(هالیتوسیس)

maxin

Well-known member
بوی بد دهان (هالیتوسیس)

90% بوی بد دهان بخاطر تجزیه باکتری در دهان ایجاد می گردد.
دلایل اصلی بوی بد دهان شامل موارد زیر می باشد:
بهداشت بد دهان
بیماری لثه
غذای فاسد یا دندانهای ترمیم شده صدمه دیده
دندانهای مصنوعی کثیف
رشد بیش از حد باکتری روی زبان
کلیه این عوامل ممکن است باعث بوی بد دهان شده و طعم نامطبوعی دردهان شما ایجاد شود. بوی بد ممکن است بخاطر عفونت گلو، مشکلات سینوس، دریافت اندک مایعات یا کمبود جریان بزاق باشد.
گازهای آزاد شده از باکتریهای از میان رفته در دهان اغلب باعث بوی بد دهان مزمن می شوند. مسواک زدن، کشیدن نخ دندان، تمیز کردن زبان و شستن دهان می تواند به از میان بردن بوی بد دهان کمک کند. هنگام انتخاب محصول مناسب برای خود بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. بد بودن بوی دهان موقتی یک وضعیت موقتی است که ممکن است بخاطر از دست دادن آب بدن، غذاهای خاص، سیگار یا مشروبات الکلی ایجاد گردد. برای جلوگیری از بوی بد، مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سالم بوده و آب بدن شما تامین می شود.

gum problems, teeth problems, oral hygiene, oral care, bleeding gums, sensitive teeth - Sunstar GUM

- - - Updated - - -

خشکی دهان (زیروستومیا)

بزاق علاوه بر مرطوب و خوشایند نگاه داشتن دهان نقش روزانه مهمی را در حفظ بهداشت عمومی و سلامتی ایفا می کند. بزاق یک مانع حفاظتی در برابر باکتریهایی که می توانند از طریق دهان وارد بدن شما شوند ایجاد می کنند. بزاق به شما کمک می کند صحبت کرده، مواد غذایی را جویده، ببلعید، چشیده و هضم کنید.
دهان خشک و کاهش حفاظت بزاقی پس از آن ممکن است به مشکلات مهم دهانی (نفس بد بو، پلاک دندانی، پوسیدگی دندان، التهاب لثه ها، زخم معده، پس رفتن لثه ها و حتی از دست دادن دندان منتهی گردد. این علامت پریشان کننده و درد ناک می تواند به شدت بر کیفیت زندگی شما تاثیر گذارد.
دلایل متعددی وجود دارد که فرد دارای دهان خشک شود که معمول ترین آنها اشعه درمانی مربوط به بیماریهای وخیم گردن و دهان، سندورم سوگرون (Sjögren) و بیش از 1800 داروی تجویزی (ضد افسردگی، آنتی هیستامین، داروی کاهش فشار خون، ضد التهاب، ضد پارکینسون و غیره) می باشند. استرس و سالمندی هم می توانند عوامل مؤثر باشند.
اولویت اول شما کاهش علائم ناخوشایند کمبود بزاق با تامین مرطوب کردن منظم و مؤثر دهان می باشد. بسیار مهم است که از دندانها و لثه های خود با جایگزینی سیستمهای ضد باکتری که به طور طبیعی در بزاق موجود می باشند و اکنون به مقدار ناکافی در دهان موجود بوده یا حتی دیگر وجود ندارند، حفاظت کنید.

gum problems, teeth problems, oral hygiene, oral care, bleeding gums, sensitive teeth - Sunstar GUM
 
بالا