نقدی بر کتاب های تست ژنتیک انسانی

marjan_h67

New member
میدونید بچه ها علت اینکه کتاب خوب مثل جعفر نزاد نداریم اینه که هنوز استادی مثل ایشون تو زنتیک پیدا نشده که بتونه خیلی روان توضیح بده
من بیشتر از6تا کتاب بیوشیمی خریدم تا بتونم بفهمم اخر سر هم جزوه جعفر نزاد نجاتم داد چون خیلی روانه
من تو دانشگاه تهران زیر نظر دکتر الهی که که تحصیلکرده امریکاست ودکتر فرازمند که تحصیلکرده کاناداست ژنتیکو پاس کردم اما بچه ها باورتون میشه سرکلاسشون هیچی نفهمیدم:sad:
اصلا قدرت بیان نداشتن!!!!!!همین مشکلو موقع خوندن کتاب دکتر دلویی داشتم
آخر سرهم به این نتیجه رسیدم اصلا بیخیال کنکور ژنتیک:whistle:

یعنی ب نظرت پاک کردن صورت مسأله کاریه ک باید کرد؟؟؟؟:21:
بیخیال کنکور شدن؟؟؟؟؟
:smiliess (15):

asie67

New member
یعنی ب نظرت پاک کردن صورت مسأله کاریه ک باید کرد؟؟؟؟:21:
بیخیال کنکور شدن؟؟؟؟؟
:smiliess (15):
نه عزیزم
این کاریه که من کردم
چیزی که من میخوام گرفتن مدرک دانشگاهی نیست بلکه استفاده از علمه
با یه نگاه به همسرم که داره دکترای آموزش بهداشت میخونه و حرفهایی که از استاداش و همکاراش و دانشجویاش میزنه فهمیدم اینطور ادامه تحصیل دادن واسه من که رویای محقق شدن دارم مناسب نیست
چون هم چاپ مقاله تو مجله ها مشکل شده(بخاطر تحریم)هم اینکه کسی واسه این چیزا زیاد ارزش قائل نیست و هم اینکه اصلا دانشگاها بودجه ندارن که خرج تحقیق کنن!!!
ولی خب شما راه خودتو برو به این حرفا توجه نکن:sad:

najma

New member
:auizz3ffy9vla57584x

من با این جمله که گفتید " میگن براشون نمیصرفه " موافق نیستم چون فکر میکنم اساتید ما چندان هم به دنبال پول نیستن و به شاید به اندازه کافی از نظر مادی تامین باشن . به نظرم هم انگیزه ندارن هم نیازی نمی بینن با وجود کتابهای خوبی که هست باز کتابی تالیف کنن و در نهایت اگه انگیزه ایی باشه صرف ترجمه میشه .
من به عنوان یک ژنتیک دان آینده دوست دارم مروج علم بشم ! وکتابهایی بنویسم که به درد مردم عادی و بدون سواد دانشگاهی بالا هم بخوره . خصوصا در زمینه تکامل چون دیگه خیلی خیلی مظلومه :(

البته هادی جان منظورم صرفیدن از حهت مالی نبود فقط . بحث خیلی پیچیده تر از این حرفاست .... رزومه مهمه ...
تازه خودشون که معتقدند این حقوق ها به جایی قد نمیده !
ایده شما بسیار عالیه ایشالا که به هدفت میرسی حتما .
ولی دوستان خواهشم اینه هرگز این حرف ها رو فراموش نکنید . بیایید واقعا این طرز فکر رو نگه داریم :28:

najma

New member
میدونید بچه ها علت اینکه کتاب خوب مثل جعفر نزاد نداریم اینه که هنوز استادی مثل ایشون تو زنتیک پیدا نشده که بتونه خیلی روان توضیح بده
من بیشتر از6تا کتاب بیوشیمی خریدم تا بتونم بفهمم اخر سر هم جزوه جعفر نزاد نجاتم داد چون خیلی روانه
من تو دانشگاه تهران زیر نظر دکتر الهی که که تحصیلکرده امریکاست ودکتر فرازمند که تحصیلکرده کاناداست ژنتیکو پاس کردم اما بچه ها باورتون میشه سرکلاسشون هیچی نفهمیدم:sad:
اصلا قدرت بیان نداشتن!!!!!!همین مشکلو موقع خوندن کتاب دکتر دلویی داشتم
آخر سرهم به این نتیجه رسیدم اصلا بیخیال کنکور ژنتیک:whistle:

حیف .... حیف ... حیف ... واقعا حیف دکتر جعفر نژاد ...
چرا ما قدر نخبه هامون رو نمی دونیم ....
چرا همه چیز برعکسه ....
ولی نباید از ادامه راه منصزف شد عزیزم . بالاخره که چی ؟
:tsimuzpzwoap1t9y3o7

kian

New member
سلام به همه من بعد از این غیبت صغرا که آمدم انجمن میبینم هنوز همه دارن مینالن!!
آخه میگن از ماست که بر ماست وقتی هدف همه ماها گرفتن مدرکه!!! انتظار دارین کتاب خوب ببینید!! کدومتون تاحالا روش تدریس توی دانشگاههای اروپا و امریکا رو سزچ کردن آپتودیت!!!!! یعنی مقاله روز رو واسه ارشد کار میکنن چون کل مباحث واسشون مهم نیست فقط کاربرد و تحقیق!!!
خوب یکم زحمت بدین به خودتون یه سرچ کنین ببینین دیگه توی دنیا کتاب خطی(منظورم همین چاپ سنگی هایی در حد در.دلویی هست) که یه قرن از دنیا عقبه مگه ارزش خوندن داره که چشمونم بزاریم روش مغز که تهطیل میشه خو بس که غلط غولوط میبینه!!
یه 4تا pdfبه روز رو از دانشگاههای دنیا بگیرین اونم درحد mcsبه بالا.. ایشالا واسه phdهم به دردتون میخوره یکم زبون دراز میشین به قول اساتیییییییییییید!!!!!
البته اصلانها واسه کنککککور ایران خوف نیست چون اینجا خود اساتییییییید هم میچرخن اشتباهات کتابای هم دیگه رو طرح سوال میدن!!!!!
و.. همیشه میگم اینجا جای درس خوندن نه تحقیق و فقط میشیم ملا لغطی!!! نه پژوهشگر که تمام دنیا دنبالشن..

_30min_

New member
وااااااااااااااااااااای چرا همه اینقدر نا امیدن؟؟؟؟؟؟؟؟حرفاتون بی حوصلم کرد:14:
یعنی جای یه ذره امید نیست؟یعنی ماها بالاتر از این نمیریم؟:New (6):
بابا آینده دست ماست:smilies-azardl (181
انشاالله ما عوضش میکنیم:auizz3ffy9vla57584x
امام علی (ع):بزرگترین گناه نا امیدی است.
من که نا امید نیستم..............هنوز خدایی هست

IMANI

New member
توصیه می کنم جزوات ژنتیک اکبری رو نگاه کنید نظرتون کلاً عوض می شه فوق العاده هستن. کتاب محمد نژاد هم تو سلولی کتاب خوبیه. کتاب نجات مهدیه هم تا 2 سال
پیش خوب بوده ولی دیگه جواب نمیده الان. زبان چی کار کنیم ؟گیجه گیجم
یکی راهنمایی کنه خواهشاً

xavi

New member
دوستان لطفا کتاب تســـــــــــــــت واسه ژنتیک وزارت علوم معرفی کنید

خانه زیست که دیگه گیر نمیاد :13:

TrueLove90

New member
دوستان لطفا کتاب تســـــــــــــــت واسه ژنتیک وزارت علوم معرفی کنید

خانه زیست که دیگه گیر نمیاد :13:

...

آره این کتاب تست ژنتیک خانه زیست قرار بود تا دی چاپ شه ، که نشد !

کتاب تست ژنتیک نشر کتابخانه فرهنگ هست ، خوبه

مولف هاش : بیـدخـوری و عبـادی

سوالای کنکور ارشد علوم و آزاد و بهداشت رو داره با پاسخ تشریحی (از سال 80 تا 89)

...

آخرین ویرایش:

mahtaby

New member
سللام دوستان
بي زحمت براي ارشد ژنتيك انساني يه منبع خوب ومفيد برا زيست سلولي-مولكولي معرفي كنين
با تشكر

بالا