پیرامون دانشجویان ارشد آمار زیستی

mortezahaji

New member
دوستان پیشکسوت به نظر شما واسه انتخاب موضوع پایان نامه از کجا باید شروع کرد؟:smiliess (12):
اینم واسه همه دوستای گلی که انگارا سخت مشغول خوندنن:riz304::riz304:
سلام خوبین؟
دقیقا از همونجا
واااااااای من که فقط منتظرم ترم تموم شه برم استراحت مطلق
این تعطیلات دو سه روزه درد ی و دوا نمی کنه

biosta

Well-known member
اغلب از داده شروع می کنند ، اما بایستی از موضوع شروع کرد .
یک راه که اساتید پیشنهاد می دهند بررسی یک مقاله معتبر بر زمینه ی مورد علاقه مان هست تا روش مشابه اش را بر روی دادهایی بعدا" پیاده کنیم .
من از داده یه موضوع پایان نامه ام رسیدم که این راه نه این که غلط باشد اما درست نیست .
پس مقدار اطلاعاتی که دارم چنین هست اول تعیین کنید چی می خواهید کار کنید
مثلا" "رگرسیون "
بعد تعیین کنید این موضوع تان مثلا" رگرسیون چه شاخه هایی دارد
و بعد یک شاخه که مورد علاقه تان هست را برگزینید
چرا این شاخه را انتخاب کردید مزیت ها و معایب این روش چیست ؟
پیش بروید تا به موضوع تان برسید .
مشورت هم که از همه بگیرید .

shayeste

New member
ما هم که درگیریم .استاد روشهای ما بهمون یه بخش داده با sas کار کنیم.و بیایم ارائه بذیم و احتمالا بهمون داده میده که در همون زمینه مقاله کار کنیم البته جدا از پایان نامه.فعلا من lowes رو باید ارائه بدم

shs

New member
سلام دوستان

میگم شما ها هم بهتون گیر دادند که یاید از شنبه تا چهار شنبه کل روز رو دانشکده باشید حتی اگه نداشته باشید ؟؟!!!

ما که هر روز پیش نگهبانی موقع ورود و خروج باید اثر انگشت بزنیم کارتکس (اگه درست نوشته باشم ! )برامون گذاشتند!!

اگه غیبت داشته باشیم به قول خودشون نمیذارن دفاع کنیم !!!

کلا این پروسه " نمیذارن دفاع کنیم : اگه مقاله ندیم ISI , اگه نریم اثر انگشت یزنیم ، اگه هفت روز هفته نباشیم ، اگه ..... " رو از همون روز اول تو گوشمون تکرار کردند

حس بچه دبیرستانی بهمون دست داده از درس خوندن و دانشگاه اومدن بیزارمون کردن نمیگن آدمی رو به هر چیزی مجبور کنی ازش دور میشه !

آخه جالب اینجاست امکانات دانشگاه هم خیلی چیز مهمی نیست ! مستاجر بیمارستان فارابیه ، منجمد شدیم تا شوفازها رو روشن کردند! :sarma:

یه سایت ارشد داریم که همه سیستماش مشکل داره بعد از کلی اعتراض تازه یه کم درستش کردند

ناشکری نمیکنم ولی خداییش خوابگاه درس خوندن خیلی بهتره تا دانشکده موندن !

اینقدر خسته میشیم یه جایی نیست بریم استراحت کنیم !

جالب اینجاس که فقط دانشکده بهداشت کرمانشاه اینجوری گیر میده !

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
سلام دوستان
میگم شما ها هم بهتون گیر دادند که یاید از شنبه تا چهار شنبه کل روز رو دانشکده باشید حتی اگه نداشته باشید ؟؟!!!

سلام ، دوستانم به من میگن زندگی رو سخت می گیرم اما به نظر من دوستمان shs این چنین هست
بیخیال ، گفتن بایستی مرتب دانشکده باشی بگو باشه ، اما کار درست خودت رو بکن

به ما هم که مشهد هستیم این چنین می گویند ، دفتر حضور - غیاب داریم و بایستی با توجه به روزی که آمدیم ساعت ورود و خروج را بنویسیم
دانشگاه های دیگه هم کم و بیش همین طوری هست .

