# پاتوق هماتولوژی #

شوکا88

New member
مهنایی هماکروماتوز وهموسیدروز فرقشون توو تجمع بافتا چیع؟؟؟؟؟؟؟یادمه یجاخونده بودم یجا ک میگف نوع بافتشون فرق داره ولی دقیقا یادم نیس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Z0HRE

شوکا88

New member
اقامحسن منظورتون ازمعرف هاهمونgower..haym ..lewis-dacieبرای اربی سی ایناس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohana

Well-known member
مهنایی هماکروماتوز وهموسیدروز فرقشون توو تجمع بافتا چیع؟؟؟؟؟؟؟یادمه یجاخونده بودم یجا ک میگف نوع بافتشون فرق داره ولی دقیقا یادم نیس

نمیدونم شوکا آخه هنو ب این قسمت نرسیدم الانم چیزی از تفاوت بافت هاش یادم نمیاد... تو کتابم ببینم ، میگم....

mohana

Well-known member
بچه ها ی نظر سنجی میخوام کنم
از هفته دیگه همگی باید گزارش درسامون رو بدیم که تو این تاپیک میشه...رفع اشکال هم داریم و سوال و جواب
به نظرتون یه تاپیک بزنم با عنوان رفع اشکال
یه تاپیک هم با عنوان پرسش و پاسخ هرکسی سوال طرح میکنه بقیه باید جواب بدن
یا اینکه هر دو مورد رو تو همین تاپیک ادامه بدیم
نظرتون؟

آخرین ویرایش:

maxin

Well-known member
از هفته دیگه همگی باید گزارش درسامون رو بدیم که تو این تاپیک میشه...رفع اشکال هم داریم و سوال و جواب
نظرتون؟

الان یه تاپیک پاتوق داریم با یه تاپیک گزارش ارشد 94-95
خب میتونیم گزارشو اونجا (ارشد95-94)بزاریم و سوال و جواب اینجا یا بلعکس (که در این صورت اسم اون تاپیکو تغییر بدیم به رفع اشکال یا سوال و جواب)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

mahabad

New member
شوکا خانم بابت اون اطلس ممنون
چون من زياد به دنياى مجازى اشنا نيستم (تا حالا تصور اشتباهى ازش داشتم )ممنون ميشم اگه اين اطلاعات تو تايپيک بزاريد کتاب مقاله هر چيزى که سراغ داشتيد که به نظرتون بهمون کمک ميکنه ممنون ميشم

Z0HRE

New member
نظرتون؟

بنظر من برای رفع اشکال و پرسش و پاسخ ی تاپیک جداگونه داشته باشیم بهتره ک فقط و فقط سوالامون و بذاریم اونجا.

توی پاتوق حرفای متفرقه زیاد گفته میشه جای مناسبی برا سوال پرسیدن نیست.توی مطالعه گروهی هم ک برنامه و ساعت مطالعه رو میذاریم.

محسن ن ک

New member
بنظر من برای رفع اشکال و پرسش و پاسخ ی تاپیک جداگونه داشته باشیم بهتره ک فقط و فقط سوالامون و بذاریم اونجا.

توی پاتوق حرفای متفرقه زیاد گفته میشه جای مناسبی برا سوال پرسیدن نیست.توی مطالعه گروهی هم ک برنامه و ساعت مطالعه رو میذاریم.

دختر گلم دیدم کسی نیست پرسیدم..این سوالارو خودم بلدم

محسن ن ک

New member
-تفاوت اسماج سل و بسکت سل چیه؟
2-سلولاریته مغز استخوان در چ محدوده سنی بیشترین و در چ محدوده ای متغیر ترینه

1..2تاشون هسته بدون سیتوپلاسم هستن..بسکت یا سبدی هسته هاشون رشته هایی دارن ک ب صورت ی شبکه خشن هستن...در لنفوسیتوز اتیپیک.. Cml ,all
سلولاریته در کودکان 0 تا 10 بیشترین و در 40 تا 50 متغیر ترین

آخرین ویرایش:

محسن ن ک

New member
هموسیدروز و هموکروماتوز چیه؟
هموکروماتوز سرریزی یا زیادی اهن در خون..اختلال ارثی در متابولیسم اهن ک تجمع اهن در بافت و ارگانها دیده میشه
هموسیدروز رسوب اهن در بافت ب علت تزریق طولانی مدت خون...هر لیتر خون 200 mg اهن وارد بافت میکنه...شاید شاید مثل اونایی ک تالاسمی دارن و هی خون تزریق میکنن

شوکا88

New member
هموکروماتوز سرریزی یا زیادی اهن در خون..اختلال ارثی در متابولیسم اهن ک تجمع اهن در بافت و ارگانها دیده میشه
هموسیدروز رسوب اهن در بافت ب علت تزریق طولانی مدت خون...هر لیتر خون 200 mg اهن وارد بافت میکنه...شاید شاید مثل اونایی ک تالاسمی دارن و هی خون تزریق میکنن

ممنون ازپاسخ.فقط درمورد ریدر هم توضیح بدید

- - - Updated - - -

ممنون ازپاسخ.فقط درمورد ریدر هم توضیح بدید

محسن ن ک

New member
ریدر هم در تغییرات دژنراتیو ک در ماندن خون با اتیلن دی امین تترا استیک اسید در لوله ازمایش
شکاف های عمیق در هسته ک ب شکل برگ شبدر یا قطعه قطعه شدن شعاعی یا سلول ریدر

محسن ن ک

New member
در محاسبه mch و mchc ....منظورم فرمولشه...hb چه فرقی میکنه
افزایش کلسترول ازاد در بیماری کبدی چ مرفولوژی هایی رو ب وجود میکنه؟
کاهش کاذب plt در کدام وجود دارد
1...در مصرف هپارین در بیمار 2..هپارین ب عنوان ضد انعقاد در لوله ازمایش

آخرین ویرایش:

شوکا88

New member
عی وای reiderمنظورتون بود پس......اول منم رفتم بنویسم برگ شبدر بعد گفتم شایدreaderمنظرتون بود

reider cell توی atll دیده میشع

ATLL>ADULT T-CELL LEUKEMI LYMPHPMA

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:
بالا