نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ویروس شناسی پزشکی اردیبهشت 94

صیاد

New member
دفعه قبل یکم درصدارو اشتباه حساب کرده بودم برای ویروس با این درصدا برای کجا شانس دارم سلولی 55 ایمنی 50 ویروس 95 باکتری 28 زبان 67 انگلم صفر

vet lab sciences

New member
کلیدهایی که برای متون زبان اعلام شدند، مشکل داشتند، خصوصا برای متن دوم! گزینه هایی اعلام شده بود که بر اساس سلیقه طراح بود و انطباق بسیار کمی با متن داده شده داشتند!

صیاد

New member
خداکنه درست بگی ولی تاجایی که من چک کردم زیادم بی ربط نبود جوابا تو متن دوم

narjes1992

New member
سلام دوستان. خسته نباشید.نماز و روزه هاتون قبول. میشه لطفا منابعی رو که برا هر درس رشته ویروس خوندید بگید و اینکه چقد از منبعتون راضی بودید و تونستید به سوالات خوب جواب بدید ؟ ممنون

vet lab sciences

New member
درسته درصد دروس مهم بالاست.
فرصت کنم، موارد بی ربط رو می نویسم.

ببینید از متن دوم سوال 126 گزینه 2 هم با توجه به این که تو متن گفته 50درصد تشخیص ها miss میشن و این که پزشکان وسط حرف بیماران می پرن و کلامشون رو قطع می کنن، پس نمی تونن درد مریض رو به درستی بفهمن. پس گزینه 2 هم درسته که نوشته: misdiagnosing patient' problems

سوال 129 هم با توجه به توضیحات گفته شده، 2 گزینه صحیح داره یعنی گزینه a هم درسته که گفته physicians' inability to diagnose patients' illness

سوال 127 هم یادمه تو تاپیک نظرات ارشد بیوتک بش ایراد گرفته بودن که گزینه 1 هم درسته.

و اما متن اول اگه به جای سوال 123 سوال دیگه ای طرح می شد، بهتر بود!

در کل متون مناسبی برای مجموعه علوم آزمایشگاهی نبود!

vet lab sciences

New member
اه اه گندشون بزنن با این ظرفیتا!! خاک بر سرشون کشیدن بالا!:eek:t0837h0nn8zfqu8ult
اون یک ذره امیدی هم که به پیدا کردن کار با درس بود، به فنا رفت! رقابت هم برای دکتری سخت تر شد! امکانات هم برای تحقیق و تفحص کمتر از پیش!:p7977cujr38iyymsu8:

ویروس روزانه 43 نفر/ بین الملل 11 نفر/ جمعا 54 نفر!! :14:

vet lab sciences

New member
سلام. از دوستانی که در آزمون مجموعه سوم علوم آزمایشگاهی شرکت کردند و اختصاصا داوطلب رشته ویروس شناسی بودند، خواهشمندم اگر کیفیت آزمون از قبولی در اون براشون مهمتره، فریاد اعتراض و انزجار خود رو از سوالات فوق آبکی، مفتضح و تکراری ویروس و متعاقبا ظلم در حق داوطلبان اختصاصی ویروس شناسی و همچنین پایین بودن ضریب و به تعبیری آسیب پذیر شدن درس با ابهت ویروس، در قالب فرم اعتراضی موجود روی سایت سنجش پی، به گوش مسئولین برسونند.

درسته که فرم اعتراضی مربوط به نتیجه آزمون هست و طراحان نافهم و کوته فکر سوالات درس ویروس شناسی فرم اعتراضی رو نمی بینند، اما این جای دل خوشی باقی ست که دریافت کننده فرم اعتراضی هر کسی که باشه، لااقل مسئولیتی در دبیرخونه علوم پایه وزارت بهداشت داره، نه صرفا اپراتور ظاهری باشه و شاید شاید این مهم به گوش بی لیاقت های یاد شده برسه.

ضمنا مخاطبان من صرفا اعضای این سایت نیستند، خواه به این درخواست لبیک بگن، خواه بی تفاوت باشن و به بیش از پیش عادی شدن این روال غلط و متضرر کننده کمک کنن. ما رو ملالی از عدم همکاری احتمالی نیست.

این پیام رو این جا درج می کنم تا تمام داوطلبان اعم از عضو و مهمان ببینند و شاید همکاری کنند. :rose:

roya.

