نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

G like Genetic

New member
بی خی بابا چه استرسی. اینا همش برنامشونه کنکور بهانه اس اگه نبود قطعآ یه ناکسی قبل اینکه سوالات دست داوطلبا برسه چکش میکرد بابا بخدا خنده داره وقتی یه سوالاتی رو میبینی ک حتی تصور کردنشم محاله و یعنی 160 تا سوال گرفتن از این همه منبع اینقد سخته؟ خدا ازتون نگذره

neginb

New member
به نظر من باید سطح علمی رو سنجید نه سطح نبوغ!!! والا سوالا اصن ربطی به میزان دانش نداشت

ooyaser

New member
1272.jpeg
کلید ها اومد اثر پاک کن به ویژه روی برخی سوالات پاسخنامه ب حداقل کمی آدمو به خنده وادار میکنه ... اینطور نیس؟

آخرین ویرایش:

ooyaser

New member
جالبیجات طراحان ارشد 93: سوال 64 در دفترچه الف و 34 در دفترچه ب در مورد کاینزین 1: پاسخ در کلید : gtp- منفی
اما لودیش بود ج رو میزد
من دیگه عکس نمیتونم آپلود کنم پس فصل 18 عنوان 4 زیر عنوان "کاینزین 1 به انتقال رو به جلوی وزیکول ها...." از لودیش رو بخونید....به نظر شما چرا نویسنده های لودیش و امریو و... انقد بی سوادند.... چرا قبول نمیکنن احمقن .... اونا باید بیان ایران برن ک لاس آقایون طراح و آقای نوری صد البته....

آخرین ویرایش:

G like Genetic

New member
خنده دار نیست گریه داره . بازی با احساسه بازی با من و توست. بر وفق کسانیست که قبلا تعیین شده اند. این همه سروصدا بهانه است. امسالم پای این بی عدالتی می سوزم..... خدای عدالت علی کجایی؟ اون از سوالات اینم از کلیدش. انگار دست بچه بوده داشته با گزینه ها بازی میکرده.خدااااااااااااااااا:14:

- - - Updated - - -

خنده دار نیست گریه داره . بازی با احساسه بازی با من و توست. بر وفق کسانیست که قبلا تعیین شده اند. این همه سروصدا بهانه است. امسالم پای این بی عدالتی می سوزم..... خدای عدالت علی کجایی؟ اون از سوالات اینم از کلیدش. انگار دست بچه بوده داشته با گزینه ها بازی میکرده.خدااااااااااااااااا:14:

Yas-p

New member
بچه هاتست Ames سوال 16 دفترچه ب درسته؟از كتاب منبع خونده بودمش :/
سوال كاينزينم كه خودتون گفتين.
سوال 75 دفترچه ب هم سوال سال 87-86 بوده و پاسخ تشريحي كاملا توضيح داده كه real time PCR با تك من و كمي كار مي كنه و اينكه تك من دوتا پروب نياز داره :/

درصداي من فقط سلوليم كلي زياد ميشه و اگه كليد درست باشه ژنتيكم ميشه 78 و بيوشيمي كمتر ميشم :(

تراستی سوال کاینزین و انتقال آب اگه به ترتیب atp مثبت باسه و انتشار تسهیل شده درصد زیستم 74 میشه
چطور میتونیم اعتراض کنیم؟
تاحالا سابقه داشته به اعتراض اعتنا کنن؟

sa@@ra

New member
بچه های ژنتیک از شما میپرسام سوالی که کدوم فسفولپید بار منفیش بیشتره زده سرین؟پس اینوزیتول چی؟
و هیپر کلسترونمیا زده تیروزیناز اما هیدروکسیلازم به مس وابستس

کسی نسست جوار منو بده؟
راستی بچه ها من تو کنکور علوم رتبه 7 بیوشیمی و 9 ژنتیک اوردم احتمالش هست ژنتیک مدرس قبول بشم
به نظر شما پس واسه نتایج کنکور بهداشت استرس داشته باشم یا نه؟
آخه یکم استرس دارم

sa@@ra

New member
کسی نسست جوار منو بده؟
راستی بچه ها من تو کنکور علوم رتبه 7 بیوشیمی و 9 ژنتیک اوردم احتمالش هست ژنتیک مدرس قبول بشم
به نظر شما پس واسه نتایج کنکور بهداشت استرس داشته باشم یا نه؟
آخه یکم استرس دارم

ای بابا ده نفر میگیره مدرس قبول میشی دیگه احتمال نمیخواد:دی

نه مدرس 7 نفر میگیره
مارسال 5 نفر میگرفت ولی دوستم با رتبه 7 قبول شد
منم امیدوارم قبول بشم
حالا با این درصدای بهداشت احتمال قبولی دارم؟

microb89

New member
سوال کاینزن:
لودیش فصل 18
2008
ترجمه رضا یوسفی
صفحه 946 گفته کاینزین به سمت مثبت میره و atpمصرف میکنه
اخه بی سوادا سوالاتون خیلی استاندارد بود که کلیدتون هم اینطوریه؟؟؟!!!!

microb89

New member
بچه های ژنتیک از شما میپرسام سوالی که کدوم فسفولپید بار منفیش بیشتره زده سرین؟پس اینوزیتول چی؟
و هیپر کلسترونمیا زده تیروزیناز اما هیدروکسیلازم به مس وابستس
سوال هم میشه سرین هم اینوزیتول تو همه ی کتابا انو گفته این اقایون بسواد میگن سرین!!!!!!11

microb89

New member
بیوشیمی:
سوال 10 هم سرین درسته هم اینوزیتول چون هر دو ی بار منفی هستند(میتونید تو هر کتابی چک کنید)
سلولی:
سوال34 کاینزین-1 میشه مثبت و ATP(لودیش فصل 18)
ژنتیک:
سوال 108، xl غالب درسته که توی گزینه ها نیست و توی امری دقیقا گفته xl غالب
این سوالا رو مطمعنم کلید اشتباه کرده چون رفرنس دادم

آخرین ویرایش:

microb89

New member
این سوالا هم ب نظرم کلید اشتباه کرده
ژنتیک: سوال66 جواب ج درست باشه،محصول غیر اختصاصی،چون دمای بالا احتمال اینکه پرایمر به هر جایی بچسبه هست
سلولی: سوال 54 هم الف صحیح هم د
سوال 46 الف،ب،ج، البته الف قبلا هم گفتم به میزان کم ولی به هر حال میزان کم هم هیچی نیست میتونه جواب باشه منبع لودیش(واسه گزینه الف و ب)
سوال 36 الف صحیحه چون پروتئین رشته ای مولکول های طویل و پیچیده و بزرگ اند این کجاش غلطه؟؟؟؟
توی اب حل نمیشن درسته ولی به صورت مجتمع ک اگه منظور طراح بیسوادش گلوبولار شدن باشه غلطه ولی به هم متصل بشن درسته بازم در این صورت هم الف درسته هم ج!

آخرین ویرایش:
بالا