وقتی میخواهند برای من و تو جوک بگویند

مجید دیجی

مدیر بخش
وقتی میخواهند برای من و تو جوک بگویند ....می گویند یک روز ” غضنفر” !
در صورتی که غضنفر یعنی ” شیر ، مرد با صلابت و قوی ” … و از قضا یکی از القاب حضرت علی علیه السلام است.
=============
وقتی یک چیز از مــُــد افتاده به آن می گویند ” جــواد ” !
از قضا از القاب امام محمد تقی علیه السلام است.
==============
اسم ” بتول ” برای مسخره کردن استفاده میکنند !
در صورتی که بتول یعنی پارسا و پاکدامن … که به صورت خیلی اتفاقی از القاب حضرت زهرا سلام الله علیها وحضرت مریم سلام الله علیها هم هست.
=============
در فیلم ها نام های تقی و نقی را به هزل می آورند .
امام جواد علیه السلام و امام هادی علیه السلام که از القاب
============

وقتی میخواهند بانوان نیروی انتظامی را مسخره کنند میگویند : فاطی کماندو
===
بجای نام حضرت حضرت ابوالفضل العباسعلیه السلام می گویند ابرفضر
و.....
منبع : Aram: وقتی میخواهند برای من و تو جوک بگویند می گویند یک روز " غضنفر " .....در صورتی غضنفر یعنی " شیر ، مرد با صلابت و قوی " است و از قضا یکی از القاب
===
واقعا چرا ؟
خوب واقعا چرا ؟

خدا دشمنان اهل بیت را نابود کنه...
ما هم مقصریم. چون چشممان را می بندیم و الفاظی که مد میشه رو سریع و بدون فکر تکرار می کنیم...
----
چه باید کرد ؟
میگن وقتی قراره جایی و چیزی رو عوض کنی از خودت شرو کن... منم از خودم شرو میکنم و این کلمات رو بکار نمی برم.... شما هم همین کار رو کنید . تا اینکه مثل یک دوستدار اهل بیت باهوش عمل کنیم . شاید بد نباشه گاهی هم به دوستانمان نیز تذکر بدیم...
اگر هم دوس دارید این مطلب رو برای همه ارسال کنید تا صورت دشمنان اهل بیت رو به خاک بمالیم

یا علی

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
توجه کنید که همین الان دارن روی اسم " حسن " کار می کنن . و این کار رو جار هم میزنن . لطفا به این آدرس یه سر بزنید " چای داغ - جقور پقور " و برای اطلاع دوستانتون این مطالب رو فراگیر کنید . ما به عنوان یه دوستدار اهل بیت وظیفه داریم هوشیار باشیم .
وقتی وارد وبلاگ شدید مطلب چهارم رو ببینید

آخرین ویرایش:

ZOT

New member
توجه کنید که همین الان دارن روی اسم " حسن " کار می کنن . و این کار رو جار هم میزنن . لطفا به این آدرس یه سر بزنید " چای داغ - جقور پقور " و برای اطلاع دوستانتون این مطالب رو فراگیر کنید . ما به عنوان یه دوستدار اهل بیت وظیفه داریم هوشیار باشیم .
وقتی وارد وبلاگ شدید مطلب چهارم رو ببینید

عجب آدمیه این یارو!

vahid28

New member
*یک روز یه ترکه
اسمش ستارخان بود، شاید هم باقرخان.. ؛
خیلی شجاع بود، خیلی نترس.. ؛
یکه و تنها از پس ارتش حکومت مرکزی براومد، جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز راه مشروطیت و آزادی شد، فداکاری کرد، برای ایران، برای من و تو، برای اینکه ما تو این مملکت آزاد زندگی کنیم

*یه روز یه رشتیه..
اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی؛
برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی تو این مملکت ادعای خدایی نکنه؛
اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد

*یه روز یه لره...
اسمش کریم خان زند بود، موسس سلسله زندیه؛
ساده زیست، نیک سیرت و عدالت پرور بود و تا ممکن می شد از شدت عمل احتراز می کرد

*یه روز یه قزوینی یه...
به نام علامه دهخدا ؛
از لحاظ اخلاقی بسیار منحصر بفرد بود و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما بر جا نهاد

یه روز ما همه با هم بودیم...، ترک و  رشتی و  لر  و  اصفهانی

تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند... ؛
 حالا دیگه ما برای هم جوک می سازیم، به همدیگه می خندیم!!! و اینجوری شادیم.
این از فرهنگ ایرانی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند.

پس با همدیگه بخندیم نه به همدیگه...

