چشمتان روشن

siAbcO6_535.jpg

چشمتان روشن!

امسال در مقطع اول ابتدایی تعداد دانش آموزان شیعه وسنی یکی شد.

تعداد اهل سنت ایران به 20 میلیون نفر رسید و این در حالی هست که اقوام شیعه ایران ضریب رشد 1/7 را دارد تجربه میکند و این بسیار نگران کننده می باشد.

با همین فرمول رشد جمعیتی ، ظرف سالهایی نه چندان دور اکثریت ایران را اهل سنت تشکیل می دهند.

و باز چشمتان روشن!

این امار بعد از سر شماری سال 90 به دست آمد و بعد از نامه مدیر حوزه علمیه اهل سنت پاکستان به سنی های ایران موجب حساسیت بیشتر نهادهای امنیتی شد... در نهایت این امار اخرین نتایج حاصل است....

مختصری از نامه مدیر حوزه علمیه پاکستان خطاب به اهل سنت ایران:

شده نان شب نخورید اما در تولد نوزاد همت کنید.... آینده ایران از ان ماست!!!( بدیهی هست کشوری که خود دچارمشکلات فراوان مدیریتی است از این حرف نیتی جز ایجاد اختلاف بین مذاهب کشور عزیزمون ایران ندارد)

قدری آینده نگر باشیم و بدانیم این خاک متعلق به کیست؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

رونـاک

New member
وقتی به نقشه جغرافیایی کشور نگاه میکنی میبینی تو تعداد شهرهای شیعه نشین و سنی نشین کشور یه موازنه نسبی وجود داره و فک نمیکنم این برابری مال چند سال اخیر باشه
تو یه مذهب تعداد جمعیت مهم هست ولی مهمتر کیفیت اون جمعیته
الان جمعیت بالای یک و نیم میلیاردی مسلمونها قدرت و نفوذ بیشتری تو دنیا داره یا جمعیت چند میلیونی یهودی ها؟
مگه ما اعتقاد نداریم که سیاست های کشورهای به اصطلاح ابرقدرت، که مسیحی هستن رو یهودیها تعیین میکنن
چند میلیون یهودی بر چند میلیارد نفر با مذاهب مختلف تسلط داره!
امیدوارم مسئولین اونقد شرایط معیشتی مردم رو بهبود بدن که مردم از ترس مشکلات مجبور نشن به تک فرزندی رو بیارن
یه زمانی مسئولین گفتن باید جمعیت شیعه ها زیاد بشه،زیاد بچه بیارید! بدون هیچ برنامه ریزی و آینده نگری، نتیجه همین سیاست، ماهایی شدیم که به دلیل بی تدبری مسئولین اونقد با مشکلات دست و پنجه نرم کردیم که الان حاضر نیستیم بیشتر از 1-2 تا بچه بیاریم که مبادا بچه هامون مثل خودمون با انواع محرومیتا زندگیشون حروم بشه؛ و گر نه کدوم انسان عاقلی از داشتن یه خانواده بزرگ بدش میاد؟
اینجا باید به مسئولین بگیم چشمتون روشن با این دسته گلی که با سیاستهای غلط و بی تدبیریتون به آب دادید!

رونـاک

New member
متاسفم برای همچین تفکر های فسیل مانند ....
متاسفم که ...
من پدرم اهل تشیع و مادرم اهل تسنن هستش ...و من شیعه
ما هردو مذهب رو قبول داشتیمو داریم و هیچوقت بی احترامی ندیدم (حساب افراد مریض جداست ...)

به یاد نداشتم تو خانواده ما هیچوقت سر مذهب بحثی بوده باشه میدونی چرا ؟؟چون ما مذهب پرست نبودیم ما خدا پرست بودیم وهستیم ....
پدر و مادر من هر دو تحصیل کرده بوده و از خانواده های اصیل بودن و در نتیجه هیچ وقت چشمشان با این مسایل پوچ روشن نشده ....!!!!
به یاد داشته باشید جهان هستی برای رسیدن به ذات الهی ست ...
و رفتن به بهشت و جهنم بر اساس آمار جمعیت نیس...نگران نباشیم ...
اونقدی که تشیع و تسنن تو سر هم کوبیدن اگه تو سر بلاد کفر میزدن الان ی جایگاه دیگه داشتیم ....
چشمها رو باید شست جور دیگر باید دید ....آسمان را دریاب .....

