نجات حیوانات

مجید دیجی

مدیر بخش
حفاظت محیط زیست نیوزیلند گفت: بیش از ۶۰ قطعه نهنگ خلبان به گل نشسته را دوباره شناور کردند و امیدوارند نجات یابند. روز جمعه ۱۹۸ نهنگ به گل نشسته بودند که یکی از بزرگ ترین موارد به ساحل آمدن جمعی نهنگ ها است.
شبکه اجتماعی تبیان | metallurgydata | نجات ۶۰ نهنگ در نیوزیلند حفاظت محیط زیست نیوزیلند گفت: بیش از ۶۰ قطعه نهنگ خلبان به گل نشسته را دوباره شناور ?
 

مجید دیجی

مدیر بخش
نمی دونم چرا وقتی یه لنگه کفش ما میتونه مکانی برای زندگی یه موجود دیگه باشه ما اون رو دور میندازیم ؟؟؟


baghbani_5_.jpg
 

مجید دیجی

مدیر بخش
اینجا Virunga است، اولین پارک ملی در آفریقا در جمهوری دموکراتیک کنگو. تنها ۴۰ نوع گوریل پشت نقره‌ای در دنیا وجود دارد که بیشترشان در این پارک زندگی می‌کنند. کار محیط بانان این پارک ملی بسیار سخت است. سال ۲۰۰۷، شکارچیان و قاچاقچی‌ها برای ترساندن محیط بانان این پارک، یک گوریل نر و شش گوریل ماده را کشتند تا از سخت‌گیری‌ محیط بانان بکاهند.
زمانی که محیط بانان متوجه کشته شدن این گوریل‌ها شدند جنازه آنها را با حرکتی جالب از جنگل‌های کوهستانی به پایین حمل کردند. طول مسیر حرکت آنها پنج کیلومتر بود و آنها باید در این مسیر کوهستانی سخت وزن۲۷۰ کیلوگرمی‌گوریل‌ها را حمل می‌کردند
ده سال گذشته، ۱۲۰ محیط بان، پارک ملی گنگو در طی انجام وظایفشان کشته شده‌اند، دستمزد آنها فقط ۱۰ دلار در ماه است، آنها قهرمانانی فراموش‌شده محیط زیست هستند.

01-22-2012-01-40-44-AM.jpg
 

مجید دیجی

مدیر بخش
روز جمعه 13/10/92 یک پلنگ نر بزرگ جثه در حاشیه رودخانه ای در منطقه جنگلی دوهزار تنکابن در حالی که قادر به حرکت دادن پاهای خود نبوده و خود را روی زمین می کشید، مشاهده شد.پس از انتقال حیوان به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران مشخص شد پلنگ به دلیل برخورد گلوله به ستون مهره ها دچار قطع نخاع کامل شده است.:smiliess (7):2761.jpg


1529.jpg


215.gif
 
بالا