ما که هر روز پیش نگهبانی موقع ورود و خروج باید اثر انگشت بزنیم کارتکس (اگه درست نوشته باشم ! )برامون گذاشتند!!
کلا این پروسه " نمیذارن دفاع کنیم : اگه مقاله ندیم ISI , اگه نریم اثر انگشت یزنیم ، اگه هفت روز هفته نباشیم ، اگه ..... " رو از همون روز اول تو گوشمون تکرار کردند
حس بچه دبیرستانی بهمون دست داده از درس خوندن و دانشگاه اومدن بیزارمون کردن نمیگن آدمی رو به هر چیزی مجبور کنی ازش دور میشه !
آخه جالب اینجاست امکانات دانشگاه هم خیلی چیز مهمی نیست ! مستاجر بیمارستان فارابیه ، منجمد شدیم تا شوفازها رو روشن کردند! :sarma:

وقتی امکانات نمی دهند و شرایط رو برایتان فراهم نمی کنند توقع نبایستی داشته باشند که مرتب در آزمایشگاه باشید .
بهرحال به نظرم من گروه آمار زیستی شما پس دادن درس ها را می خواهد از شما و نه الزاما" حضور
ببین دانشجویان یک سال بالاتر از شما چه کار می کنند
آیا همشان مرتب حضور دارند ؟ فکر نکنم چنین باشد .

یه سایت ارشد داریم که همه سیستماش مشکل داره بعد از کلی اعتراض تازه یه کم درستش کردند
گاهی میشه رفت نمازخونه برای استراحت ...

Sama7

New member
سلام دوستان

همه یه جوری درگیریم...
ما اینجور مشکلی نداریم ولی من خیلی از بابته بعضی استادا ناراحتم.درسی مثل استنباط کاملا ریاضی و آماریه ولی ما کتابه بِرگِر رو میبریم سر و نوبت به نوبت بچه ها به لاتین رو خونی میکنیم...
ناراحت کنندس چون هیچ بارِعلمی نداره حتی ترجمه هم نمیکنیم که بگم ایراد نداره زبانمون خوب میشه....
یکی از بدترین لحظه هامه!
اما باید کنار اومد....سخت بگیریم سختترم میشه

biosta

Well-known member
چراااااااا؟

همه یه جوری درگیریم...
ما اینجور مشکلی نداریم ولی من خیلی از بابته بعضی استادا ناراحتم.
درسی مثل استنباط کاملا ریاضی و آماریه ولی ما کتابه بِرگِر رو میبریم سر و نوبت به نوبت بچه ها به لاتین رو خونی میکنیم...
ناراحت کنندس چون هیچ بارِعلمی نداره حتی ترجمه هم نمیکنیم که بگم ایراد نداره زبانمون خوب میشه....
یکی از بدترین لحظه هامه!

سلام ، خیلی دوست دارم بدانم کدام دانشگاه بودید ؟ دوست عزیز
این روش آموزش اشتباه هست صد درصد اشتباه هست حتی نمیشه گفت روش آموزش
چون درس معارف نیست که این طوری پیش برود ، نمی دانم تو سر استادتان چی می گذرد اما حتما" با خودش حساب کتابهایی کرده که چنین عمل می کند
بپرسید از ایشان
هر قسمت کتاب توسط یک یا دو نفربایستی ارائه شود و نه این که کتاب کسلا را بگذارید جلویتان و بخوانید .
این روش کاملا" رد شده هست حتی اگر ترجمه هم صورت بگیرد .

Minaa.Gh

New member
همه یه جوری درگیریم...
ما اینجور مشکلی نداریم ولی من خیلی از بابته بعضی استادا ناراحتم.درسی مثل استنباط کاملا ریاضی و آماریه ولی ما کتابه بِرگِر رو میبریم سر و نوبت به نوبت بچه ها به لاتین رو خونی میکنیم...
یکی از بدترین لحظه هامه!