فک نمیکنم هیچ مذهبی مثل بعضی از به اصطلاح شیعه و سنی ها، به خاطر اختلافاشون اینطور تیشه به ریشه دینشون زده باشن

maxin

Well-known member
کاری باهیچ مذهبی نداریم ما.......هرکی ب راه خویش.
ولی........مرگ بر پاکستان.....
اینا نادر شاهو میخان ک دوباره اجدادشونو بیاره جلو چشمشون.......

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: leylii

BBT

New member
مدیر حوزه علمیه پاکستان:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:thumbsdownsmileyani

مختصری از نامه مدیر حوزه علمیه پاکستان خطاب به اهل سنت ایران:

شده نان شب نخورید اما در تولد نوزاد همت کنید.... آینده ایران از ان ماست!!!

BBT

New member
بله بله
بنده هم کاری به مذهب اصلا میگیم نداریم
به درستی یا غلطی ولی
در حال حاضر شما مثلا میگید مذهب رسمی یه کشور اینه
و دارین میبینید که اگه رشد جمعیتی با همین منوال پیش بره
غالب جمعیتی در چند سال اینده به کلی تغییر میکنه
و دیگه اون موقع خیلی چیزا فرق میکنه.....
این مسئله تسخیر جمعیتی یه کشور با جمعیتی دیگه فقط توی ایران به عنوان بحران نیست
تو جاهای دیگه هم هست
امریکا جمعیتش داره با مکزیکی ها گرفته میشه
به خاطر مهجارت زیاد .
خود اروپا مخصوصا المان با مردم ترکیه
ضمن این که این قضیه ارتباط خیلی نزدیکی با امنیت ملی کشور داره
اونا هم مطمعنن کارهایی برای جلوگیری از این قضیه میکنن
و امیدوارم کشور ما هم زودتر به فکر بیافته
البته به فکر افتاده ولی بیشتر دارن حرف میزنن تو عمل جدی وارد نشدن
خدا خودش عاقبتمان به خیر کند

ROJO

New member
ایران بیشترین محبوبیت رو بین پاکستانیا داره حتی بین لبنان، فلسطینم علی رغم .... ،،، نگو این پاکستانیا دندون تیز کردن :mad_majidonline::p7977cujr38iyymsu8::eek:t0837h0nn8zfqu8ult:smilies-azardl (12)

mj1919

New member
این روزها، خیابانهای تهران، محل عرض اندام بیلبوردهایی است که یک جک خنده دار تعریف می کند!

ببینید:

T2563142-3645977.jpg

متوجه نشدید؟

یا اینجا، از نمای نزدیکتر!

T2563142-3645976.jpg

متوجه نشدید بازم؟ خب نمای روبرو!

-8588149914231112390.jpg

جواب: مادر این پنج تا فرزند کجاست؟ نقش مادر در اینجا چیست؟ ماشین جوجه کشی؟

و بدون توجه و قصد و غرض، دلم میخاد این کاریکاتور زیر را هم ببینید، منظور خاصی ندارم!

8114922534521482249

آخرین ویرایش:

mahsa.

New member
خدا بگم چیکارشون نکنه 4سال تو دانشگاه تو رشته ی بهداشت خانواده و بهداشت عمومی تو ذهنمون کردن تحدید موالید با یه جمله که با یک گل بهار نمیشه کل مدرکمونو بردن زیر سوال اونموقع باید التماس میکردیم خانم بیا وسایل پیشگیری ببر رایگان ....الان خودشون شعورشون میرسه میان وسیله ببرن و ما نداریممممممممممم.
ازماست که برماست

