نظر درباره کتاب سلولی و مولکولی دکتر مجد

taksetareh

New member
چه جالب!
من این تاپیک رو اصلا ندیده بودم!

بذارید یک خاطره ازین کتاب بگم!

شاید خیلی ها ندونند، دکتر مجد استاد سیتولوژی از دانشگاه سوربن است، که تخصص اش تکوین گیاهان است.
ایشون هیئت علمی دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم سابق) تهران اند، و بعد از بازنشستگی، در دانشگاه آزاد هم تدریس می کنند.
جناب دکتر مجد، یک شخصیت برجسته ی اخلاقی و کاریزماگونه دارند! یعنی بسیار اخلاق مند بوده، و مودب هستند، بطوریکه حتی در اولین برخوردها نیز شما مجذوبش می شوید (با اینکه من از کتابش متنفر بودم! در اولین برخورد آنچنان مودبانه با من رفتار کرد، که جذب شخصیت بزرگوارش شدم!)

خب اینها رو به عنوان مقدمه گفتم،
آقا، ما یک هم اتاقی داشتیم تو خوابگاه که دبیر بود، و دوره ی کارشناسی اش دانشجوی مجد بود، و ارشد هم با ایشون تز برداشته بود، کلا مجد رو در حد بت می پرستید!
روزای اول دوره ی ارشد، من هر روز از این کتاب مجد، و مجد، بد و بیراه می گفتم، اصلا ورد زبونم شده بود، که بگم: همین فردا میام توی بالکن نفت می ریزم، این کتاب مجد رو می سوزونم!
آقا، این رفیق ماهم چیزی نمی گت تا یک روز یکی از بچه ها گفت، به خدای این فلانی دیگه توهین نکن، و بعد قضیه رو تشریح کرد! تازه من فهمیدم چه خبطی کرده بودم!

هیچی دیگه، خلاصه الان رفیق های خوبی هستیم، واسه هم،
نکته اخلاقی داستان: کتاب مجد بده، ولی خود دکتر مجد انسان دانشمند و بویژه بزرگوار، شریف، و کاریزمایی هست!
بله ایشون تو دانشگاه ما هستند البته من باهاشون نداشتم اما رفتار خوبی دارن اما با خانمشون میکروب داشتم و دارم

taksetareh

New member
منم موافقم کتاب خوبی نیست تو این کتاب سعی شده تمام موضوعات به صورت فشرده و کوتاه بیاد به نظرم اساسی ترین مشکلش اینه که مطالب رو به طور مفصل توضیح ندادن

ماهی66

New member
سلام میشه بگین این رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ چون من برای وزارت علوم میخوام سلولی مولکولی شرکت کنم و این یکی از درسای مهم است

roya.

New member
واقعا متاسفم برای کسانی که به دکتر مجد توهین میکنند

roya.

New member
شما که ممکن حتی یک جلسه سر ایشون حاضر نبودی که ببینی با چ عشق و علاقه تدریس میکنند با اینکه سنشون خیلی بالاست

roya.

New member
کتاب ایشون بسیار مفصل و کامل توضیح داده مبتاحث مولکولی و حتما لرای کسی که میخواد ادامه تحصیل تو این رشته بده لازم و ضروری است

alireza-ja

New member
بابا حالا شما حرص نخورید تاریخ پستا رو نگاه کنید مال 2 3 سال پیشه.

roya.

New member
مال هروقت باشه مهم نیست مهم اینه که به شخصیت علمی کشورمون توهین کردن
شما که ممکن حتی یک جلسه سر ایشون حاضر نبودی که ببینی با چ عشق و علاقه تدریس میکنند با اینکه سنشون خیلی بالاست

بابا حالا شما حرص نخورید تاریخ پستا رو نگاه کنید مال 2 3 سال پیشه.

کتاب ایشون بسیار مفصل و کامل توضیح داده مبتاحث مولکولی و حتما لرای کسی که میخواد ادامه تحصیل تو این رشته بده لازم و ضروری است

alireza-ja

New member
مال هروقت باشه مهم نیست مهم اینه که به شخصیت علمی کشورمون توهین کردن

بله حق با شماست.

ولی ای کاش این شخصیت علمی کشور حداقل یه بار کتابشو ویرایش میکرد که جامعترین کتاب سلولی کشور بشه و با لودیش و ... رقابت کنه. در زمان خودش عالی بوده ولی الان خیر. برای رفرنس سلولی توی دانشگاه خوبه.

در مورد خودشون هم که شکی نیست که آدم بزرگواریه.

roya.

New member
بله حق با شماست.

ولی ای کاش این شخصیت علمی کشور حداقل یه بار کتابشو ویرایش میکرد که جامعترین کتاب سلولی کشور بشه و با لودیش و ... رقابت کنه. در زمان خودش عالی بوده ولی الان خیر. برای رفرنس سلولی توی دانشگاه خوبه.

در مورد خودشون هم که شکی نیست که آدم بزرگواریه.
ویرایش نکردن به این معنی نیست که بهشون هرچی میخوایم بگیم فقط یکم شخصیت خوب راشتن هم خوبه ها انتقاد کنیم نه توهین ممنون از شما به هر حال هنوز فرهنگمون کامل نیست متاسفانه

alireza-ja

New member
ویرایش نکردن به این معنی نیست که بهشون هرچی میخوایم بگیم فقط یکم شخصیت خوب راشتن هم خوبه ها انتقاد کنیم نه توهین ممنون از شما به هر حال هنوز فرهنگمون کامل نیست متاسفانه

بله اصلا نیازی به گفتن نیست که ربطی بین ویرایش با توهین وجود نداره. من اصلا ایشونو هنوز عکسشم ندیدم پس دلیل نمیشه که شخصیتشو نقد کنم منو چه به این حرفا. ولی کتابش واقعا قابل نقده.

بالا