سلام ... واقعا" خیلی روش خنده داریه !!!!!!!!!!!!!!! کاش برید و اعتذاض کنید پیش مدیر گروهتون ! خیلی بده ! خیلی خندم گرفت ! ببخشیدا !! واقعا دست خودم نبود ... یاد ابتدایی افتادم :j58r36j3gcr4suxymup شوک شدم !!! تا الانشو چجوری تحمل کردید ؟ بخاطر آینده ی خودتونم شده باید از همون اول اعتراض میکردید ! هم پیش خود استاد و هم مدیر گروهتون ! شما دانشجوی ارشد هستید و نباید اجازه بدید اینطور نسبت بهتون بی تفاوت باشن ...

shayeste

New member
ما استنباط میاد میگه از کتاب برگر و یه کتاب دیگه ؛ به نظرم پیچیدش میکنه آمار ریاضی بهتر بهمون گفته بودن.روشهای آمارزیستی فصل رو باید خودمون قبل جلسه بخونیم سر استاد نکات رو میگه یا مثلا میپرسه فلان قسمت چی گفته؟

sanaz

New member
حالا یکتون بگه شما ها استنباط رو چه جور میگذرونین؟ :65d6a5d6s:

واسه ما تا فصل 3 رو خود استاد درس داد تمرینا هر فصل رو بین بچه ها تقسیم کردن و حل کردن از فصل 4 به بعد هم بچه ها باید ارائه بدن تا فصل7 تا اینجا اینطوری بوده

biosta

Well-known member
راستی....
1بار سر بسته پرسیدیم
گفت باید با کتاب لاتین آشنا شید
ولی منم مثل شما قانع نشدم

یک سوال
تو دوساعت و خورده ای که در هفته مفید دارید چند صفحه پیش می روید و آیا همون چند صفحه که جلو می روید چیزی می فهمید
سرعت پیش روی تان بنظرم بایستی خیلی کم باشه

آخرین ویرایش:

shs

New member
سلام دوستان

سلام ، دوستانم به من میگن زندگی رو سخت می گیرم اما به نظر من دوستمان shs این چنین هست
بیخیال ، گفتن بایستی مرتب دانشکده باشی بگو باشه ، اما کار درست خودت رو بکن

به ما هم که مشهد هستیم این چنین می گویند ، دفتر حضور - غیاب داریم و بایستی با توجه به روزی که آمدیم ساعت ورود و خروج را بنویسیم
دانشگاه های دیگه هم کم و بیش همین طوری هست .

وقتی امکانات نمی دهند و شرایط رو برایتان فراهم نمی کنند توقع نبایستی داشته باشند که مرتب در آزمایشگاه باشید .
بهرحال به نظرم من گروه آمار زیستی شما پس دادن درس ها را می خواهد از شما و نه الزاما" حضور
ببین دانشجویان یک سال بالاتر از شما چه کار می کنند
آیا همشان مرتب حضور دارند ؟ فکر نکنم چنین باشد .

گاهی میشه رفت نمازخونه برای استراحت ...

ممنون از پاسختون

ورودی های بالا مثل شما دفتر حضور و غیاب دارند این شیوه با ورودی ما شروع شده

دیگه برام مهم نیست هر وقت دلم خواست میرم دانشکده به کسی هم هیچ ربطی نداره

هیچ کاری نمیتونن بکنند وقتی حتی پیرا پزشکی که روبه روی ماست این قانون رو ندارند.

میگن نمیذاریم بیاین سر جلسه امتحان ! خنده داره ! مدیر گروهمون گفتند خیلی سر این موضوع با دانشکده جر و بحث داشتند

ولی گویا مرغ یه پا داره ایشون گفتند نمیتونند امتحان نگیرند یا بقیه تهدیدها ....

shs

New member

ما معمولا سه ساعت سر کلاسیم

استاد خوبی داریم جز هیئت علمی دانشکده علوم دانشگاه رازی هستند فقط یک کمی بیانشون خوب نیست! ولی دلسوز و با سواد هستند.به حضور وغیاب هم فوق العاده حساسند.

از فصل 3 شروع کردند 4 رو گفتند خودتون بخونید و5 و6 رو تموم کردند و هفته بعد 7 رو شروع میکنند

از هر فصل چند تا تمرین که گویای کل مطلب فصل هست رو میدن و میگن خودتون حل کنید اشکال داشتین بپرسین

مثلا هفته بعد یک ساعت ونیم حل مشکلات و یک ساعت ونیم درس

گفتن اگه فصل 3 رو خودمون ترجمه کنیم ترجمه مابقی فصول برامون آسون میشه.خودمون ترجمه میکنیم .استاد کاری نداره .

