هر شب یک تست تغذیه

negar91

New member
سلام
بعد از خوندن هر فصل 1 سوال از اون مبحث رو اینجا مطرح کنیم و بعد از اظهار نظر بچه ها ، جواب اصلی رو بگیم بهتره سوالات رو شب ها ساعت 11 که زمان اومدن بچه ها به تاپیک مطالعه گروهی هستش بذاریم

نوتر

New member
سلام دوستان. با اجازه نگار خانم و بقیه بزرگوارن میخام اولین سوال رو مطرح کنم. البته من از هر سه درس سعی میکنم سوال بذارم. بچه ها اگه شما هم هر شب مشارکت کنین می تونه برای همون مفید باشه. این کاری بود که من و دوستامم هم برای ارشدمون انجام دادیم و واقعا نتیجه هم داد.من به نوبه ی خودم از گلچین و ستایش و اون یکی دوست عزیز دامپزشکمونم میخام تشریف بیارن و در طراحی درست سوالا کمکون کنن. ایشالا اگه همه بچه ها مشارکت کنند تا خرداد نزدیک 1000 تست تالیفی رو همگی دور هم یاد میگیریم. که اگه 10 تا از این سوالا هم بیاد تو ارشد یا دکترا یا شبیه این سوالا هم بیاد هممون خستگیمون از تنمون در میاد

نوتر

New member
1) اگر سرعت حرکت ایمپالس در بطنها به سرعت حرکت ایمپالس در دهلیزها برسد در این صورت:
الف) آخرین ناحیه که در بطنها دپولاریزه میشود اولین ناحیه است که رپولاریزه میشود
ب‌) اولین ناحیه که در بطنها دپولاریزه میشود اولین ناحیه است که رپولاریزه میشود
ج‌) اولین ناحیه که در دهلیزها دپولاریزه میشود آخرین ناحیه است که رپولاریزه میشود
د‌) آخرین ناحیه که در دهلیزها و بطن ها دپولاریزه میشود اولین ناحیه است که رپولاریزه میشود

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
2) در بیماری که مبتلا به سوء تغذیه پروتئین کالری است کدام ماده ی غذایی باید با احتیاط تجویز گردد؟
الف) فیبر
ب‌) مواد غذایی تخمیر شده
ج‌) تخم مرغ
د‌) شیر

negar91

New member
نوتر جان سوال 1 رو شرمنده توی فیزیولوژی من تعطیلم
ولی سوال 2 فکر میکنم شیر باشه چون توی این افراد عدم تحمل به لاکتوز شایع است ولی مطمئن نیستما

negar91

New member
ولی هر چی میگذره روی فیبر هم دارم شک میکنم چون نباید حرکات لوله گوارش زیاد بشه ( به خاطر کاهش میزان جذب مواد مغذی )
حالا یه راهنمایی نمیشه کنی؟

یاسمن

New member
نوتر جان جوابهارو امشب خودت افتتاح کن دیگه ،
سوال اول سخته من قلب رو خیلی وقته خوندم یادم رفته همش

negar91

New member
قرار شده جواباها رو شب بعد بذاریم
من خودم چون امروز تغذیه نخوندم تستی اماده ندارم یاسی تو یه سوال بذار بدو نوبته توه

negar91

New member
نوتر جان چون شب اوله زیاد بچه ها در جریان نبودن جواب اینا رو بگو ولی از فردا شب بین سوال و جوابا یه کم فاصله بندازیم که روشون فکر کنیم

یاسمن

New member
قرار شده جواباها رو شب بعد بذاریم
من خودم چون امروز تغذیه نخوندم تستی اماده ندارم یاسی تو یه سوال بذار بدو نوبته توه

من تست تالیفی ندارما ، امروز هم بخش لیپید رو خوندم یه سوال دکترای اعزام هست نکته مفهومی نداره حفظیه ولی من جوابشو نمی دونم اونو بذارم ؟

نوتر

New member
جواب سوال قلب.== در بطن ها سرعت حرکت ایمپالس زیاده پس وقتی از قاعده ی قلب شروع میشه به اومدن به نوک قلب تا بیاد برسه به نوک قلب هنوز قاعده ی قلب تحریک نا پذیره پس از همون ناحیه نوک قلب به طرف بالا بر میگرده. در مورد دهلیز ها چون سرعت ایمپالس پایینه وقتی از قاعده میاد به طرف پایین وقتی رسید به باندل دیگه قاعده اش تحریک پذیر شده. پس در دهلیز اولین ناحیه که دپولاریزه میشه همون ناحیه هست که اول رپولاریزه میشه. در مورد بطن ها اولین ناحیه دپلاریزه شونده آخرین ناحیه است که رپولاریه میشه جواب گزینه 2 است.///// در سوال 2 جواب نگار خانم کاملا درسته جواب شیر هست

یاسمن

New member
کدام یک از تغییرات زیر از وجوه مشخصه ی بیماری tay-sach است ؟
الف ) افزایش متابولیتهای ناشی از چربی
ب)کاهش متابولیت های ناشی از چربی
ج) افزایش پروستاگلاندین های خون
د) افزایش کلسترول خون

نوتر

New member
ببخشید امشب رو جوابارو گذاشتم ولی قرار شد از فردا شب جوابارو روز بعدش بذاریم

negar91

New member
کدام یک از تغییرات زیر از وجوه مشخصه ی بیماری tay-sach است ؟
الف ) افزایش متابولیتهای ناشی از چربی
ب)کاهش متابولیت های ناشی از چربی
ج) افزایش پروستاگلاندین های خون
د) افزایش کلسترول خون

اینو توی بیوشیمی دکتر پاسالار خونده بودما یادم رفته :(50): تا فردا بهم مهلت بده تا جوابشو بگم

یاسمن

New member
من خودم فکر می کنم گزینه ی 2 باشه ولی مطمئن نیستم

مرسی نگار و نوتر عزیز ، باشه از فردا شب جوابهارو میذاریم برای روز بعد
امیدوارم بچه ها بیان و این تاپیک برای هممون مفید باشه

بالا