هر چه می خواهد دل تنگت بگو (تاپیکی برای بچه های آمار زیستی)

sungirl0077

New member
سلام دوستان
شرمنده من نتم از اون شب که میخواستم تو این تاپیک بنویسم قطع شد
دوستان من خیلی دوست دارم ارشد آمار زیستی بخونم اما یک سری چیز هست که نمی تونم تصمیم قطعی بگیرم
اولیش اینه که من لیسانس شهر خودم خوندم و تا حالا شرایطی نداشتم که مدت زیادی دور از خانواده باشم و شخصا سخته تحمل کردن این شرایط برام متاسفانه شهر خودم هم به این زودی ها (شاید 10 سال دیگه) دوره ارشد آمار نمیاره
دومیش اینه که چند نفر که دارن ارشد میخونن و خوندن بهم چند بار گفتن برو سر کار بعد برو ارشد و خیلی هم سر این موضوع پافشاری میکنن و با توجه به شرایطی که از نظر کار دارم اگه برم سر کار رفتن شهر دیگه و ارشد خوندن تقریبا غیر ممکن میشه برام حداقل برای یکی دو سال آینده
در کل من امسال بعد عید با توجه به دوتا مورد بالا بدون انگیزه خوندم تا خرداد ولی الان واقعا دلم میخواست مثل بقیه بچه ها الان دنبال کارای ثبت نام باشم اما همچنان مورد اول برام یه نگرانی بزرگ هست.تا وقتی خیالم راحت نباشه زندگی کردن سخته چه برسه به درس خوندن، واقعا دور بودن از خانواده مخصوصا مادرم سخته برام
من تصمیم رو گرفته بودم برای آزمون سال بعد اما دو تا از دوستام که امسال قبول شدن دو به شک شده بودن که برن ارشد یا نه ،چون هر دوتاشون خوابگاهی بودن و الان هم دوباره خوایگاهی میشن و دو دل همین دور بودن و شرایط خوابگاه هم هستن و از من میپرسیدن بریم یا نه ، منم دو دل شدم

من خوابگاه نبودم هیچوقت ولی میدونم خیلی سخته
امروز داشتم فکرمیکردم اگرتهران زده بودم الان باید میرفتم اونجا و دوری از خانواده مخصوصا الان تو شرایطی که دارم واسم خیلی خیلی غیرقابل تحمله
دراین باره تنها کسی که میتونه تصمیم بگیره خودت هستی
من امسال بخاطر همین موضوع آمارزیستی قبول نشدم چون فقط اصفهان انتخاب کردم
ولی اصلاناراحت نیستم چون اصلا شرایط اینکه به شهر دیگه برم نداشتم
پس توهم دراین مورد خوب فکرکن و تصمیم بگیر
تصمیمی نگیر که بعدا پشیمون بشی
درباره کارهم همه به من همین توصیه کردند!!!!!!!! چون بالیسانس بهتر کار گیر میاد (بعلت پایه حقوق پایینتر و...)
اما خب من کار پیدا نکردم:dadad4:
اگه میتونی جایی کارکنی که بعدا با درس خوندنت مشکل نداشته باشند و مدرک ارشدت رو هم قبول کنند، خوبه
به نظر من اگر کارخوب پیدا کردی برو سرکار ولی باید بتونی درکنارش واسه کنکورت هم درس بخونی
اماخیلی ها هم وقتی میرن سرکار دیگه بیخیال درس خوندن میشن! (پس همون بهتر نری سرکار!)
:smiliess (15):چقدر حرف زدم!!!!!!
امیدوارم تونشته باشم بهت کمک کنم :riz513:

کرهانی

New member
سلام دوستان
دوستان من خیلی دوست دارم ارشد آمار زیستی بخونم اما یک سری چیز هست که نمی تونم تصمیم قطعی بگیرم
اولیش اینه که من لیسانس شهر خودم خوندم و تا حالا شرایطی نداشتم که مدت زیادی دور از خانواده باشم و شخصا سخته تحمل کردن این شرایط برام متاسفانه شهر خودم هم به این زودی ها (شاید 10 سال دیگه) دوره ارشد آمار نمیاره
دومیش اینه که چند نفر که دارن ارشد میخونن و خوندن بهم چند بار گفتن برو سر کار بعد برو ارشد و خیلی هم سر این موضوع پافشاری میکنن و با توجه به شرایطی که از نظر کار دارم اگه برم سر کار رفتن شهر دیگه و ارشد خوندن تقریبا غیر ممکن میشه برام حداقل برای یکی دو سال آینده
در کل من امسال بعد عید با توجه به دوتا مورد بالا بدون انگیزه خوندم تا خرداد ولی الان واقعا دلم میخواست مثل بقیه بچه ها الان دنبال کارای ثبت نام باشم اما همچنان مورد اول برام یه نگرانی بزرگ هست.تا وقتی خیالم راحت نباشه زندگی کردن سخته چه برسه به درس خوندن، واقعا دور بودن از خانواده مخصوصا مادرم سخته برام
من تصمیم رو گرفته بودم برای آزمون سال بعد اما دو تا از دوستام که امسال قبول شدن دو به شک شده بودن که برن ارشد یا نه ،چون هر دوتاشون خوابگاهی بودن و الان هم دوباره خوایگاهی میشن و دو دل همین دور بودن و شرایط خوابگاه هم هستن و از من میپرسیدن بریم یا نه ، منم دو دل شدم

سلام پرستو جان
دقیقا دوستای ارشد منم توصیه می کردن برو سر کار...با لیسانس بیشتر کار هست...الان که ارشد خوندیم اگه کار پیدا نکنیم بیشتر زورمون میاد...و و و
شاید من بیشتر بخاطر وجه اجتماعیش ادامه تحصیل رو دوست داشتم
من 4سال کارشناسی خوابگاه بودم...اونم زاهدان که خیلی فاصله داشت ازم...همون ترم اول تو مسجد امام علی بمب گذاشتن...موقع انتخابات هم اوضاع دانشگاه بهم ریخته بود اما من هیچوقت احساس ناامنی نکردم
من موقع کارشناسی دور بودن از خانواده واسم سخت نبود...اتفاقا خوابگاه و زندگی دانشجویی لذت های خاص خودش رو داشت
اما الان دوست نداشتم دور شم چون مامانم تنهاست...
خوب فکرات رو بکن...من حین درس خوندن دنبال کار هم بودم اما مثل مهشید پیدا نکردم و مرد میخواستن
راستی اون دوستمم که سرکار بود بهم میگفت ارشد بخون:smiliess (15): اصن یه وضیه که نمیشه زیاد از کسی راهنمایی گرفت
بشین ببین کدوم رو دوست داری...خوابگاه هم تجربه بدی نیست:riz513:

parasto104

New member
مرسی از راهنمایی هاتون مهشید و کرهانی عزیز
واسه کار از نظر خودم مدرک ارشد زیستی شرایطش از خیلی رشته های علوم بهتره
کسایی که بهم گفتن نرو ارشد خودشون شرایط کاریشون جوریه که با مدرک ارشد حقوق و شرایط کاریشون مشابه لیسانسه هاست
اما من واقعا محیط دانشگاه و درس خوندن رو دوست دارم برای اینکه یادگیری چیزای جدید و پویایی ش تو هیچ جای دیگه ای نیست
حقیقت من از کارمندی و کار راکد بدم میاد برای همین تا حالا چند تا پیشنهاد کار رو نپذیرفتم
من دوستام یه ماه اول دانشگاهشون رو تو نمازخونه بودن،شرایط سختشون رو دیدم اما بعدا که جاشون عوض شد خوب بود
منم اگه امسال قبول میشدم خونه هیچکس نبود پیش مامان اما سال دیگه برادرم خونه هست که تنها نباشن
اگر بخوام به اون چیزی که میخوام برسم باید یه سری سختی تحمل کنم اما تصمیم گرفتن برای این که بعدا پشیمون نشم سخته
اما بازم نمیتونم فقط به قکر کار باشم و درس نخونم
انشا الله کم کم شروع میکنم

