشه 200هزار نفر. یا درجهان حدود 40 میلیون نفر.
باقی مثال هایی هم که زدید، همینطور.

آیا تمامی دردها و بیماری های مردم (ایران و جهان)، بیماری های مرتبط با ویروسی یا عفونیه؟! قطعا که خیر. حقیقت اینه که تمامی بیماری ها از جمله MS، دیابت، مشکلات قلبی - عروقی، سندروم های روحی - روانی همچون IBS، اختلالات شخصیتی، بیماری های گوارشی همچون IBD، Heart burn، Reflux، سرطان ها و... در مجموع ارتباط کمی با عوامل عفونی دارند.

بله میزان شیوع بیماری های عفونی و نوظهور عفونی و ارتباط برخی از این عوامل با دیگر بیماری ها در نوع خود میتونه جالب توجه باشه، اما به نظرم باید مبنای نگرش رو بر اساس در نظر گرفتن تمام سندروم ها و بیماری ها و مقایسه میزان شیوع عفونی ها با غیر عفونی ها و همچنین بررسی مقدار نقش عوامل ویروسی در فناوری های نوین پزشکی با سایر عوامل گذاشت.
:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamidvet
بالا