نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی اردیبهشت 94

atefe omrani

New member
چرا وقت کم آوردیم؟البته دوستانی که مث منن؟
من قبل از آزمون همش وقتم اضافه داشتم که رو زبان میذاشتم،اما الان که نگاه به سوالا میکنم میبینم
چنتا فیزیکو واسه بعد گذاشتم که برگردم اما دیگه نرسیدم:wacsmiley:

فیزیک :
1-
2-الف
3-الف
4-ب
5-ج
6-ب
7
8-د
9-ج
10-د
11
12ب
13ج
14د
15
16ج
17
18
19ج
20
21د
22
23
24
25
26ج
27
28
29الف
30
31
32 الف
33 الف
34
35 ب
36
37
38
39
40

هسته ای و اتمی :
41-د
42 الف
43
44
45 الف
46د
47ب
48
49
50الف
51د
52ج
53د
54
55د
56
57ب
58ب
59ج
60د
61ج
62ج
63ب
64
65الف
66د
67ج
68د
69ج
70

shadman

New member
با اجازه ی دوستان عزیز بنده میرم کشکمو بسابم
بابا اگه جواباتون درست باشه همتون قبولین
وضعیتتون از من بهتره خوشبحالتون:14::sadsmiley:

با اجازه ی دوستان عزیز بنده میرم کشکمو بسابم
بابا اگه جواباتون درست باشه همتون قبولین
وضعیتتون از من بهتره خوشبحالتون:14::sadsmiley:

من خیلی فرصت نداشتم بخونم
اگر هم ریاضی اشتباه زدم برای این بود که خیلی استرس گرفتم یه هو دیدم کلا ریاضی یادم رفته و بلندگو اعلام کرد چون یک ربع مونده نمی تونین سالن رو ترک کنین
اشکم در اومده بود

چرا وقت کم آوردیم؟البته دوستانی که مث منن؟
من قبل از آزمون همش وقتم اضافه داشتم که رو زبان میذاشتم،اما الان که نگاه به سوالا میکنم میبینم
چنتا فیزیکو واسه بعد گذاشتم که برگردم اما دیگه نرسیدم:wacsmiley:

من به عمرم ندیده بودم آخر کنکور چه شکلی می شه
امسال دیدم
پر از استرس
واقعا هنوز یک عالمه تست برای جواب دادن داشتم
ناسلامتی من مترجم هستم
فقط یک دونه زبان زدم

shadman

New member
من به عمرم ندیده بودم آخر کنکور چه شکلی می شه
امسال دیدم
پر از استرس
واقعا هنوز یک عالمه تست برای جواب دادن داشتم
ناسلامتی من مترجم هستم
فقط یک دونه زبان زدم

آره واقعا" منم خیلی استرس داشتم اونقد نفس عمیق میکشیدم که مراقبا دوتا چشم داشتن هشتام قرض گرفته بودن نگام میکردن:25r30wi:

آخرین ویرایش:

spin

New member
سلام وعرض ادب خدمت دوستان.
سوال 6 گزینه ی 3 صحیح است.اون مخرج کسر 4 ضریب gsina بود که بعضی از دوستان اونو اپسیلون گرفتن.شتاب بالا رفتن جسم 2g sinaبودومسافتی که می تونه بالا بره وی صفر به توان دو تقسیم بر 2 برابر شتاب.سوال 4 هم ج درست بود طبق قضیه ی محور موازی.

سلام وعرض ادب خدمت دوستان.
سوال 6 گزینه ی 3 صحیح است.اون مخرج کسر 4 ضریب gsina بود که بعضی از دوستان اونو اپسیلون گرفتن.شتاب بالا رفتن جسم 2g sinaبودومسافتی که می تونه بالا بره وی صفر به توان دو تقسیم بر 2 برابر شتاب.سوال 4 هم ج درست بود طبق قضیه ی محور موازی.

