نتایج و کارنامه ی ارشد 94 علوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مجید دیجی

مدیر بخش
قانون شماره 18) در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.
قانون شماره 23) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي‌ در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 24) هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد .

مجید دیجی

مدیر بخش
بچه ها جنبه داشته باشین دیگه اگه بچه خوبی باشین خاطرات دوران دانشجوییمو میگم حال کنیدا..اگه بدونید تواین مسیر چقدر سختی کشیدم دیگه نمیگین یارو مغرور شده.....هم کار هم درس...بعضی وقتا بیکاری ودرس..... بعضی وقتا هم شکست عشقی ودرس.....بعضی وقتا مشکل اقتصادی و درس........ولی اونچی که مهم بود این بود که درس جز ثابت همه این مسیر 6-7 ساله بعد از فارغ التحصیلی بود..مگه موقع درس خوندن مثل بعضیا مامان جونمون آبمیوه میزاشت رو میزمون ..رتبشون200-300-400 شده به بقیه تز میدن---کار سنگین عمرشون برداشتن کوله پشتی ورفتن به دانشگاه بود..افتخارم میکنن که ما بلافاصله بعد کارشناسیمون ارشد قبول شدیم...به من میگن ما وقتی حالمون خوب نیسس نمیتونیم درس بخونیم ولی من هرموقع درس خوندم مشکلاتکو فراموش کردم ..درس مرهمی بود برای فراموش کردن دغدغه های روزانم.. نه واسه اینکه تو یه جمع نشتم بهم بگن آقای مهندس آقای دکتر یا ابزاری برای فخر فروشی...درسته یک شدم ولی من عشقی درس میخونم.... الان زیر هر سنگی رو برداری20 لیسانس10تافوق لیسانس و5تا دکتری پیدا میشه....وقتی اینا رو میدونم چرا باید مغرور شم

بالاخره هر کسی مشکلات خودش رو داره . ممنونم که عذر خواهی کردید ...

دوستان بابت لحنم عذر میخوام کارم کنسل شد. اینم منابع
سلولی وملکولی مجید مهدوی انتشارات خانه زیست شناسی+برای کنکور زیست سلولی انتشارات خسروی+لودیش+تست ارشد و دکترا +کتاب تستای تالیفی هرچی تو بازار بود
بیوشیمی برای کنکور بیوشیمی انتشارات خسروی+استرایر+همه کتاب تست توبازار
ژنتیک برای کنکورژنتیک انتشارات خسروی+امری+ژنوم3+استراخان+سیدنا+از کلاسیک تاژنومیک خانه زیست شناسی+هرچی کتاب تست تو بازار بود(تو انقلاب)
میکروب بچهای دانشگاه تهران
بیوفیزیک با اطلاعات سلولی و بیوشیمی زدم
زبان هیچی نخوندم فقط تست زدم
فقط تست بزنیدمن هرچی تست تو بازاره حتی خودتون تست بسازین و سوالارو پیش بینی کنین من این کارو کردم
دوستان عزیز بنظر من بجز تهران هیجا نرین شده شبانه تهران برین ولی روزانه شهرستان نرین(این نظر وعقیده منه اجباری نیست)من پارسال رتبم 260 شد فقط روزانه ژنتیک وسلولی شهید بهشتی و تربیت مدرسو تهرانو انتخاب کردم شبانشو نزدم چون پولشو نداشتم وقبول نشدم ولی امسال ظرفیتو بیشتر کردن فکر کنم تارتبه 500 روزانه شهرستان راه دور بیارن اگه هم نشد تکمیل ظرفیت جا هستش..دوستان شماها که لیسانس زیست دارین چرا دوباره ارشد زیست میخوایین بمونین ارشد بهداشت که بهتره(البته اینم عقیده شخصی منه یه وقت بهتون برنخوره داستان بشه واسمون)

ان شاء الله قول مصاحبه اختصاصی رو به من بدید تا هم دوستان با شما ، مشکلاتتون ، تلاشتون و نحو درس خوندنتون بیشتر آشنا بشن و الگو بگیرن ...

البته من درک می کنم گاهی ممکنه شوخی ها جدی گرفته بشن وقتی بهتر شناخته بشید و دوستان بیشتر با ادبیات گفتاریتون بیشتر آشنا بشن کمتر سوء تفاهم های مع الذکر رخ خواهد داد .

vet lab sciences

New member
سلام. نمی خواستم به این قضیه ورود کنم ولی دیدم حق این دوستمون ali1366 داره ضایع میشه که به خودم لازم دیدم از ایشون حمایت کنم.

