وصیتنامه زیبای آلبرت انشتین

jo-boy

New member
وصیتنامه آلبرت انشتین:

روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند.

آن لحظه فرا خواهد رسید که د...کتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.
...
در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند.

چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است.

قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد.

خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند تا نوه هایش را ببیند.

کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند.

استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید.

هر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.

آنچه را که از من باقی می ماند بسوزانید و خاکسترم را به دست باد بسپارید، تا گلها بشکفند.

اگر قرار است چیزی از وجود مرا دفن کنید بگذارید خطاهایم، ضعفهایم و تعصباتم نسبت به همنوعانم دفن شوند.

گناهانم را به شیطان و روحم را به خدا بسپارید و اگر گاهی دوست داشتید یادم کنید.

عمل خیری انجام دهید، یا به کسی که نیازمند شماست، کلام محبت آمیزی بگویید.

اگر آنچه را که گفتم برایم انجام دهید، همیشه زنده خواهم ماند ..

neda*

New member
فوق العاده بود
انسانهای بزرگی مثل انیشتین بزرگیشون رو حتی تو سطر های آخر زندگیشون به رخ میکشن
یکی از آرزوهای من تو زندگی اینه که فکر و روح بزرگی مانند این بزرگان داشته باشم به دور از تزویر و ریا - ساده -صاف - اما با نهایت درایت

maryam.ma

New member
kheili shabihe vasiatname alireza pahlavie!yekishun az ru un yeki taghalob karde fekr konam!!!!!!:smiliess (11):

arezoo_68

New member
گاهی فقط سکوت که میتونه بی ارزشی کلمات و به رخ بکشه .فکر میکنی کدوم کلمه میتونه این همه انسانیت رو توصیف کنه

8521413

New member
جالبه بدونین بعد از وفاتش، پزشکی که جسدش رو برای کشف علت وفات کالبد شکافی میکرده، با اجازه ی یکی از دوستان صمیمی انیشتین که در اتاق کالبد شکافی حضور داشته، مغزش رو در میاره و یه جایی مخفی می کنه، فرداش جسدش رو آتش می زنن و همونطور که وصیت کرده بوده خاکسترش رو به باد میدن، بعد اون پزشک مغز انیشتین رو به 240 قسمت تقسیم می کنه و برای دانشمندان و متخصصین مغز و اعصاب مختلف در سراسر دنیا میفرسته تا روش تحقیق انجام بدن، سپس نمونه ها رو جمع آوری می کنه و تا چند سال پیش، خودش از اونها نگه داری میکرده، اما چند سال قبل، فکر کنم حدودای سال 2002، اون رو به یکی از موزه های آمریکا میده و الان توی موزه نگه داری میشه.
خدا رحمتش کنه، خیلی مدیونش هستیم، خیلی....
واقعا انسان بزرگی بود، انسانیت به معنای واقعی کلمه رو میشه در وجودش دید...

bita

New member
دروصف این همه بزرگی روح وانسانیت زبانم قاصره فقط میتونم بگم فوق العاده است.

hjam

New member
بي دليل نبوده که انيشتن انيشتن شده درود خدا بر روح پاک و بلند مرتبه اش
لذت برديم جو بوي

بالا