مجید دیجی

مدیر بخش
*یک روز یه ترکه
یکه و تنها از پس ارتش حکومت مرکزی براومد، جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز راه مشروطیت و آزادی شد، فداکاری کرد، برای ایران، برای من و تو، برای اینکه ما تو این مملکت آزاد زندگی کنیم

*یه روز یه رشتیه..
برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی تو این مملکت ادعای خدایی نکنه؛

*یه روز یه لره...

*یه روز یه قزوینی یه...
به نام علامه دهخدا ؛

این از فرهنگ ایرانی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند.

وحید جان اگه یادت میاد.. اون زمان وقتی جوک می گفتن... می گفتن یه آمریکاییه ، یه انگلیسیه و... اما عوضش کردن ... چون میترسیدن...
اما حالا چی ؟ ببین چه بر سرمون آوردن... طرف برا عمه خودش ، زن دایی خودش ، مادر بزرگ یا بی بی خودش جوک میگه...
مناسفانه این انگلیسی ها و... همشون اتاق فکر دارن و مثل خوره جلو میان و هر روز یه چیز جدیدی میسازن و ما هم مثل گوسفن... ( واقعا شرمنده که این کلمه رو بکار میبرم ) پشت سرشون میریم .
ای بابا ... ما که 8 هزار سال تمدن داریم چرا ؟ ما که باید فرهنگ صادر کنیم چرا ؟ چرا ما همش باید بشینیم حملات فرهنگی دیگران رو دفع کنیم . اگر واقعا کمی فک کنیم میبینیم که همه این چیزها وارداتی هست و امسال شعبان بی مغ ها اون رو گسترش میدن و متاسفانه ما هم ادامش میدیم ...

vahid28

New member
در روزگاری که بهانه های بسیار برای گریستن داریم ،
شرم خندیدن به مضحکه، به هم میهنان مان را بر خود نپسندیم.
کار سختی نیست نشنیدن، نخواندن و نگفتن لطیفه های توهین آمیز...
با اراده جمعی این عادت زشت را به ضدارزش تبدیل کنیم.

رخشان بنی اعتماد

mohammad63

Well-known member
*یک روز یه ترکه

*یه روز یه رشتیه..

*یه روز یه لره...

*یه روز یه قزوینی یه...
به نام علامه دهخدا ؛

زیبا بود ...........س‍چاس ............. \س با هم بخندیک . به هم نخندیم

مجید دیجی

مدیر بخش
من از امروز می جنگم با کلمات زشت... با نژادپرستی ها... اهانت به ادیان و مقدسات... من به پا می خیزم برای جنگ با نفس خویش و از خودم شروع می کنم. دیگر با جوک و لطیفه کسی را نمی رنجانم... دیگر با تعصبات دیگران بازی نمی کنم .
دیگر خودم را بازیچه انگلیس و انگلیسی ها نمی کنم چون آنقدر دین و تمدن قدرتمندی دارم که آنها باید به پایش زانو بزنند .
من با شعبان بی مخ فرق دارم ... من با لات و لوت های قدیمی فرق دارم .
.
.
مگر کسی با جوک نگفتن و نشنیدن مرده ؟
.
.
من به تمام قوم های ایرانی... کرد ، لر ، عرب ، فارس ، ترک ، بلوچ ، شیرازی ، تهرانی ، قزوینی ، رشتی ، اصفهانی و... احترام می گذارم و عشق می ورزم . همان هایی که 8 سال جانانه صورت شرق و غرب را به خاک مالیدند و در برابر گلوله هایی از جنس سرب گداخته سینه سپر کردند . تا ما امروز پشت میز بنشینم و درس بخوانیم .

آخرین ویرایش:

sane

Active member
خیلی ممنون از اطلاع رسانی عالی بود و یک تلنگر بجا:dadad4:

مجید دیجی

مدیر بخش
امروز که با وبلاگ برخورد کردم دلم گرفت... چقدر امامان ما مظلوم هستند...
.
.
پیش خودم فک کردم باید به این وبلاگ جوابی بدم وگرنه حالم مثل امروز که به سختی شب شد می مونه
.
.
و اما جوابیه من به وبلاگ چای داغ - جقور پقور ....
.
.
تو چه میدونی حسن (ع) کیه ؟ تو چه میدونی غضنفر کیه ؟ امیدوارم که این حرفات رو از روی جاهلیتت زده باشی و گرنه نمی دونم توی اون دنیا چطور می خوای سرت رو جلو این بزرگان بلند کنی... حسنی که تمام عمرش سختی کشید تا من و تو با دین خدا مانوس بشیم و به خدای مهربونموم عشق بورزیم . حسنی که پادشاه ادب هست . پادشاه مظلومیت هست . پادشاه معرفت هست . پادشاه ...
بترس ، بترس از روز قیامتی که چشم ها از ترس از حرکت می ایسته... بترس بترس از جهنمی که هر لحظش عذابه... بترس از خشم خدا...
نمی دونم دلیل خصومتت با کلمه یدالله چیه . اما میدونم توی این روزمرگی ها گم شدی وافسار پاره کردی...
پاک شو... توبه کن... برگرد... محمد ، علی ، فاطمه ، حسن ، حسین... همه چیزند . همه چیز... توقع ندارم که درک کنی اما کمی فک کن . زندگیشون رو بخون ... اینها منبع خیر ، بزرگی ، پاکی ، مظلومیت ، برکت ، لطف و... بودند ، هستند و خواهند بود .
غضنفر لقب امام علی (ع) هست . علی(ع) که عدالتش حتی زبان زد مسیحیان است . و در وصفش کتاب می نویسند . فاطمه که پایگاه پاکی است . حسن و حسین عشق است . و من حاضرم هرچه دارم و ندارم تقدیم کنم تا غلام واقعی حسین باشم . یک غلام واقعی رضا باشم . حتی حاضرم تمام عمرم ، تمام جانم ، تمام خانواده ام پدرم ، مادرم ، خواهرم ، برادرم ، همسرم ، فرزندم را تقدیم کنم تا خاک پای غلام رضاها و حسین ها باشم .
==
ببخشید دوستان خیلی به من برخورده ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

مجید دیجی

مدیر بخش
من شعبان بی مخ نیستم که کور کورانه هر چه انگلیس بگوید چشم بگویم...

Shaban_jafari.jpg

mohammad63

Well-known member
ب کجا کشیده؟؟؟
chill out whatcha yellin 4
lay back its all been done be4
تو همه جای دنیا با آدمای بزرگ شوخی میشه دربارشون جک میگن توهین میکنن بهشون چون بزرگن.کسی نمیاد راجبه من جک بگه ک چون کسی نیستم

[h=1]چرا به دکتر شریعتی می خندند...[/h]

واقعا ..........................!!!!!!!؟؟؟؟ شوخی رو که مطمئینم ........ اما توهین را نه ... توهین کلا کار مذموم و ناپسندیه .... و قطعا هیچ جای دنیا این کار را نمیکنند .......

eeeeeeehsan

New member
همـه ی تمسخرایی که می بینیم، چه در مورد خودمون، چه اطرافیانمون، چه بزرگانمون، همش از شوخی منشأ گرفته.
شوخی که از حد بگذره میشه تمسخر. چون بدون شک به طرف بر می خوره، حالا میخواد بزرگ باشه میخواد مثل من کوچیک.

در مورد دکتر شریعتی این جوکا اولش شوخی بود بعد کم کم شد تمسخر.
ولی مثلن در مورد جنتی هرچی میگن اینا همش بازم شوخیه، حتی تو تلوزیون جلو پسرش و رئیس جمهور و اینا هم با شعر در مورد سنش شوخی کردند.

اگه دکتر شریعتی الآن زنده بود هیچ کدوم از این جوکا رو نمی ساختند واسش، چون میدونستند شوخی نیست و تمسخره و بهش برمیخوره.

پ ن: حدیث پیامبر: آن چیز که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند و آن چیز که برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند.

BIG like تاپیک. :rose:

مجید دیجی

مدیر بخش
ب کجا کشیده؟؟؟
chill out whatcha yellin 4
lay back its all been done be4
تو همه جای دنیا با آدمای بزرگ شوخی میشه دربارشون جک میگن توهین میکنن بهشون چون بزرگن.کسی نمیاد راجبه من جک بگه ک چون کسی نیستم

[h=1]چرا به دکتر شریعتی می خندند...[/h]

لطفا برید ببینید توی اون وبلاگی که اسمش رو گذاشتم تعویض اسامی رو با چی مقایسه کردن ... ؟ (( سعی‌ در جایگزینی "000" به‌‌ جای "یه 000" در جکها مانند سعی‌ در جایگزین کردن "مستراح" به‌‌ جای "توالت" میمونه .)) منبع : http://chaydagh.blogfa.com/cat-4.aspx
اون هم چه اسمایی ؟ اسم های امام اول ، دوم ، سوم و القاب مریدان اون ها مثل غلام حسین و غلام رضا... به نظرتون اینا شوخیه ؟ اینا بازی کردن با مقدسات و اسامی بزرگان هست . این ها از بین بردن حرمت ها و حریم هاست
من یه سوال دارم... ملکه الیزابت هم خیلی سنش بالاست ( حدود نود سال ) . چرا برای اون جک نمی گیم ؟ واقعا چرا ؟

پس ای کاش بجای اینکه مثل شعبان بی مخ ها زیر همه چیز لگد بکشیم ، کمی فکر کنیم .

آخرین ویرایش:
بالا