نکته برداری

nazanin91

New member
سلام
به سوالات زیر پاسخ دهید!:riz304:

شما وقتی یه مبحث رو می خونین::motat:

بعدش نکته در میارین؟؟!

یا بعدش میرین تست می زنین؟

یا از تستا نکته در میارین ؟!

یا اول میشینین!! کل اون فصل رو یه بار دیگه مرور میکنین و بعد نکته در میارین؟بعد تستشو می زنین؟

یا هر روز نکته در میارین؟

سوالا شبیه به هم شدن!!:dadad4:
:bunnyearsmiley:

آخرین ویرایش:

shima.p

New member
من اول یه دور میخونم
دوباره یه دور سریع میخونم
بعد چندتا تست میزنم تا نکته ها واسم برجسته بشن و بعد با یه رنگ جیغ اونارو علامت میزنم تا همش جلو چشمم باشن
:tonguesmiley:

mojtabak62

New member
سلام .آفرین سوال بسیار زیبا و جالبی بود
برای اشخاص نحوه ی خوندن و یادگیری متفاوت است گاهی اشخاص روی هر کتاب ، خط هایی را میکشند. هایت لایت میکنند .هر صفحه را کامل میخونند و بعد به صفحه بعد میروند حتی دیده شده که صفحه ی خونده شده را عده ای پاره میکنند.
ولی در کل از نظر من کسی که به موضوعی کاملن واقف است و تسلط دارد میتواند در همان دور اول همراه خواندن نکته برداری یا خلاصه نویسی کند و در پایان فصل چنانچه احساس کرد که کاملن به موضوع احاطه دارد تست همان فصل را بزند.
عده ای که به موضوع تسلط ندارند بهتر است فصل مورد نظر را چندین بار بخوانند و رفع اشکال کنند و سپس خلاصه ای از آن را هرجور که دوست دارند تهیه کنند و سپس در روزهای بعد با کمی وقفه یادگیری موضوع پیشین را بسنجند و تست بزنند.
موفق و پیروز باشید

hadis90

New member
به نظر من البته نه نظر من به نظر جمع كثيري از روانشناسان بهترين نوع نكته برادي به صورت زيره ........قلمو كاغذا آامدس ديگه ...........:tonguesmiley:
خوب يادادشت كنيد........
اينكه اول قبل از شروع كردن هر درسي يك نگاه اجمالي و تيتر وار به انداخته و تخمين بزنيم كه چقدر زمان مي خواهد بعد با يه تايم مشخص شروع به خواند ن كنيم ........البته در حين خوانده اصلا بر نمي گرديم و از نوع يه مطلبي را كه خوانديم دوباره خواني كنيما ........ولي براي اولين بار سعي بر اينكه از روش هاي تند خواني استفاده بشه........
خوب بعد از تمام شدن دوباره يه نگاه اجمالي و حالا شروع مي كنيم هر آنچه را كه خوانديم و مهم به نظر مون آمده مي نويسيم ......در ضمن در اين حين حتي اگه مطلبي يادمون نبود نبايد بر گرديم و به كتاب يه نگاهي كنيم حواستون جمع باشه .......
بعد از تموم شدن ..........حالا آآن متن را خوانده و با درسي كه خوانديم يه چكي مي كنيم با اين روش آن چيزي را كه در واقع ذهن داشسته به حافظه بلند مدت مي داده در حين درس خواندن را رو برگه آورديم و مي دانيم ديگه چي توي بايگاني مغزمون دازيم..............
.
.
.

hadis90

New member
به نظر من البته نه نظر من به نظر جمع كثيري از روانشناسان بهترين نوع نكته برادي به صورت زيره ........قلمو كاغذا آامدس ديگه ...........:tonguesmiley:
خوب يادادشت كنيد........
اينكه اول قبل از شروع كردن هر درسي يك نگاه اجمالي و تيتر وار به انداخته و تخمين بزنيم كه چقدر زمان مي خواهد بعد با يه تايم مشخص شروع به خواند ن كنيم ........البته در حين خوانده اصلا بر نمي گرديم و از نوع يه مطلبي را كه خوانديم دوباره خواني كنيما ........ولي براي اولين بار سعي بر اينكه از روش هاي تند خواني استفاده بشه........
خوب بعد از تمام شدن دوباره يه نگاه اجمالي و حالا شروع مي كنيم هر آنچه را كه خوانديم و مهم به نظر مون آمده مي نويسيم ......در ضمن در اين حين حتي اگه مطلبي يادمون نبود نبايد بر گرديم و به كتاب يه نگاهي كنيم حواستون جمع باشه .......
بعد از تموم شدن ..........حالا آآن متن را خوانده و با درسي كه خوانديم يه چكي مي كنيم با اين روش آن چيزي را كه در واقع ذهن داشسته به حافظه بلند مدت مي داده در حين درس خواندن را رو برگه آورديم و مي دانيم ديگه چي توي بايگاني مغزمون دازيم..............
.
.
.

hadis90

New member
..........

خوب يادادشت كنيد........
.:smiliess (1):
.
.

bahaneh

New member
سلام، من دوست دارم بدونم بقیه چطوری میخونن؟ ولی خودم اولش خیلی سطحی می خونم بعد درست و حسابی میخونم و نکته ها و مطالب مهم رو می نویسم بعدش تست می زنم و دوباره اگه نکته ای باشه می نویسم آخرش هم نوشته هام رو با مطالبی که نوشتم مقایسه می کنم در واقع یه جزوه خلاصه شده درست می کنم تا بعدش تو زمان کمتر بتونم خونده هام رو جمع بندی کنم.

arshade90

New member
سلام .آفرین سوال بسیار زیبا و جالبی بود
برای اشخاص نحوه ی خوندن و یادگیری متفاوت است گاهی اشخاص روی هر کتاب ، خط هایی را میکشند. هایت لایت میکنند .هر صفحه را کامل میخونند و بعد به صفحه بعد میروند حتی دیده شده که صفحه ی خونده شده را عده ای پاره میکنند.
ولی در کل از نظر من کسی که به موضوعی کاملن واقف است و تسلط دارد میتواند در همان دور اول همراه خواندن نکته برداری یا خلاصه نویسی کند و در پایان فصل چنانچه احساس کرد که کاملن به موضوع احاطه دارد تست همان فصل را بزند.
عده ای که به موضوع تسلط ندارند بهتر است فصل مورد نظر را چندین بار بخوانند و رفع اشکال کنند و سپس خلاصه ای از آن را هرجور که دوست دارند تهیه کنند و سپس در روزهای بعد با کمی وقفه یادگیری موضوع پیشین را بسنجند و تست بزنند.
موفق و پیروز باشید

jaleb bod makhsosan gesmate high light .

mamai86

New member
حین خوندم نکات مهم رو گوشه کنار کتاب یا جزوه یادداشت می کنم و اگه یه قسمت مهم بود بالاش کلمه ی مهم یا مهم کنکوری یادداشت می کنم.
بعد اینکه تموم شد دفعه ی دیگه که از همون مبحث میخوام مطلب جدید بخونم قسمت یادداشتای گوشه کنار و قسمتای مهم نوشته رو یه نگا میندازم بعد میرم سر فصل جدید

بالا