ببینید دوستان، من تعجب می کنم، علی آقا اون همه نوشته داشته بعد ما اومدیم عهد همون یه تیکه رو گرفتیم که گفته شانس اوردید که...! خداییش من به شخصه سختم نشد، گفتم داره شوخی می کنه و گفتم اگر بر فرض مغرور بودن باشه هم من حق ندارم با جملات و حملاتی تند و عریان به این عزیز ساعی تذکر بدم، ببینید از لحاظ اخلاقی و اعتقادی (شاید خودتون هم به این مهم، واقف باشید و فراموشش کرده و یا خواستید فراموشش بکنید ولی به قول معصومین ما، چقدر خوبه که انسان در وجودش یک آمر به معروف و ناهی از منکر قرار بده)
این مسئله (رذیله اخلاقی) یک مسئله ایه بین بنده خدا با خدای خودش و اگر هم قصد نهی از منکر داریم باید خیلی ملایم این کار رو انجام بدیم نه این که مضمونا بگیم تو هیچی نیستی و... و از همه بدتر بعد از اون ایشون رو به بی حجب و حیایی متهم کنیم!!
خب دوستان من میدونید چقدر این اتهام بی حیایی سنگینه!! آیا هیچ به اون فکر کردید که اگر نتونید مرهمی بر دل زخم دار شده طرف مقابل که این اتهامات ناروا رو بش زدید، بذارید، چه جوابی در پیشگاه خدا تو رو روز قیامت دارید و چه گره هایی که خدا به کارتون تو این دنیا میندازه.
و معلومه به طرف برمیخوره و طبیعیه که در مقابل، موضعی درخور و کوبنده اتخاذ کنه.

و از طرفی این عزیزمون تازه عضو شده و اگر هم خطایی کرده باشه باید بزرگواری به خرج بدیم و ازش چشم پوشی کنیم یا اگر از کاربران قدیمی بودند و فی المثل عدم نهی از منکر ما منجر به جری شدن کاربر و به ستوه اومدن اعضای سایت هم می شد باز ما حق نداشتیم که غرور(عزت) شو جریحه دار کنیم!

فوقش اگه خیلی برامون غیرقابل تحمل بود! خصوصی بش می گفتیم داداش بی زحمت اون قسمت رو ویرایش یا پاک کن یا اگر این کار رو انجام نداد به مدیریت تالار می گفتید که این کار رو انجام بده نه این که...!!

ضمنا منظور از سعه ی صدر علی آقا این بود که ایشون دفعه اول بزرگواری کرد و جوابی نداد. لطفا بیشتر سبک سنگین کنید برای گفتن مطلبی، خواهر یا برادران محترم.

با آرزوی توفیق...:rose:

Tina biotec

New member
بچه ها جنبه داشته باشین دیگه اگه بچه خوبی باشین خاطرات دوران دانشجوییمو میگم حال کنیدا..اگه بدونید تواین مسیر چقدر سختی کشیدم دیگه نمیگین یارو مغرور شده.....هم کار هم درس...بعضی وقتا بیکاری ودرس..... بعضی وقتا هم شکست عشقی ودرس.....بعضی وقتا مشکل اقتصادی و درس........ولی اونچی که مهم بود این بود که درس جز ثابت همه این مسیر 6-7 ساله بعد از فارغ التحصیلی بود..مگه موقع درس خوندن مثل بعضیا مامان جونمون آبمیوه میزاشت رو میزمون ..رتبشون200-300-400 شده به بقیه تز میدن---کار سنگین عمرشون برداشتن کوله پشتی ورفتن به دانشگاه بود..افتخارم میکنن که ما بلافاصله بعد کارشناسیمون ارشد قبول شدیم...به من میگن ما وقتی حالمون خوب نیسس نمیتونیم درس بخونیم ولی من هرموقع درس خوندم مشکلاتکو فراموش کردم ..درس مرهمی بود برای فراموش کردن دغدغه های روزانم.. نه واسه اینکه تو یه جمع نشتم بهم بگن آقای مهندس آقای دکتر یا ابزاری برای فخر فروشی...درسته یک شدم ولی من عشقی درس میخونم.... الان زیر هر سنگی رو برداری20 لیسانس10تافوق لیسانس و5تا دکتری پیدا میشه....وقتی اینا رو میدونم چرا باید مغرور شم

شما آدم زحمتکشی بودین..کسی منکر این نیست بلاشک..حضورتون مطمئنن خیلی خیلی برای بچه های اینجا مفید خواهد بود شما نمونه یه آدم پرتلاشید ....حالا یه چیزی گفته شد و یه جورایی جو متشنج شد..بخدا حیفه این پستا رو نزارید اینجوری جو ارومتر میشه..به هرحال دوستان دوست دارند از تجربیاتتون استفاده کنن...