New member
دوستان عزیز چندتا راهنمایی میخوام برای ایمونو کدوم منبع رو پیشنهاد میکنید رویت یا دکتر وجگانی؟؟؟؟؟ برای زبان با خوندن لزگی میشه درصد قابل قبول به دست آورد؟؟؟؟؟؟؟

alitaghipor71

New member
دوستان عزیز چندتا راهنمایی میخوام برای ایمونو کدوم منبع رو پیشنهاد میکنید رویت یا دکتر وجگانی؟؟؟؟؟ برای زبان با خوندن لزگی میشه درصد قابل قبول به دست آورد؟؟؟؟؟؟؟
وجگانی .البته +تست
لزگی+تست سالهای قبل کافیه. لغاتو معمولا تکراری میدن

roya.

New member
سلام دوستان دروسي كه تو ويروس پزشكي سوال ميدن تغيير كرده مثلا بيوشيمي و ژنتيك نداره!!!!! يعني سوال هم نمياد؟؟؟؟؟؟؟

vet lab sciences

New member
خب آقایون خانم های منتظر مطلع شدن از نتایج آزمون هم رشته ای هاشون
به استحضارتون می رسونم همونطور که انتظار داشتم و عمدا این کار رو کردم، خوشبختانه موقع رویت نتیجه آزمونم با این عبارت مواجه شدم "...شما پذیرفته نشده اید"!
اگر شهرهایی غیر از کرج و تهران رو زده بودم، قدر مسلم پذیرفته می شدم، اما تصمیم بر این شده بود و هست که سال آینده قبول شم، إن شاء الله تعالی.

vet lab sciences

New member
!oops
چه سریع لایک خورد پست قبلی!!! :smiliess (15):
فکر کنم سریع ترین لایک هایی بود که از زمان عضویتم تا به الآن دریافت کرده بودم!! (به دقیقه نکشید!) :black_eyed:
فکر کنم طی این روزها میلیونی از این سایت داره بازدید میشه!

Farzan

New member
دوستان برای ویروس با ضریب یک چه رفرنس پیشنهاد میدین؟!
که بشه باهاش درصد بالا از این درس گرفت ؟!!!

vet lab sciences

New member

نظر من:
کتابچه ویروس شناسی برای کنکور انتشارات خسروی.
البته این کتابچه هم از سر ویروس با ضریب 1 زیاده!
اگر می خواید کارتون راحت تر باشه فقط سوالات سنوات گذشته ارشد-دکتری ویروس رو بخونید.

- - - Updated - - -

نظر من:
کتابچه ویروس شناسی برای کنکور انتشارات خسروی.
البته این کتابچه هم از سر ویروس با ضریب 1 زیاده!
اگر می خواید کارتون راحت تر باشه فقط سوالات سنوات گذشته ارشد-دکتری ویروس رو بخونید.

Farzan

New member
بهم درس آزمون سعید دانشمندی پیشنهاد دادند ولی همه کتابفروشی ها میگن تمام کردن چاپ جدید نداره..
برای کنکور واقعا کافیه؟!

vet lab sciences

New member
بهم درس آزمون سعید دانشمندی پیشنهاد دادند ولی همه کتابفروشی ها میگن تمام کردن چاپ جدید نداره..
برای کنکور واقعا کافیه؟!

والا درس آزمون رو نمیدونم چطوریه ولی خب اگه قصدتون اینه که وقتتون رو برای دروس دیگه صرف کنید سوالات سنوات گذشته رو بخونید.
دکتری ویروس هم اکثر سوالاتش مثل سوالات قبله، فقط معدود مواردی تازگی دارن مثل self complementation، سویه های HIV و... .

در صورت خوب خوندن سوالات ویروس گذشته، برای کنکور نه تنها کافی بلکه زیاد هم هست!

vet lab sciences

New member
پیرو اطلاعیه تکمیل ظرفیت، بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش استعداد درخشان-بدون آزمون، ظرفیت پذیرش ویروس از 54 نفر به 62 نفر افزایش پیدا کرد!:

روزانه 49 نفر / بین الملل 13 نفر / جمعا 62 نفر!! :smiliess (7):

نکته قابل توجه هر چند برای بعد از دکتری این رشته، تعداد مورد نیاز برای پذیرش هیئت علمی دانشگاه ها: 5 نفر (که از این 5 نفر 1 نفرش باید پایه MD داشته باشه!)

بالا