nejla

New member
طراح این بنر پیش خودش چی فکرکرده؟
خوب بنده خدا حتما این فکرا رو پیش خودش کرده::21:
1.توی این شرایط که ازدواج کردن با موانع بسیاری رو به روست بهترین راه اینه که آقایان مجرد بچه هایی را به فرزندی قبول کنند.خوبیش اینه که حداقل خرج زنو دیگه مجبور نیستید بدند. خرج عروسی رو هم نمی دهند .کار خداپسندانه ای هم هست.
2.توی این شرایط که آمار طلاق بالاست طی 5 سال اول تا قبل از اوج گرفتن اختلافات 10 تا بچه بیارن. بعد طلاق می گیرن به طور مساوی بچه ها رو بین خودشون تقسیم می کنن. دیگه هم سرشون گرم میشه انقدری که دیگه به فکر ازدواج مجدد هم نیوفتن.خوبیشم اینه که آمار طلاق از این بیشتر نمیشه.:rolleyessmileyanim: اینم یه فکریه.
3.توی این شرایط که آمار عمل های زیبایی بالاست. آقایان هی از خانمشان ایراد بگیرن و مقایسه کنند . هی خانمشان رو بفرستند بره عمل های مختلف انجام بده به هرحال هر عمل حتی اگه درصد کمی هم احتمال مرگ داشته باشه . به هر حال احتمال مرگ رو افزایش می ده. یا به علل دیگر مثل سرطان و ..... ممکنه مادر بچه ها به رحمت خدا بره.:riz304: بعدش آقاهه از این دوچرخه ها میگیره.بچه ها رو می بره پیک نیک بچه ها از حال و هوای مرگ مادرشون دربیان.:1dco2x0p1lilzhfpg1t
4. خیلی فکرهای دیگه که در این مقال نمی گنجد.
-8588149914231112390.jpg

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
خخخخخخخ nejla:25r30wi::25r30wi:یچی دیگم هس: اگه اون اخری مامان باشه که نشون میده اولا خیلی کوچولوئه ادم بقدرت خدا پی میبره که چطور همچین هیکل نحیفی اینقد بچه بدنیا اورده و همچنین مهم هم نیس گذاشتنش اخر افتادم بیفته و همچنین عجب پسرزا بوده و اصلنم اشتیاق مسئولین رو به این امر نشون نمیده :tsimuzpzwoap1t9y3o7فرض دوم اینکه کلأ مامانه قید گردش رو زده یا رو سبده نشونده بودنش که وسط راه افتاده اینا حواسشون نیس:tsimuzpzwoap1t9y3o7

البته جمعیت افاغنه هم داره زیاد میشه!!!
من تو مدارس مختلف تهران فعالیت دارم ، تو اکثر مدارس مناطق 20 گانه تهران میشنوم که خانواده های افغانی 10 تایی اند و خانواده های ایرانی حداکثر 4تا !!
میترسم 50 سال دیگه تهران تبدیل بشه به شعبه شماره 2 افغانستان !!!

ضمن اینکه جدا از بحثای سیاسی و قومیتی ، زیاد بودن یه پشتوانه میتونه باشه برای آدم... من 3 تا برادر دارم و یه خواهر و واقعا اگر مشکلی داشته باشم حمایتم میکنن. از بین دوستام هم اونایی که مثل ما پرجمعیتن نظر منو دارن اما اونایی که دوتایی ان همیشه به حال ماها غبطه میخوردن

ما 5 تا بودیم و خیلیای دیگه هم از مابیشتر بودن ، اما نه مادر من و نه مادر اونا حسشون از فرزند آوری " جوجه کشی" نبود..
همین الانشم با این اوضاع اقتصادی میشناسم کسایی رو که 3-4 تا بچه قد و نیم قد دارن اما نه گدایی میکنن و نه خود فروشی و نه خودشونو دستگاه جوجه کشی میدونن... اونا از مادر بودن لذت میبرن ، حاضرن چند سال سختی بکشن اما بچه هاشون چند سال دیگه بی کس و کار نباشن ، لااقل خواهر و برادری داشته باشن که بهش تکیه کنن..