parasto104

New member
سلام پرستو جان
دقیقا دوستای ارشد منم توصیه می کردن برو سر کار...با لیسانس بیشتر کار هست...الان که ارشد خوندیم اگه کار پیدا نکنیم بیشتر زورمون میاد...و و و
شاید من بیشتر بخاطر وجه اجتماعیش ادامه تحصیل رو دوست داشتم
من 4سال کارشناسی خوابگاه بودم...اونم زاهدان که خیلی فاصله داشت ازم...همون ترم اول تو مسجد امام علی بمب گذاشتن...موقع انتخابات هم اوضاع دانشگاه بهم ریخته بود اما من هیچوقت احساس ناامنی نکردم
من موقع کارشناسی دور بودن از خانواده واسم سخت نبود...اتفاقا خوابگاه و زندگی دانشجویی لذت های خاص خودش رو داشت
اما الان دوست نداشتم دور شم چون مامانم تنهاست...
خوب فکرات رو بکن...من حین درس خوندن دنبال کار هم بودم اما مثل مهشید پیدا نکردم و مرد میخواستن
راستی اون دوستمم که سرکار بود بهم میگفت ارشد بخون:smiliess (15): اصن یه وضیه که نمیشه زیاد از کسی راهنمایی گرفت
بشین ببین کدوم رو دوست داری...خوابگاه هم تجربه بدی نیست:riz513:
یکی از دوستام که زاهدان بود میگفت شهرش امنه و دانشگاهش خوبه
نظر همه همینه:21:
خودم هم که راهنمایی به دوستام میدم جوری دو پهلو راهنماییشون میکنم که خودشون بیشتر فکر کنن و بعد تصمیم بگیرن:riz277:

shayeste

New member
و آدم اگر دلش بگیرد
دردش را به کدام پنجره بگوید
که دهانش پیش هر غریبه ای
باز نشود ؟
:sad:
"لیلا کردبچه"

- - - Updated - - -

و آدم اگر دلش بگیرد
دردش را به کدام پنجره بگوید
که دهانش پیش هر غریبه ای
باز نشود ؟
:sad:
"لیلا کردبچه"

کرهانی

New member
مرسی از راهنمایی هاتون مهشید و کرهانی عزیز
واسه کار از نظر خودم مدرک ارشد زیستی شرایطش از خیلی رشته های علوم بهتره
اما من واقعا محیط دانشگاه و درس خوندن رو دوست دارم برای اینکه یادگیری چیزای جدید و پویایی ش تو هیچ جای دیگه ای نیست
حقیقت من از کارمندی و کار راکد بدم میاد برای همین تا حالا چند تا پیشنهاد کار رو نپذیرفتم
اما بازم نمیتونم فقط به قکر کار باشم و درس نخونم
انشا الله کم کم شروع میکنم
خواهش دوست عزیز...خب وقتی علاقه داری شروع کن به درس خوندن...مخصوصا که فکرکنم تو انجام کارای پژوهشی قوی هستی و اینده خوبی تو رشته زیستی میتونی داشته باشی
درس بخون کارم هست...پسر که نیستیم که مسئولیتمون زیاد باشه و از الان کار بخوایم پیدا کنیم...خدایی گاهی دلم واسه مسئولیت اقایون میسوزه گونا دارن خب

یکی از دوستام که زاهدان بود میگفت شهرش امنه و دانشگاهش خوبه
نظر همه همینه:21:
خودم هم که راهنمایی به دوستام میدم جوری دو پهلو راهنماییشون میکنم که خودشون بیشتر فکر کنن و بعد تصمیم بگیرن:riz277:

آره...میگم بمب گذاشتن ،بانک اتیش زدن...تظاهرات انتخابات که به دانشگاه کشیده بود و همه اینا باعث نشد من ذره ای احساس ناا کنم...انصافا مردم خوبی داشت مخصوصا قوم بلوچش خیلی بامعرفت بودن...اینقدی که من زاهدان احساس امنیت می کردم کرمان نمیکنم
آره خب نمیشه صد در صد گفت فلان کار رو انجام بده...همیشه باید تصمیم گیرنده نهایی خود ادم باشه
اینکه سال دیگه داداشت پیش مامانت هست خیلی خوبه...اینجوری با خیال راحت میتونی بری دانشگاه

ساغري

New member
سلام دوستان

مهشيد جان من خودم بعد از ليسانس كار كردم بنظرم كار براي ليسانس زياده ولي همه تو يه سطح هستند و زياد جاي پيشرفت نداره و به نوعي درجا زدن البته متاسفانه رشته هاي علوم پايه اكثرا اينجوري هستند ولي بايد اينده نگر بود با ادامه تحصيل هم شغل بهتري پيدا ميشه و هم در اينده احساس پشينوني نمي كني كه چرا از فرصت ها استفاده نكردي.

