نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

Genetic1400

New member
بیوشیمی و ژنتیک واقعأ نامردی بود من الان فقط یه بین الملل فکر میکنم
طراحاشون یکسری عقده ای بودن که فوکوس کرده بودن روی فقط یکسری مطالب خاص

Genetic1400

New member
امتیاز شبانه از روزانه ها کمترإإإ؟
بچه ها هزینه شبانه چقدره؟

ooyaser

New member
سلام دویت عزیز
اینکه همه جا باند و باند بازی هست شکی نیست
اما در مورد سوال توفصل تکوین بدشکلی های کمان قوسی وول و دوم این بیماری با توارث xlمطرح شده و تو نسخه اصلی امری هم همین طور بود
من که تا حالا لای هزاره رو باز نکردم ام اگه بی دقتی نمیکردم خییلی خیلی راحت با اطلاعات امری راحت میشد خیلی بالا زد

Ashampoo_Snap_2014.06.17_12h31m49s_001_.jpg
عزیزم همونطور که تو شکل ضمیمه شده میبینی الگوی توارث این بیماری وابسته به x غالبِ . تو مبحثی که شما به درستی ذکر کردید مکانیسم و نحوه توارث کمان های اول و دوم حلقی طی این بیماری آورده شده... که الزاما با مکانیسم توارث بیماری یکی نیست (میتونه باشه یا نباشه)... ضمنا شما که انقد خوب از پس امری بر اومدی بهتره از امری فراتر نگاه کنی تو سایت omim شناسه این بیماری هست 300311 و اونجا هم به توارث semidonminant اشاره ای نشده...تو کتاب emery rimo*in هم توارث بیماری فقط به صورت غالب و تو سایتی که تو مطلب پیشین گذاشتم توارث بیماری وابسته به x غالب ضمنا تو این سایت
Otopalatodigital syndrome type 1 - Genetics Home Reference
هم توارث وابسته به X غالب... علاوه بر اینها اشکال با شیوع کمتر این بیماری توارث وابسته به x مغلوب دارند (رجوع کن یه MIM: 300017 , 304120) خلاصه این که از هر دری بری این سوال غلطه....
به هر حال چیزی که مشخصه اینه که توارث این بیماری به شکل عمده همونطور که تو فصل الگوهای وراثت امری ذکر شده وابسته به X غالبِ...

آخرین ویرایش:

neginb

New member
vaaghean enghad zadiii??? ya mikhai roohie bghie ro kharab kOni??? :-?

هاااهاااهااا :riz481: من واقعا معذرت میخام از همه تون من اینو به شوخی گفتم واسه اون کسایی که میان درصدای بالا میگن و بعدم میگن امیدی هست؟؟؟؟ یکم لوس میکنن خودشونو.من از همه معذرت میخام فکر نکردم جدی بگیره کسی :riz513:

neginb

New member

این کیه؟؟؟؟؟؟؟اینو بمن نشون بدید؟
ژن 100 تو تاریخ نشون داده نشده یکی 100 بزنه:smiliess (15):

والا شوخی کردم معععععذررررتتتت مخاطبم اون کسیه که درصد بالا زده تازه میگه امیدی هست؟ بببخخخخخششششششیییییید:riz513::riz513::riz513:

neginb

New member
من خیلی خجالت میکشم دیگه نمیام واااای بخشید:dadad4::riz513:

microb89

New member
من با حرف این دوستمون کاملاااا موافقم،اصلا توی کتاب امری ترجمه یوسفیان هم وابسته ب x غالب نوشته
از اینم ک بگذریم اخه طراح محترم!!!این همه سندرم و بیماری متداول و مهم،اینو کردی سوال؟!
من از بچه ها میخوام ک واسه این سوال حتما اعتراض بذارن

90shaparak

New member
بچه ها اگه سخت بوده واسه همه سخت بود امیدوار باشید ایشالا همه قبولید همون جایی که میخوایید

microb89

New member
بچه ها جواب درسته این سوالای سلولی چی میشه اخه فکر کنم کلید خ اشتباه جواب داده
همانند سازی در کدام نقطه کنترل میشه؟نظر خودم g2
عامل فشرده شدن کروماتین؟
گزینه ی صحیح در مورد پروتئین های رشته ای؟
میشه لطف کنید گزینه نگید پاسخ رو بگید چون کلیدا فرق داره
ممنون
و اینکه سوال انتقال اب از عرض غشا هم انتشار درسته هم انتشار تسهیل شده و اگر انتشار تسهیل شده منظور طراح بوده باید ذکر میکرد که (اکثرا توسط کدام مکانیسم) موافق نیستید؟

آخرین ویرایش:

microb89

New member
اگر اشتباه نکنم کلید خ 2 تا سوال اخر بیوشیمی رو اشتباه گفته
جواب سوال انزیم تبدیل کننده ی استواستات به استو استیل کو میشه:بتا کتو اسیل کوا ترانسفراز
و جواب سوال قبلیش میشه:متوتروکسات(انتی فولات)
کسی میدونه درسته یا نه؟

microb89

New member
مشاهده فایل‌پیوست 5851
عزیزم همونطور که تو شکل ضمیمه شده میبینی الگوی توارث این بیماری وابسته به x غالبِ . تو مبحثی که شما به درستی ذکر کردید مکانیسم و نحوه توارث کمان های اول و دوم حلقی طی این بیماری آورده شده... که الزاما با مکانیسم توارث بیماری یکی نیست (میتونه باشه یا نباشه)... ضمنا شما که انقد خوب از پس امری بر اومدی بهتره از امری فراتر نگاه کنی تو سایت omim شناسه این بیماری هست 300311 و اونجا هم به توارث semidonminant اشاره ای نشده...تو کتاب emery rimo*in هم توارث بیماری فقط به صورت غالب و تو سایتی که تو مطلب پیشین گذاشتم توارث بیماری وابسته به x غالب ضمنا تو این سایت
Otopalatodigital syndrome type 1 - Genetics Home Reference
هم توارث وابسته به X غالب... علاوه بر اینها اشکال با شیوع کمتر این بیماری توارث وابسته به x مغلوب دارند (رجوع کن یه MIM: 300017 , 304120) خلاصه این که از هر دری بری این سوال غلطه....
به هر حال چیزی که مشخصه اینه که توارث این بیماری به شکل عمده همونطور که تو فصل الگوهای وراثت امری ذکر شده وابسته به X غالبِ...

من با حرفتون کاملا موافقم فقط چیزی ک هست باید اعتراض بذاریم م م

بالا