Naltak

New member
من تو استان سیستان و بلوچستان زندگی می کنم، جایی که طبق آمارهای سازمان ملل مردمش جزو باهوش ترین آدم های دنیا هستن... اما طبق اون چیزی که خودمون هر روز تو زندگی مون می بینیم متاسفانه دارای بیشترین استعداد هدر رفته است که بیشترش هم ناشی از نگرش غلطی هست که وجود داره!....تحصیل کرده هامون یه جور مشکل دارن، تحصیل نکرده هامون یه جور دیگه......شما هر استانی که زندگی می کنین، مطمئن باشین حداقل یکی دو کارخونه تو استانتون به دست مردم سنی این استان ساخته شده یا اینکه الان سهام دارش هستن چون تو استان خودشون شرایط مناسب فراهم نیستش....بعدشم فکر می کنین چقد از این اول دبستانی های سنی می تونن تو ایران بدون هیچ دردسری ادامه ی تحصیل بدن...یا فقر نمیذاره یا هزار چیز دیگه...شما هم اصلا نگران نباشین که سنی ها زیاد میشن چون اگه بخوان تو ایران بمونن باید همیشه فکر این هم باشن که حتی اگه به بالاترین جاها هم رسیدن باز هم شهروند درجه 2 حساب میشن، پس شاید ترجیح بدن برن یه جایی که از حداقل ترین ارزش ها و حقوق انسانی برخوردار باشن ، مگه اینکه زمانی همه مون به این بینش برسیم که انسانیت به دین و مذهب نیست...
لطفا یه کم در مورد دین ها و مذاهب دیگه مطالعه کنین ( از منابع درست ) ...من خیلی از افراد رو می شناسم که با افراد غیر هم مذهب خودشون ازدواج کردن و مشکلی ندارن، چون ماهیت مذهب طرف مقابل خودشون رو درک کردن و فهمیدن که اگه اختلافی هست ساخته و پرداخته شده ی دیگرانه...فکر می کنم مشکل ما ایرانی ها بیشتر اختلاف فرهنگی باشه تا مذهبی، که باعث میشه یه همچین تاپیکی ایجاد بشه ، اون هم بدون در نظر گرفتن شرایط جامعه ای که در اون هستیم ، که اکثریت افرادش با هر دین و مذهبی( حتی اگه براشون نامه هم بفرستن! ) تمایلی به ازدیاد فرزند ندارن...
:auizz3ffy9vla57584x

آخرین ویرایش:

رونـاک

New member
تو اطرافیانم معمولا دو دلیل میبینم که باعث میشه بیشتر از دوتا بچه نداشته باشن
اول شرایط اقتصادی
بعد هم ترس خانمها از بارداری و زایمان و سخت بودن بزرگ کردن بچه تو این دوره زمونه

البته این سیاست "فرزند کمتر، زندگی بهتر" هم که سالهاست تو کشور واسش وقت و هزینه گذاشتن بی تاثیر نبوده( تازه بعد این هم سال میگن این سیاست اسراییلیا و وهابیا بوده که اجراش کردیم!) ،جالبه ها، چند سال پیش که تو درمانگاه کار می کردم میدیدم که مسئولامون مدام تشویقمون میکنن تا خانمهایی که دو بچه دارن رو راضی کنیم که توبکتومی کنند و به ازای هر توبکتومی دستمزد بالاتر میرفت و لوح تقدیر هم میدادن، حالا ورق برگشته...

اگه به جای این همه جار و جنجال، موضوع افزایش جمعیت رو سیاسی نکنن (چون مردم علیه ش گارد میگیرن) و به خاطرش جنگ مذهبی راه نندازن و به جاش کار اقتصادی و فرهنگی کنند مشکل راحت تر حل میشه

آسمون

New member
ای اهل ایمان شما دین خود را محکم نگه دارید که اگر همه عالم گمراه شوند و شما به راه هدایت باشید زیانی از آنها به شما نخواهد رسید بازگشت همه به سوی خداست و همه شما را درقیامت بدانچه کرده اید آگاه میسازد.
آیه 105 سوره مائده
چن درصدما چه سنی چه شیعه ایمانمون رو محکم نگه داشتیم؟؟؟؟
چشممون روشن!!!
فعلا نگران وهابیت باشیم که داره غوغامیکنه...من دوستای اهل سنتی دارم که اصلا اختلافی تو عقایدبامن ندارن و دیگه خبری ازون تعصب شدید نیست.بنظرم یک درصدی ازنسل جدید داره به سمت اتحادواقعی پیش میره.واما درصد کثیری ازنسل جدید داره به سمت اسلام ظاهری و صرفا به یدک کشیدن اسم مسلمان کشیده میشه...بیایید نگران اصل دین باشیم و درکنارش حفظ وطنمون.چه شیعه،چه سنی...

حرف آخر: یه بچه مسلمون واقعی بهتر از4تابچه مسلمون بی خبر ازمذهب ودین هستش...اشکال کار ازجای دیگه آب میخوره نه از تعداد افراد...

آخرین ویرایش:
بالا