سئوال 6 رو قطعا می دونم جوابش ب هست
v^2-v0^2=-2ax
v=0
x=(v0^2/2a)
mgh+0=0+(0.5)mv0^2
v0^2=2gh
h=xsinteta
x=(2gxsinteta/2a)
a=gsinteta
x=(v02/2gsinteta)
عین همین سئوال سئوال اول سال 87 وزارت بهداشت بوده که جواب وزارت بهداشت گزینه ب هست
در مورد سئوال 4 :
بستگی به این داره که اون دایره چه شکلی نسبت به محور قرار گرفته باشه
در حالتی که روی صفحۀ x-y باشه یک جواب
ور در صورتی که عمود باشه یک جواب دیگه داره

spin

New member
سئوال 6 رو قطعا می دونم جوابش ب هست
v^2-v0^2=-2ax
v=0
x=(v0^2/2a)
mgh+0=0+(0.5)mv0^2
v0^2=2gh
h=xsinteta
x=(2gxsinteta/2a)
a=gsinteta
x=(v02/2gsinteta)
عین همین سئوال سئوال اول سال 87 وزارت بهداشت بوده که جواب وزارت بهداشت گزینه ب هست
در مورد سئوال 4 :
بستگی به این داره که اون دایره چه شکلی نسبت به محور قرار گرفته باشه
در حالتی که روی صفحۀ x-y باشه یک جواب
ور در صورتی که عمود باشه یک جواب دیگه داره
ببخشید شما اصطکاک رو در نظر نگرفتین.اینجا سطح اصطکاک داره.اگه نداشت جسم حالت اول نمی تونست یکنواخت بیاد پایین.حتما حرکتش شتابدار بود.پاسخ شما در صورتی درسته که سطح اصطکاکی نداشته باشه.در مورد سوال 4 هم محور چرخش عمود بر صفحه ی دایره است.اگه نبود این سوال اصلا گزینه ی صحیح نداشت.

spin

New member
سوال 43 هم با افزایش 100در صدی دما،دمای کلوین دو برابر شده.چون شدت تابشی با توان چهارم دما متناسب هست بنابراین شدت تابشی 16 برابر شده.یعنی 15 برابر مقدار اولیه اضافه شده.این یعنی افزایش 1500 درصدی.گزینه ی ب

ببخشید شما اصطکاک رو در نظر نگرفتین.اینجا سطح اصطکاک داره.اگه نداشت جسم حالت اول نمی تونست یکنواخت بیاد پایین.حتما حرکتش شتابدار بود.پاسخ شما در صورتی درسته که سطح اصطکاکی نداشته باشه.در مورد سوال 4 هم محور چرخش عمود بر صفحه ی دایره است.اگه نبود این سوال اصلا گزینه ی صحیح نداشت.

جایی اشاره به اصطکاک نکرده اگر اینطور بود ذاتا باید ضریب اصطکاک می داد
در مورد سئوال 4 و قضیه محور های موازی خیلی فرق می کنه که محور دوران اولیه حلقه روی قطر اون باشه یا روی محور عمود بر مرکز حلقه
در یک مورد ممان اینرسی اولیه 0.5mr^2
و در مورد دوم اینرسی دورانی mr^2
هست ، که بعد با محورهای موازی مقداری بهش اضافه می شه

spin

New member
جایی اشاره به اصطکاک نکرده اگر اینطور بود ذاتا باید ضریب اصطکاک می داد
در مورد سئوال 4 و قضیه محور های موازی خیلی فرق می کنه که محور دوران اولیه حلقه روی قطر اون باشه یا روی محور عمود بر مرکز حلقه
در یک مورد ممان اینرسی اولیه 0.5mr^2
و در مورد دوم اینرسی دورانی mr^2
هست ، که بعد با محورهای موازی مقداری بهش اضافه می شه

نیاز نبود بگه.اصلا این بخشی از سواله.ما باید خودمون بفهمیم جسم روی سطح شیبدار بدون اصطکاک در اثر mg sinaبا شتاب میاد پایین نه یکنواخت.اگر با سرعت ثابت بیاد پایین معنیش اینه که اصطکاکی معادل mg sina به جسم وارد میشه واونو خنثی میکنه بنابر این طبق قانون اول نیوتن جسم با سرعت ثابت پایین میاد.
در مورد سوال چهارم محور چرخشی که داده موازی محوری است که از مرکز دایره وعمود بر سطح می گذره.یعنی mr^2باید به mr^2اضافه بشه که جواب میشه 2mr^2.

بالا