parasto104

New member
خواهش دوست عزیز...خب وقتی علاقه داری شروع کن به درس خوندن...مخصوصا که فکرکنم تو انجام کارای پژوهشی قوی هستی و اینده خوبی تو رشته زیستی میتونی داشته باشی
درس بخون کارم هست...پسر که نیستیم که مسئولیتمون زیاد باشه و از الان کار بخوایم پیدا کنیم...خدایی گاهی دلم واسه مسئولیت اقایون میسوزه گونا دارن خب

من خیلی خیلی علاقه به کار پژوهشی دارم هم تنوع داره هم به علم آدم اضافه میشه. به لطف خدا کم کم دارم به کمک یکی از استاد هام به این سمت میرم اما یه کم ترس دارم واسه انجام این جور کارا هی استادم میگه نترس و برو جلو اما من همش استرس دارم که وارد یه کار بشم بعد یه جاش رو بلد نباشم:sadsmiley:،به قول یکی از دوستام بلد هستم اما به خودم زیاد اعتماد ندارم که از توانایی هام استفاده کنم، در حالی که دوستای دیگم خیلی کارا انجام میدن با اعتماد به سقف:13:
من برای یه طرح پرسشنامه ای میرفتم دم خونه مردم هیچوقت حس اون مادری که با حسرت و نگرانی در مورد بیکار بودن پسرش حرف میزد یادم نمیره، به حق همین روز انشا الله همه پسرا برن سر کار بیکاریشون خیلی عذاب آوره هم برای خودشون هم خانواده :sad:

parasto104

New member
درس بخون کارم هست...[COLOR="#00FFFF"[COLOR="#800080"]]پسر که نیستیم که مسئولیتمون زیاد باشه و از الان کار بخوایم پیدا کنیم...خدایی گاهی دلم واسه مسئولیت اقایون میسوزه گونا دارن خب
[/COLOR]

من خیلی خیلی علاقه به کار پژوهشی دارم هم تنوع داره هم به علم آدم اضافه میشه. به لطف خدا کم کم دارم به کمک یکی از استاد هام به این سمت میرم اما یه کم ترس دارم واسه انجام این جور کارا هی استادم میگه نترس و برو جلو اما من همش استرس دارم که وارد یه کار بشم بعد یه جاش رو بلد نباشم،به قول یکی از دوستام بلد هستم اما به خودم زیاد اعتماد ندارم که از توانایی هام استفاده کنم، در حالی که دوستای دیگم خیلی کارا انجام میدن با اعتماد به سقف:13:
من برای یه طرح پرسشنامه ای میرفتم دم خونه مردم هیچوقت حس اون مادری که با حسرت و نگرانی در مورد بیکار بودن پسرش حرف میزد یادم نمیره، به حق همین روز انشا الله همه پسرا برن سر کار بیکاریشون خیلی عذاب آوره هم برای خودشون هم خانواده :sad:

آخرین ویرایش:

sungirl0077

New member
مهشيد جان من خودم بعد از ليسانس كار كردم بنظرم كار براي ليسانس زياده ولي همه تو يه سطح هستند و زياد جاي پيشرفت نداره و به نوعي درجا زدن البته متاسفانه رشته هاي علوم پايه اكثرا اينجوري هستند ولي بايد اينده نگر بود با ادامه تحصيل هم شغل بهتري پيدا ميشه و هم در اينده احساس پشينوني نمي كني كه چرا از فرصت ها استفاده نكردي.

ساغری جون پرستو سوال پرسیده بود هاا
ولی با نظرت موافقم

parasto104

New member

ساغری جان کاملا درست میگی
اما خیلی ها یه کار ثابت و بدون پیشرفت رو میخوان ولی من اصلا چنین چیزی رو دوست ندارم
فکر کنم اکثر کسایی که میخوان لیسانس امارشون به ارشد زیستی ارتقا بدن همینطورن

biosta

Well-known member
تیتراژ ویژه برنامه سه ستاره : فصل بهار

تیتراژ ویژه برنامه سه ستاره : فصل بهار

ava1393-1-1-21-36-41.jpg

آخرین ویرایش:
بالا