پاسخگویی به درس آمار زیستی

epi_info

New member
-کتاب اماره کاظم محمد.از صفحه اول تا صفحه127 و از صفحه 168 تا صفحه 189. در این مورد خیلی از دوستان می پرسند که چرا صفحات خاص این کتاب رو میگم.لازمه بگم کتاب دکتر کاظم محمد بدلیل اینکه سال هاست ویرایش و تجدید چاپ نشده بسیار برای داوطلبانی که اولین بار به این کتاب مراجعه می کنند نا امید کننده و گنگ است. لذا بهتر است به جای وقت گذاشتن برای مباحثی که به هیچ وجه در کنکور سوال نمیاد یا اگر هم بیاد، طوری میاد که به ندرت کسی می تونه بهش جواب بده، بیشتر متمرکز به مباحث اصلی بشید. در نتیجه فقط صفحاتی که ذکر کردم رو یه نگاه بهش بندازید تا کلیات کار دستتون بیاد.
-کتاب امار و کاربرد ان در مدیریت جلد 1 و2.انتشارات پیام نور.این کتاب چون برای دانشجوهای پیام نور نوشته شده خیلی خوبه.و اگه جایی مطلبی رو نفهمیدین میتونین بهش مراجعه کنین. دقت کنید که این کتاب بدرد پاسخگویی به تست های کنکور نمیخوره و فقط برای فهم مطالب و جا افتادن مبحث مورد نظر مفیده.
-تست امارزیستی دیباگران : این کتاب رو حتما چاپ قدیمشو پیدا کنید. چاپ جدید این کتاب بیشتر حالت رفع مسولیت داشته و به تست های کنکور معطوف شده اما چاپ قدیم این کتاب بسیار عالی و کمک کننده است و حتی به شخصه دیدم که سوالات تکراری از درون این کتاب اومده.
-تست ارشد امار زیستی انتشارات وزارت بهداشت. چون سرفصل های رشته ی امار زیستی پیشرفته تره پس فقط تستهایی که مربوط به سر فصل اپیدمیولوژی میشه رو بخونید و با دیدن تست ها و مباحث عجیب غریب در این کتاب ناامید نشید چرا که سرفصل های کنکور ارشد اپید و امار زیستی در درس امار کمی متفاوت است.
- کتاب تند اموز امار و اپیدمیولوژی تالیف پیمان سلامتی: این کتاب بسیار کتاب خوبی است حتما بخونید
-جلد اول درسنامه بهداشت عمومی دکتر منوچهر کرمی: جلد اول این درسنامه در دروس اپیدمیولوژی و امار بسیار کمک کننده است.
نهایتا جزوه کتاب خودم با نام خودآموز جامع آمار زیستی که با همکاری دوستان عزیز موسسه سنا چاپ شده- از ویژگی های این جزوه کتاب اینه که مباحث به صورت کاملا تشریحی و مفهومی توضیح داده شده به طوری که اگر کسی اطلاعات جزیی در مورد امار داشته باشه با خوندن این کتاب می تونه به تست های کنکور پاسخ بده- همچنین در این کتاب از رفرنس هایی که مد نظر طراحان سوال است استفاده شده است-.
 
آخرین ویرایش:
ممنون از راهنمایی تون این همه کتاب را باید فقط برای آمار بخونیم اصلا نمی رسیم که ای خدا :(50):
 

epi_info

New member
ضمنا به نظر بنده برای قبولی نیازی به کنکور و استاد و این بچه بازیا نیست. غیرت کنید یه کم همه چیز حل میشه
 
بالا