آخرین ویرایش:

پروانه

New member
سلام. من میخواستم در مورد لحن علی آقا زودتر این مطلب رو بگم ولی متاسفانه کاهلی کردم. به نظرم عده ای از کربران محترم انجمن اشتباه برداشت کردن.درواقع من وقتی صحبت ایشون رو خوندم گفتم انگار شوخی کردن و اگه هم شوخی نباشه اعتماد به نفس بالایی دارن و اگه میتونستن بهداشت امتحان بدن رقیب خوبی بودن(رقابت سالم مد نظرم هست). البته من ادبیات هر دو طرف ماجرا رو قبول نداشتم.منظورم جبهه گیری آقای bitoo و سایرین در مقابل حرفهای علی آقا و هم صحبتایی که علی آقا در دفاع از خودشون به جناب bitoo و بقیه گفتن.
من اصلا درحدی نیستم که به کسی توصیه ای بکنم و خودم هم اصلا بی خطا نیستم ولی سعی کنیم زود قضاوت نکنیم و زود هم دلگیر نشیم. باور کنید با قضاوت زود و نادرست فقط خودمونو اذیت میکنیم.میتونیم از انسانهای بزرگ زمان الگو بگیریم و ببینیم که چقدر متواضع بودن .مخصوصا کسانی که توی عرصه علم و دانش بیشتر فعال هستن و جامعه روشون حساب میکنه میتونن با الگو برداری درست خودشون الگوی خوبی برای دیگر افراد باشن.میدونم همه این مطالب رو از بریم فقط شایدتوی این همه هیایوی زمانه فراموشمون بشن.
برای همه شما بزرگواران آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.در پناه خدا.

- - - Updated - - -

سلام. من میخواستم در مورد لحن علی آقا زودتر این مطلب رو بگم ولی متاسفانه کاهلی کردم. به نظرم عده ای از کربران محترم انجمن اشتباه برداشت کردن.درواقع من وقتی صحبت ایشون رو خوندم گفتم انگار شوخی کردن و اگه هم شوخی نباشه اعتماد به نفس بالایی دارن و اگه میتونستن بهداشت امتحان بدن رقیب خوبی بودن(رقابت سالم مد نظرم هست). البته من ادبیات هر دو طرف ماجرا رو قبول نداشتم.منظورم جبهه گیری آقای bitoo و سایرین در مقابل حرفهای علی آقا و هم صحبتایی که علی آقا در دفاع از خودشون به جناب bitoo و بقیه گفتن.
من اصلا درحدی نیستم که به کسی توصیه ای بکنم و خودم هم اصلا بی خطا نیستم ولی سعی کنیم زود قضاوت نکنیم و زود هم دلگیر نشیم. باور کنید با قضاوت زود و نادرست فقط خودمونو اذیت میکنیم.میتونیم از انسانهای بزرگ زمان الگو بگیریم و ببینیم که چقدر متواضع بودن .مخصوصا کسانی که توی عرصه علم و دانش بیشتر فعال هستن و جامعه روشون حساب میکنه میتونن با الگو برداری درست خودشون الگوی خوبی برای دیگر افراد باشن.میدونم همه این مطالب رو از بریم فقط شایدتوی این همه هیایوی زمانه فراموشمون بشن.
برای همه شما بزرگواران آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.در پناه خدا.

bitoo

New member
خوب اینجور که قوانین سایت میگه من چیزی نباید اینجا بگم یا دفاعی کنم . من از بچه های فروم عذر خواهی میکنم البته نه از شخصی که اینجا مامان جونت مینویسه! و خیلی ممنونم از دوست محترمی که اسمشون آبی نوشته میشه و مدیر بخش هم هست و پست توهین آمیز این آقا رو لایک می کنه. شما خیلی خیلی لطف دارین.