قراره هروقت کاملا آماده باشیم ازمون میانترم بگیرن با بچه قرار گذاشتیم نهم آذر اما چشمم آب نمیخوره ! تا اونموقع بتونیم اماده بشیم !

Minaa.Gh

New member

ما استنباطو با دکتر زراعتی میگدرونیم و واقعا" راضی و خوشنودیم ! بسیار مفهومی و کاملا عقلانی پیش میریم ! تا به اینجا 3 فصل کتاب کسلا تدریس شده بهمون ! خیلی خوبه و طرز بیان دکتر به گونه ای شیرین و رسا هستش که واقعا گذشت زمان رو ذره ای حس نمیکنیم ! :(40): خیلی جای همه ی بچه ها خالیه و کاش همه ی استادهای استنباط اینگونه بودن تا دانشجویان از یادگیری آمار تا این حد لذت ببرند...

biosta

Well-known member
سلام خانم قربان پور

من نتونستم دانلود کنم ! ! !

کتاب کسلا - برگر
Statistical Inference Casella & Berger)

حل التمرین کسلا- برگر
Download Solutions-Casella-Berger(1).pdf

ترجمه ی کسلا -برگر
2-5 casella & berger

اگر به پست چهارم لینک زیر مراجعه کنید به ترجمه ای از فصول دیگر کسلا - برگر خواهید رسید .
آمارگیران - ترجمه استنباط آماری برگر2-9

پست های کم اهمیت تر پاک شد تا مهمترها به چشم بیاید با عذرخواهی از شما دوستان عزیزم .

آخرین ویرایش:

biostat

New member
سلام به دوستان عزیز
دانشگاه اصفهان :
امارزیستی کتاب نتر ؛هر دانشجویی باید 2 فصل ارائه بده که فصل2 ارائه من بود 2 جلسه 3ساعته با کلی بحث طول کشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فصول 3و4 هم ارائه شده و در اینده به همین ترتیب تا فصل 12 کار خواهد شد!
فصول 13 و 14 اینجا غریب مانده و باید خود خوان یاد بگیری چرا که در ترم دوم امارزیستی از فصل 15 نتر یعنی مبحث طرح شروع میشه!!!!!
استنباط هم استاد-از خودشون - تدریس میکنه که با استفاده از کتاب هائل و کسلا هست ،اما به نظر ایشون کفایت میکنه !!!!!!!!!!!!!بنابر این من تصمیم گرفتم وقتی پیدا کنم و شروع به خواندن کتاب کسلا کنم!!!!
درس اپید را دوس دارم و با بحث پیش میره کتاب گردیس که گفتند 12 فصل تدریس میشه البته در ابتدای ترم 2 جلسه از این درس به اموزش جستجو در نت برای مقالات گذشت که فوق العاده مفید بود.
درس کلیات منبعی نداریم و دکتر با اسلاید های خودشون و توضیحاتی که می دهند درس را پیش میبرند حالا خودتون فکر کنید باید با چه سرعتی مطالب را بنویسی!!!لطفا منابعی که برای این درس گفته شده را بگید شاید فرجی بشه!!!!
تازه بعد از 2ماه که از ترم گذشته اساتید تصمیم گرفته و استاد راهنمای ما مشخص شد(جالبه بدونید اینجا دانشجو حق انتخاب نداره و اساتید خودشون (به صورت تصادفی!!!!!)انتخاب میکنند!!!!!!!!!!!!!!!!!)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

shayeste

New member
ما نتر فصل هفت رو میخوایم شروع کنیم احتمالا تا 9 میخونیم.استادمون با ارائه توسط دانشجوها مخالفه چون به نظرش همه باید هر فصل رو قبل بخونن.درس تموم شد میریم سراغ تمرینا که باید با sas کار کنیم.
راستی محبوبه، ساناز رو خیلی کم میبینم.فردا واسه سمینار ارائه داره و حضور ما هم اجباریه

بالا