مجید دیجی

مدیر بخش

کلا هدف تایپیک منحرف شده ... لطفا به موضوع اصلی بپردازید

من شخصا نه علاقه و نه وقت ورود به مباحث حاشیه ای رو ندارم ( من رو وارد نکنید که وارد نمیشم )

لطفا اسپم نذارید و موضوع رو منحرف نکنید

love virology

New member
سلام. نمی خواستم به این قضیه ورود کنم ولی دیدم حق این دوستمون ali1366 داره ضایع میشه که به خودم لازم دیدم از ایشون حمایت کنم.

ببینید دوستان، من تعجب می کنم، علی آقا اون همه نوشته داشته بعد ما اومدیم عهد همون یه تیکه رو گرفتیم که گفته شانس اوردید که...! خداییش من به شخصه سختم نشد، گفتم داره شوخی می کنه و گفتم اگر بر فرض مغرور بودن باشه هم من حق ندارم با جملات و حملاتی تند و عریان به این عزیز ساعی تذکر بدم، ببینید از لحاظ اخلاقی و اعتقادی (شاید خودتون هم به این مهم، واقف باشید و فراموشش کرده و یا خواستید فراموشش بکنید ولی به قول معصومین ما، چقدر خوبه که انسان در وجودش یک آمر به معروف و ناهی از منکر قرار بده)
این مسئله (رذیله اخلاقی) یک مسئله ایه بین بنده خدا با خدای خودش و اگر هم قصد نهی از منکر داریم باید خیلی ملایم این کار رو انجام بدیم نه این که مضمونا بگیم تو هیچی نیستی و... و از همه بدتر بعد از اون ایشون رو به بی حجب و حیایی متهم کنیم!!
خب دوستان من میدونید چقدر این اتهام بی حیایی سنگینه!! آیا هیچ به اون فکر کردید که اگر نتونید مرهمی بر دل زخم دار شده طرف مقابل که این اتهامات ناروا رو بش زدید، بذارید، چه جوابی در پیشگاه خدا تو رو روز قیامت دارید و چه گره هایی که خدا به کارتون تو این دنیا میندازه.
و معلومه به طرف برمیخوره و طبیعیه که در مقابل، موضعی درخور و کوبنده اتخاذ کنه.

و از طرفی این عزیزمون تازه عضو شده و اگر هم خطایی کرده باشه باید بزرگواری به خرج بدیم و ازش چشم پوشی کنیم یا اگر از کاربران قدیمی بودند و فی المثل عدم نهی از منکر ما منجر به جری شدن کاربر و به ستوه اومدن اعضای سایت هم می شد باز ما حق نداشتیم که غرور(عزت) شو جریحه دار کنیم!

فوقش اگه خیلی برامون غیرقابل تحمل بود! خصوصی بش می گفتیم داداش بی زحمت اون قسمت رو ویرایش یا پاک کن یا اگر این کار رو انجام نداد به مدیریت تالار می گفتید که این کار رو انجام بده نه این که...!!

ضمنا منظور از سعه ی صدر علی آقا این بود که ایشون دفعه اول بزرگواری کرد و جوابی نداد. لطفا بیشتر سبک سنگین کنید برای گفتن مطلبی، خواهر یا برادران محترم.

با آرزوی توفیق...:rose:

عزیز بزرگ من سرور من / چشم پوشی کنم چشم ولی دوره ایی شده زدن تو گوشت بریم یه گوشه بشینیم فکر کنم / غرور خوبه نه اینکه من اخرشم / منم سختم نشد چون هیچ وقت به داشته دیگران نه حسودی میکنم نه فکرمو درگیر میکنم ولی سخنان توهین به دیگران توهین به 10 تا از دوست من توهینه به شعور درسیشون / شاد باشید

- - - Updated - - -

اقا مجید از شما گله مندم / کلا سایت قدیم نیست /

mehdialza

New member
بچه ها ، سم شناسی دانشگاه تهران میارزه برم ، اگه از رشته بیوشیمی بالینی دانشگا یزد(بین الملل) انصراف بدم ؟

مجید دیجی

مدیر بخش
دوستان محترم اسپم ها پاک خواهد شد ( حتی اسپم های خودم ) ... بعدا کسی گله نکنه ها ....... اینم اخطار آخر بود ...

قانون شماره 25) هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد.

سعی کنید بجای به حاشیه کشیدن بحث به دوستانتون کمک کنید تا از سردرگمی و شک خارج بشن ...

mehdialza

New member
بچه ها ، سم شناسی دانشگاه تهران میارزه برم ، اگه از رشته بیوشیمی بالینی دانشگا یزد(بین الملل) انصراف بدم ؟

snowman_m

New member

من چند وقت پیش تویه یکی از این سایت ها دیدم مشاورش گفته بود بازار کار سم شناسی از بیوشیمی خیلی محدود تره
ولی راستش خودم زیاد اطلاعی در این مورد ندارم

موفق باشید

zahra b

New member
سلام بچه ها من چند تا سوال دارم خواهش میکنم هر کی میدونه جواب بده
بازار کار بیوتکنولوژی چطوره؟ رشته ها دیگه بهتره یا بیوتکنولوژی؟
بیوتکنولوژی صنعتی بهتره یا میکروبی؟
دانشگاه الزهرا ، شاهد و مالک اشتر از نظر سطح علمی بالاتر یا شیراز و اصفهان؟

alireza-ja

New member
سلام بچه ها من چند تا سوال دارم خواهش میکنم هر کی میدونه جواب بده
1. بازار کار بیوتکنولوژی چطوره؟ رشته ها دیگه بهتره یا بیوتکنولوژی؟
2. بیوتکنولوژی صنعتی بهتره یا میکروبی؟
3. دانشگاه الزهرا ، شاهد و مالک اشتر از نظر سطح علمی بالاتر یا شیراز و اصفهان؟

2. بیوتکنولوژی میکروبی که در اصل همون بیوتکنولوژی صنعتیه. اما اگر منظورتون بیوتک صصنعت و محیط زیست هستش، گرایش صنعت و محیط زیست تقریبا دروس ریاضی داره و باید پاسش کنید. از نظر کارایی بنظرم کاربردیتر هستش و بنظرم ایده های بیشتری رو میشه عملی کرد. بنظر من کشور بیشتر به این گرایش نیاز داره. ولی متاسفانه ادامه تحصیلش محدودیت داره.

3. از نظر سطح دانشگاه اول اصفهان بعد شیراز بعد مالک اشتر و الزهرا در یه سطح تقریبا و بعد هم شاهد.

بیوتک الزهرا و مالک جفتشون خوبن. اما بیوتک الزهرا یه مقدار برند بیشتری داره.

این نظر من بود

آخرین ویرایش:

zahra b

New member
ممنون اقای علیرضا
حالا بنظرتون بیوتک تهران بعداز بقیه رشته های تهران بزنم؟

alireza-ja

New member
ممنون اقای علیرضا
حالا بنظرتون بیوتک تهران بعداز بقیه رشته های تهران بزنم؟

دیگه این بستگی به علاقه خودتون داره.

اگر من بودم اول یه تکلیفمو با خودم روشن میکردم که آیا میخوام دکترا شرکت کنم یا نه اگر آره دوست دارم چه رشته ای در نهایت تخصص من بشه. بعد یه نگاه به دفترچه دکترا مینداختم ببینم چه رشته برای اون رشته دکترا مجاز به کنکور دادنه. در نهایت به یه تصمیم گیری میرسیدم.

ولی در حقیقت رشته های بیوشیمی ژنتیک سلولی بیوتک اینا همشون مال وزارت علومن خداییش از لحاظ کاری تفاوت آنچنانی ندارن. علاقه مهمترین ملاک باید باشه.

میتونید چارت درسی رشته هاشون رو نگاه کنید ببینید با کدوم بیشتر جورید.

alireza-ja

New member
فیلد مورد علاقه پایان نامتون هم میتونه در انتخاب رشته تعیین کننده باشه. اگر موضوعی مورد نظرتونه میتونید رزومه اساتید دانشگاه هایی رو که میخواید بزنید رو نگاه کنید ببینید آیا فلان دانشگاه که میخوام بزنمش استادی داره که روی این موضوع من کار کنه یا بشه ازش راهنمایی کرد یا خیر.

یه مقدار باید دور اندیشی کنید.

payiz_zxc

New member
پزوهشگاه 20 نفر روزانه میگیره و توی توضیحات نوشته پذیرش با عنوان سلولی مولکولی و 10 نفر دیگه نوشته محل تحصیل پزوهشگاه زیست فناوری گیاهی

اینا چه فرقی با هم میکنن؟اگه از دوستان کسی پزوهشگاه هست لطفا pmبده
کسی نیست جواب منو بده؟؟:New (6):

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا